Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17705) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Rodzinnie w teatralnym laboratorium p.si

Materiał promocyjny

Dodano: 9.09.2017 13:01

Spektakl „Prosta historia” rozpocznie kolejną edycję ogólnopolskiego projektu Teatr Polska w CKiS-DK Oskard Koninie. W tym sezonie publiczność zobaczy 8 spektakli, w tym 4 skierowane do najmłodszych widzów.

Projekt Teatr Polska  został zainicjowany w 2009 roku, żeby ułatwić dostęp do oferty polskich teatrów i umożliwić prezentację wartościowych spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

10 września o 16.00 zapraszamy dzieci od 4 roku życia na spektakl „Prosta historia”  LALE. Teatr z Wrocławia. „Prosta historia” to opowieść  zanurzona w codzienności. Daje szansę indywidualnej rozmowy dziecka z dorosłym. Bo każdy mały widz dostrzega w niej tyle, na ile jest gotowy.  Spektakl jest opowiedziany jak teatr tworzony przez dzieci. Wydarza się na stole przy pomocy scenografii a la planchette i prostych przedmiotów codziennego użytku. Twórcy pomagają je nazwać, oswoić, a dorosłego odbiorcę uwrażliwiają na szczególną dziecięcą optykę.

Kolejna propozycja to spektakl „Cudowna podróż” Teatru Lalka z Warszawy, który dedykowany jest dzieciom od 7 roku życia. Spektakl zobaczyć można 11 września o 17.00. Przedstawienie realizowane jest na podstawie powieści szwedzkiej pisarki-noblistki, Selmy Lagerlof, jednej z najważniejszych autorek światowej literatury dla dzieci. To pełna przygód i niespodzianek historia małego chłopca, Nilsa, opowiedziana w planie lalkowym i aktorskim, z muzyką na żywo.

28 października o 16.00 najmłodsze dzieci (1-3) zobaczą spektakl „Blisko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.  Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. „Blisko” stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas. To spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi.

„Gniazdo”  Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie to propozycja dla dzieci 7 plus. Widzowie zobaczą spektakl 27 listopada o 17.00. To historia o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Tym razem zaglądamy za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez Marię Wojtyszko.

Dorosłych CKiS-DK Oskard zaprasza  6 października o 19.00 na spektakl „Zabijanie Gomułki” (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy).  16 października o 19.00 Teatr Polski z Bielska – Białej zaprezentuje spektakl „Humanka”. 8 listopada o 19.00 widzowie zobaczą „Żniwa” Polskiego Teatru Tańca z Poznania, a 13 listopada o 19.00 oraz i 14 listopada o 10.00 – „Dziady Noc Pierwsza” Teatru Wierszalin z Supraśla.

Bilety w cenie 15 zł są dostępne na stronie internetowej www.ckis.konin.pl oraz w kasie CKiS-DK Oskard.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:teatr,   ckis,   teatr polskaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.