Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18926) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Co dalej z Ościsłowem? Poseł T. Nowak pyta o przyszłość regionu

Dodano: 27.09.2017 12:27
Źródło: LM.pl

Odkrywka „Ościsłowo” ciągle pod znakiem zapytania. Nadal nie ma decyzji środowiskowej. W związku z tym poseł Tomasz Nowak skierował interpelację do premier rządu – Beaty Szydło.

Wydanie decyzji środowiskowej w sprawie budowy przez konińską kopalnię odkrywki „Ościsłowo” wyznaczone było przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na 22 września. W związku z jej brakiem, poseł Platformy Obywatelskiej skierował pismo do premier rządu. Podkreśla w nim, że to „kolejne odwlekanie decyzji, które uniemożliwi powstanie odkrywki do 2020 roku i spowoduje brak paliwa dla bloków energetycznych ZE PAK S.A. i niedobór mocy w systemie energetycznym Polski a region koniński skazany będzie na klęskę bezrobocia i zapaść gospodarczą. Klincz decyzyjny pomiędzy ministrami energii oraz środowiska i wcześniej rolnictwa wynika z braku strategii energetycznej rządu, która dopiero powstaje. Pani Premier zapewnia jednak, że polski węgiel będzie paliwem strategicznym gwarantującym bezpieczeństwo państwa. W Koninie mamy coraz bardziej wrażenie, że są to puste słowa nie poparte czynami”.

Dalej, poseł Tomasz Nowak podkreśla, że przyszłość regionu konińskiego zależy od decyzji obecnego rządu, który skoordynuje działania ministerstw. „ Pracownicy ZE PAK S.A. i mieszkańcy regionu świadomi roli jaką odgrywa tu ten zakład pracy przestają wierzyć w dobrą wolę rządu PiS. Ostatnia odpowiedź Ministra Energii na moją interpelację skierowaną do Pani Premier w sprawie ratowania Jeziora Wilczyńskiego w kontekście przyszłości przemysłu energetycznego w regionie konińskim w dniu 23.06.2017 r. jest bardzo niepokojąca. Minister Energii stwierdza: „Aktualnie eksploatowane przez ZE PAK złoża zapewniają pracę elektrowni w perspektywie najbliższych kilkunastu lat, dlatego praca elektrowni w tej perspektywie ma zabezpieczenie surowcowe. Jednocześnie w krajowym systemie elektroenergetycznym pozostaje rezerwa mocy, dzięki której ewentualnie powstała luka nie spowoduje nagłego zagrożenia pracy KSE. Zwracam uwagę, że aktualnie w budowie są nowe jednostki wytwórcze o łącznej mocy ponad 5 GW (m.in. Jaworzno, Opole, Kozienice, Turów), które będą pracować w podstawie systemu”. Stanowisko Ministra Energii jest zdumiewające, bowiem z jednej strony potwierdza potencjał regionu a z drugiej z tego potencjału rezygnuje. Niedobory mocy w zapotrzebowaniu szczytowym są faktem i uzupełniać je będzie tylko import energii a kapitulanckie rezygnowanie z energii ZE PAK S.A. jest nieodpowiedzialne wobec jego potencjału do 2035 r. Ciekawe czy tak łatwe kapitulanctwo ME znajduje usprawiedliwienie w analizach PSE? Obecna sytuacja ZE PAK S.A., brak odpowiednich decyzji Rządu RP, a także powyższa odpowiedź Ministra Energii skłania do postawienia dramatycznego stwierdzenia – Prawo i Sprawiedliwość skazało region koniński na klęskę bezrobocia nie przygotowując żadnego programu pomocowego dla zwalnianych pracowników ZE PAK S.A. i narusza stabilność bezpieczeństwa energetycznego Polski”.

Poseł PO z Konina zwrócił się do Beaty Szydło z czterema pytaniami. Chce wiedzieć, czy premier zapozna się z sytuacją ZE PAK S.A. w kontekście bezpieczeństwa energetycznego kraju, jakie jest stanowisko rządu w sprawie utrzymania produkcji energii elektrycznej z węgla brunatnego wydobywanego przez KWB Konin, czy i kiedy zostaną wydane decyzje umożliwiające budowę odkrywki Ościsłowo oraz czy w przypadku braku decyzji i likwidacji tysięcy miejsc pracy w ZE PAK rząd obejmie Wielkopolskę Wschodnią „specjalnym programem rozwoju”.  

