Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18070) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Wzmożone kontrole w Kole. Policjanci z Poznania patrolują miasto

Dodano: 22.08.2017 12:12
Źródło: LM.pl

„Zero tolerancji” - taką zasadą kierują się policjanci, którzy od niedzieli patrolują ulice Koła. Miejscowych mundurowych, po zeszłotygodniowym incydencie, wspierają funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

W miniony czwartek przy ul. Kolejowej w Kole mundurowi podjęli interwencję wobec mężczyzn spożywających alkohol w miejscu publicznym. Zwykłe wylegitymowanie zmieniło się w awanturę, podczas której jeden z policjantów wyciągnął broń i wymierzył w nagrywającego go mieszkańca Koła. Przełożeni funkcjonariuszy tłumaczyli, że policjanci działali zgodnie z prawem, a interwencja została przeprowadzona w taki sposób, jak pozwalały na to warunki. Natomiast osoby legitymowane były już wcześniej karane, a ich zachowanie było „skandalicznym łamaniem prawa”.

Komendant wojewódzki policji w Poznaniu zdecydował o skierowaniu do Koła dodatkowych sił. Funkcjonariusze z oddziałów prewencji od niedzieli patrolują najbardziej niebezpieczne miejsca.

- Główną ideą wzmocnionej obsady służb jest zapobieganie wszelkim przejawom łamania przepisów prawa. Sprawcy takich zdarzeń muszą liczyć się z represjami, gdyż funkcjonariusze działać będą w ramach zasady „zero tolerancji”. Oznacza to, że popełnienie wykroczenia, bądź przestępstwa spotka się z jednoznaczną reakcją ze strony stróżów prawa i na pobłażliwość nie należy liczyć – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji. - Działania te mają wpłynąć na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Koła, którzy w ostatnim czasie sygnalizowali potrzebę nasilenia działań policji, zwłaszcza w obszarach wykroczeń porządkowych, czyli polegających głównie na zakłócaniu spokoju, spożywaniu alkoholu w miejscach objętych zakazem i wiążącymi się z tym wybrykami – dodaje.

Policjanci działają zdecydowanie i ze zwiększoną represyjnością.

- Ze strony policji nie ma i nie będzie zgody na jakiekolwiek bezprawne działania oraz łamanie powszechnie uznanych społecznie norm życia – podkreśla.

Wzmożone patrole w Kole będą do odwołania. 

fot. KPP Koło

  • Wzmożone kontrole w Kole. Policjanci z Poznania patrolują miasto
  • Wzmożone kontrole w Kole. Policjanci z Poznania patrolują miasto
  • Wzmożone kontrole w Kole. Policjanci z Poznania patrolują miasto
  • Wzmożone kontrole w Kole. Policjanci z Poznania patrolują miasto
  • Wzmożone kontrole w Kole. Policjanci z Poznania patrolują miasto

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I tak powinno być zawsze. Zero tolerancji dla chwastów. Pozostaje jeszcze kwestia szkoleń dla policjantów m.in. współpraca w patrolu i konsekwencja w podejmowaniu interwencji. Widząc dzisiejsze interwencje policjantów z Poznania i zdecydowane działanie już czuję się bezpieczniej. Tak trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 22.08.2017 12:35    Przez: ~B@rtez
I bardzo dobrze! Wolę na ulicach policję niż sebixów.
Dodano: 22.08.2017 12:42    Przez: ~koło
Brawo! Wyczyścić miasto z patologicznych chwastów!
Dodano: 22.08.2017 12:45    Przez: ~kolanka
Brawo, brawo, brawo!!! W jakim kraju ja żyję, że jakiś margines społeczny robi co chce, recydywiści ignorują policję, zakłócają spokój, celowo i z premedytację drwią i stawiają opór, a ludzie jeszcze stają po ich stronie i w ich obronie. Każdy chyba chciałby żyć w spokoju w porządnym miejscu. I cieszę się, że policjant wyjął broń i żałuję, że nie posunął się nawet dalej, bo moim zdaniem miał w pełni do tego podstawy i prawo. Po to jest policjant i po to ma broń, żeby właśnie z takimi wszami walczyć, a nie przed nimi uciekać.
Dodano: 22.08.2017 12:42    Przez: ~as
I super! Bardzo mi się podoba! Może w końcu ,,karki" z Koła nabiorą choć ciut pokory bo na zmądrzenie i tak zero szans. Jak również Policja poznańska bardziej powinna przyjrzeć się nie tylko alkoholizmowi lecz być czujnym w stosunku do kolskich dilerów narkotykowych. Jest tam tego mnóstwo.
Dodano: 22.08.2017 12:54    Przez: ~B P

