Dzisiaj jest sobota 18 listopada 2017, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23829) SPORT FORUM FIRMY (5096) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
5 / 4oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin wymaga radykalnej zmiany sposobu i stylu zar ... (44)Piłkarska kolejka: Powrót Marcina Woźniaka, Sokół ... (13)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKto wypaczył KBO? Konferencja prasowa po głosowani ...

Kto wypaczył KBO? Konferencja prasowa po głosowaniu 

Dodano: 13.09.2017 12:51

- Nie wypaczyliśmy KBO - powiedział Józef Nowicki, prezydent Konina, podczas konferencji poświęconej wynikom głosowania, które zakończyło się w niedzielę, 10 września.

Koniński Budżet Obywatelski, edycja IV przejdzie do historii z powodu nieuprawnionego wykorzystania numerów pesel w głosowaniu elektronicznym. 6 osób złożyło w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Koninie. W związku z tym, że policja prowadzi postępowanie w tej sprawie, oficjalne wyniki będą znane po jego zakończeniu. (patrz też: Głosowanie na KBO zakończone. Znamy nieoficjalne wyniki)

KBO stało się przyczynkiem do dyskusji o kondycji, niedoskonałościach i regulaminie. - W tym roku postanowiliśmy, że regulamin nie będzie zmieniany – tłumaczył Bartosz Jędrzejczak, kierownik Centrum Organizacji Pozarządowych. - Postanowiliśmy położyć większy nacisk na karty oceny projektów, niż kolejne zmiany w regulaminie.

Efektem tegorocznego głosowania będzie debata obywatelska zaplanowana na 26 września w Osiedlowym Domu Kultury na Zatorzu pod hasłem „KBO. Nie o to chodzi!”, podczas której będzie można wyartykułować swoje uwagi dotyczące idei budżetu obywatelskiego, podziału środków i udziału podmiotów. - Jestem zwolennikiem KBO – powiedział prezydent Konina. - Trzeba pomyśleć nad zwiększeniem kwoty na przykład do 3 mln złotych na ten cel (obecnie 2 mln zł). Nie wypaczyliśmy KBO – podkreślił Józef Nowicki, po zaproszeniu władz miasta na tę debatę. Włodarze i osoby odpowiedzialne z urzędu za KBO zobowiązały się wysłuchać uwag, które narastają wokół budżetu obywatelskiego od początku jego istnienia.

Poniżej zapis całej konferencji prasowej. 

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:live,   kbo

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Tłumaczenia tej Blondyny są tak absurdalne że aż boli kiedy staram się zrozumieć jej logikę. Może podpowiem jej jak można zdobyć PESEL. Otóż już niedługo będą krążyć po mieście setki list poparcia kandydatów do zajęcia intratnej posady radnego. Z tego co pamiętam to musi się tam znaleźć również PESEL osoby popierającej kandydata i jego listę. Rozumiem, że TA Pani nigdy takowej listy nie podpisywała i swoim PESELem nie szafowała?! A teraz niech zamknie oczy i zastanowi się o czym za przeproszeniem p...yła, bo obraziła tym wszystkich którzy zostali przez kogoś w bezczelny sposób oszukani.
Dodano: 13.09.2017 14:49    Przez: ~poszkodowany
A przewodnicząca o tym wiedziała już w dniu głosowania w lokalach wyborczych,jak ludzie przychodzili zagłosować, a okazywało się, że ktoś zrobił to za nich.No chyba ludzie durni nie są i wiedza,że nie glosowali wcześniej. Ludzie...przestańcie mydlić oczy!
Dodano: 13.09.2017 13:32    Przez: ~OchronaDanych
Ludzie chcą się dowiedzieć, co z nielegalnymi głosami!!!! A nie - mydlenie oczu,co ile głosów zdobyło,a za chwilę się nie wytłumaczą, bo powiedzą,że czas się skończył!!!!
Dodano: 13.09.2017 13:16    Przez: ~Mamajka
oszukanych proszę o łapkę w górę pomożemy tym kłamczuchą ilu jest naprawdę oszukanych, którym nie chce się tracić czasu na prokuraturę. Proszę o uczciwość
Dodano: 13.09.2017 13:39    Przez: ~oszukany
Tylko jeszcze pytanie, ile jest takich osób, które nie wiedza, że ktoś za nich zagłosował, bo głosowaniem nie byli zainteresowani... 😩
Dodano: 13.09.2017 14:31    Przez: ~poszkodowana ale walcząca

