Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18596) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Konin pozyskał pięciu inwestorów, a prezydent się... nie chwali

KONIN JEST NASZ

Dodano: 27.09.2017 19:39

Cztery miesiące temu wiceprezydent Łukaszewski pochwalił się publicznie, że władze Konina pozyskały sześciu nowych inwestorów. Zapytany przeze mnie już po spotkaniu z Wadimem Tyszkiewiczem, podczas którego rzucił tę informację, nie chciał zdradzić szczegółów. – Niech pan czyta wywiady prezydenta Nowickiego – poradził mi, zakrył się połą płaszcza i tyle go widziałem.

Być może informacja ta miała być tajemnicą, a zastępca prezydenta od gospodarki zdradził ją niechcący, poirytowany przechwałkami prezydenta Nowej Soli, który opowiadał, że zapełnił inwestorami już sto hektarów, a drugie tyle właśnie mu się kończy. Nie wiem tego, ale z zaciekawieniem czekałem na jakąś konferencję prasową prezydenta, podczas której Józef Nowicki pochwali się sukcesem. Za chwilę miną cztery miesiące, a tu wciąż cisza.

Być może prezydent czeka z dobrą nowiną na bardziej dogodny dla siebie moment, postanowiłem więc go wyprzedzić i podzielić się nią z Czytelnikami już teraz. Z informacji, o którą poprosiliśmy Urząd Miejski, wynika, że na terenach inwestycyjnych sprzedano pięć nieruchomości czterem inwestorom, z których jeden (spółka Laser Stal) już zakończył stawianie wytwórni, a drugi (spółka IM Caganowscy) właśnie buduje dwa zakłady. Pozostałe dwie spółki to KRJ Display i Chemat. Jest jeszcze piąta firma (Arsanit), która pojawiła się na konińskim terenie inwestycyjnym jako pierwsza i ta otworzyła tam, jak informuje Joanna Szydłowska, dwa zakłady. I na tym nie koniec dobrych wiadomości, bo są jeszcze dwa podmioty gospodarcze, które prowadzą negocjacje w sprawie zakupu następnych nieruchomości.

Nawet jeżeli uznać, że to kropla w morzu zapotrzebowania na miejsca pracy, to przecież mamy sukces! I dowód na to, że nie mają racji sceptycy, ogłaszający agonię i ostateczny upadek Konina, dla którego nie ma już jakoby ratunku. I twierdzący, że nawet pies z kulawą nogą, a tym bardziej żaden poważny inwestor naszym miastem się już nie zainteresuje. Okazuje się tymczasem, że nawet brak dobrych dróg dojazdowych i niewydolne odwodnienie nie są w stanie zniechęcić przedsiębiorców do naszego miasta.

Pozostaje mieć nadzieję, że pieniądze pozyskane ze sprzedaży wymienionych nieruchomości posłużą do zagospodarowania kolejnych działek dla inwestorów. I że wkrótce pojawią się następne miejsca pracy. Miał bowiem rację Wadim Tyszkiewicz, że wystarczy po prostu bardzo chcieć. Ale na pytanie, czy władze Konina naprawdę chcą jego rozwoju, muszą odpowiedzieć one same. Konkretnymi działaniami.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

Na zdjęciu (źródło: konin.pl): uzbrajanie terenów inwestycyjnych w Koninie.

Czytaj również: „Pijany koninianin wspiera walkę prezydenta z... alkoholizmem

  • Konin pozyskał pięciu inwestorów, a prezydent się... nie chwali

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

przecie to firmy które zmieniaja lokalizację w mieście, przelanie z kieszeni do kieszeni to nie inwestycja
Dodano: 27.09.2017 20:03    Przez: ~głybubu
Józef jest mistrzem ;) synowa w kryzysowym a syn w miejskiej spółce i nawet ekspert urlich o tym wie ;)
Dodano: 27.09.2017 20:12    Przez: ~renia aaa
Brakuje jeszcze stacji paliw i kiosku Ruchu i już strefa będzie pełna! Ludzie, te władze nie chcą po prostu inwestora w Koninie! A redaktor Olejnik co tak zmienia zdanie w swoim felietonach?
Dodano: 27.09.2017 20:41    Przez: ~ciekawy
Międzychód, miasteczko dziesięcio tysięczne. Dwóch inwestorów stworzy trzy tysiące miejsc pracy.We Wrześni Volkswagen będzie budował/dzierżawił drugi zakład.A czym Konin się pochwali. A właściwie nieudaczniki którzy rządzą tym miastem od lat dziewięćdziesiątych.
Dodano: 27.09.2017 22:30    Przez: ~Broszka
Wystarczy pojechać na te tereny żeby zobaczyć budujące się, wymienione zakłady. Jaka to więc tajemnica? Wypadało jedynie ruszyć się ze stołka panie redaktorze.
Dodano: 27.09.2017 20:37    Przez: ~Real