KOMENTARZE

No to już. Sie piwka napić. Nie mozna ?ojjooj
Dodano: 22.08.2017 12:28    Przez: ~Zulemi
Pij w domu do oporu lub miejscu publicznym ale dozwolonym. Ale z głową bo i tam może Cię dosięgnąć sprawiedliwość jeśli zagniesz z prawem.
Dodano: 22.08.2017 12:52    Przez: ~abstynentka
Harcerzy wymieniono na policjantów, a co wcześniej robił komendant?
Dodano: 22.08.2017 23:29    Przez: ~Jarosław K.
TERAZ POLICJA BEDZIE DRECZYC MIESZKANCÓW?
Dodano: 23.08.2017 05:40    Przez: ~policjapreczzkoła
mozesz wszedzie tam gdzie pozwala prawo. PRZEPIS NIE WSPOMINA NIC O "MIEJSCU PUBLICZNYM, takze tam tez mozesz pić z wyłączeniem "skwerów, parków, ulicach... (Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.) Także nie bój żaby, przed blokiem możesz smiało pić browarka :-)
Dodano: 23.08.2017 09:03    Przez: ~asd
Jeśli pijesz pij z kulturą, ze szkła w domu lub w lokalu i jeszcze w miłym towarzystwie płci pięknej, a zobaczysz jaka to przyjemność wyrzutku społeczeństwa.
Dodano: 23.08.2017 11:54    Przez: ~Kulturalny
no to będziemy mieć ZUMO
Dodano: 22.08.2017 12:33    Przez: ~łormo
Jeden z policjantów chyba zapomniał, że sterydy są w Polsce nielegalne
Dodano: 22.08.2017 12:33    Przez: ~Pozdrawiam
To ich nie bierz, policja powinna częściej używać pałek na łamiących prawo.
Dodano: 22.08.2017 15:35    Przez: ~Obywatel
Sterydy są zabronione u sportowców startujących w zawodach. Pierwsze słyszę aby były zabronione u zwykłego Kowalskiego. Każdy wie jaki mają wpływ na zdrowie i jest to indywidualna decyzja każdego człowieka i nie powinno to Ciebie obchodzić czy ktoś bierze czy nie.
Dodano: 23.08.2017 12:26    Przez: ~On123
I tak powinno być zawsze. Zero tolerancji dla chwastów. Pozostaje jeszcze kwestia szkoleń dla policjantów m.in. współpraca w patrolu i konsekwencja w podejmowaniu interwencji. Widząc dzisiejsze interwencje policjantów z Poznania i zdecydowane działanie już czuję się bezpieczniej. Tak trzymać !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 22.08.2017 12:35    Przez: ~B@rtez
tylko Policjanci z Poznania jeżdżą po Czterech ani po dwóch. Różnica ogromna.
Dodano: 22.08.2017 16:01    Przez: ~prawy obywatel
Śmieci nie mogą rządzić miastem, Policjanci z Poznania powinni dać lekcję wyrzutkom społeczeństwa w Kole.
Dodano: 23.08.2017 11:57    Przez: ~Poznań
Brawo, brawo, brawo!!! W jakim kraju ja żyję, że jakiś margines społeczny robi co chce, recydywiści ignorują policję, zakłócają spokój, celowo i z premedytację drwią i stawiają opór, a ludzie jeszcze stają po ich stronie i w ich obronie. Każdy chyba chciałby żyć w spokoju w porządnym miejscu. I cieszę się, że policjant wyjął broń i żałuję, że nie posunął się nawet dalej, bo moim zdaniem miał w pełni do tego podstawy i prawo. Po to jest policjant i po to ma broń, żeby właśnie z takimi wszami walczyć, a nie przed nimi uciekać.
Dodano: 22.08.2017 12:42    Przez: ~as
Uważaj, żeby kiedyś policjant nie posunął się dalej w użyciu broni w stosunku do ciebie, lub kogoś z twoich bliskich. Nie miał żadnych podstaw i prawa, a takie zachowanie, to przejaw porażającego nieprofesjonalizmu i braków w wyszkoleniu.
Dodano: 22.08.2017 12:55    Przez: ~vtx
Wszedzie sami prawnicy hahah. Mial prawo jak seba nie stosowal sie do polecen proste.
Dodano: 22.08.2017 13:02    Przez: ~Mjk
Pytanie, dlaczego nie wezwali drugiego patrolu jak nie dawali rady? Sytuacja nie rozwinela sie z minuty na minute.
Dodano: 22.08.2017 13:34    Przez: ~997
Nie miał podstaw i prawa? Sebixy nie stosowały się do prostych poleceń, to nie miał prawa? Skoro te gnojki takie nieposłuszne były i mieli w tyłku policjantow, to nie wiadomo do czego mogli sie posunac...