KOMENTARZE

Ludzie chcą się dowiedzieć, co z nielegalnymi głosami!!!! A nie - mydlenie oczu,co ile głosów zdobyło,a za chwilę się nie wytłumaczą, bo powiedzą,że czas się skończył!!!!
Dodano: 13.09.2017 13:16    Przez: ~Mamajka
Popcorn mi sie skonczył :P
Dodano: 13.09.2017 13:49    Przez: ~ubawiony
Zupę z tego będziesz gotować?
Dodano: 13.09.2017 19:44    Przez: ~Fuj
Większość mieszkańców ma daleko w d.......e to wasze KBO. Potrzebne to jak dziura w moście. Strata kasy na fanaberie jakichś kilku konińskich malkontentów, pseudo społeczników. Jak czytam wywody na LM i Facebooku kilkunastu zeschizowanych konińskich malkontentów to aż ręce opadają. Z drugiej strony cieszę się że mieszkańcy w głosowaniu podeszli zdroworozsądkowo i nie poparli jakichś zasranych murali czy innych bzdetów, na które po prostu szkoda było by kasy. Z poprzednich edycji chorego KBO jest wiele zrealizowanych idiotyzmów. Zlikwidować KBO i po kłopocie.
Dodano: 13.09.2017 21:26    Przez: ~Mieszkaniec
I jeszcze jedno, każdy oszołom zgłaszający jakiś posrany projekt, po za kosztami realizacji z KBO powinien wskazać koszty utrzymania ( które obecnie spadają na miasto - dlaczego?) i skąd na to weźmie pieniądze na następne lata. Realizacja to nie wszystko!!! Odstraszyło by to co niektórych z ich durnymi pomysłami. Dlaczego mieszkańcy mają finansować utrzymanie, konserwację itp. posranego pomysłu jakiegoś kosmity?
Dodano: 13.09.2017 21:40    Przez: ~Mieszkaniec
avatar Uważam KBO za rzecz absurdalną całe szczęście że są to tak symboliczne pieniądze ,taki ochłap rzucony tłuszczy by uwierzyła iż komuchy z POszambem dają jej na cokolwiek wpływ.I tak okazuje się że nawet ten ochłap dla tłuszczy można skręcić a przy okazji zahandlować danymi osobowymi.Gdyby kasa była większa pewnie wygrało by in vitro, refundacja zmiany płci tudzież refundacja skrobanek w Czechach np.Chore lewactwo i złodziejstwo niczego się nie uczy,na szczęście zawiał wiatr odnowy i już w przyszłorocznych wyborach wywieje z Konina ich na śmietnik historii
Dodano: 14.09.2017 07:41    Przez: Tomasz Kobrzycki
Pan kierownik COP wygląda lekko nieświeżo.
Dodano: 14.09.2017 08:09    Przez: ~Krok
Panie Kobrzycki. Gdzie zawiał Panu w Koninie wiatr odnowy? Ja widzę odnowę PiS w słupkach % poparcia w wyborach do Sejmu, ale czy do samorządu w Koninie to nie jestem pewien. Nawet będąc zwolennikiem prawicy widzę mankamenty jej w Koninie. Nie przesądzam upadku lewicy w Koninie a ewentualna zamiana prezydenta Nowickiego nadal ma małe szanse. Chyba, że z racji wieku zachoruje czego nikomu w tym mu nie życzę (nie schodzę do poziomu PO ws. śmierci Prezydenta RP czy wypadku auta Dudy). Jak już to na portalu LM zawiało odnową z Nowoczesnej i wcale nie jestem pewien czy ta wymiana będzie dla Konina lepsza. Jedno jest pewne: 2 mln w Koninie to już jakieś pieniądze; choć dziś rano w radiu RMF słyszałem rozwody o 240 tys zł dla fundacji ws. reformy sądów i tak się do 240 tys przyczepili, że o reformę nie pogadali. Tak taktyka. Wszak 240 tys (ok 60 tys Euro) to wielka kasa jak na .... niemieckie radio, może nich zobaczą nasze korki na 92-Europejska i jak chcemy ...
Dodano: 14.09.2017 12:55    Przez: ~lo
RMF FM to niemiecka stacja radiowa ? Ta stacja wyszydza obecny rząd.
Dodano: 14.09.2017 16:35    Przez: ~Radio Zet
avatar Fakt PiS w Koninie nie był orłem ale wszystko się zmieniło ,jest sporo ludzi z pomysłem i życiowymi osiągnięciami,trzeba przebić się jeszcze z programem,powiedzieć jasno że cała patologia że spółek miejskich,szkół instytucji samorządowych zostaną usunięte do przysłowiowej sprzątaczki.Wystarczy nie kraść i już będzie dobrze,a jeżeli dojdzie do realizacji sensownych pomysłów to może być szansa na odbudowę miasta.A partyjka .N to głupie ,Boże te kretyńskie puste ich kobietki i ten błazen Rysiu na czele,totalna aberracja jakaś , jedynie gdzie może wygrać wybory to w szpitalu bez klamek w Gnieźnie.
