Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18061) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (2)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Konin pomoże poszkodowanym w nawałnicy. Radni jednomyślni 

Dodano: 30.08.2017 10:04
Źródło: LM.pl

Konińscy radni jednogłośnie zdecydowali o przekazaniu 100 tys. zł na pomoc czterem gminom poszkodowanym przez nawałnicę.

W nocy z 11 na 12 sierpnia przez Polskę przeszła nawałnica, która łamała drzewa, zrywała dachy i niszczyła budynki. Samorząd Konina zdecydował o przekazaniu pieniędzy na wsparcie czterech poszkodowanych gmin: Koronowo, Czerniejewo, Mieleszyn i Krzykosy.

– Wsparcie będzie miało charakter rzeczowy w postaci zakupu najpotrzebniejszych materiałów, artykułów oraz sprzętu niezbędnych do usuwania skutków nawałnicy oraz odtworzenia infrastruktury mieszkaniowej i komunalnej – czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miasta Konina.

Radni bez dyskusji nad projektem uchwały, osiemnastoma głosami za, zdecydowali o pomocy poszkodowanym gminom. 

  • Konin pomoże poszkodowanym w nawałnicy. Radni byli jednomyślni
  • Konin pomoże poszkodowanym w nawałnicy. Radni byli jednomyślni

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A może by tak radni, prezydenci dali coś ze swoich wysokich uposażeń zrobili by wsródsiebie jakąś zbiórkę mają przecież po kilka etatów ,zarabiają nie mało , zasiadają w różnychradach nadzorczych więc kasa płynie strumieniami . Mam propozycję : niech na rzeczposzkodowanych przekażą swoją miesieczną dietę radnego ! Wtedy będą godni pozycjiradnego jako człowieka dobrego i szlachetnego , a tak rozdawają nie swoje pieniądzei chcą błyszczeć jacy to oni są szlachetni ! Obłuda i!
Dodano: 30.08.2017 11:02    Przez: ~Romek z v
Tak to dobry pomysł niech przekażą swoją miesięczną dietę radnego , zobaczymy kto z nich by to zrobił
Dodano: 30.08.2017 11:46    Przez: ~anysystemowiec
Zgadzam się, nie swoje pieniądze bardzo łatwo się dzieli.
Dodano: 30.08.2017 11:32    Przez: ~horejszjo
A gdzie pomoc dla bezrobotnych z Konina gdzie jakiś plan rozwoju miasta ? Gdzie nowe fabryki ?
Dodano: 30.08.2017 10:51    Przez: ~Adis
Chodniki w mieście do wymiany, ławek brakuje, miasto zarasta brudem, śmieci się walają, nikt nie sprząta, 100 tys. zł. można by wydać z pożytkiem dla Konina i jego mieszkańców.
Dodano: 30.08.2017 17:46    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

A gdzie pomoc dla bezrobotnych z Konina gdzie jakiś plan rozwoju miasta ? Gdzie nowe fabryki ?
Dodano: 30.08.2017 10:51    Przez: ~Adis
Z pewnością należysz do tej wymierającej postkomunistycznej grupy osobniczej uważającej, że państwo ma ludziom organizować miejsca pracy. Powinieneś człeku przestawić swe postrzeganie świata przez pryzmat z pisowsko-socjalistycznej aberracji na optykę racjonalną i zrozumieć, że robotę organizują przedsiębiorcy, a państwo poza wykonywaniem swych podstawowych obowiązków to jedynie potrafi bezwstydnie kasę z ludzkiej pracy trwonić na rożne bzdety takie jak; partyzanci Antosia, miesiączki i komisje smoleńskie i limuzyny rozwalane systematycznie przez pisowską szlachtę i inne takie. Jak będziesz czekał aż państwo zbuduje ci fabrykę to prędzej doczekasz się objawienia jakiegoś świętego w swej lodówce.
Dodano: 30.08.2017 12:02    Przez: ~Zdzich@
Państwo pisowskie tylko daje 80 milionów na budowę fabryki koncernu Mercedes .(firma ta ,pochodzi ze zgniłego imperialistycznego zachodu) Na zasadzie...no macie ,bo budujecie. Rozumiecie towarzysze ?
Dodano: 30.08.2017 12:24    Przez: ~KCPiS
A może by tak radni, prezydenci dali coś ze swoich wysokich uposażeń zrobili by wsródsiebie jakąś zbiórkę mają przecież po kilka etatów ,zarabiają nie mało , zasiadają w różnychradach nadzorczych więc kasa płynie strumieniami . Mam propozycję : niech na rzeczposzkodowanych przekażą swoją miesieczną dietę radnego ! Wtedy będą godni pozycjiradnego jako człowieka dobrego i szlachetnego , a tak rozdawają nie swoje pieniądzei chcą błyszczeć jacy to oni są szlachetni ! Obłuda i!
Dodano: 30.08.2017 11:02    Przez: ~Romek z v
Zgadzam się, nie swoje pieniądze bardzo łatwo się dzieli.
Dodano: 30.08.2017 11:32    Przez: ~horejszjo
Tak to dobry pomysł niech przekażą swoją miesięczną dietę radnego , zobaczymy kto z nich by to zrobił
Dodano: 30.08.2017 11:46    Przez: ~anysystemowiec
Brakuje radnych , czyżby na wakacjach ?
Dodano: 30.08.2017 16:03    Przez: ~nujo
Tak brakuje tych nierobów ! Za mało ich w wiosce Konin! Jest 23 a przydałoby się tak ze 120-tu .
Dodano: 30.08.2017 20:50    Przez: ~ŻARTOWNIŚ
Chodniki w mieście do wymiany, ławek brakuje, miasto zarasta brudem, śmieci się walają, nikt nie sprząta, 100 tys. zł. można by wydać z pożytkiem dla Konina i jego mieszkańców.
Dodano: 30.08.2017 17:46    Przez: ~Mieszkaniec
Ciekawe, czy radni zainteresowali się jakie szkody wyrządziła nawałnica w okolicznych gminach?. Mi wichura uszkodziła dach, który w całości należało wymienić. Kolejna ulewa to potencjalnie zalanie pomieszczeń mieszkalnych. Po nawałnicy przez 3 dni szukaliśmy firmy budowlanej, która by szybko zrobiła dach - NIE znaleźliśmy, wszyscy nam odmówili, proponowali terminy do pół roku. Pomoc społeczna odwiedziła nas po tygodniu, rzeczoznawcza od ubezpieczyciela po 8 dniach. Żadnego zainteresowania ze strony P. Burmistrza. Tylko dzięki rodzinie i znajomym we własnym zakresie mamy nowy dach. Proszę mi wierzyć nikomu nie życzę tego, co niestety nas spotkało.
Dodano: 30.08.2017 22:04    Przez: ~xxx
Piękny gest-pozdrawiam
Dodano: 31.08.2017 07:13    Przez: ~Ryś
Pozdrawiaj dalej, ale ze swojej kieszeni.
Dodano: 31.08.2017 19:06    Przez: ~Łaskawco
Obniżą sobie diety nasi wspaniałomyślni radni aby przekazać na poszkodowanych?
Dodano: 31.08.2017 12:21    Przez: ~drk