  • Co dalej z Ościsłowem? Poseł T. Nowak pyta o przyszłość regionu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Teraz poseł Nowak się pyta? A ja się pytam co robił do tej pory jak jego partia rządziła?
Dodano: 27.09.2017 12:42    Przez: ~?
Poseł wraz z koleżkami z PEŁO sprzedali kopalnie i elektrownie wiec miech mają pretensje sami do siebie i do wielkiego Solorza
Dodano: 27.09.2017 12:43    Przez: ~robotnik wykwalifikowany
a co maja robic jak elektrownia i kopalnie nie sa panstwowe tylko prywaciarza wiec prywaciarz robi jak uważa i nikt mu tego nie zabroni do tego doprowadziło Peło
Dodano: 27.09.2017 13:08    Przez: ~robotnik wykwalifikowany
A gdzie byłeś p.Nowak jak Tusk z Gradem sprzedawali kopalnie?????????.Jakoś cię nie widziałem.
Dodano: 27.09.2017 13:40    Przez: ~ziom
Poseł PO jak rządzili sprzedali ta spółkę a teraz się martwią o przyszłość regionu????? ¿?????? ¿??????
Dodano: 27.09.2017 13:31    Przez: ~Opopppppopppppp

KOMENTARZE

Teraz poseł Nowak się pyta? A ja się pytam co robił do tej pory jak jego partia rządziła?
Dodano: 27.09.2017 12:42    Przez: ~?
A co dla ratowania regionu konińskiego robią przedstawiciele partii obecnie rządzącej? Nic. Siedzą cicho.
Dodano: 27.09.2017 12:59    Przez: ~taka prawda
a co maja robic jak elektrownia i kopalnie nie sa panstwowe tylko prywaciarza wiec prywaciarz robi jak uważa i nikt mu tego nie zabroni do tego doprowadziło Peło
Dodano: 27.09.2017 13:08    Przez: ~robotnik wykwalifikowany
Przyszłością regionu ma być jego degradacja? A co będzie jak się złoża skończą? Co wtedy? Może czas pomyśleć o rozwoju tego miasta w innym kierunku
Dodano: 27.09.2017 13:29    Przez: ~Al
Poseł PO jak rządzili sprzedali ta spółkę a teraz się martwią o przyszłość regionu????? ¿?????? ¿??????
Dodano: 27.09.2017 13:31    Przez: ~Opopppppopppppp
A gdzie byłeś p.Nowak jak Tusk z Gradem sprzedawali kopalnie?????????.Jakoś cię nie widziałem.
Dodano: 27.09.2017 13:40    Przez: ~ziom
Jakby rządziła jego partia to zgody byłyby wydane. A że Prezes JK nie wie nawet gdzie na mapie Konin leży to po co ma się przejmować jakimiś tam torfiorzami. Oj PiS zgotuje nam "dobrą zmianę" zgotuje, każdego górnika zmieni w bezrobotnego. No ale może dzięki temu Konin zamieni się w 20 tysięczne urokliwe miasteczko. Do zobaczenia po zmianie rządów, bye bye
Dodano: 27.09.2017 14:43    Przez: ~Lecę_na_samolot
Ludzie, ludzie "dobra zmiana" nadejszła! Wam pozamykają kopalnie i elektrownie pisiory to się może wam odechce na nich głosować. Ale nie, zapomniałem, wy powiecie, że to wina Tuska! No ale czołowy propagandysta PiS Jacuś już dawno o wyborcach PiS mówił, że to "ciemny lud" więc co się dziwić, że jest jak jest i że będzie jeszcze gorzej. Pozdrawiam was czule i lece po emeryturke.
Dodano: 27.09.2017 14:47    Przez: ~Górnik_emeryt_zadowolony
Wszystkich lamentujących torfaiarzy zaprasxam na zbiór kapusty.
