Dzisiaj jest piątek 15 stycznia 2021, imieniny: Domosława, Makarego, D±brówki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17113) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-6 / -6oC
Jutropogoda
-3 / -13oC
Pojutrzepogoda
-12 / -15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Przyłącz się do akcji i stwórz "Nieoczywistą mapę ziemi konińskiej"!

Dodano: 29.08.2017 18:47
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy Konina tworzą „nieoczywistą mapę” atrakcji turystycznych. Chcą pokazać, że w okolicy sporo jest ciekawych miejsc, zjawisk i imprez.

Przewodniki oraz mapy najczęściej zawierają opisy zabytków i szlaków turystycznych. Fundacja Miasto Prowincjonalne chce stworzyć coś kompletnie innego - „Nieoczywistą mapę ziemi konińskiej”.

- Nie chcemy zamieszczać standardowych i wielokrotnie powielanych atrakcji takich jak Licheń, czy Słup Milowy – mówi Jarosław Koźlarek z Fundacji Miasto Prowincjonalne w Koninie. - Chcemy wyciągnąć ciekawe miejsca, zjawiska, ludzi z naszego regionu, z całego byłego województwa konińskiego. Sporo będzie rzeczy związanych z wykorzystaniem środków unijnych. One będą trochę „od Sasa do Lasa”. Kluczem jest to, żeby to było nowoczesne, progresywne i atrakcyjne – dodaje.

Mapa ma być odpowiedzią na często zadawane w Koninie pytanie „co robić?”

- Ciągle się spotykamy z tym, że tu jest nudno, nic się nie dzieje. Chcemy podsunąć gotową odpowiedź – podkreśla Koźlarek.

Projekt jest otwarty. Każdy może zgłosić swoje ulubione, urokliwe miejsca, zjawiska, czy imprezy. Wśród pierwszych zgłoszeń znalazły się już m.in. Skansen Bicz, Mikroskala, koparka w Kleczewie, Arendel - wioska norweska, Wakepark, a także punkt widokowy na elektrownię nocą, ostatnie domy z rudy darniowej w Puszczy Pyzdrskiej. Nie zabraknie też festiwalu rockowego w Powidzu, czy festiwalu Pirania w Koninie.

Kiedy uda się zebrać około 25 atrakcji, mapa zostanie wydrukowana. Tworzyć będzie ją można jednak nadal na stronie internetowej projektu i w mediach społecznościowych.  

Na zdjęciu znajdują się miejsca, które znajdą się na "Nieoczywistej mapie ziemi konińskiej"

https://www.facebook.com/NieoczywistaMapaZiemiKoninskiej/

  • Przyłącz się i stwórz "Nieoczywistą mapę ziemi konińskiej"!

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

No bo tu jest nudno i nic sie nie dzieje... Sorry... Konin to miasto wymarle...
Dodano: 29.08.2017 20:11    Przez: ~GUS
Trzeba kliknac w link do FB i tam zamieszczac chyba... a swoja droga, az mnie korci, zeby wrzucic zdjecie slynnych koninskich szaletow z Starego Konina... No tak szczerze... Ludzie wolny czas spedzaja w Ferio,miasto w weekend puste a ludzie biegaja po galeriach handlowych... co maja Wam centrum handlowe wrzucic??? Park Chopina - to juz wszystko bylo to raczej oczywiste miejsca... Tutaj nie ma co zwiedzac....
Dodano: 29.08.2017 22:19    Przez: ~Ech...
Konin miał potencjał bycia super miastem. Bo kto jak nie Konin? zaplecze techniczne, kadry techniczne do roboty były. Była niemal jedyna autostrada w całej PL z centrum Polski na zachód; było położenie przy najważniejszej linii kolejowej Berlin-Warszawa-Moskwa. Był czas 15-20 lat oddechu na inwestycje bo państwowe PAK i KWB miasto ciągły i płaciły godziwe pensje. Nie to co PGR na wsi, czy regiony tekstylne itp gdzie po 1989 przemysł upadł i było wielki zero. Było wszystko a nie ma nic. Pomyśleć, że z Dworca PKP jedzie wąskotorówka nad Brykietownie gdzie jest loft, muzeum, jest nowe osiedle z cegły w stylu przemysłowym dla 3 tys pracowników montowi aut. Huta pracuje i zatrudnia 1000 os więcej i dostarcza aluminiom dla aut. Fugo zatrudnia 1000 os więcej i jest wielkim podwykonawcą części. PAK i KWB są państwowe i nie martwią się o nowe odkrywki a z dotacji UE chronimy jeziora. Teraz przedłużamy wąskotorówkę do Ślesina i robi ona za atrakcję tu ...
Dodano: 30.08.2017 09:45    Przez: ~lo 2

