Dzisiaj jest czwartek 14 grudnia 2017, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23010) SPORT FORUM FIRMY (5108) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nie walczymy tylko z Górnikiem. Każdy marzy, by po ... (11)Od jutra sprzedaż biletów na koncert sylwestrowy w ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościCBA w Kole. Burmistrz zatrzymany w sprawie zmowy p ...

CBA w Kole. Burmistrz zatrzymany w sprawie zmowy przetargowej

Dodano: 20.09.2017 10:15

Burmistrz Koła został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi. Sprawa dotyczy procederu ustawiania przetargów.

Prokuratura Regionalna w Łodzi prowadzi śledztwo dotyczące zmowy przetargowej w trzech miejskich spółkach na korzyść jednej z wrocławskich firm.

- Śledczy z CBA ustalili, że przedstawiciele firmy z Wrocławia mieli wejść w porozumienie z urzędnikami samorządowymi i pracownikami spółek samorządowych w związku z ogłaszanymi przetargami na dostawy samochodów do zbierania odpadów komunalnych ogłoszonych w 2016 roku a opiewających  w sumie na ponad 2,5 mln złotych – informuje Piotr Kaczorek z CBA.

Funkcjonariusze zatrzymali już wcześniej prezesa i handlowca wrocławskiej firmy zajmującej się dostawami między innymi specjalistycznych ciężarówek, a także prezesa Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych w Kole i byłego prezesa tej spółki oraz pracownika Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Pruszkowie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące zmowy przetargowej.

Według nowych ustaleń śledczych, burmistrz Koła przekroczył swoje uprawnienia i „działał na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w związku z podejmowaniem bezprawnych działań mających na celu wyeliminowanie potencjalnych, innych oferentów związanych z tymi zamówieniami publicznymi”.

Agenci CBA przeszukują biura Urzędu Miasta w Kole i dwóch spółek komunalnych w Kole. Tam zabezpieczana jest dokumentacja oraz korespondencja mailowa. Burmistrz miasta ma usłyszeć prokuratorskie zarzuty. 

fot. CBA

  • CBA w Kole. Burmistrz zatrzymany w sprawie zmowy przetargowej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Dobra zmiana....
Dodano: 20.09.2017 10:21    Przez: ~........
Trafiła kosa na kamień
Dodano: 20.09.2017 10:24    Przez: ~csx
Pan burmistrz reprezentował Prawo i Sprawiedliwość, jak sądzę?
Dodano: 20.09.2017 10:25    Przez: ~?
PIS
Dodano: 20.09.2017 10:56    Przez: ~dojna zmiana
No jasne dojna zmiana burmistrz z pisu....
Dodano: 20.09.2017 10:56    Przez: ~maciarawicz

