Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18091) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Jak ochronić dobytek przed wichurami?

Materiał promocyjny

Dodano: 4.09.2017 10:51

Wiele rejonów naszego kraju zostało zniszczonych przez ostatnie nawałnice. Nieustannie do poszkodowanych płynie różnoraka pomoc. Ludzie pomagają w usuwaniu powalonych drzew i uszkodzeń budynków. Trwają również inne działania na szeroką skalę. Służby w związku z tym postawiono w stan najwyższej gotowości. Tymczasem co możemy zrobić sami w celu zabezpieczenia naszego majątku?

Wykupienie ubezpieczenia

To sprawa, o której zapominamy najczęściej. Wychodzimy z założenia, że ominie nas to, co najgorsze. Tymczasem musimy pamiętać, że anomalia pogodowe zdarzają się w każdym rejonie globu. Nie jest już istotna szerokość geograficzna. Dlatego właśnie powinniśmy bardziej niż w przeszłości pomyśleć o tym, by udać się do zaufanego ubezpieczyciela. On zapewne doradzi nam taką ofertę, która sprosta naszym wymaganiom. Co ważne, najczęściej opłaty, które należy ponieść w skali roku są naprawdę niewielkie. Zyskujemy jednak pewność, że w przypadku jakiejkolwiek sytuacji losowej nie będziemy skazani, tylko i wyłącznie na pomoc państwa i sąsiadów.

Wzmocnienie konstrukcji budynku i odpowiednie instalacje

Musimy pamiętać o tym, że zdecydowanie lepiej zapobiegać skutkom kataklizmów niż usuwać to, co po sobie zostawiły. Dlatego właśnie powinniśmy zawczasu postarać się o umocnienie fundamentów domu i odpowiednią izolację piwnic. Dzięki temu budowli nie zaszkodzi zalegająca na podwórzu woda. Co więcej, by nie zalegała dłużej na naszym terenie, powinniśmy udrożnić kanalizację burzową. To wprawdzie spore wydatki, ale można im podołać z pomocą serwisu ratkomat.pl. Umożliwia on szybki dostęp do żądanej przez nas kwoty. Tym samym najpotrzebniejsze prace nie muszą być odwlekane w czasie.

Agregat prądotwórczy

Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale tego typu urządzenie może być przydatne każdemu z nas. Przekonali się o tym wszyscy, którzy padli ofiarą długotrwałego braku zasilania. W takiej sytuacji skazani byli na pomoc ze strony straży pożarnej. Trzeba sobie zdać sprawę z tego, że jednocześnie z dodatkowego zasilania pragnie skorzystać kilkanaście rodzin. Dlatego dobrze stać się niezależnym od problemów z siecią elektryczną. Zakup opisywanego urządzenia wiąże się niejednokrotnie z dużym wydatkiem, ale są na to sposoby. Wiele inspirujących rad na ten temat znajduje się na tutaj. Warto zapoznać się z nimi, bo wiele z nich dotyczy problemów, z którymi niejednokrotnie musimy się zmierzyć.

Pozostałe sprzęty

Faktem jest, że czasem nawet najlepsze zabezpieczenia nie są w stanie powstrzymać żywiołu. Wówczas pozostaje jedynie uporać się z jego skutkami. W przypadku zniszczeń dokonanych przez wodę trzeba przede wszystkim przedsięwziąć kilka podstawowych działań. Przede wszystkim przyda się pompa do osuszania zalanych pomieszczeń. Niewątpliwie, co pokazują ostatnie wydarzenia, konieczne są również wszelkie folie i okrycia, które pozwolą na tymczasowe okrycie zniszczonego dachu. Wszystko to, o czym napisaliśmy, na pewno sprawi, że nawet najgorszy kataklizm nie przyniesie tak dużych strat, jak można byłoby się spodziewać.

  • Jak ochronić dobytek przed wichurami?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pogoda,   wichura,   ubezpieczenie,   burzaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Z naturą człowiek nie jest w stanie wygrać, choć w jakimś stopniu zabezpieczyć się można. Człowiek jest bezsilny w konfrontacji z żywiołami.
Dodano: 4.09.2017 18:17    Przez: ~Trąba powietrzna
Kiedy wycinka drzew wzdłuż dróg ?W razie huraganu do są żywe gilotyny dla ludzi w pojazdach że o innych zagrożeniach nie wspomnę.Czasy kiedy był potrzebny cień dla koni i pasażerów powozów odeszły już dawno.
Dodano: 4.09.2017 14:11    Przez: ~koniuch

KOMENTARZE

Kiedy wycinka drzew wzdłuż dróg ?W razie huraganu do są żywe gilotyny dla ludzi w pojazdach że o innych zagrożeniach nie wspomnę.Czasy kiedy był potrzebny cień dla koni i pasażerów powozów odeszły już dawno.
Dodano: 04.09.2017 14:11    Przez: ~koniuch
Ty też odejdziesz chłopku roztropku,jak drzewa zaczną wycinać bez zastanowienia.
Dodano: 04.09.2017 15:27    Przez: ~etam
Obyś filozofie drzewny nie doświadczył drzewa w swoim samochodzie.
Dodano: 04.09.2017 17:03    Przez: ~atam
powycinają drzewa to dopiero się zaczną wichury
Dodano: 06.09.2017 10:15    Przez: ~qaz
Z naturą człowiek nie jest w stanie wygrać, choć w jakimś stopniu zabezpieczyć się można. Człowiek jest bezsilny w konfrontacji z żywiołami.
Dodano: 04.09.2017 18:17    Przez: ~Trąba powietrzna
skoro jako pierwsze podaliście ubezpieczenie to ja dodam, że od razu poszukajcie sobie prawnika albo radce prawnego bo bez tego to wuja dostaniecie nie ubezpieczenie
Dodano: 06.09.2017 10:29    Przez: ~qaz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.