Dodano: 22.08.2017 13:38    Przez: ~do vtx
Ty VTX : uważaj na siebie bo zazwyczaj jest tak, że ci co krytykują policjantów i narzekają na ich działanie sami żałują ,że tam gdzie jesteś ich nie ma , a w końcu pierwsi do nich biegną jak coś się stanie. Tak czy inaczej brawo policjanci. Ps. co do skierowania broni wobec filmującego to nie widzę ,żeby w jego kierunku policjant tak postąpił. Filmujący w miejscu publicznym używał słów wulgarnych i groził temu policjantowi. W innym kraju już leżał by na ,, glebie,,.
Dodano: 22.08.2017 13:41    Przez: ~B@rtez
W takich sytuacjach proponuje strzal ostrzegawczy w plecy :D
Dodano: 22.08.2017 14:17    Przez: ~Kzn
~Kzn... ty będziesz tym, który taki strzał w plecy od niezróważonego policjanta dostaniesz, ok?
Dodano: 22.08.2017 16:16    Przez: ~Pn
co to za czcionka tekstu?!
Dodano: 22.08.2017 12:42    Przez: ~lm
Time new Roman
Dodano: 22.08.2017 17:41    Przez: ~New Roman
I bardzo dobrze! Wolę na ulicach policję niż sebixów.
Dodano: 22.08.2017 12:42    Przez: ~koło
Napij się piwa i głosniej odezwij to zobaczysz.
Dodano: 22.08.2017 12:47    Przez: ~zabronce wszystkiego
Drogi "Zabronce wszystkiego", chce się napić to idę do baru,robię to w domu albo na działce, nie jestem jakąś patologią żeby pić w miejscu publicznym.
Dodano: 22.08.2017 12:54    Przez: ~KOLO
Czyli dla ciebie np. nimecy kotrzy pija piwo w swoim kraju to patologia?
Dodano: 22.08.2017 13:35    Przez: ~oni moga?
Jeśli ICH prawo im na to pozwala, to mogą to robić. U nas jest takie prawo, jakie jest. To osobna kwestia. Jeśli ci to nie pasuje, to już nie pretensje do policji, tylko do ustawodawców. Swoją drogą, wyobraź sobie jak wyglądałyby polskie miasta, gdyby sebixy i janusze mogli pić gdzie popadnie. Nie mamy odpowiedniego poziomu kultury, aby to robić - czego dowodem jest choćby sytuacja z policją w Kole.
Dodano: 22.08.2017 13:40    Przez: ~john
Nie idźmy w skrajność,bo picia piwa na powietrzu nie jest żadną patologią. Interwencja powinna być grzeczna i profesjonalna .
Dodano: 22.08.2017 13:43    Przez: ~do KOLO
Johny - chyba sam sie gubisz w tym co piszesz. Przemysl wszystko jeszcze raz i nie wracaj - bo i tak nie zrozumiesz :" )
Dodano: 22.08.2017 13:46    Przez: ~997
Jak ktos ryja do nich piluje to nie dziw sie ze od razu mandat.
Dodano: 22.08.2017 14:19    Przez: ~Gjn
@gjn To policja ma bronic obyczajow czy prawa?
Dodano: 23.08.2017 05:52    Przez: ~668
Koksy i inne ameby upowszechniaja filmik w necie jacy to policjanci zli sa. PRzeciez koles powinien ich zastrzelic. Jak mozna uciekac od policjanta co to jest zabawa? Strzelic w goscia i trudno. Ucieczka to ucieczka
Dodano: 22.08.2017 12:44    Przez: ~asasss
W USA już by leżał w czarnym worku po takim zachowaniu.
Dodano: 22.08.2017 14:55    Przez: ~tyle
do "tyle"Ale Polska to nie USA nie mamy tutaj takiego wskaźnika przestępstw morderstw dostępu do broni a tym bardziej napaści na policjantów jak w USA żeby od razu do nas celować...
Dodano: 22.08.2017 16:48    Przez: ~ogarnięty
Brawo! Wyczyścić miasto z patologicznych chwastów!
Dodano: 22.08.2017 12:45    Przez: ~kolanka
Zero tolerancji wobec chuliganerii, chuligan powinien z podkurczonym ogonem chodzić po ulicach.
Dodano: 22.08.2017 15:45    Przez: ~Jak pies
Teraz Sebixy zbierają kasę na pomoc prawną dla 4 osób... Hahaha
Dodano: 22.08.2017 12:49    Przez: ~Grot
Niech puszki po tym tanim piwie co żłopią sobie kolskie sznurki sprzedadzą.
Dodano: 22.08.2017 14:36    Przez: ~Konin
1 z 9
123456789>>