KOMENTARZE

przyłacz się...ale gdzie??????
Dodano: 29.08.2017 20:04    Przez: ~xyz
To jakas kpina a co robia pasorzyty którym płacimy za promowanie miasta
Dodano: 30.08.2017 06:44    Przez: ~Oas
To samo ,co nauczyciele ,wbijając do pustego łba ,jak poprawnie pisać o pasożycie.
Dodano: 30.08.2017 08:36    Przez: ~lekcja
Powiedzenie "od Sasa do Lasa" utarło się tłumaczyć wydarzeniami politycznymi w Polsce na początku XVIII wieku, kiedy w walce o władzę starły się stronnictwa Augusta II Mocnego (Sasa) i popieranego przez Szwecję Stanisława Leszczyńskiego (Lasa). Szlachta długo nie mogła się zdecydować, z kim trzymać, i dość często zmieniała strony, wędrując od Sasa do Lasa właśnie. Chłop zbłądził i nie wie z kim trzymać, z tego wychodzi.
Dodano: 30.08.2017 10:31    Przez: ~benson
No bo tu jest nudno i nic sie nie dzieje... Sorry... Konin to miasto wymarle...
Dodano: 29.08.2017 20:11    Przez: ~GUS
Ulich jego wysychajace jeziora...
Dodano: 29.08.2017 20:51    Przez: ~Torfiarz
powinni zrobic zdjecia ronda albo kilku..konin miasto rond i "sztywnego frajerstwa z charakterem"
Dodano: 29.08.2017 21:56    Przez: ~łada
Pani dziennikarz trochę pomyliła pojęcia(co zresztą od zawsze to robi) i jak przedmówca pisze, to właśnie gdzie???
Dodano: 29.08.2017 22:09    Przez: ~XxX
Jaki z niej dziennikarz
Dodano: 30.08.2017 00:02    Przez: ~Haha zesram sie z śmiechu
Trzeba kliknac w link do FB i tam zamieszczac chyba... a swoja droga, az mnie korci, zeby wrzucic zdjecie slynnych koninskich szaletow z Starego Konina... No tak szczerze... Ludzie wolny czas spedzaja w Ferio,miasto w weekend puste a ludzie biegaja po galeriach handlowych... co maja Wam centrum handlowe wrzucic??? Park Chopina - to juz wszystko bylo to raczej oczywiste miejsca... Tutaj nie ma co zwiedzac....
Dodano: 29.08.2017 22:19    Przez: ~Ech...
Masz rację. Generalnie projekty tego typu są fajne, ale jak robi się to z własnych środków a nie UE bo to jest co najwyżej nowoczesne i progresywne wyrzucanie kasy w błoto. Skoro nie mamy w artykule nic o dotacji to niech autor pomysłu działa jak chce; inicjatwy prywatnych nigdy za wiele. Ja bym od siebie dodał miejsca ciekawe z dzieciństwa Zatorzanina: hałdy (górki była lisiarnia). Lisiarnie ciekawa nie była ale jako pustostan nocą była straszna; jezioro Czarne i Błękitne dziś zwane j. czarna woda i j. turkusowe. Nad j. turkusowym można niezłą fotę zrobić jak na lagunie. Moim zdaniem Konin to miasto stracone i przegrana, ale wcale nie musiało tak być. Są miasta mniejsze od Konina co się rozwijają. Miasta jak Konin świetnie prosperują w Niemczech gdzie nie ma wielu metropolii.
Dodano: 30.08.2017 09:38    Przez: ~lo 1
