Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18902) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

Dodano: 29.08.2017 13:03
Źródło: LM.pl

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

W sali ratuszowej odbyła się uroczystość odwołania dyrektorów gimnazjów w Koninie. W ramach przeprowadzonej reformy oświaty, która zacznie obowiązywać już od piątku - 1 września, dotychczasowi dyrektorzy szkół gimnazjalnych zostaną wicedyrektorami w podstawówkach, a gimnazja w ciągu najbliższych dwóch lat znikną z systemu oświaty.  

- „Twarde prawo, ale prawo” taką maksymę wyznaję od początku mojego dorosłego życia i tym się kieruje. Jeśli jest prawo to nie dyskutuję. Od momentu, kiedy zapowiedziano zmiany, postawiłem wtedy trzy podstawowe zadania: żeby nie ucierpieli uczniowie, nauczyciele oraz żeby liczyć się ze zdaniem rodziców - powiedział do zgromadzonych Józef Nowicki, prezydent Konina.

I tak od nowego roku szkolnego 2017/2018 Małgorzarzata Koziarska-Sip z Gimnazjum nr 1 zostanie wicedyrektorem SP1 w Koninie, Justyna Olejniczak z Gimnazjum nr 2 trafi do SP15 w Koninie, Alicja Frankowska z Gimnazjum nr 3 dołączy do SP9, Gimnazjum nr 4 będzie działało w ramach Zespołu Szkół i tam na stanowisku pozostał Karol Fritz, Ewa Kutnik z Gimnazjum nr 5 powędrowała do SP12, Dariusz Nowinowski z Gimnazjum nr 6 dołączył do ZSGE, a Paweł Kawka z dyrektora Gimnazjum zostanie nowym szefem Szkoły Podstawowej nr 7. Podziękowanie wręczono również Annie Wojtenko, która zrezygnowała z funkcji dyrektora w Miejskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Koninie, a zastąpi ją Alicja Hin. 

- Jest żal, że to się kończy, kiedy to tak ładnie działało - mówi Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie

- Ogromny żal dorobku gimnazjów i tego, co wypracowali uczniowie, nauczyciele i rodzice - dodaje Justyna Olejniczak, była dyrektor Gimnazjum nr 2 w Koninie

- Żałujemy, że nie zapytano nas o zdanie przy tej całej reformie – podsumowuje Ewa Kutnik

W ramach reformy swoje stanowiska stracą również wicedyrektorzy gimnazjum.

- Wszyscy wicedyrektorzy gimnazjów i szkół, do których gimnazja zostały włączone otrzymali wypowiedzenie z funkcji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby byli powołani ponownie - mówi Urszula Miłosz-Michalkiewicz, kierownik Wydziału Oświaty UM w Koninie. - Z naszych ustaleń wynika, że część  wicedyrektorów pozostanie na swoich stanowiskach. 

Zmiany szykują się również w wynagrodzeniach. Dotychczasowi dyrektorzy szkół gimnazjalnych do swojej pensji otrzymywali 30-procentowy dodatek za pełnienie funkcji, a zastępcy po 13 procent. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że część dyrektorów będzie wnioskować do prezydenta Konina o utrzymanie dodatku do 2019 roku.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 
Slajd 1/25

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 1 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 2 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 3 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 4 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 5 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 6 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 7 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 8 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 9 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 10 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 11 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 12 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 13 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 14 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 15 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 16 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 17 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 18 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 19 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 20 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 21 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 22 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 23 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

Konin. Z dyrektorów na wicedyrektorów. Pozostał "smutek i żal" 

slajd 24 z 25

W nowym roku szkolnym w konińskich szkołach dojdzie do rewolucji. Dotychczasowi dyrektorzy gimnazjów zostaną wicedyrektorami podstawówek.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Twarde prawo mówi ze w wieku 65 lat idziemy na emeryture i dajemy sie wykazac młodszym , bardziej energicznym...
Dodano: 29.08.2017 13:22    Przez: ~red baron
A to w tych podstawówkach nie było wicedyrektorów? Teraz będzie ich 2? Czy dotychczasowi wice zostaną przesunięci np. do świetlic lub na stołówkę?
Dodano: 29.08.2017 13:36    Przez: ~Witek
odprawki przygarnięte- buzki usmiechniete
Dodano: 29.08.2017 14:24    Przez: ~lolek
to jest rzeczywiscie trauma jak tu dalej funkcjonowac po takiej degradacji
Dodano: 29.08.2017 13:38    Przez: ~xxx
Jaki masz zawód ? Dyrektor ! Ja nic nie potrafię tylko rządzić ! Do łopaty kopać doły.
Dodano: 29.08.2017 13:47    Przez: ~Krawaciarze

