Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22225) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Konin. Trwają negocjacje o dostawie ciepła dla miasta od 2020r

Dodano: 27.09.2017 14:34

O postępach dialogu technicznego, dotyczącego ciepła dla miasta, poinformował Stanisław Jarecki, prezes MPEC w Koninie.

O przebieg trwającego od początku tego roku dialogu technicznego, w wyniku którego ma być wyłoniony dostawca ciepła dla miasta, pytali miejscy radni. O wyjaśnienia poproszony został przez prezydenta Józefa Nowickiego, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej – Stanisław Jarecki, który na koniec sesji złożył krótką i konkretną relację.

- Jesteśmy na etapie postępowania – powiedział S. Jarecki. - Najpierw zorientowaliśmy się jacy potencjalni wykonawcy i dostawcy mogą nam zabezpieczyć dostarczanie ciepła po 1 lipca 2020. Miasto przekazało sprawę MPEC-owi, aby przeprowadził postępowanie na wybór dostawcy ciepła. Procedura została przygotowana. Powołaliśmy komisję, w pracach uczestniczy również zastępca prezydenta Konina, Sebastian Łukaszewski. Wysłano zaproszenia do sześciu firm. Otrzymaliśmy oferty wstępne. Pozytywnie przeszły dalej trzy podmioty, między innymi ZE PAK, firma Getec, która uczestniczy już w projekcie ciepłowni w Turku, Energija z Litwy, która ma duże doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Następnie odbyły się negocjacje handlowe, umowa ma opiewać na minimum10 lat dostawy, na określoną moc zamówioną, którą na podstawie przeprowadzonych analiz, prognozujemy. W październiku przeprowadzimy drugą turę negocjacji z trzema podmiotami. Po zakończeniu tej tury, zaprosimy do przedłożenia oferty końcowej, na podstawie której podpiszemy umowę handlową na minimum 10 lat. Wszyscy z tych oferentów, którzy chcą coś przebudować czy pobudować, deklarują, że mają odpowiedni limit czasu na to.

 

  • Konin. Trwają negocjacje o dostawie ciepła dla miasta od 2020r

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dialog techniczny Konin,   dostawa ciepła,   ZE PAK,   MPEC,   Stanisłąw Jarecki,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja jestem za wyborem "naszej" Elektrowni Konin, ale za tym musi iść konkurencyjna cena, oczywiście opłacalna dla nas odbiorców ciepła.
Dodano: 27.09.2017 16:37    Przez: ~Energetyk
Co Ty człowieku za farmazony wypisujesz??? Nie masz pojęcia, a bzdury piszesz. elektrownia Konin jest elektrociepłownią i energia cieplna przez nią produkowana nie jest odpadem. Za zrzut wody do jezior pobierane są m.in. opłaty środowiskowe.
Dodano: 27.09.2017 16:46    Przez: ~Trochę pokory internauto...
no a co z geotermią Koninską bo tam już 3 rok ciepły fotel prezes grzeje
Dodano: 27.09.2017 23:35    Przez: ~KONINIAK
A co ze spalarnią, przecież ona też wytwarza ciepło. Podczas jej budowy głośno było że spokojnie może ogrzać całe miasto a teraz nagle szukają prywaciarza co będzie ceny windował.
Dodano: 27.09.2017 19:40    Przez: ~Ciepło ze spalarni
No a po co poszły miliony na piec na biomasę ?
Dodano: 27.09.2017 17:49    Przez: ~oj