Dodano: 14.09.2017 20:41    Przez: Tomasz Kobrzycki
Szkoda że LM usuwa komentarze negatywne w sprawie KBO, które zbierają zielone łapki. Nie głupio wam? Ludzie mają w d......ie to całe wasze KBO, taka prawda !!! Szkoda że prawda boli 😂
Dodano: 14.09.2017 21:57    Przez: ~Mieszkaniec
Jak to jest że mój komentarz miał 23 zielone łapki, najpierw znikł, a teraz powrócił i ma 15 ? Czary drogi LM-ie?
Dodano: 15.09.2017 22:09    Przez: ~Mieszkaniec
Kończcie proszę odczyt tego protokołu, bo usnę.
Dodano: 13.09.2017 13:18    Przez: ~każdy może skorzystać z misy
Wierzyć w słowa polityków SLD i PO ha ha ha. Najbardziej szemrane partie w Polsce.
Dodano: 13.09.2017 19:19    Przez: ~miko
Po co komu WiFi z Kopernika, jak w dzisiejszych czasach każdy ma pakiet internetowy?? Jakieś 5 lat za późno!!!!Mówcie, co z danymi!!!
Dodano: 13.09.2017 13:27    Przez: ~WiFimaniak
Wyniki ostateczne będą wtedy, jak zgłoszą się wszyscy, za których zagłosował ktoś.
Dodano: 13.09.2017 13:28    Przez: ~OkradzionazPESEL
Przecież pierwsze sprawy są już zgłoszone w prokuraturze.Siedza wam na d****.
Dodano: 13.09.2017 13:30    Przez: ~OchronaDanych
Znaczy komu???
Dodano: 14.09.2017 08:21    Przez: ~my
A przewodnicząca o tym wiedziała już w dniu głosowania w lokalach wyborczych,jak ludzie przychodzili zagłosować, a okazywało się, że ktoś zrobił to za nich.No chyba ludzie durni nie są i wiedza,że nie glosowali wcześniej. Ludzie...przestańcie mydlić oczy!
Dodano: 13.09.2017 13:32    Przez: ~OchronaDanych
oszukanych proszę o łapkę w górę pomożemy tym kłamczuchą ilu jest naprawdę oszukanych, którym nie chce się tracić czasu na prokuraturę. Proszę o uczciwość
Dodano: 13.09.2017 13:39    Przez: ~oszukany
Tylko jeszcze pytanie, ile jest takich osób, które nie wiedza, że ktoś za nich zagłosował, bo głosowaniem nie byli zainteresowani... 😩
Dodano: 13.09.2017 14:31    Przez: ~poszkodowana ale walcząca
Po prostu nie wierzę, co oni mówią. Wina głosujących normalnie, że nie pilnują swoich peseli. Ani słowa o tym, że mnóstwo ludzi dysponuje tymi danymi bez ograniczeń.
Dodano: 13.09.2017 13:39    Przez: ~ufik
Najlepiej jest zwalić winę na poszkodowanego!!!Ludzie,wpisujmy na Facebooku #tematdlauwagi Nie spocznę, póki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona!!!!
Dodano: 13.09.2017 13:42    Przez: ~Mamajka
Chodzi o to, że krążyło mnóstwo list poparcia dla danego projektu (Przedszkole nr4), tam należało podać imię i nazwisko oraz PESEL. Ludzie sami dawali swoje dane osobowe. Oczywiście, to że ktoś wykorzystał te dane bez wiedzy podpisujących to kryminał.
Dodano: 13.09.2017 16:53    Przez: ~zeus
Zeus,a ja nigdzie nie podawałam danych,a jednak ktoś je ukradł...
Dodano: 13.09.2017 18:54    Przez: ~Mamajka
Każda szkoła to potężna baza danych osobowych i to Koperas i Przedszkole miały największy interes w tym roku w KBO. Prokuratura niech to wyjaśnia.
Dodano: 13.09.2017 19:57    Przez: ~zeus
w chwili, w której zarzucone jest przestępstwo chyba regulamin gra najmniejszą rolę. Pan dobrze powiedział - wszyscy czują się oszukani. A Pani przewodnicząca niech nie będzie taka przemądrzała - ja numerem PESEL na prawo i lewo nie rzucam,a mnie okradziono. Mój mąż też nie rzuca i go nieokradziono.
Dodano: 13.09.2017 13:40    Przez: ~KtomamojPESEL
Koleś nie wie, jak ktoś może dostać się do jego peselu. No nie wierzę, kto nami rządzi.
Dodano: 13.09.2017 13:40    Przez: ~tego nie wiem
Przed chwilą to samo pomyślałam. Naprawdę trzeba być ślepym, jeśli nie widzi się postępu techniki...
Dodano: 13.09.2017 14:17    Przez: ~Jakzycpaniepremierze
1 z 5
12345>>