KOMENTARZE

Twarde prawo mówi ze w wieku 65 lat idziemy na emeryture i dajemy sie wykazac młodszym , bardziej energicznym...
Dodano: 29.08.2017 13:22    Przez: ~red baron
No chyba, że ktoś chce pracować do usranej śmierci, tak jak przykazał D. Tusk i blokować etat młodemu, który chce pracować.
Dodano: 29.08.2017 13:51    Przez: ~Młody
Do gościa powyżej@. Widzisz Młody prawda jest taka, że dobrobyt bierze się jedynie z pracy i dlatego człowiek pracuje by żyć we względnym dobrobycie. Jak wynika z wpisu młody to Ty byłeś kilkadziesiąt lat temu dlatego farmazonisz swe socjalistyczne brednie. A roboty dla młodych jest pełno tylko, że młodzi to chcieliby pracować za 5000 nie posiadając doświadczenia i z wiedzą na poziomie wiejskiej szkółki. Następnym razem jak najdzie Cię ochota cokolwiek skomentować spytaj się wpierw kogoś bardziej rozgarniętego czy to co chcesz napisać ma sens i nie obraża inteligencji czytelnika.
Dodano: 29.08.2017 14:31    Przez: ~jaś
Zdjęcie nr 2 - co to jest?
Dodano: 29.08.2017 15:31    Przez: ~PZPR-WAMPIR
cd ...Poza tym, bardzo dobrze ze dziś młodzi walczą o wysokie wynagrodzenia. Dość oszukiwania ludzi, gdyż skoro dziś my w kraju mamy ceny ustalane według kursu Euro, gdzie minimalne wynagrodzenie na Zachodzie to ok. 1500 Euro (ok 6000 zł), to dlaczego nasz rząd pozwala by nasze minimalne wynagrodzenie było na poziomie 465 Euro (2000 zł) przy takich samych cenach jak na zachodzie? Zrobiono z nas kraj kolonialny do drenażu finansów na zachód. Mamy zachodnie sklepy wielkopowierzchniowe niepłacące podatków, zachodnie firmy i zakłady pracy, które tu dla oszczędności produkują, a na zachodzie sprzedają. Większość mediów mamy w obcych rękach, by narzucać nam wolę Brukseli. Sprowadza się do nas zachodni towar gorszego gatunku, sprzedawany po zawyżonych cenach. Ja się pytam... jak długo mamy być oszukiwani i traktowani jak członkowie Unii gorszego sortu? Co do doświadczenia, to zdobywa je się z wiekiem i wytrwałością w pracy. Ci co je zdobyli i tak wyje ...
Dodano: 29.08.2017 17:03    Przez: ~Arak
Jasiu gdyby od samej pracy było bogactwo to zapewniam, że byśmy, żyli na poziomie miedzy Belgią a Niemcami. Podpowiem, że Trump i każdy prezydent USA brałby się za bezrobotnych aforamerykanów a nie za ropę, gaz i kontrolę dolara jako światowej waluty. Zapewne USA nie utrzymywała by też tak dużej floty morskiej do kontroli szlaków handlowych a morzem świat handluje, samolot jest dobry dla ludzi. To, że dużo mediów lansuje taką tezę, jak także tezę, że nie co państwowe nie ma u Nas szans to nie jest prawda absolutna a jedynie media te realizują interesy tego kogo reprezentują, czyli krajów zachodu. To, że własność państwowa jest mniej wydajna niż prywatna to prawda, ale nikt Ci nie dodał, że na rynku otwartym w UE by zaistnieć z monopolami i korporacjami zachodnimi nie masz szans, żaden Polak (brak kapitału na inwestycje duże czy innowacyjne ryzyko, badania) i startować musimy z od państwowego molocha a z czasem go prywatyzować, ale w ręce po ...
Dodano: 29.08.2017 18:09    Przez: ~pracą nie wszyscy się boga
Mlody tys glupi czy tylko takiego udajesz? Tusk nikomu nie kazal pracowac do usr... śmierci. Nie musisz pracoeac kezeli nie chcesz...
