Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19068) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 7oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowe formy ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotk ... (1)Konin. W przyszłym roku nowy system zarządzania au ... (1)

Pijany koninianin wspiera walkę prezydenta z... alkoholizmem

KONIN JEST NASZ

Dodano: 1.09.2017 19:49

Sądząc po liczbie sklepów, sprzedających w Koninie alkohol, można odnieść wrażenie, że koncesję na jego sprzedaż otrzymuje każdy, kto się o nią zwróci.

Tym sposobem spragnieni mocnych wrażeń zawsze mają blisko i piwo czy setkę czegoś mocniejszego mogą kupić razem z bułkami na śniadanie. Oblegając przy okazji, razem z kolegami od kieliszka, wejścia do wszystkich niemal osiedlowych sklepów z artykułami spożywczymi. Wprawdzie część klientów skarży się obsłudze na nieprzyjemne otoczenie sklepu, ale obsługa rozkłada najczęściej ręce, bo sprzedaż alkoholu to dla wielu małych placówek handlowych podstawa utrzymania. I zyski dla właściciela.

Oprócz mniejszych i większych grupek stałych konsumentów procentowych napojów, mankamentem wszechobecnego w konińskich sklepach spożywczych wyszynku alkoholu są walające się w ich pobliżu dziesiątki i setki butelek i buteleczek. Szczególnie tych o mniejszej pojemności, poręcznych do ukrycia przed oczami stróżów prawa, gdyby się akurat napatoczyli.

Dlaczego władze Konina tak ochoczo rozdają koncesje na sprzedaż alkoholu? Wprawdzie za ich wydanie planują pozyskać w tym roku do miejskiego budżetu aż 1,72 mln zł, ale cała ta suma musi iść – jak wymaga tego ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – na zwalczanie skutków jego nadużywania. Gdzie tu w takim razie logika? Odpowiedzi należy szukać w budżecie Konina. Z 1,72 mln zł (tak, tak, to aż jeden milion siedemset dwadzieścia tysięcy złotych), jakie wpłyną do miejskiej kasy od sprzedawców napojów alkoholowych, zdecydowana większość (1.618.500 zł) idzie na realizację Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Milion z kawałkiem dostaną zajmujące się tym stowarzyszenia, a aż 409 tys. zł - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie na „wydatki bieżące związane z realizacją programu”.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Legionów to samo. Drą po nocach ryje pod drewniakiem czy lifem. Po co w ogóle skwer z Mojego jak tam tylko element siedzi. Dzięki Bogu już jesień i będzie można zamknąć okno w mieszkaniu i nie słuchać tych pawianów w rui. Dla tych sklepów alkohol czy denaturat to podstawa utrzymania. Ja to rozumiem. Tylko to nie wina sprzedawcy a POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ. Alkohol jest legalny w Polsce. Kultury nie nauczy się ograniczaniem dostępu.
Dodano: 1.09.2017 21:14    Przez: ~Marciś
I wlasnie mopr daje takim ludziom pieniadze a ci przepijaja wszystko co maja to sie naszywa zycie na madrycie a co tam za darmo jakby z nieba skaplo brzydze sie taki ludzmi alkoholikami
Dodano: 1.09.2017 20:12    Przez: ~Bez nalogow
znalem kiedys pewnego faceta ktory wogole nie pil alkoholu, wogole nic ani troszeczke no i .... umarl
Dodano: 1.09.2017 20:49    Przez: ~www
Na V osiedlu nawet juz po byłym warzywniaku maja alkohol. Okazuje sie bowiem ze nic po za nim. Zapraszam do warzywniaka na przeciwko przedszkola nr 8! (w promieniu 50 metrow sa 4 sklepy z alkoholem)
Dodano: 1.09.2017 20:12    Przez: ~Lokalny smakosz
avatar Kto jest alkoholikiem pójdzie nawet boso do innego sklepu, jeśliby ten w którym zaopatrywał się obecnie nie otrzymałby koncesji. Kto nie jest alkoholikiem a ma ochotę na piwo czy inny trunek i tak dojedzie do innego sklepu i kupi, ile będzie chciał. Tak jest w każdym mieście, Olejnik znowu leje wodę. Po poprzednim jego artykule miałem nadzieję, że zacznie prowokować do dyskusji, ale znowu wydaje frajerskie osądy pod publiczkę jak typowy polityk. Niedługo się zapewne przekonamy komu robi dobrze Olejnik.
Dodano: 1.09.2017 20:45    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