Dodano: 27.09.2017 14:53    Przez: ~Hans
Problem KWB zwalił na PIS i kit wciska ludziom. Panie Nowak daj pan spokój z tymi bredniami wnuki bawić, a nie w politykę się bawić.
Dodano: 27.09.2017 15:40    Przez: ~Kaczor Donald
8 lat rządzili i nic w tym kierunku nie zrobili, tylko dbali o swoje stołki i interesy, a u nich państwo istniało tylko "teoretycznie".
Dodano: 27.09.2017 16:45    Przez: ~PO to DNO
Skończyły się czasy że kopalnia szła to rolnicy po nocach sadzili całe sady drzewek i czekali z otwartymi ramionami na kopalniokow z wycena. Teraz co mądrzejszy rolnik ma kilkanaście kilkadziesiąt hektarów lepszy kapitał zbije na dopłatach z Unii a nie jednorazowym odszkodowaniu za wywlaszczenie. A pieniądze się prędzej czy później skończą. Dlatego nie ma oscislowa.
Dodano: 27.09.2017 17:38    Przez: ~Arkusz
Ty górnik emeryt a co ma PiS do zamknięcia kopalni. To nie rządu własność tylko prywatna. Nie pamiętacie jak zejście poparli sprzedaż swojego zakładu przez rząd Tuska solorzowi? Gdzie byście byli wtedy???????
Dodano: 27.09.2017 17:41    Przez: ~Hęê
Pani Itman Działa jako jedyna potrafi zadać pytania i to konkretne a nie jak "Ania z Zielonego wzgórza" tej wogole w Koninie nie widac.... Ona chce tylko ona się tu liczy
Dodano: 27.09.2017 18:07    Przez: ~Zofia I na prezydenta!
Konin ma gdzieś kopalnioków. Przez lata się panoszyli robili z siebie niewiadomo kogo mieli to miasto gdzieś a teraz latają o poparcie? Phii
Dodano: 27.09.2017 23:22    Przez: ~Js
Tak jak się traktuje ludzi w tej firmie woła o pomstę do nieba nie dość że 3/4 załogi wyspółkowali i obcieli pensje o blisko 1000 zł to jeszcze tym co zostali zabrali dniówki takzwane ud już się widzi tendencje że młodzi uciekają czy ci ludzie mają tego świadomość że od ponad 10 lat nie było ani grosza podwyżki co więcej każdemu obcieli pensje od elektryka po Górnika tylko jak zwykle inteligencja nic nie straciła w porównaniu do volkswagena to tą firma jest sto lat do tyłu cud że to się jeszcze kręci
Dodano: 28.09.2017 04:16    Przez: ~Gustlik
PO sprzedala a PiS zamknie. Takue sa fakty. I nc tu nie da zganianie na poprzednikow bo gdyby PiS rzadzil zamiast adt PO to on by sprzedał kopalnie prywaciarzowi (plany Jasinskuego z PiS).
Dodano: 28.09.2017 06:48    Przez: ~Pn
Gustlik ty nie narzekaj. Idź do prywaciarza zobaczysz co to prawdziwa praca. Zresztą wy w tej kopalni to macie jeszcze komune nie wiecie co to kapitalizm
Dodano: 28.09.2017 07:38    Przez: ~Wh
Wh a ty w kopalni pracujesz że wiesz że tam są takie miody idź odkówac wsypy zimą na nockę przy minus 15 to pogadamy mondralo który kopalnie wiedział tylko z tarasu widokowego
Dodano: 28.09.2017 09:24    Przez: ~Yhhu
Do ~robotnik wykwalifikowany: co maja robic pisiory? Wydac pozwolenie na otwarcie Oscislowa. A nie robic na zlosc Solorzowi - g... mu zrobia tym a rejon zniszcza.
Dodano: 28.09.2017 10:09    Przez: ~Pn
Poseł wraz z koleżkami z PEŁO sprzedali kopalnie i elektrownie wiec miech mają pretensje sami do siebie i do wielkiego Solorza
Dodano: 27.09.2017 12:43    Przez: ~robotnik wykwalifikowany
Zauważ jednak, że to nie Solorz blokuje budowę nowej odkrywki, ale Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska, który do tej pory nie wydał decyzji środowiskową umożliwiającej budowę tej odkrywki. Może czeka na wytyczne?
