Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24207) SPORT FORUM FIRMY (5099) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ananasy z naszej klasy, czyli pierwszaki z Koperni ...II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZatrzymanie prawo jazdy, mandat i punkty karne dla ...

Zatrzymanie prawo jazdy, mandat i punkty karne dla motocyklisty

Dodano: 12.09.2017 10:13

Policjanci z kolskiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który jechał z prędkością 102 km/h, na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Zatrzymanie prawo jazdy, mandat i punkty karne.

W niedzielne popołudnie, 10 września br. kolscy policjanci w miejscowości Osiek Wielki zatrzymali mężczyznę kierującego motocyklem marki Honda. Motocyklista w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Kierującym okazał się 41–letni mieszkaniec gminy Koło, który poruszał się z prędkością 102 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50km/h. Zgodnie z przepisami za powyższe wykroczenie motocykliście zatrzymano prawo jazdy. Kierowca został też ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych. Zostaną one anulowane dopiero po upływie roku od chwili popełnienia wykroczenia.

Policjanci jednak wciąż apelują o rozwagę i podkreślają, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści i rowerzyści. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria pojazdu. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Po Koninie w ciepłe dni motocykliści jeżdżą znacznie szybciej i jeszcze żadnemu włos z głowy nie spadł.
Dodano: 12.09.2017 10:33    Przez: ~Antywyjec
Widać kolejnego debila, który zamiast zastanowić się, czemu motocyklista jedzie 100km/h na ograniczeniu do 50km/h to próbuje go bronić wyciągając sztuczki techniczne z pomiarem. Debil debila broni!
Dodano: 12.09.2017 12:19    Przez: ~aaa
Jeden zatrzymany motocyklista, ale w gm. Koło, a w Koninie szarżują głównymi ulicami miasta i są nietykalni.
Dodano: 12.09.2017 16:50    Przez: ~Po zmroku
Nie 2 a 52... Jechał 102km/ h
Dodano: 12.09.2017 14:26    Przez: ~o
a Kotek ta zaraza nadal piratuje po Koninie
Dodano: 12.09.2017 15:54    Przez: ~Bulaj

KOMENTARZE

Zaraz sie zleca oburzeni motocyklisci, a Panu sie ewidentnie zalezalo
Dodano: 12.09.2017 10:29    Przez: ~...
mlodzi szaleją na motórach masakra
Dodano: 12.09.2017 12:53    Przez: ~oj
Co mu się "zalezalo"?
Dodano: 12.09.2017 17:56    Przez: ~Oburzony Motocyklista
Po Koninie w ciepłe dni motocykliści jeżdżą znacznie szybciej i jeszcze żadnemu włos z głowy nie spadł.
Dodano: 12.09.2017 10:33    Przez: ~Antywyjec
Spadł i to nie jeden...na ul. Dworcowej na skrzyżowaniu z Kosmonautów...
Dodano: 12.09.2017 10:55    Przez: ~Drogówka
Raczej spadł i to nie jeden, np. w przypadku, którego byłem świadkiem, kiedy to przed światłami na Paderewskiego motocykl wyprzedził motocyklistę ... :(
Dodano: 13.09.2017 10:14    Przez: ~PN
bingo ale się ucieszyli na te 2 km więcej!!!!
Dodano: 12.09.2017 10:55    Przez: ~abc
Nie 2 a 52... Jechał 102km/ h
Dodano: 12.09.2017 14:26    Przez: ~o
Jest takie coś jak błąd pomiaru suszarki. Przy tak małym przekroczeniu nie należy podpisywać mandatu i przyznawać si do winy. W sądzie powołać się na fabryczne dane dotyczące błędu pomiaru urządzenia. Sprawa do wygrania. Jak podpjszesz mandat to już pozamiatane.
Dodano: 12.09.2017 11:09    Przez: ~Marcin
Widać kolejnego debila, który zamiast zastanowić się, czemu motocyklista jedzie 100km/h na ograniczeniu do 50km/h to próbuje go bronić wyciągając sztuczki techniczne z pomiarem. Debil debila broni!
Dodano: 12.09.2017 12:19    Przez: ~aaa
Oddadzą mu i nadal będzie tak robił w. Końcu nikogo nie zabił więc o co kaman
Dodano: 12.09.2017 12:31    Przez: ~Proszę
Da się przejechać pod komenda policjantom pokaże im jak się gumę pali i będzie kwita. Motocykliści dobrze żyją z policjantami
Dodano: 12.09.2017 12:33    Przez: ~Motocyklista
I co się wielkiego stało, dla takiego motocykla to żadna prędkość.
Dodano: 12.09.2017 13:52    Przez: ~Pieszy.
A skąd wiesz co to za motocykl?
Dodano: 12.09.2017 13:56    Przez: ~xXx
Dokładnie lepiej niech pajacow w autach ścigają bo ci niosą zagrożenie na drogach na masową skalę a jeden motocyklista to żaden problem
Dodano: 12.09.2017 16:07    Przez: ~H
ŻADNA PRĘDKOŚĆ? To by się okazało kiedy nalezałoby gwałtownie hamować. Wtedy to by piraci drogowi na motocyklach pisali, że motocykl to nie samochód i nie da się go tak od razu zatrzymać, że motocykle są wszędzie i wszyscy powinni uważać na nich szczegolnie. HIPOKRYCI
Dodano: 13.09.2017 06:09    Przez: ~antydebil
Po****ło tych co się czepiaja o 2 km/h, ludzie którzy nigdy nie jechali na takim motocyklu nie zrozumieją, kretyni...
Dodano: 12.09.2017 15:42    Przez: ~Anty PiS
a Kotek ta zaraza nadal piratuje po Koninie
Dodano: 12.09.2017 15:54    Przez: ~Bulaj
Psa wypusc
Dodano: 12.09.2017 17:33    Przez: ~D
Jeden zatrzymany motocyklista, ale w gm. Koło, a w Koninie szarżują głównymi ulicami miasta i są nietykalni.
Dodano: 12.09.2017 16:50    Przez: ~Po zmroku
I gul ci skacze