Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20100) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracj ... (0)Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...

Naraził pasażerów. Sternik katamaranu był po spożyciu alkoholu

Dodano: 18.09.2017 16:50
Źródło: LM.pl

Pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał sternik katamaranu, który przechylił się na jeziorze Licheńskim.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj w Licheniu. Katamaranem na jezioro wypłynęła grupa ponad 20 osób. Nagle jednostka się przechyliła, a pasażerowie mieli wpaść do wody. Kiedy na miejscu pojawili się wezwani z Konina strażacy, wszyscy uczestnicy pechowej wycieczki byli już w hotelu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale jak informuje Zbigniew Janusz z konińskiej policji, 48-letni sternik katamaranu był po spożyciu alkoholu. Miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo nie miał uprawnień do sterowania tego typu łodzią.

Mężczyźnie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi nawet do 3 lat więzienia. 

fot. OSP Licheń Stary

  • Naraził pasażerów. Sternik katamaranu był po spożyciu alkoholu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co to pół promila lekarz miał 3 i leczył ludzi
Dodano: 18.09.2017 17:37    Przez: ~Pablo
1. Mieli wpaść, czy wpadli? Prawdopodobnie wpadli? 2. Jeśli mieli wpaść, to czemu tego nie zrobili? 3. Sternik czy nie? Nie miał uprawnień, więc nie sternik chyba? 4. Ukarać trzeba jednostkę bo się przechyliła. Co winien sterujący, jeśli nie miał uprawnień?! ;)Licheńska woda zdrowia doda :)
Dodano: 18.09.2017 22:54    Przez: ~rzeglasz
Alkoholem ?
Dodano: 18.09.2017 17:43    Przez: ~Felczer
Promile wskazują na Kapitana Morgana
Dodano: 18.09.2017 19:56    Przez: ~Y.A.C
Swoją drogą bardzo ciekawi mnie, dlaczego o tym lekarzu nie było nawet krótkiej wzmianki na LMie...? ;>
Dodano: 18.09.2017 23:43    Przez: ~john

KOMENTARZE

O! to prawo jazdy starci!
Dodano: 18.09.2017 17:12    Przez: ~Lipka
miał kartę rowerową bo to Kapitan Nemo
Dodano: 19.09.2017 13:08    Przez: ~Achoj Kapitanie
Wszystko przez SLD i PO - teraz w "nowych dobrych" czasach to tylko spadkobiercy "złych" partii tak się mogą zachowywać.
Dodano: 19.09.2017 14:44    Przez: ~Mały
Co to pół promila lekarz miał 3 i leczył ludzi
Dodano: 18.09.2017 17:37    Przez: ~Pablo
Alkoholem ?
Dodano: 18.09.2017 17:43    Przez: ~Felczer
Swoją drogą bardzo ciekawi mnie, dlaczego o tym lekarzu nie było nawet krótkiej wzmianki na LMie...? ;>
Dodano: 18.09.2017 23:43    Przez: ~john
Dobrą opinię wystawił niemieckim turystom, poskarżą się A. Merkel i D. Tusk wprowadzi sankcje wobec Polski.
Dodano: 18.09.2017 17:45    Przez: ~UE
bo jak usłyszał Niemcy to pewnie myślał że to ciapate bo teraz na zachodzie to więcej tych śniadych uchodzców niż rodowitych mieszkańców .i postanowił zatopić
Dodano: 18.09.2017 21:07    Przez: ~łuchodźca
Gdyby nadal rządziło PO-PSL, to mielibyśmy ich tysiące, kobiety by się cieszyły.
Dodano: 19.09.2017 17:15    Przez: ~Angela
sankcja UE będzie jak nic! taki oddany Polsce Polak na pewno się postara o to w Brukseli
Dodano: 20.09.2017 16:35    Przez: ~!!
0.3 he ze psuty był Kubuś i tyle
Dodano: 18.09.2017 18:20    Przez: ~jw
co to był za kapitan?
Dodano: 18.09.2017 19:14    Przez: ~nemo
Promile wskazują na Kapitana Morgana
Dodano: 18.09.2017 19:56    Przez: ~Y.A.C
W mediach trafili o katamaran ie. Wielka tragedia patrzę na. LM a tu dwa kajaki zadaszone posiadane w szopie
Dodano: 18.09.2017 21:01    Przez: ~Weź
1. Mieli wpaść, czy wpadli? Prawdopodobnie wpadli? 2. Jeśli mieli wpaść, to czemu tego nie zrobili? 3. Sternik czy nie? Nie miał uprawnień, więc nie sternik chyba? 4. Ukarać trzeba jednostkę bo się przechyliła. Co winien sterujący, jeśli nie miał uprawnień?! ;)Licheńska woda zdrowia doda :)
Dodano: 18.09.2017 22:54    Przez: ~rzeglasz
...prawdziwa gorzelnia w tym Licheniu i to nie stara :)
Dodano: 18.09.2017 22:55    Przez: ~-pn~
W tej Starej Gorzelni to nie tylko katamaran i sternik są do niczego,szkoda że ta łajba nie poszła na dno,tylko ludzi żal- żenada.
Dodano: 18.09.2017 23:44    Przez: ~Roni
Racja takie swiete miejsce i po pijoku plywaja bazar i rumuni lichen hehe
Dodano: 18.09.2017 23:56    Przez: ~Konin
W tym Licheniu to się dzieje.
Dodano: 19.09.2017 06:46    Przez: ~Q
1 z 2
12>>