Dodano: 30.08.2017 08:36    Przez: ~Pm
Nikt nie zapytał ich o zdanie... Ktoś tu zapomina, że nadrzędną sprawą jest tu dobro dziecka, a nie nauczyciela. Szkoły są dla uczniów, czy uczniowie dla szkół? Prawda jest taka, że gimnazja nie sprawdzają się pod względem dobra rozwoju młodego człowieka i robią mu więcej krzywdy, niż pożytku. Dziecko, które wchodzi w etap młodzieńczy ma rozhulane hormony, wrażliwy charakter, jest zdezorientowane, zbuntowane itd. Okres przejścia z podstawówki do gimnazjum nie jest dobrym czasem na zmianę środowiska, nauczycieli znanych od pierwszej klasy, niejednokrotnie zmianę kolegów. Idąc do "nowej" szkoły, taki mało dojrzały człowiek stara się dopasować do innych realiów, udaje kogoś kim nie jest, zaczyna na siłę udawać dorosłego, chce się przypodobać nowym kolegom, opuszcza się w nauce... praktycznie jest to obraz wymalowanych, karykaturalnie wyglądających dziewczynek udających lolitki i chłopców, którzy chętnie pobawiliby się jeszcze samocho ...
Dodano: 13.12.2018 15:42    Przez: ~zgaga
A to w tych podstawówkach nie było wicedyrektorów? Teraz będzie ich 2? Czy dotychczasowi wice zostaną przesunięci np. do świetlic lub na stołówkę?
Dodano: 29.08.2017 13:36    Przez: ~Witek
Zostaną kapelanami.
Dodano: 29.08.2017 13:53    Przez: ~Obywatel nr 1
Liczba wicedyrektorów zależy od liczby oddziałów w szkole od 12 oddziałów może być powołanych dwóch wicedyrektorów, jak w szkołach podstawowych zwiększy sie liczba klas poprzez klasy siódme i ósme mogą być powoływani kolejni wicedyrektorzy
Dodano: 29.08.2017 14:31    Przez: ~xyz
A katecheta w szkole nosi sie już jak biskup
Dodano: 29.08.2017 17:20    Przez: ~nauczycielka nie z pisu
to jest rzeczywiscie trauma jak tu dalej funkcjonowac po takiej degradacji
Dodano: 29.08.2017 13:38    Przez: ~xxx
Traume to widze ale ty masz. Nie zbam tylko jej genezy choc podejrzewam, że jest ona spowodowana zazdrością i... glupotą...
Dodano: 30.08.2017 12:46    Przez: ~Pn
Jaki masz zawód ? Dyrektor ! Ja nic nie potrafię tylko rządzić ! Do łopaty kopać doły.
Dodano: 29.08.2017 13:47    Przez: ~Krawaciarze
Żeby dobrze kopać doły też trzeba myśleć w różnych wymiarach. A tu niestety, zbyt wąska specjalizacja;-)
Dodano: 29.08.2017 14:21    Przez: ~Babcia E
Przecież w każdym zakładzie pracy jest osoba która nim kieruje. Czy to będzie dyrektor, prezes, właściciel to tylko kwestia nazwy. Może zaczniecie podsumowywać swoich pracodawców. Niech ta żółć zazdrości,że innym się udało odnieś sukces wyleje się szerokim strumieniem.
Dodano: 29.08.2017 15:34    Przez: ~do koninskich kiepskich
Dyrektor to nie zawód tylko funkcja. Jeśli ktoś się uczy, później dokształca to ma szansę na zostanie kimś innym niż sfrustrowanym operatorem szpadla. Jeśli bozia poskąpiła inteligencji a w szkole uczyć się nie chciało to pozostaje jeszcze modlitwa u plebana za lepsze jutro dla siebie lub gorsze jutro dla zaradniejszych życiowo. Można jeszcze naostrzyć szpadel i od jutra zacząć robić to na co sami się godzimy. Wiem co mówię, sam zasuwałem na szpadlu, teraz już nie muszę.
Dodano: 29.08.2017 18:49    Przez: ~lakiluk
Jak ci obrzydlo kopanie szpadlem to sie zwilbij a nie wylewaj swoja żółć na ludzi, którzy nie są winni temu, zesrgglupi.
