Dzisiaj jest środa 13 listopada 2019, imieniny: Stanisława, Mikołaja, Krystyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19143) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 7oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
12 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Konin. Trwa przygotowanie akcji pomocy cierpiącemu łabędziowi

Dodano: 19.09.2017 13:59
Źródło: LM.pl

Młody łabędź potrzebuje pomocy – alarmuje mieszkanka Konina. W nogę ptaka wbiła się najprawdopodobniej wędkarska żyłka. Trwa przygotowanie akcji ratunkowej.

Na jeziorku Zatorze od jakiegoś czasu można spotkać łabędzią rodzinę. Z dwoma dorosłymi ptakami pojawia się grupa młodych, a za nimi płynie najsłabszy, najprawdopodobniej zraniony łabędź.

- On ma już żółto-zieloną łapę. Niedługo trzeba ją będzie amputować – mówi nasza czytelniczka.

Akcję pomocy łabędziowi przygotowuje Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Koninie. Jak informuje Karolina Boruczkowska z TOZ, do wyciągnięcia łabędzia potrzebna jest łódź, a to oznacza, że konieczna będzie pomoc straży pożarnej.

- Jeśli będzie taka potrzeba to pomożemy – mówi Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

Kiedy uda się złapać łabędzia trafi on do mini zoo. Dariusz Urbański, szef parku im. F. Chopina w Koninie zapowiada, że zwierzę znajdzie u nich azyl.

- Czekamy na sygnał. Zadeklarowałem, że pomożemy i przyjmiemy łabędzia. Na pewno znajdziemy dla niego miejsce – mówi Urbański.  

Jeszcze nie wiadomo, kiedy dokładnie podjęta zostanie próba wyłowienia łabędzia. Do sprawy będziemy wracać. 

  • Konin. Trwa przygotowanie akcji pomocy cierpiącemu łabędziowi
  • Konin. Trwa przygotowanie akcji pomocy cierpiącemu łabędziowi
  • Konin. Trwa przygotowanie akcji pomocy cierpiącemu łabędziowi

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czekaja na sygnal?Dupe ruszyc ze schroniska i ogarnac sprawe!!
Dodano: 19.09.2017 20:21    Przez: ~emi
żeby nie było zapózno..............
Dodano: 19.09.2017 15:01    Przez: ~lola
Trwa przygotowanie do akcji...parodia ! Jak długo??? a ptak cierpi !!!!
Dodano: 19.09.2017 17:56    Przez: ~anka
A może w akcję włączyć tych TRZECH "prezydentów" Konina ? I tak nic nie robią a kasę doją nieźle !
Dodano: 19.09.2017 16:56    Przez: ~PO PZPR
Och Karolina, żeby nie było to samo co z Bagienkiem i kolejny zwierzak będzie na waszym sumieniu, bo macie problem z szybkością podejmowania działań.
Dodano: 19.09.2017 16:07    Przez: ~serdeczne pozdrowienia