Dodano: 27.09.2017 13:40    Przez: ~pat
Troszkę historii nie PO sprzedało, więc poczytaj zanim napiszesz !!!
Dodano: 27.09.2017 14:24    Przez: ~inny patriota
Gdyby PiS nie toczyło wojny o media, gdyby ktoś nie pamiętał Solorz jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, to nie byłoby tematu Ościsłowa a zgody byłyby dawno wydane. Więc przestańcie pisać bzdury o prywatyzacjach bo nie mają nic do rzeczy.
Dodano: 27.09.2017 14:41    Przez: ~Prawda_o_PiS_zaboli_lud_nasz
Przemysł w Koninie prywatyzowało AWS!!!! Wbijcie to sobie do głów!
Dodano: 27.09.2017 15:25    Przez: ~Pamiętaj o nas litościwy
Kto był w AWS?:TFU !SSk i jego kamaryla =PEŁO
Dodano: 27.09.2017 16:47    Przez: ~aktor
AWS sprzedał Kopalnie ? Dobrze się czujesz, Elektrownie owszem Wąsacz z AWS.
Dodano: 27.09.2017 16:49    Przez: ~Energetyk
Ludzie. Mamy XXI wiek,więc dość już kopania torfu. Tylko elektrownie atomowe w tych czasach. Ostatni gasi światło.
Dodano: 27.09.2017 13:18    Przez: ~Pn
Idź i powiedz to tym którzy kopią blisko 50% torfu całej UE - Niemcom. A przypomnę, że torf jest pół-śmieciowym paliwem w porównaniu z w. kamiennym jaki My kopiemy.
Dodano: 27.09.2017 13:51    Przez: ~lo
Jakbyś choć trochę zapoznał się z tematem, to byś głupot nie pisał. Wszystkie państwa, które do tej pory czerpały energię z elektrowni atomowych, powoli wycofują się z nich. Choćby Niemcy przez kolejnych kilka lat chcą wybudować ponad 20 elektrowni WĘGLOWYCH! Nadmienię tylko, że żadna z planowanych nowych elektrowni węglowych w Niemczech nie będzie spełniała norm UE. Bzdury to możesz przedszkolakom wciskać i nieinteresującym się tematem tłukom!
Dodano: 27.09.2017 14:29    Przez: ~Pfi
Hehe... atomowki. Planow nie ma na nie a ty chcesz prad z atomowek? Jajka se robisz? Tanszej energii od wegla brunatnego, na ktorej Polska stoi... nie ma! Wbij se do pustej glowki.
Dodano: 28.09.2017 10:16    Przez: ~Pn
Dziwne poseł robi dyżury i reklamę w Turku - Bastionie PiSu ale cyrk był 25 września oj zabawa na całego. W Koninie już Naród wygnał?
Dodano: 27.09.2017 13:20    Przez: ~dość Posła marzeń
No Turek bastion PiS i elektrownie wam zamykają. To się PiS popisał...
Dodano: 27.09.2017 14:52    Przez: ~Pisowiec oświecony
Skoro Turek to bastion pissuarow to dobrze im tsk.:)))
Dodano: 28.09.2017 10:17    Przez: ~Pn
Pisowcy ! Nie pytajcie co było "przez osiem lat PO", pytajcie swoich, co robią teraz ! Rządzicie 2 lata !! Gdzie decyzja o Ościsłowie ?! Jej brak to koniec kopalni i koniec elektrowni ! To w rękach PiS jest decyzja o przyszłości regionu ! Czy możecie wreszcie coś zrobić, likwidować albo dać decyzję ?! PiS ponosi odpowiedzialność, bo rządzi !