KOMENTARZE

a konin?
Dodano: 20.09.2017 10:21    Przez: ~***
Tu tez mogliby zajrzec ci z CBA
Dodano: 20.09.2017 11:50    Przez: ~Pn
PiSowska ekipa i klakierzy - ciekawe co powie Sąd jak zobaczy, że "swoi ludzie" kradną i oszukują. Pewnie będą za wszelką cenę chcieli łeb ukręcić sprawie.
Dodano: 20.09.2017 13:15    Przez: ~złodziejaszki
Ślesin następny.
Dodano: 20.09.2017 15:25    Przez: ~aa
avatar Złodziej to złodziej nie ważne z jakiej partii czy rządzącej czy też nie,został przyłapany na przekrętach to łeb musi być ścięty.I to jest właśnie dobra zmiana , bo nie ma tym bardziej pobłażania dla ludzi ze swoich partii, podobnie było nawet z ministrem Lipcem.To właśnie odróżnia patriotów od zdradzieckostołowej Targowicy.Za rządów POszamba były 102 afery nikt nie siedzi,a tylko z jednej przyczyny bo sędziowie należeli do układu.Przypomnę tylko iż wiceszefowa partii i prezydent Bufetowa wygoniła z kamienic 72 tyś mieszkańców oddając kamienice mafii reprywatyzacyjnej a nawet szmalcownikowi.Bezwstdnie trzyma się stołka.O Ministrze Gradzie nawet nie wspomnę bo ten oddał ,, Zegarkowi" kopalnię za cenę niższą a niżeli ta miała na kontach bankowym, nie licząc nawet tego złomu co jest w dole.Dlatego należy głosować zawsze na patriotów bo ci nie mają litości dla złodziei którzy okradają obywateli posuwając się nawet do wykorzysta ...
Dodano: 20.09.2017 20:06    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dobra zmiana....
Dodano: 20.09.2017 10:21    Przez: ~........
PIS nawet swoich zatrzymuje jak podpadną i tak trzymać.Nie ma zmiłuj, swój czy obcy jak kradnie to odpowiada.Dobra Zmiana na tym właśnie polega.My anioła wielbimy a złodzieja piętnujemy obojętnie skąd jest.
Dodano: 20.09.2017 13:08    Przez: ~Dobra zmiana
Dobra zmiana - ale wy jesteście przecież tacy kryształowi, tylko tą przezroczystość widać wszędzie jaką dobrą zmianą jesteście.
Dodano: 20.09.2017 13:22    Przez: ~koninianka
pewno, ze dobra!
Dodano: 20.09.2017 16:37    Przez: ~:))
Jeśli ktoś nabroił to musi za to odpowiedzieć i nie ważne z jakiej opcji politycznej jest.
Dodano: 20.09.2017 17:10    Przez: ~Symp. PiS
Trafiła kosa na kamień
Dodano: 20.09.2017 10:24    Przez: ~csx
Za PO państwo to ch...d .... i kamini kupa. CBA w końcu działa jak powinna bez podziału na polityczne grupy.
Dodano: 20.09.2017 14:58    Przez: ~miko
Pan burmistrz reprezentował Prawo i Sprawiedliwość, jak sądzę?
Dodano: 20.09.2017 10:25    Przez: ~?
No jasne dojna zmiana burmistrz z pisu....
Dodano: 20.09.2017 10:56    Przez: ~maciarawicz
Oj Tam, Oj tam. Przychrzaniasz się waćpan do szczegółów, a tu chodzi o dobre intencje reprezentanta dobrej zmiany tylko jakoś cholerka nie wyszło.
Dodano: 20.09.2017 12:18    Przez: ~Aleksy pompka i spółka
I mysle, ze jesli zarzuty sie potwierdza powinien byc pokazowo ukarany wtedy uwierze w dobra zmiane a jeszcze lepiej by bylo gdyby byla transmisja z jego przesluchania w telewizji na zywo.
Dodano: 20.09.2017 12:28    Przez: ~AntyPO
NAwet jeśli to i tak dobrze swiadczy o Pis. Dlaczego?? Juz ci wyjaśniam. Wcześniej platfusy robili przekrety gdzie sie dało i nawet kiedy pewną posłanke złapano na braniu łapówki to ta sie poryczała, powiedziala ze ja uwiódł agent Tomek i więzienia uniknęla. A kogo wsadzili??? Tego co ja złapał czyli Kamińskiego. Tak to PO uwienniniała swoich. Teraz widac ze CBA działa. Gosc z Pisu czy nie Pisu jak nakradł bedzie złapany. I to oznacza tylko tyle ze państwo zaczeło znowu funkcjonować bo wczesniej było tylko teoretycznie. Aha jeszcze mozemy dodac ze pan Grzesiu SChetyna obiecał przeciez ze jak dojda do władzy to CBA zlikwiduja, podobnie IPN tak jak za rządów Tuska zamykano posteerunki policji w mniejszych miejscowościach. JAk myślisz po co chca tak zrobić??? hahah domyśl sie
Dodano: 20.09.2017 12:29    Przez: ~lololo
Do lololo@. Nie pitol chłopie głodnych kawałków, bo i głupio to wygląda i brzmi równie mądrze.
Dodano: 20.09.2017 12:47    Przez: ~łoś
Za PO-PSL afery zamiatano pod dywan, a kilka afer było. Pani Premier Beata Szydło mówiła, a wystarczyło nie kraść.
Dodano: 20.09.2017 17:17    Przez: ~Symp. PiS
zapraszamy do Konina...
Dodano: 20.09.2017 10:45    Przez: ~saa
Do Starego Miasta powinni zawitac...do Pana wójta i jego zastępcę przedewszystkim. Pozdrawiam
Dodano: 20.09.2017 10:45    Przez: ~Mieszkaniec
Z ramienia jakiej partii kandydowal?
Dodano: 20.09.2017 10:51    Przez: ~Fff
PIS
Dodano: 20.09.2017 10:56    Przez: ~dojna zmiana
Napisz coś o rządach PO-PSL, a może skomentuj tzw taśmy prawdy u Sowy i Przyjaciół.
Dodano: 20.09.2017 18:31    Przez: ~Państwo teoretyczne
Jakby tak do Konina wpadli to by się działo! Przez pół roku by siedzieli i nową aferę codziennie znajdowali.
Dodano: 20.09.2017 10:58    Przez: ~Mi
Czas na Konin...
Dodano: 20.09.2017 11:17    Przez: ~Xyz
Mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach to władze każdego miasta są w coś umoczone. Dzisiaj żadna władza nie unika przekrętów, ustawek itd. Każdy jest w coś zamieszany.
Dodano: 20.09.2017 11:18    Przez: ~leonidas
1 z 5
12345>>