Na V osiedlu nawet juz po byłym warzywniaku maja alkohol. Okazuje sie bowiem ze nic po za nim. Zapraszam do warzywniaka na przeciwko przedszkola nr 8! (w promieniu 50 metrow sa 4 sklepy z alkoholem)
Dodano: 01.09.2017 20:12    Przez: ~Lokalny smakosz
Powinieneś zrozumieć, że ziemniaczki z których produkuje się spirytusik to też warzywka, a kukurydza z której spirytualia są wytwarzane kiepskiej jakości lecz w dużej ilości też jest warzywkiem - więc o co Ciebie się rozchodzi? To że przedszkole jest niedaleko sklepiku z gorzałką też z pewnością przedszkolakom nie przeszkadza.
Dodano: 01.09.2017 22:33    Przez: ~jaś
Pokaż mi warzywniak w koninie bez alkoholu ???:))))
Dodano: 01.09.2017 23:29    Przez: ~badylaz
Człowiek nie świnia napić się musi.
Dodano: 02.09.2017 13:08    Przez: ~Winiucho
I wlasnie mopr daje takim ludziom pieniadze a ci przepijaja wszystko co maja to sie naszywa zycie na madrycie a co tam za darmo jakby z nieba skaplo brzydze sie taki ludzmi alkoholikami
Dodano: 01.09.2017 20:12    Przez: ~Bez nalogow
A przejda sie po paru sklepach. ze niby aktywnie poszukuja pracy i na pare flaszek maja od mopsu...
Dodano: 03.09.2017 18:11    Przez: ~Maxxx
Klient nasz pan, nikt nikogo nie zmusza sami kupuja czy jest jakis polak ktory nie wypije?! Chyba ze alkoholik nie pijacy
Dodano: 01.09.2017 20:32    Przez: ~lja tez lubie
avatar Kto jest alkoholikiem pójdzie nawet boso do innego sklepu, jeśliby ten w którym zaopatrywał się obecnie nie otrzymałby koncesji. Kto nie jest alkoholikiem a ma ochotę na piwo czy inny trunek i tak dojedzie do innego sklepu i kupi, ile będzie chciał. Tak jest w każdym mieście, Olejnik znowu leje wodę. Po poprzednim jego artykule miałem nadzieję, że zacznie prowokować do dyskusji, ale znowu wydaje frajerskie osądy pod publiczkę jak typowy polityk. Niedługo się zapewne przekonamy komu robi dobrze Olejnik.
Dodano: 01.09.2017 20:45    Przez: Urlich von Jungingen
Jak ty, Olejnik, namówiłes Macieja von Jungingena, żeby napisal to, co zapowiedziałeś w swoim tekscie?
Dodano: 01.09.2017 20:50    Przez: ~:D
Leje wodę... #idea Zakazać sprzedaży wody :)
Dodano: 01.09.2017 21:23    Przez: ~Geronimo
Hmmm, mocodawca Redaktora pewno jest przekonany że za dzisiejszy całodzienny deszcz również odpowiada Prezydent Miasta, naszego miasta. O czym dowiemy się w przyszłym odcinku konfabulacji Redaktora.
Dodano: 01.09.2017 22:44    Przez: ~Wierny u ha ha ny czytelnik
Widać ,że autorowi brakuje już tematów....żenada, ciekawe kiedy zacznie się tłumaczyć?
Dodano: 01.09.2017 20:46    Przez: ~kibic
Tak ciągle pisze te same knoty powodując zapędy onanistyczne wyznawców dobrej zmiany.
Dodano: 03.09.2017 10:51    Przez: ~polo
Przecież to właśnie Józef Nowicki i jego ludzie stosują dzisiaj w polityce metody "dobrej zmiany", czego te wpisy są najlepszym dowodem, więc to raczej one wywołują u pisiorków owe onanistyczne zapędy.