Dodano: 27.09.2017 13:41    Przez: ~realista
Dla Ciebie ważne są sprawy państwa czy regionu? Jak regionu to gdzie byłeś w 2012 jak w to piękne lato KWB została sprzedana za 175 mln zł przez ministra Grada z PO. Przypomnę, że jest to koszt porównywalny z kosztem nowej przeprawy czy 3 skrzyżowaniami jakie teraz wybudowane będą na DK92-Europejska! Kiedyś praca dla ponad 8 tys ludzi, potem 3 tys. Kup zakład pracy z zatrudnieniem 2500 ludzi, koncesją na odkrywkę czyli złożami, nieruchomościami, know-how czy nawet złomem za 175mln zł!!! Cała kopalnia warta mniej niż 4 nowe czołgi Leopard A7 lub nawet 5 polskich armoatohaubic Krab z Huta Stalow-Wola! Takie jaja tylko za PO. Jak pytasz o Polskę: tak-blokujmy odkrywkę i odkupmy PAK dla kraju. Dajmy Solorzowi 50% więcej. Opłaci się.
Dodano: 27.09.2017 13:59    Przez: ~lo
Święte słowa...
Dodano: 27.09.2017 14:25    Przez: ~inny patriota
Po co ta dyskusja węgiel w regionie dawno już się skończył i to co pozostało to zwykły szajs jak ktoś w temacie to wie ,a tak nawiasem z kamiennym to samo .Rząd negocjuje zakupy węgla w USA i trzeba mówić górnikom przykrą ale prawdę ich czas się skończył . Duże złoża węgla brunatnego są pod Gubinem ale ten rząd nic tam nie wybuduje
Dodano: 27.09.2017 14:31    Przez: ~jan123
lo, jeśli PiS tak liczy jak Ty, to możemy się bać. Wartość księgowa, a wartość rynkowa to dwie różne sprawy. Dyskutujmy może od razu o długach, co ? Zobaczymy, że wyjdą inne kwoty i co ? Blokując odkrywkę PiS łamie prawo, jeśli w ten sposób chce zmusić Solorza do czegokolwiek. Rozumiesz to ?!
Dodano: 27.09.2017 14:38    Przez: ~realista
Jan123. To może być prawda, że ten rząd jak i następne nic pod Gubinem nie wybuduje. Jest to prawdopodobne z 4 powodów. 1: mamy zamiar wybudować nową kopalnię na Śląsku za 2mld zł i inwestować w obecne bo mają zapasy na Śląsku. 2: pod Gubinem jest węgiel bez elektrowni. Choć kolej dojedzie. 3: Niemcy w pakiecie klimatycznym zmuszą nas do zaprzestania nowych inwestycji w węgiel. 4: realnie w 2-3 lata zapadnie decyzja lub brak ws. el. atomowej. Jeśli uda się dogadać z Chinami (USA pozwoli) to oni chcą budować od razu nam 10GW el. atomową. Koszt 250mld zł! Na pytanie: skąd pieniądze: problem w tym, że sam inwestor ma pieniądze i bez problemu 250mld zł wyda w zamian za tort nazwany: monopol, stabilna cena, wzrastająca gospodarka, kontrola bezpieczeństwa energetycznego Polski. Choć jak widzę zapowiedzi JP Morgan 5 tys miejsc pracy w Wawie tego banku z "osi zła" banków to albo przypadek albo atom, gaz, Patrioty już się z USA zbliżają i miękki organ ...
Dodano: 27.09.2017 15:47    Przez: ~JP Morgan
Żadnej kopalni całkowita degradacja regionu pozostawiacie po sobie krajobraz ksiezycowy.
Dodano: 28.09.2017 08:09    Przez: ~Osc
A jak 8 lat pytano posła nowaka to dziabił na boki. A teraz aktywny jak diebel tasmański. Wstyd. Koncz pan z jonorem te gre pod pozorem.
Dodano: 27.09.2017 13:43    Przez: ~Wy no cha
Kopalnia odkrywkowa to najgorsze zło jakie może spotkać mieszkańców terenów wokół odkrywki:wysuszone tereny,woda gruntowa na głębokości 75m,zniszczone drogi gdyż transport węgla odbywa się ciężarówkami drogami publicznymi,wycięte tysiące drzew,pozostałe uschnięte,osuszone,zdegradowane grunty rolne,wyschnięte studnie,stawy,zniszczone gospodarstwa rolne,brak odszkodowan ze strony kopalni jak również samorządów gmin,które pozwoliły na takie degradacje.Taki los mieszkańców,można to sprawdzić np.w gm. Wierzbinek, więc nic dziwnego że obecne władze są przeciwne dalszej degradacji.
