Dzisiaj jest niedziela 22 października 2017, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24095) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hubertus w Trójce. Była przejażdżka i tradycyjna g ... (6)Zapalili znicz pamięci przy pomniku rozstrzelanych ... (2)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDruga przeprawa przez Wartę zamknięta przez awarię ...

Druga przeprawa przez Wartę zamknięta przez awarię kabla

Dodano: 18.09.2017 13:48

Awaria kabla sprężającego to powód wyłączenia z użytkowania drugiej przeprawy przez Wartę. Kiedy Trasa Bursztynowa będzie przejezdna? Tego nie wiadomo.

Druga przeprawa oddana została do użytku 10 lat temu. Do tej pory jej stan techniczny nie budził wątpliwości. W sobotę specjaliści dokonali rutynowego przeglądu estakady.

- Inspektorowie, którzy przeprowadzali przegląd stwierdzili, że na wschodniej nitce przeprawy występują znamiona awarii technicznej, pokazali stosowne zdjęcia – mówi prezydent Józef Nowicki. - Nastąpiło odkształcenie kabla sprężającego w konstrukcji. Spotkałem się z państwem, którzy dokonali przeglądu i zostałem poinformowany o tym, że awaria której przyczyn stwierdzić póki co nie można. Charakter tych odkształceń jest taki, że należy niezwłocznie wyłączyć z eksploatacji drugą przeprawę. Nie można wykluczyć, że dalsza eksploatacja mogłaby grozić katastrofą budowlaną – dodaje.

Prezydent o sytuacji poinformował nadzór budowlany i zdecydował o zamknięciu trasy. Barierki na skrzyżowaniu z ul. Zagórowską stanęły w sobotę po godz. 23.00. W niedzielę w magistracie zebrał się sztab kryzysowy. O możliwym paraliżu komunikacyjnym poinformowano wszystkie służby.

- Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie jak długo to potrwa. Nie mamy dokumentacji, protokołu z dokonanego przeglądu. Kiedy będziemy dysponować ekspertyzą specjalistyczną, która wskaże przyczyny i zakres rzeczowy usunięcia awarii, określimy w jakim czasie zostanie ona usunięta – podkreśla Józef Nowicki.

Na ekspertyzę trzeba będzie poczekać około trzech tygodni. Zarząd Dróg Miejskich w Koninie zlecił już opracowanie zmian w organizacji ruchu.

- Jeżeli będzie możliwość niezwłocznie będziemy chcieli rozładować nadmierny ruch na skrzyżowaniach. Pracujemy nad koncepcją, aby przywrócić ruch dwukierunkowy na zachodniej nitce. Mamy sytuację awaryjną, ale mam nadzieję, że uda nam się te skutki dla mieszkańców zniwelować – mówi Grzegorz Pająk, dyrektor ZDM w Koninie. 

  • Druga przeprawa przez Wartę zamknięta przez awarię kabla
Jak długo Twoim zdaniem ruch na drugiej przeprawie będzie ograniczony?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Nie jesteśmy w stanie nie umiemy nie wiemy...... Ile razy to slyszymy
Dodano: 18.09.2017 14:05    Przez: ~A co
Tylko takie rzeczy w Koninie.Dobrze że Stary most jest ok bo inaczej to w pław.
Dodano: 18.09.2017 14:06    Przez: ~Łukasz
Panie Prezydencie - zamkij drzwi od gabinetu i nie wracaj.
Dodano: 18.09.2017 14:13    Przez: ~mieszkaniec.
A co z klawiszującą kostką na kładce ,co z pofałdowanym,nierównym asfaltem na wiadukcie Briańskim,co c tramwajem wodnym itd.itp.DZIADOSTWO !!!!
Dodano: 18.09.2017 15:41    Przez: ~antykomuch
Cyt ze strony link- "19 listopada 2007 roku w końcowym etapie budowy doszło do prób obciążeniowych estakad i samego mostu. Próby, według opinii niezależnego zespołu inżynierów pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuka z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej wypadły bardzo pomyślnie Na most wjechało 12 ciężarówek, każda ważąca po około 30 ton, w sumie to 360 ton. To olbrzymi ciężar (...)" - codziennie w czasie popołudniowego szczytu na moście stoi o wiele więcej ciężarówek więc przy powyższym założeniu nie dziwne ze coś pęka już po 10 latach
Dodano: 18.09.2017 14:25    Przez: ~wsx

