Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17201) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Jak samemu zorganizować ślub i wesele?

Materiał promocyjny

Dodano: 1.09.2017 14:04

Ze względu na ograniczenia budżetowe wiele Par Młodych decyduje się na samodzielną organizację ślubu i wesela. Podpowiadamy, jak się tym zająć, aby o niczym nie zapomnieć.

Zaplanowanie ślubu i wesela nie jest łatwe, nie wystarczy wybrać datę, zaprosić gości czy zarezerwować salę. Musimy dodatkowo pamiętać o wielu istotnych szczegółach. Planowanie ceremonii warto rozpocząć jak najwcześniej, a obowiązkami się podzielić np. przyszły pan młody niech weźmie na siebie załatwienie pojazdu do ślubu, panna młoda dekoracji, a rodzice np. kwestię ustawienia stołów i usadzenia gości. Wspólnie warto wybrać miejsce uroczystości, menu czy zespół muzyczny. Para młoda musi skonsultować między sobą swoje oczekiwania, marzenia i pomysły, tak aby obie strony były zadowolone. Ustalenie wszystkiego na jak najwcześniejszym etapie zdecydowanie ułatwi przygotowania.

Rzeczy do załatwienia warto szczegółowo rozpisać sobie w kalendarzu i realizować je krok po kroku. Przykładowo na platformie Wedding.pl dostępny jest Wirtualny Organizer Ślubny, który pomoże każdej Parze Młodej zapanować nad weselnymi przygotowaniami. Aplikacja umożliwia m.in. zaplanowanie budżetu ślubnego, sporządzenie listy ślubnych zadań czy też sporządzenie listy gości wraz z zaplanowaniem ich usadzenia przy stołach. Na stronie można również znaleźć największy katalog usługodawców ślubnych w Polsce. Szybko i bez wychodzenia z domu możemy się tam zapoznać z ofertami fotografów, kamerzystów, zespołów weselnych czy też DJ’ów, pracujących w naszej okolicy.

Wybór daty ślubu i miejsca wesela powinien by wzajemnie powiązany. Pamiętajmy, że to wymarzona przez nas sala powinna determinować to, kiedy odbędzie się uroczystość, a nie na odwrót, gdyż może się zdarzyć sytuacja, że będziemy musieli zarezerwować taką salę, która akurat jest dostępna. To, która sala będzie odpowiednia zależy przede wszystkim od liczby gości, warto ustalić wcześniej z właścicielem, ile osób maksymalnie pomieści się w danej sali. Istotne może się też okazać, czy w danym miejscu są możliwe noclegi dla gości oraz czy samemu można udekorować salę, czy też jest to z góry narzucone. Jeśli już wybierzemy salę i dowiemy się, w jakich terminach jest ona dostępna trzeba udać się do księdza lub urzędu stanu cywilnego i zarezerwować termin uroczystości.

Kolejną rzeczą do załatwienia będzie wybranie usługodawców: fotografa, kamerzysty, zespołu muzycznego. Najlepsi mają terminy zarezerwowane na długo do przodu, dlatego wyboru należy dokonać, jak najwcześniej. Jeśli marzą nam się jakieś oryginalne atrakcje podczas wesela, jak np. candy bar, fontanna z czekolady czy fotobudka również warto wcześniej to zaplanować i potwierdzić dostępność takich usług w danym terminie.

Na około 6 do 10 miesięcy przed ślubem warto zrobić wstępną liczbę gości, przygotować zaproszenia, wybrać świadków, zamówić suknię ślubną i garnitur. Na 3 miesiące przed terminem ceremonii warto ustalić datę wieczoru kawalerskiego i panieńskiego, wybrać menu weselne, zarezerwować termin u kosmetyczki i fryzjera, a także zamówić dekoracje oraz kwiaty. Panna młoda powinna też wybrać biżuterię do swojej sukni ślubnej oraz buty. Warto także ostatecznie zdecydować, czym pojedziemy do ślubu.

Na kilka dni przed ślubem warto potwierdzić godziny odbioru kwiatów, przyjazdu makijażystki, fotografa, dokończyć przygotowanie dekoracji, dopiąć menu, ustalić z księdzem przebieg ceremonii, a z zespołem repertuar muzyczny.

Ślub i wesele to najpiękniejsze i najważniejsze momenty w życiu, ale stres z nimi związany i ogrom rzeczy do załatwienia może przerażać. Jeśli jednak wszystko szczegółowo sobie zaplanujemy i zaczniemy przygotowania odpowiednio wcześnie będziemy mogli być spokojni o to, że wszystko będzie gotowe na czas.

  • Jak samemu zorganizować ślub i wesele?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wesele,   ślubDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.