KOMENTARZE

GETEC w Turku ponoć w październiku będzie gotowy do ogrzewania miasta.
Dodano: 27.09.2017 15:02    Przez: ~Turek
A co tam, węgla ci u nas pod dostatkiem. Póki jeziora są
Dodano: 27.09.2017 17:32    Przez: ~Al
Jarecki spec eseldowski od wszystkiego ! na zdjęciu niezły buc !!!
Dodano: 27.09.2017 22:53    Przez: ~ESELDE WON
W innych miastach do tego celu wykorzystywane są wody geotermalne.
Dodano: 27.09.2017 15:47    Przez: ~Koninianka
Ja jestem za wyborem "naszej" Elektrowni Konin, ale za tym musi iść konkurencyjna cena, oczywiście opłacalna dla nas odbiorców ciepła.
Dodano: 27.09.2017 16:37    Przez: ~Energetyk
No a po co poszły miliony na piec na biomasę ?
Dodano: 27.09.2017 17:49    Przez: ~oj
Ciepło (odpadowe) z elektrowni w koniowie jest kilka razy droższe niż produkowane w zwyczajnym gazowym kotle 2f. Do tego - dostarczane niesystematycznie (przerwa remontowa).Pogonić dziadów z mpecu, dowalić elektrowniom po 200mln złotyc kar rocznie za zrzut odpadów produkcyjnych (ciepła) do jezior i tyle w temacie. Chcą sprzedawać odpady ? - niech liczą za nie jak za odpady, a nie jak za złoto. Albo niech budują chłodnice i nie niszczą ekosystemów jezior. Tyle w temacie.
Dodano: 27.09.2017 16:39    Przez: ~Tom M
Co Ty człowieku za farmazony wypisujesz??? Nie masz pojęcia, a bzdury piszesz. elektrownia Konin jest elektrociepłownią i energia cieplna przez nią produkowana nie jest odpadem. Za zrzut wody do jezior pobierane są m.in. opłaty środowiskowe.
Dodano: 27.09.2017 16:46    Przez: ~Trochę pokory internauto...
Szkoda slow na tego pajaca tom m widac ze miales problemy z nauka od 3 klasy podstawowki
Dodano: 27.09.2017 16:57    Przez: ~Pn
Nie, no faktycznie te 2 elektrownie to typowe elektrociepłownie :) i dlatego potrzeba im tyle kilometrów kanałów do chłodzenia wody. O tym skromnym ciągu jezior już nie wspomnę :) ... Zrezygnować z usług mpec, a za każdy GJ zrzucony do jezior pobrać dokładnie taką opłatę jak w chwili obecnej każą płacić mieszkańcom Konina. Pozdrawiam :)
Dodano: 27.09.2017 17:04    Przez: ~Kupa pokory :)
Tom Ty downie, Twoim zdaniem lepiej jest dac zarobić Niemcom lub Ukraincom? Na prawde taki inteligenty jestes?
Dodano: 27.09.2017 17:48    Przez: ~Żal Konina
Pn pisz za siebie bo ja mam ciut inne zdanie nt całej wypowiedzi Toma. Choć są tam elementy, które należy granic, ale nie całą wypowiedź.
Dodano: 28.09.2017 06:24    Przez: ~Pn
Bzdury Bzdury i jeszcze raz bzdury EL.KONIN TO EL.KONIN A NIE ELEKTROCIEPLOWNIA BO JAK BY MIAŁA STATUS ELEKTROCIEPŁOWNI TO SYTUACJA WYGLĄDAŁA BY CAŁKIEM INACZEJ.A jeżeli chodzi o zrzut gorącej wody do kanału to też bzdura bo na magistrale cieplownicze jest całkiem co innego brane a zrzut przy wyjściu ciepłego kanału nie ma wyższej temp.jak w waszych akwariach ciemnoty piszecie a ludzie nie wiedząc tak czytają i wieżą w te bzdury
Dodano: 28.09.2017 09:36    Przez: ~prac el.konin
DO 2020 ROKU W KONINIE WYBUDUJĄ ELEKTROWNIE JĄDROWĄ !!!!
Dodano: 28.09.2017 10:22    Przez: ~Jajcarz
ciekawe na co będzie ta elektrociepłownia, skoro węgla podobno nie ma (a jak jest to od PAKu), a podłączenie gazu zdaje się daleko?
Dodano: 27.09.2017 16:54    Przez: ~rogue
Jest ryzyko dla miasta bo raczej pissuary nie dadza Solorzowi odkrywki Oscislowo. To zas oznacza problemy dla ZEPAK i miasta... jezeli podpisze z nimi umowe. Ja juz sie godzę powolutku z takim scenariuszem bo pissuary jedynie walcza o stolji dla swoich Pisiewiczow nie tylko w spolkach ale takze w saadach...
Dodano: 28.09.2017 06:27    Przez: ~Pn
Ogrzewanie przez elektrownie droższe niż z typowej kotłowni,to zwykłe złodziejstwo,zrezygnować z elektrowni a im dowalić kary za zrzut gorącej wody do jezior.
Dodano: 27.09.2017 17:14    Przez: ~emeryt
Nazwy dwóch firm podano., a kim jest trzeci potencjalny dostawca?ZE PAK jako dostawca ciepła w 2016 wypowiedział umowę sprzedaży ciepła Koninowi. Dziwne,że z takim dostawcą MPEC planuje przyszłość i kontrakt na 10 lat.
Dodano: 27.09.2017 19:34    Przez: ~Mik
Zacytuje ponownie sam siebie: "Jest ryzyko dla miasta bo raczej pissuary nie dadza Solorzowi odkrywki Oscislowo. To zas oznacza problemy dla ZEPAK i miasta... jezeli podpisze z nimi umowe. Ja juz sie godzę powolutku z takim scenariuszem bo pissuary jedynie walcza o stolji dla swoich Pisiewiczow nie tylko w spolkach ale takze w saadach..."
Dodano: 28.09.2017 06:29    Przez: ~Pn
Wieszczu, cytuj sam siebie. Takich mądrości nigdy mało.
Dodano: 28.09.2017 09:18    Przez: ~PGN
A co ze spalarnią, przecież ona też wytwarza ciepło. Podczas jej budowy głośno było że spokojnie może ogrzać całe miasto a teraz nagle szukają prywaciarza co będzie ceny windował.
Dodano: 27.09.2017 19:40    Przez: ~Ciepło ze spalarni
Przecież to nie działa. Są masakryczne straty przy spalaniu odpadów.
Dodano: 27.09.2017 23:24    Przez: ~Mh
Konin juz niebawem będzie 30 000 wiochą to nas ogrzeje 5000 poddanych barona
Dodano: 27.09.2017 20:07    Przez: ~ciepłociung
Ja jestem za Litwinkami. Cieplej będzie.
Dodano: 27.09.2017 22:09    Przez: ~koń
Jak jiz dac zarobic to naszych lokalnych powinni wybrac. Liywin to jak Ruski... nigdy nie wiadomo co mu odbije.
Dodano: 28.09.2017 06:36    Przez: ~Pn
1 z 2
12>>