Dzisiaj jest środa 22 listopada 2017, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23930) SPORT FORUM FIRMY (5102) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 5oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
10 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wyciskali ponad 260 kg. I Mistrzostwa Konina Bench ... (6)Konin. Platforma Obywatelska chce swojego prezyden ... (83)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Ósma rozprawa w procesie przeciwko Adamowi ...

Konin. Ósma rozprawa w procesie przeciwko Adamowi Z. w środę

Dodano: 12.09.2017 10:46

Po trzech miesiącach przerwy Sąd Okręgowy w Poznaniu znów pracować będzie nad sprawą śmierci Ewy Tylman. W środę odbędzie się ósma rozprawa procesu przeciwko Adamowi Z.

Proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. rozpoczął się 3 stycznia bieżącego roku. Poznańska prokuratura oskarżyła mężczyznę o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Według wersji przyjętej przez śledczych z Poznania mężczyzna wraz z koninianką miał po firmowej imprezie znaleźć się w okolicach Warty. Tam miało dojść między nimi do sprzeczki. Adam Z. miał zepchnąć Ewę Tylman ze skarpy, a następnie, motywowany strachem, wrzucić kobietę do wody. – Adam Z. godził się na to, że na skutek stanu nieprzytomności i nietrzeźwości, w którym znajdowała się pokrzywdzona, a także warunków atmosferycznych panujących tamtego dnia, czyli bardzo niskiej temperatury powietrza oraz wody, nastąpi zgon Ewy T. – opisywała przyjętą wersję wydarzeń w listopadzie 2016 roku rzecznik prasowy poznańskiej prokuratury Magdalena Mazur-Prus. Za taki czyn mężczyźnie grozi co najmniej osiem lat, 25 lat albo dożywocie w więzieniu.

Adam Z. swojej wersji wydarzeń tamtej nocy jeszcze nie przedstawił. Podczas pierwszej rozprawy odpowiadał jedynie na pytania swojego obrońcy, a swoich wyjaśnień ze śledztwa nie podtrzymał. Będąc jeszcze świadkiem, a następnie oskarżonym przedstawiał różne wersje wydarzeń – na początku znajomym mówił, że rozstał się z Ewą Tylman wcześniej i widział wsiadającą kobietę do autobusu, następnie śledczym podczas eksperymentu procesowego opowiadał, że kobieta podczas powrotu z imprezy ,,mogła źle zrozumieć jego intencje", a następnie zbiegła nad brzeg Warty i sama wpadła do wody.

Podczas siedmiu dotychczasowych rozpraw poznański sąd przesłuchał 21 świadków – członków rodziny i znajomych Ewy Tylman oraz Adama Z., policjantów pracujących przy sprawie, pracowników biura doradczego Krzysztofa Rutkowskiego (jak i samego Rutkowskiego), uczestników imprezy, po której doszło do śmierci kobiety, a także dwóch współosadzonych z Adamem Z., którzy mieli słyszeć, jak mężczyzna przyznaje się do zabicia Ewy Tylman. Ponadto podczas rozpraw odtworzono zapisy video z trzech eksperymentów procesowych, które przeprowadziła poznańska prokuratura podczas śledztwa.

Już po trzeciej rozprawie Sąd Okręgowy w Poznaniu poinformował strony o tym, że rozważa zmianę kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy. Był to mocny cios dla prokuratury. Drugi nadszedł kilka dni później, gdy z aresztu zwolniony został Adam Z. Oskarżony mężczyzna przebywał w nim od grudnia 2015 roku w związku z zagrożeniem wysoką karą oraz możliwością mataczenia. W związku z możliwą zmianą kwalifikacji czynu areszt wobec Adama Z. został uchylony.

Podczas czwartej rozprawy poznańska prokuratura przystąpiła do kontrofensywy, składając wniosek o przesłuchanie dwóch nowych świadków – Kacpra Ch. oraz Pawła P. To osoby, które przebywały z Adamem Z. wspólnie w areszcie i miały słyszeć jego przyznanie się do zabójstwa Ewy Tylman. Zeznania Pawła P., poznańskiego gangstera, zostały utajnione. Kacper Ch. ze szczegółami opisał natomiast moment, w którym Adam Z. opowiedział mu o wydarzeniach z listopadowej nocy.

Podczas ostatniej rozprawy pojawiły się jednak wątpliwości, co do szczerości zeznań Pawła P. Mężczyzna miał usłyszeć przyznanie się Adama Z. podczas spaceru. Z aresztu śledczego do Sądu Okręgowego w Poznaniu dotarło jednak pismo, z którego wynika, że Adam Z. ze spacerów nie korzystał, a co za tym idzie, zeznania Pawła P. mogły być fałszywe.

Z tego powodu w najbliższą środę jako świadek w procesie zeznawać ma Sławomir J., kierownik ochrony aresztu w Poznaniu. Ponadto w sądzie stawić mają się cztery koleżanki z pracy Ewy Tylman.