Dodano: 27.09.2017 13:45    Przez: ~obywatel.
Z pewnością jest w tym prawda. Podobnie mówią na Śląsku bo kopalnie w.kamiennego powodują problemy także, a na Śląsku fedrują niemal pod miastem. Tylko, że kopalnie na węgiel są nadal rentowne i to bardzo. Węgiel kopią masowo w USA w stanie Virginia a zapewniam, że ludzie (społeczeństwo) tam też dbają o swoje biznesy i wcale nie jest tak, że w USA korporacja kopalnia może wszystko. Chiny mające technologie masowe atomu i OZE nadal budują kopalnie węglowe (dla ceny) choć jest to miks. Niemcy nadal większość energii mają z węgla i cały czas budują kopalnie i elektrownie w dodatku na w. brunatny. Nie widzę powodu dla którego biedny kraj jak Polska ma rezygnować z kopalnia węgla mając ok 90% złóż całej UE i technologię do tego swoją. Jednym słowem cała kasa zostaje w kraju i miejsca pracy. Przy czym ja też chętnie bym widział i Nas np: atom ale jest on 3x droży w inwestycji od węgla oraz OZE ale tylko w domach. P.S. gminy to raczej z kopa ...
Dodano: 27.09.2017 14:10    Przez: ~lo
W latach 1995-1999 doprowadzono do restrukturyzacji i prywatyzacji, aby w 1999 inwestorem strategicznym ZE „PAK” SA został Elektrim SA. RZĄDY AWS, a nie PO....... panie i panowie..... od tamtego czasu do dzisiaj wszystkie rządy są odpowiedzialne za degradacje Elektrownii i regiony konińskiego.
Dodano: 27.09.2017 14:37    Przez: ~inny patriota
banda idiotów przestaje chodzic na wybory
Dodano: 27.09.2017 14:48    Przez: ~inny patriota
Prawda. Szkoda, ze pissuary nie chca tego dostrzec! Gdyby rzadzili dluzej w kadencji 2005-2007 to oni ny sprzedali kopalnie - slowo klucz Jasinski. Tak, ten Orlenowiec-Pisiewicz..
Dodano: 28.09.2017 10:28    Przez: ~Pn
W momencie sprzedaży przez PO kopalni Solorzowi, skazano region na likwidację potencjału energetycznego. Teraz wszystko co mówi się o ratowaniu ZEPAK, to jest już tylko polityka. Nie ma przyszłości, a najlepiej zdają sobie z tego sprawę górnicy, którzy od dawna widzą negatywne zmiany w zarządzaniu kopalni przez ludzi Solorza.
Dodano: 27.09.2017 15:19    Przez: ~Krzych
Nie, teraz - za rzadow PiS likwidacja regionu jest niemalze pewna. I nie wciskaj kitu...
Dodano: 28.09.2017 10:29    Przez: ~Pn
Jakie znaczenie dla pracowników ma to, czy płaci państwowy i prywatny??? Prosta odpowiedź: bo państwowy płaci z przywilejami, za które płacimy my wszyscy: mundurki, 13, 14-stki, barbórki, itd. Ale za to państwowy jak potrzeba może wezwać i na protest pojadą ;)Mnie nie obchodzi kto jest właścicielem, może nawet lepiej, że prywatny, bo się chłopcy nie obijają i nie opijają. Poseł dobrze robi, że pyta, bo to RZĄD blokuje Ościsłowo!
Dodano: 27.09.2017 15:35    Przez: ~góral nie górnik
...Karczmy piwne od rana do wieczora, kufelki okazjonalne, fotki, p***rotki... Sprzątaczka, elektryk, kierowca górnikiem. Góral też powinien mieć takie same przywileje, bo rano jedzie na dół, a wieczorem do góry! U kopaczy torfu, socjalizm skończył się kilka lat temu. Przepraszam, mają go jeszcze działacze związkowi! Zamknijcie tę dziurę koło Konina i trzeba będzie otwierać nowy biznes od nowa. Ci co się nachapali i mają, to im wisi...
Dodano: 27.09.2017 16:31    Przez: ~Bliźniak Kobrzyckiego
1 z 5
12345>>