Dzisiaj jest niedziela 7 marca 2021, imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18092) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / -2oC
Jutropogoda
2 / -3oC
Pojutrzepogoda
1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Głośny okrzyk po końcowym gwizdku, Górnik wreszcie ... (2)Pierwszy gol Tamburro, Szymczak bohaterką. GKS – M ... (0)

Teatr Polska w podróży

Materiał promocyjny

Dodano: 19.09.2017 14:44

Trwa kolejna  edycja ogólnopolskiego projektu Teatr Polska w CKiS-DK Oskard Koninie. W tym sezonie publiczność zobaczy 8 spektakli, w tym 4 skierowane do najmłodszych widzów.

Projekt Teatr Polska  został zainicjowany w 2009 roku, żeby ułatwić dostęp do oferty polskich teatrów i umożliwić prezentację wartościowych spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatrów instytucjonalnych.

10 września najmłodsi obejrzeli spektakl „Prosta historia”  LALE. Teatr z Wrocławia, a 11 września spektakl „Cudowna podróż” Teatru Lalka z Warszawy. 28 października o 16.00 najmłodsze dzieci (1-3) zobaczą spektakl „Blisko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.  Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. „Blisko” stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas. To spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi.

„Gniazdo”  Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie to propozycja dla dzieci 7 plus. Widzowie zobaczą spektakl 27 listopada o 17.00. To historia o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Tym razem zaglądamy za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez Marię Wojtyszko.

Dorosłych CKiS-DK Oskard zaprasza  6 października o 19.00 na spektakl „Zabijanie Gomułki” (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy).  Powieść „Tysiąc spokojnych miast” ukazała się w Polsce w 1997 roku. To opowieść z lat 60-tych. Józef Trąba oraz ojciec narratora powieści Jerzyka postanawiają zabić I sekretarza PZPR Władysława Gomułkę. Narzędziem zbrodni ma być chińska kusza. O  planach dowiaduje się miejscowy milicjant, komendant Jeremiasz, a także cała wspólnota ewangelicka poddająca ów pomysł publicznej dyspucie. Sceniczna adaptacja Roberta Urbańskiego w reżyserii Jacka Głomba, zrealizowana w 2007 roku w Zielonej Górze, a w 2013 w Legnicy, jest według zgodnej opinii krytyków najlepszym teatralnym ucieleśnieniem prozy Jerzego Pilcha.

Do niedalekiej przyszłości przeniesie widzów 16 października o 19.00 spektakl „Humanka” (Teatr Polski w Bielsku – Białej). Główny bohater, Em, po kolejnym nieudanym związku postanawia kupić humanoida, zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie spełniającego rolę partnerki życiowej. Dzięki rozwojowi techniki Humanka niczym nie różni się od żywej kobiety (poza drobnym znaczkiem na karku) – a przynajmniej tak jest reklamowana przez swoich producentów. Czy w świecie, w którym łatwiej jest kupić związek niż go budować, jest miejsce na miłość?

8 listopada o 19.00 widzowie zobaczą „Żniwa” Polskiego Teatru Tańca z Poznania. To pierwsza premiera teatru pod dyrekcją Iwony Pasińskiej. Ruch i taniec przekazują treści wywiedzione zarówno z naszej tradycji, kultury, jak i natury. Odwieczny obrzęd zasiewów i zbiorów stanowi pretekst ukazania ludzkich namiętności i emocji. Surowa warstwa wizualna spektaklu zderza się w nim z wyrazistą ekspresją i zmysłowością tancerzy. Współczesną muzykę Eugeniusza Rudnika uzupełniają tradycyjne polskie pieśni wykonywane przez Adama Struga

13 listopada o 19.00 „Dziady Noc Pierwsza” Teatru Wierszalin z Supraśla. Spektakl Dziady  jest inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza. Przedstawienie zrywa z dotychczasową tradycją inscenizacyjną, która zwykle eliminowała z inscenizacji czwartą część "Dziadów". "Dziady" w reżyserii Piotra Tomaszuka to psychologiczny, emocjonujący pojedynek dwóch bohaterów, zrealizowany w ibsenowskiej konwencji odsłaniania prawdy o przeszłości obu tych postaci.

Bilety w cenie 15 zł są dostępne na stronie internetowej www.ckis.konin.pl oraz w kasie CKiS-DK Oskard.

  • Teatr Polska w podróży

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:teatr,   ckis,   teatr polskaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.