KOMENTARZE

Łabędzi śpiew dogorywającego miasta .... tylko jedynie słuszna partia na wzór PRL-u może dobić to miasto.
Dodano: 19.09.2017 14:46    Przez: ~Deep Purple
A może w akcję włączyć tych TRZECH "prezydentów" Konina ? I tak nic nie robią a kasę doją nieźle !
Dodano: 19.09.2017 16:56    Przez: ~PO PZPR
żeby nie było zapózno..............
Dodano: 19.09.2017 15:01    Przez: ~lola
zapózno, lola co ty ?
Dodano: 19.09.2017 18:11    Przez: ~Łabądz
Och Karolina, żeby nie było to samo co z Bagienkiem i kolejny zwierzak będzie na waszym sumieniu, bo macie problem z szybkością podejmowania działań.
Dodano: 19.09.2017 16:07    Przez: ~serdeczne pozdrowienia
Och, żeby tak każdy pomógł, a nie tylko wtykał nos w ekran i komentował !!!!!!
Dodano: 19.09.2017 17:16    Przez: ~- pozdrowienia
zakazać żyłek
Dodano: 19.09.2017 17:43    Przez: ~hoplofobia stop
W normalnym kraju jak Niemcy, gdy okazuje się że żyłka wędkarska może pętać ptactwo to CDU/CSU siada do narady. Jak się okaże że żyłki są w 90% chińskie to zakazują je. Jak się okaże że na rynku są 5x droższe ekologiczne żyłki Niemieckie to robi się nowe prawo UE nakazujące ich zakup. Tylko z żubrem z Polski nie wiedzieli co zrobić więc go ugrilowali. Polecam zatem filet z łabędzia w serze kozim.
Dodano: 19.09.2017 21:08    Przez: ~biały ptak
Trwa przygotowanie do akcji...parodia ! Jak długo??? a ptak cierpi !!!!
Dodano: 19.09.2017 17:56    Przez: ~anka
to niech go żulki złapią i usmażą
Dodano: 19.09.2017 19:59    Przez: ~jajogłowy
Ale jaja, wydarzenie na skalę światową, wszystkie stacje telewizyjne na żywo relacjonują to niebywałe zdarzenie, Konin na ustach całego świata.
Dodano: 19.09.2017 18:09    Przez: ~News
Przynajmniej normalny lokalny news. Nie czepiał bym się. Lepszy niż reklama filmów albo o zgrozo otwarcie (z przecięciem wstęgi) wytrzeźwiałki.
Dodano: 19.09.2017 20:10    Przez: ~Lokals
Czekaja na sygnal?Dupe ruszyc ze schroniska i ogarnac sprawe!!
Dodano: 19.09.2017 20:21    Przez: ~emi
skoro wszystko załatwione to na co czekać...
Dodano: 19.09.2017 21:10    Przez: ~...
Wy jesteście chorzy z takimi informacjami!!! Na rosół póki młody. Cierpia dzieci to sie nie interesują stare plotuchy ale o łabędziu pisza bzdety
Dodano: 20.09.2017 05:08    Przez: ~Johny
Człowiek w hierarchii stworzeń nie liczy się, ważniejsze są psy, koty, ptaszki, robaczki, lewackie podejście do życia.
Dodano: 20.09.2017 16:22    Przez: ~Homo sapiens
Nie mówi się " zadeklarowałem" tylko oświadczyłem. Deklarować to z łaciny klarowny czyli jasny czyli deklarować to objasniać. A oświadczać to dawać świadectwo, dowód. Świadczyć to od światła czyli.... objaśnienia.
Dodano: 20.09.2017 06:36    Przez: ~Artysta polonista
Artysto szkoda,że nie mogę Cię na chwilę wypożyczyć...Moja szefowa- z zawodu nauczycielka popełnia tyle błędów językowych i ortograficznych,że szkoda słów."W każdym bądź razie, przyszłeś,przyniesłeś itd.".
Dodano: 20.09.2017 09:43    Przez: ~Smutna
Oj artysta polonista...sam się doucz albo chociaż poszukaj informacji. Oświadczyć możesz swoja wolę, możesz też oświadczyć się kobiecie, jeśli znajdziesz taką co Cię zechce, albo mężczynie jeśli wolisz... Ale wg Słownika języka polskiego,"zadeklarować to:1. «zobowiązać się do czegoś»2. «oficjalnie przedstawić swoje stanowisko w jakiejś sprawie»3. «poinformować władze celne o przewozie czegoś przez granicę»"A następnym razem, jeśli nie masz nic do powiedzenia na dany temat to daruj sobie wpisy i nie zaśmiecaj forum.
Dodano: 20.09.2017 15:31    Przez: ~Podpis
Podpis się nie popisałeś, a uwagą o możliwości oświadczenia się mężczyźnie,nie tylko dałeś dowód swego szyderstwa, ale i przyjmowania zboczenia. A to już dowód, że z tobą jest "coś" nie tak. A co do zasady, moje wyjaśnienie było prawidłowe. Mogłem jeszcze jedynie dodać, że w takim ujęciu deklarować to tyle co oznajmiać. To jedynie takie, rzekomo wykształcone, osoby wyrażają pogardę dla słów z języka polskiego, mniemając, że używając obcych słów dają dowód swej wiedzy.
Dodano: 20.09.2017 20:16    Przez: ~Artysta
1 z 2
12>>