KOMENTARZE

Oby jak najszybciej
Dodano: 18.09.2017 14:00    Przez: ~$
Kasa leci na stolkach to czym się tu przejmować oni jeśli nie są w stanie to nie muszą do pracy dotrzec
Dodano: 18.09.2017 14:29    Przez: ~Quiz
Jak długo Twoim zdaniem ruch na drugiej przeprawie będzie ograniczony? Co to jest za sonda? Zabawę sobie robicie z poważnej sprawy? Kto to wymyślił?
Dodano: 18.09.2017 15:10    Przez: ~LM?
A co z klawiszującą kostką na kładce ,co z pofałdowanym,nierównym asfaltem na wiadukcie Briańskim,co c tramwajem wodnym itd.itp.DZIADOSTWO !!!!
Dodano: 18.09.2017 15:41    Przez: ~antykomuch
~Tomasz Kobrzycki ".... te kable powinny być przynajmniej ze złota...." - nie wiem gdzie i kiedy kończyłeś budownictwo, ale złoto nie sprawdza się jako materiał konstrukcyjny.
Dodano: 18.09.2017 15:42    Przez: ~xXx
idąc tokiem rozumowania prezydenta (dotyczy mostu w Łężynie) - do remontu drugiej przeprawy koszty powinno stare miasto dorzucić heh
Dodano: 18.09.2017 15:55    Przez: ~oj
Nowicki przy tej całej konferencji to się spocił jak pedofil w disneylandzie.
Dodano: 18.09.2017 16:58    Przez: ~Husar
Nawet gdyby inwiestor uparł się wbrew logice i zechcial w Koninie zainwestować to i tak nie da rady, bo do niego nie dojedzie. Najpietw zwinęli tory, teraz mosty, a najbliższe lotnisko w Poznaniu.
Dodano: 18.09.2017 20:30    Przez: ~Wilk
#~Tomasz Kobrzycki# - Nie jestem zwolennikiem obecnej władzy (ani samorządowej ani rządowej, PO też nie), ale czytać ze zrozumieniem umiem. W całej sprawie chodzi o kabel sprężający (stalowy-łączący), a nie energetyczny... Ze złota jak sugerujesz rozleciałby się już po tygodniu eksploatacji (ciągliwość)... Ze złota to mogły by być energetyczne (niska rezystancja)...
Dodano: 19.09.2017 10:18    Przez: ~monter
avatar No tak to wykształcenie po gimnazjalne.To była taka przenośnia,chodziło to iż koszt budowy przeprawy był tak ogromny.
Dodano: 19.09.2017 10:59    Przez: Tomasz Kobrzycki
Inspektorowi który odbierał przeprawę powinno zabrać się uprawnienia, że odebrał taki bubel. Most jest pochylony w złą stronę, ponieważ droga skręca w lewo a zakręt jest pochylony w prawo, a powinien być pochylony tak jak zakręt czyli w lewo. Widać że pan inspektor chyba o tym nie wiedział lub się na tym nie znał. No ale KASA zrobiła swoje.
Dodano: 19.09.2017 15:52    Przez: ~mieszkaniec konina
Nie jesteśmy w stanie nie umiemy nie wiemy...... Ile razy to slyszymy
Dodano: 18.09.2017 14:05    Przez: ~A co
A co ty w czary wierzysz? Może pan Lazio weźmie młotek i naprawi... Takie awarie się zdarzają, niesty trzeba czasu aby znaleźć przyczynę, rozwiązania problemu i wykonania odpowiednich prac. Kto inaczej myśli nie ma zielonego pojęcia co mówi...
Dodano: 18.09.2017 14:57    Przez: ~Ważniak
Ważniak - czytaj uważnie komentarze do tego tematu. Zanim wypowiedział się Nowicki i Pająk byli tacy pewni co napisali, iż problem leży (wisi) w kablu. Ba, ja już kiedyś czytałem takich pewnych co pisali, że w kablu będzie problem! Jak widzisz są dobrzy ludzie mający wiedzę przed Nowickim a nawet przed ekspertami co robią owe ekspertyzy. Być może te lekkie sugestie, że był przy tym szwindel są trafione.
Dodano: 18.09.2017 15:42    Przez: ~lo
Tylko takie rzeczy w Koninie.Dobrze że Stary most jest ok bo inaczej to w pław.
Dodano: 18.09.2017 14:06    Przez: ~Łukasz
Moim zdaniem to zanim powstanie ekspertyza, później wyłoniony wykonawca naprawy, sama naprawa, nieprzewidziane utrudnienia, koniec prac, testy , odbiór to minie jakieś 1 rok jak dobrze pójdzie oczywiście. Pozdrawiam mieszkańców i proponuje kupić duży zapas MELISY :)