Konin miał potencjał bycia super miastem. Bo kto jak nie Konin? zaplecze techniczne, kadry techniczne do roboty były. Była niemal jedyna autostrada w całej PL z centrum Polski na zachód; było położenie przy najważniejszej linii kolejowej Berlin-Warszawa-Moskwa. Był czas 15-20 lat oddechu na inwestycje bo państwowe PAK i KWB miasto ciągły i płaciły godziwe pensje. Nie to co PGR na wsi, czy regiony tekstylne itp gdzie po 1989 przemysł upadł i było wielki zero. Było wszystko a nie ma nic. Pomyśleć, że z Dworca PKP jedzie wąskotorówka nad Brykietownie gdzie jest loft, muzeum, jest nowe osiedle z cegły w stylu przemysłowym dla 3 tys pracowników montowi aut. Huta pracuje i zatrudnia 1000 os więcej i dostarcza aluminiom dla aut. Fugo zatrudnia 1000 os więcej i jest wielkim podwykonawcą części. PAK i KWB są państwowe i nie martwią się o nowe odkrywki a z dotacji UE chronimy jeziora. Teraz przedłużamy wąskotorówkę do Ślesina i robi ona za atrakcję tu ...
Dodano: 30.08.2017 09:45    Przez: ~lo 2
link do faceboka został dopisany później.....
Dodano: 29.08.2017 22:46    Przez: ~xyz
Mamy dużo ciekawych miejsc np bazylika lichenska, albo dla innych może być obraz matki licheńskiej, albo okolice bazyliki licheńskiej itd
Dodano: 30.08.2017 05:29    Przez: ~Q
Kamień wanna. Nowość 2017
Dodano: 30.08.2017 08:38    Przez: ~W
Tak Konin leży koło Lichenia w myśl nowej ideologii
Dodano: 30.08.2017 10:57    Przez: ~K-ka
A inne przybytki maryjny, Maryja to fundament Kościoła katolickiego, gdyby nie ona kolos na glinianych nogach by legł.
Dodano: 30.08.2017 17:32    Przez: ~Zdrowaśka
Kolejny przypadek bezsensownego kierowania swojej aktywności w strefę o której nie ma się pojęcia. Tworzy się fundacje, wykazuje aktywność, pozyskuje pieniądze a rezultatem jest ad'hoc tworzony przez przypadkowych autorów informatorek-potworek który ma za zadanie udowodnić niedowiarkom, że jeszcze żyjemy, że jeszcze się coś dzieje. Mnóstwo w takich publikacjach podstawowych błędów, powielanych później przez lata. Nie ma w Koninie żadnego Słupa Milowego !!!! Nowoczesne, progresywne i atrakcyjne propagowanie rzeczy związanych z wykorzystaniem środków unijnych „od Sasa do Lasa”. KOSZMAR. Czy ten człowiek rozumie co mówi ??
Dodano: 30.08.2017 09:04    Przez: ~Franek
"Przypowieści polskie" Salomona Rysińskiego. Okazuje się, że "do sasa" znaczyło kiedyś tyle co "do nogi, do mnie" i było komendą wydawaną zwierzętom. A jeżeli jeden koń w zaprzęgu grzecznie równał "do sasa", drugi zaś nieposłusznie ciągnął "do lasa" (w stronę lasu), to nic dobrego nie mogło z tego wyniknąć.
Dodano: 30.08.2017 10:26    Przez: ~benson
Powiedzenie "od Sasa do Lasa" utarło się tłumaczyć wydarzeniami politycznymi w Polsce na początku XVIII wieku, kiedy w walce o władzę starły się stronnictwa Augusta II Mocnego (Sasa) i popieranego przez Szwecję Stanisława Leszczyńskiego (Lasa). Szlachta długo nie mogła się zdecydować, z kim trzymać, i dość często zmieniała strony, wędrując od Sasa do Lasa właśnie. Co miał na myśli ten urzędnik ..to już tylko on sam wie.... jak Suski.
Dodano: 30.08.2017 10:33    Przez: ~benson
A gdzie ta norweska wioska się znajduje ?
Dodano: 30.08.2017 16:09    Przez: ~Marta
1 z 2
12>>