  • Konin. Ósma rozprawa w procesie przeciwko Adamowi Z. w środę

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Ahaa, czyli idąc twoim "tokiem myślenia debila" - jak ktoś ci ukradnie portfel w autobusie, to twoja wina, bo "po co brałeś portfel z domu"? Albo jak ktoś uderzy w twoj samochód na drodze, to też twoja wina, bo mogłeś trzymać auto w garażu?
Dodano: 12.09.2017 13:51    Przez: ~john
A moze jest winny,i teraz chcialby soe wykrecic? Ktos z was o tym mogl pomyslec?malo swirow chodzi na swiecie a pozniej tragedie...kto by nie chcial sie wykrecic od takiego czynu,moze dzialal pod wplywem chwili.Ciekawe jakby wasze dziecko rtakie cos spotkalo czy dalibyscie podobne komentarze.I podstawowe pytanie dlaczego nie wezwal pomocy???
Dodano: 12.09.2017 14:20    Przez: ~ktos
Po co ja nad warte zaciagnal?? Mogl wezwac taksowke i wyslac ja do domu,jak dobry kolega byl.
Dodano: 12.09.2017 14:28    Przez: ~ktos
Dlaczego sądzicie że jest niewinny? Gdyby sama wpadła na pewno wezwałby pomoc. Dla mnie jest winny- a teraz próbuje się wykręcić..
Dodano: 12.09.2017 21:06    Przez: ~winny
A skąd macie wszyscy pewność że jest niewinny ? Nikogo z was nie było tamtej nocy w momencie tego tragicznego zdarzenia.Oliwa sprawiedliwa i zawsze na wierzch wypływa,gdyby był taki czysty do końca to dlaczego ma problemy teraz?
Dodano: 12.09.2017 16:51    Przez: ~Sofia