Dodano: 03.09.2017 12:22    Przez: ~:D
znalem kiedys pewnego faceta ktory wogole nie pil alkoholu, wogole nic ani troszeczke no i .... umarl
Dodano: 01.09.2017 20:49    Przez: ~www
Bo to zła kobieta była
Dodano: 01.09.2017 21:10    Przez: ~On
Olejnik, spieprzaj dziadu.
Dodano: 01.09.2017 21:09    Przez: ~Pijący jak każdy.
Robrcik niespełniony dziennikarz szuka afery w każdej informacji :)
Dodano: 03.09.2017 20:59    Przez: ~Paweł
Legionów to samo. Drą po nocach ryje pod drewniakiem czy lifem. Po co w ogóle skwer z Mojego jak tam tylko element siedzi. Dzięki Bogu już jesień i będzie można zamknąć okno w mieszkaniu i nie słuchać tych pawianów w rui. Dla tych sklepów alkohol czy denaturat to podstawa utrzymania. Ja to rozumiem. Tylko to nie wina sprzedawcy a POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ. Alkohol jest legalny w Polsce. Kultury nie nauczy się ograniczaniem dostępu.
Dodano: 01.09.2017 21:14    Przez: ~Marciś
Chyba Marionetką skwer ... Mojego to ja nie znam skweru chyba że twój on jest ;)
Dodano: 01.09.2017 21:16    Przez: ~On
Plac zabaw na legionów też jest oblegany wieczorami... najgorsze jest to ze wieczorem strach przejść przez to osiedle... W końcu święci 1 lampa tylko..
Dodano: 02.09.2017 04:57    Przez: ~Xxx
Bo to nie jest problem Konina a Polaków ogólnie. Państwo zarabia na akcyzach zrzucając uciążliwość społeczną na ludzi. Jeśli my Polacy nie zrozumiemy że pijaństwo trzeba negować, piętnować, to nic się nie zmieni. Rząd nie pomoże bo ZARABIA na tym. Odsetek marginesu zostanie. Dla tych pałowanie raz na tydzień, to wrócą z pieczar z których wyleźli na ulicę. Nie ma "każdy kiedyś sobie wypił", "to normalne"... Nie to nie jest normalne.
Dodano: 02.09.2017 09:45    Przez: ~Wiesław
Aż trudno komentować taki tekst... i dlatego z litości dla autora nie skomentuję.
Dodano: 01.09.2017 21:18    Przez: ~czytelnik
Nie każdy jest po studiach dziennikarskich, zrozum go trochę !
Dodano: 01.09.2017 21:39    Przez: ~kilo
Żenada,co za tytuł artykułu popracujcie więcej nad swym artystycznym zatytułowaniem swoich wypocin ,,czytelnik ma rację"A tak naprawdę to tylko w Koninie jest jest tylko alkohol w każdym sklepie czy może we wszystkich sklepach w Polsce? Co komu do tego czy ktoś ma pić czy nie.
Dodano: 02.09.2017 09:59    Przez: ~M.W
Najwybitniejsi polscy dziennikarze nie mają studiów dziennikarskich, więc gość jest raczej w dobrym towarzystwie.
Dodano: 03.09.2017 12:22    Przez: ~:D
"prezydent zachowuje się jak strażak ochotnik, który podpala, żeby dostać później pieniądze za gaszenie"Cała prawda o urzędnikach.Nieważne jak aby kasa była do podziału,bo zawsze coś skapnie.I rodzina się wyżywi.
Dodano: 01.09.2017 21:22    Przez: ~Lipka
Lipka przeczytaj artykuł ze zrozumieniem, dowiesz się na co idzie kasa a później wypowiadaj się