Dodano: 30.08.2017 12:47    Przez: ~Pn
lakiluk, zapewne magister po zaocznych studiach ? Ci co pracują fizycznie przynoszą pożytek gospodarce wypracowując dobro narodowe, a taki magister jest obciążeniem dla państwa.
Dodano: 30.08.2017 16:51    Przez: ~Robotnik
Niektórzy mylą " Rządzenie " z " zarządzaniem" niestety. Dostaną się na stołek i zapominają że dyrektorem się tylko bywa... Jest tu na zdjęciu jedna pani, która zatruła mi życie... Dobrze ze spadła ze stołka hehe. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy JEEE
Dodano: 09.11.2018 23:04    Przez: ~Anna
- „Twarde prawo, ale prawo” taką maksymę wyznaję od początku mojego dorosłego życia i tym się kieruje. Jeśli jest prawo to nie dyskutuję. Od momentu, kiedy zapowiedziano zmiany, postawiłem wtedy trzy podstawowe zadania: żeby nie ucierpieli uczniowie, nauczyciele oraz żeby liczyć się ze zdaniem rodziców - powiedział do zgromadzonych Józef Nowicki, prezydent Konina. Chyba czas na okulistę, bo aż nie wierzę w to, co czytam.
Dodano: 29.08.2017 14:37    Przez: ~mieszkaniec Konina
Dobrze powiedział Pan Prezydent, respektuje prawo, choć nie jest z opcji rządzących, nie protestuje, nie donosi jak inni do Brukseli.
Dodano: 29.08.2017 18:10    Przez: ~Symp. PiS
Symp. PiS- zapomniales jak oissuary skomleli w Brukseli, ze kolejne z rzedu wybory np samorzadowe zostaly sfalszowane w ich mbiemaniu?? Przypomniec ci ich nazwiska? A moze tyljo glupa kleisz? Choc czyrajac twoje wstawki glupis jak but...
Dodano: 30.08.2017 07:02    Przez: ~Pn
Nie wiedziałem, że buty są głupie, chyba twoje, kupujesz po 35 zł u Chińczyka ?
Dodano: 30.08.2017 16:59    Przez: ~Szewc
Pani minister edukacji wicedyrektorów podstawówek zdymisjonowała i zrobiła miejsce dla dyrektorów gimnazjów, przecież nikt nie straci pracy.Jak ktoś jest z "zawodu" dyrektorem (z tzw. teki), to wkrótce w konkursie wystartuje i będzie ponownie dyrektorem.
Dodano: 29.08.2017 14:49    Przez: ~Ot co
Nie... teraz beda dyrektorzy Pisiewicze...
Dodano: 30.08.2017 07:04    Przez: ~Pn
Obywatel hr 1 potrzebujesz kapelana ? .....każda pisowska menda Ci pomoże
Dodano: 29.08.2017 15:39    Przez: ~anty
Z jakiej racji mają dostawać dodatki? Ludzie tracą pracę w innych zakładach i nikogo to nie obchodzi, a nauczyciele, to co? Święte krowy pod ochroną. Albo dodatki z racji pracy na wsi. Kiedyś to miało sens, bo nauczyciel pracował w gorszych warunkach, teraz niekiedy na wsi szkoły lepiej funkcjonują niż w mieście. Jestem ciekawy, co się stało z zastępcami dyrektorów w szkołach podstawowych.
Dodano: 29.08.2017 15:44    Przez: ~Gość
Wrócili na status nauczyciela bez funkcji wicedyrektora
Dodano: 29.08.2017 18:20    Przez: ~ot co
A po co ci informacja co z wicedyrami? Zapewne cueszulbys sie gdyby ich zwolniono... ludzka glisto...
Dodano: 30.08.2017 07:05    Przez: ~Pn
Pn tylko potrafi ubliżać.
Dodano: 30.08.2017 16:57    Przez: ~Np
Jest wolne miejsce na tokarni i ślusarni-zapraszamy docenimy....FU-GOlce
Dodano: 29.08.2017 16:22    Przez: ~Kary
Pani Dyrektor gimnazjum numer 1 Najlepsze ! Mile wspominam lata w tym gimnazjum. Dużo talentów tam odkryto.
Dodano: 29.08.2017 16:51    Przez: ~Absolwentka
zalezy dla kogo.
Dodano: 29.08.2017 20:46    Przez: ~Świry
1 z 3
123>>