Dodano: 18.09.2017 15:30    Przez: ~qqq
I Persona Sport plajtuje bo Kocury nie przyjada...
Dodano: 18.09.2017 17:43    Przez: ~mrrrrrrrrr
Jeszcze trzeba opracować sposób naprawy, ogłosić przetarg. Możliwe że już nowy prezydent będzie przecinał wstęgę.
Dodano: 19.09.2017 10:19    Przez: ~pleban
wojsko zbuduje nam most pontonowy :-))))))
Dodano: 19.09.2017 10:43    Przez: ~klęska
No to dalej raz raz i naprawiamy. Pomożecie ???
Dodano: 18.09.2017 14:06    Przez: ~Giegie
Pomozemy!
Dodano: 18.09.2017 14:09    Przez: ~Pisak
Bo most był zły i droga też była zła.
Dodano: 18.09.2017 15:31    Przez: ~miko
i pojechali starą przyprawą...
Dodano: 18.09.2017 15:34    Przez: ~dugee
Łatwiej wrzucić rury do Warty i ją zasypać. Zrobimy solidniejszy most.
Dodano: 19.09.2017 09:21    Przez: ~Adam
Hejterzy i malkontenci, zauważcie, że most żelazny remontowano za kadencji Nowickiego, gdyby nie to, byłaby prawdziwa katastrofa. Natomiast teraz, z przeprawą, to czepianie się Urzędu, że jest awaria, jest zwyczajnie niepoważne, jest prawdziwym hejtem.
Dodano: 18.09.2017 14:11    Przez: ~realista
Katastrofą to oni są a poza tym malowanie to nie remont
Dodano: 18.09.2017 14:30    Przez: ~Sam się
Nooo, to znaczy, że niektórzy nawet nie wiedzą, że malowanie mostu żelaznego było zwieńczeniem remontu ?! Po co ludzie dyskutujecie, jak nie macie pojęcia o rzeczywistości ?!
Dodano: 18.09.2017 15:48    Przez: ~realista
Panie Prezydencie - zamkij drzwi od gabinetu i nie wracaj.
Dodano: 18.09.2017 14:13    Przez: ~mieszkaniec.
Może to Ty budowałeś ten most bo na pewno nie Prezydent i odstawiłeś fuszerkę
Dodano: 18.09.2017 14:35    Przez: ~jan123i
Święte słowa ! "nie wracaj" Oby nie zapomniał zabrać ze sobą całej czerwonej gromadki jemu oddanej!!!
Dodano: 18.09.2017 15:31    Przez: ~MAŁA MOSKWA (konin)
Pracujemy nad koncepcją....,puśćcie do 12ton DMC przeprawą, a pozostałe ul.Europejską i Warszawską.
Dodano: 18.09.2017 14:14    Przez: ~Driver
Cyt ze strony link- "19 listopada 2007 roku w końcowym etapie budowy doszło do prób obciążeniowych estakad i samego mostu. Próby, według opinii niezależnego zespołu inżynierów pod kierownictwem prof. dr hab. inż. Jan Biliszczuka z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej wypadły bardzo pomyślnie Na most wjechało 12 ciężarówek, każda ważąca po około 30 ton, w sumie to 360 ton. To olbrzymi ciężar (...)" - codziennie w czasie popołudniowego szczytu na moście stoi o wiele więcej ciężarówek więc przy powyższym założeniu nie dziwne ze coś pęka już po 10 latach
Dodano: 18.09.2017 14:25    Przez: ~wsx
Nasza władza pamięta jeszcze czasy gdy w szczycie komunikacyjnym na alejach jechały trzy pojazdy i dla takiego ruchu została przez nich dopuszczona przeprawa
Dodano: 18.09.2017 14:33    Przez: ~SK
Jesteście nie poważni co prezydent może że jakiś kabel się odkształcił??? Czy on w nim siedzi czy co??? To może Pani z sklepu co sprzedawała ten kabel też jest winna???
Dodano: 18.09.2017 14:27    Przez: ~a.r
Tak bo niewłaściwie przechowywana ten kabel na półce sklepowej
Dodano: 18.09.2017 14:33    Przez: ~FM
Czy wy jesteście normalni czy nie??? Co prezydent może za to że kabel się odkształcił??? Puknijcie się w czoło wszyscy to może pani co sprzedała ten kabel też jest winna???
Dodano: 18.09.2017 14:29    Przez: ~a.r
I ty jesteś winny bo ich popierasz
Dodano: 18.09.2017 14:34    Przez: ~⏰
Właśnie, właśnie :"co prezydent może" jak już nic nie może.
Dodano: 18.09.2017 15:34    Przez: ~GERIATRIA precz
1 z 7
1234567>>