KOMENTARZE

"Konin. Ósma rozprawa w procesie przeciwko Adamowi Z. w środę" Rozprawa jest w Koninie? Ogarnijcie się...
Dodano: 12.09.2017 10:57    Przez: ~Marco V
a może w ramach reformy sądownictwa, niejaki ziobro był przeniósł sądy wojewódzkie z Poznania do Konina.... toż to Konin ma pewne doświadczenia wojewódzkie....
Dodano: 12.09.2017 11:22    Przez: ~listopadowy
Za mataczenie to można posadzić Policję i Prokuratora - jak można się opierać na zeznaniach z rzekomych rozmów na spacerach jak inna instytucja Państwowa twierdzi, że ze spacerów niewinny człowiek ..... nie korzystał. Dno/matactwo totalna porażka Prokuratury która rzekomo odpowiada za praworządność w tym kraju.
Dodano: 12.09.2017 16:42    Przez: ~Ewa dała owoc Adamowi
czyli wracamy do reklamy rossmanna ......
Dodano: 12.09.2017 11:18    Przez: ~rr
A skąd macie wszyscy pewność że jest niewinny ? Nikogo z was nie było tamtej nocy w momencie tego tragicznego zdarzenia.Oliwa sprawiedliwa i zawsze na wierzch wypływa,gdyby był taki czysty do końca to dlaczego ma problemy teraz?
Dodano: 12.09.2017 16:51    Przez: ~Sofia
Jeszcze męczą człowieka nie winnego ta kobietę zabiła wódka! Trzeba pić z umiarem sprawdźcie chłopaka Ewy bo on ma na pewno dużo do powiedzenia
Dodano: 12.09.2017 11:35    Przez: ~Konin
Dokładnie mogła nie chlac jak głupia. To dorosła kobieta wiedziała ile może! Chłopak ich z torbami puści za odszkodowanie!
Dodano: 12.09.2017 11:42    Przez: ~Max
Ahaa, czyli idąc twoim "tokiem myślenia debila" - jak ktoś ci ukradnie portfel w autobusie, to twoja wina, bo "po co brałeś portfel z domu"? Albo jak ktoś uderzy w twoj samochód na drodze, to też twoja wina, bo mogłeś trzymać auto w garażu?
Dodano: 12.09.2017 13:51    Przez: ~john
Do John - porównania niezle. Tak weź portfel z domu i jedz autobusem a weź portfel z domu włóż do tylnej kieszeni do polowy to wtedy napewno Ci ukradną. Widzi kolega różnice? Napij się troszkę a nawal się ze na nogach ustać nie możesz jest różnica - jest! I tu jest ten Twój tok myślenia debila brawo!
Dodano: 12.09.2017 15:33    Przez: ~Prawda
Gdyby wiedziała że zginie to by z domu nawet nie wyszła nie macie za grosz wstydu pisać że się uchlala że wódka ja zabiła powiedzcie to prosto w oczy jej rodzicom jeśli macie odwagę ,a wy co święci jesteście tak? I co nikt z was się nigdy nie uchlalal ,nie najaral się trawy itd.
Dodano: 12.09.2017 17:10    Przez: ~Ha
Trawę to skubie krowa na łące, porządny/na nie sięga po narkotyki.
Dodano: 12.09.2017 17:20    Przez: ~Monar
A moze jest winny,i teraz chcialby soe wykrecic? Ktos z was o tym mogl pomyslec?malo swirow chodzi na swiecie a pozniej tragedie...kto by nie chcial sie wykrecic od takiego czynu,moze dzialal pod wplywem chwili.Ciekawe jakby wasze dziecko rtakie cos spotkalo czy dalibyscie podobne komentarze.I podstawowe pytanie dlaczego nie wezwal pomocy???
Dodano: 12.09.2017 14:20    Przez: ~ktos
Po co ja nad warte zaciagnal?? Mogl wezwac taksowke i wyslac ja do domu,jak dobry kolega byl.
Dodano: 12.09.2017 14:28    Przez: ~ktos
Wlókł ją tam z określonym z góry powziętym zamiarem, a że stawiała opór, to ją ukarał.
Dodano: 12.09.2017 17:24    Przez: ~25 lat odsiadki
Raczej. Chciał wykorzystać pijaną kobietę, bo "takie są łatwiejsze". Dlatego zaciągnął ją w ustronne miejsce, nad rzekę by tam z nią spółkować. Zamiast iść prosto mostem do domu. Musiała mieć ograniczoną świadomość spowodowaną stanem upojenia alkoholowego,dlatego zeszła z nim nad rzekę. Jednak gdy usiłował ją zgwałcić zaczęła się bronić. Dlatego wpadła do rzeki lub sam ją tam wepchnął za odmowę seksu.
Dodano: 12.09.2017 21:52    Przez: ~Artysta
A podnoszenie aspektu własnego homoseksualizmu jako rzekomego alibi jest tak naprawdę dowodem, że usiłował ją zgwałcić. Dziewczyna się jednak broniła, dlatego cześć jej pamięci.
Dodano: 12.09.2017 21:56    Przez: ~Artysta
Do kamieniołomów na 25 lat!
Dodano: 12.09.2017 14:23    Przez: ~sprawiedliwość
mają mordercę i nie potrafią go ukarać
Dodano: 12.09.2017 15:18    Przez: ~Bulaj
On się bawi z Wymiarem Sprawiedliwości.
Dodano: 12.09.2017 17:28    Przez: ~Rudzielec
Dlaczego sądzicie że jest niewinny? Gdyby sama wpadła na pewno wezwałby pomoc. Dla mnie jest winny- a teraz próbuje się wykręcić..
Dodano: 12.09.2017 21:06    Przez: ~winny
Facet jest niewinny. Dojrzała kobieta powinna mieć tyle rozumu żeby poza domem nie upić się do nieprzytomności. On tak samo miał prawo być pijany. Pannica wychodząc z domu powinna być w kontakcie ze swoim chłopakiem i kazac po siebie przyjechać o odpowiedniej porze, a nie ciągać faceta w ustronne miejsca. Wygrał alkohol i zrobił swoje. A teraz to już szkoda czasu na tą sprawę- to jest cyrk!!!!!!!. A przede wszystkim przestroga dla facetów- PIJANE BABY OMIJAC NA KILOMETR!!!!
Dodano: 13.09.2017 08:08    Przez: ~dojrzały
Brawo!! dojrzaly z trzeżwa głupią babą sa kłopoty, a dopiero z pijaną. Szok!
Dodano: 13.09.2017 08:11    Przez: ~Yaro
co za idiota, nie dość że pisze bzdury to jeszcze sam siebie chwali
Dodano: 13.09.2017 09:08    Przez: ~nick
Pijanych namolnych facetów też trzeba omijać na kilometr,przestroga dla kobiet.
Dodano: 13.09.2017 10:21    Przez: ~Dojrzała
Do dojrzala- no lesbijki zawsze takie jak ty omijają nawet normalnych facetow
Dodano: 13.09.2017 12:07    Przez: ~facet
Facet bzdury piszesz jestem normalną kobietą a faceta mam też normalnego a nie takiego co łapie za tyłek na boku inne kobiety,mnie lesbijki ani geje nie interesują .I to jest właśnie niewiedza drugiego człowieka niewie a gada głupoty.Ja bym omijala Ciebie skoro nie znając mnie osobiście masz śmiałość twierdzić że jestem lesbijką co jest dla mnie nie do przyjęcia.
Dodano: 13.09.2017 19:02    Przez: ~Dojrzała
Jestem barmanem wiec obraz pijanych kobiet mam na co dzień. To jest nie do opisania.
Dodano: 13.09.2017 12:09    Przez: ~barman
jestem ochroniarzem więc obraz barmanów mam na codzień. To jest dopiero nie do opisania