KOMENTARZE

przecie to firmy które zmieniaja lokalizację w mieście, przelanie z kieszeni do kieszeni to nie inwestycja
Dodano: 27.09.2017 20:03    Przez: ~głybubu
1/2 samojezdnej koparki podsiębiernej wydobywa metodą odkrywkową spółkę z poziomu - 4 m.p.p.m. I to jest innowacja w regionie post-odkrywkowym. Super.
Dodano: 27.09.2017 22:18    Przez: ~widz'ka
I od 5lat ciągle szukają pracownikow
Dodano: 27.09.2017 22:45    Przez: ~D
Wybitny geograf, nauczyciel kilku pokoleń mieszkańców Konina i podróżnik. Kazimierz Gmerek przez całe swoje zawodowe życie związany był z I Liceum Ogólnokształcącym w Koninie. Jeździ na rowerze, na nartach i organizuje imprezy turystyczne, ale nade wszystko lubi pracować z młodzieżą. Ci, którzy chcą zdać maturę z geografii, koniecznie powinni skontaktować się z Kazimierzem Gmerkiem! Więc po co daleko szukać - posadźcie go na stołku Prezydenckim.
Dodano: 28.09.2017 08:47    Przez: ~Łelkam tu de dżungle
A co to za tajemnicze wytwornie i zaklady??? Bo naczelne plotkary Konina nie wiedza to musi to byc tajemnica wieksza niz sklad parowek z Konspolu :) Bo gdzie nowy Lidl powstaje to wie kazdy, czesc rezolutnych inaczej ludzi to nawet robotnikow z budowy przepytywala...
Dodano: 27.09.2017 20:06    Przez: ~hmmmm...
Jeżeli wszystkim politykom zależy na rozwoju regionu to wyjście jest tylko jedno. Przyłączenie ościennych gmin do Konina i zrobić wielką strefę inwestycyjną. Ale czy oddadzą stołki w zamian za rozwój ?
Dodano: 28.09.2017 14:41    Przez: ~qqq
Józef jest mistrzem ;) synowa w kryzysowym a syn w miejskiej spółce i nawet ekspert urlich o tym wie ;)
Dodano: 27.09.2017 20:12    Przez: ~renia aaa
a adoratorka gdzie?
Dodano: 27.09.2017 22:58    Przez: ~eselde
Nie wiem może to zbieg nazwisk ale jak to jest że konininski WORD wybiera najpierw renault clio a po paru latach znów markę której salon znowu prowadzi Pan o nazwisku Nowicki. I tak dalej i dalej, z synami, córkami, braćmi, siostrami...
Dodano: 28.09.2017 21:11    Przez: ~Żal Konina
taaa tylko pozyskal nie na terenach inwestycyjnych bo tam ani porzadnej drogi dojazdowej ani objazdu miasta a to jest podstawa terenów inwestycyjnych
Dodano: 27.09.2017 20:12    Przez: ~oj
Co się dzieje na DK 25 przed Honoratką? znowu coś ryją, czy ta droga w końcu będzie normalna?
Dodano: 27.09.2017 20:19    Przez: ~meen
spokojnie to tylko ulica slesińska... na tej ulicy ryte jest już od 5 lat... wieczne nieskończone remonty
Dodano: 28.09.2017 04:42    Przez: ~codziennie
Szukają szczątek Tupolewa - konińska gawiedź jest w siódmym niebie - może znajdą różaniec Gosiewskiego.
Dodano: 28.09.2017 20:00    Przez: ~Super KIt
Moderowe Ryśki jak będą żondźić, to nam sprowadzą investoróf z Izraela a rabów z Ukrainy i będzie po polskim Koninie.
Dodano: 27.09.2017 20:21    Przez: ~Artysta
To możesz już zluzować majty, bo oni nie mają szans na wygranie żadnych wyborów
Dodano: 27.09.2017 20:27    Przez: ~:D
Mężołożniku od moich majtek się odczep. Jeśli facet wykazuje zainteresowanie majtami drugiego faceta to musi być z nim coś nie tak. Przecież to jest odór,każdy facet śmierdzi.
Dodano: 28.09.2017 10:11    Przez: ~Artysta
Fuj! Współczuję twojej żonie, jeśli któraś, mimo tego smrodu, cię zechciała...
Dodano: 28.09.2017 11:10    Przez: ~:D
avatar Kolejny artykuł Olejnika o niczym podlany sporą dawką jadu. W sytuacji, kiedy żyjemy problemem awarii mostu aż dziw bierze, że LM ze swoim zaangażowanym dziennikarzem nie wpadli na pomysł, aby przeprowadzić wywiad z nawet przeciętnym specjalistą od budowy mostów (Mostostal Słupca pod ręką) który choć w zarysach opowiedziałby co nas może czekać. Powiedziałby, jak wymienia się takie kable, czy można to zrobić bez rozbiórki całości lub części konstrukcji, ile jego zdaniem to może trwać itp. A może Olejnik zaprosi Pana Wadim Tyszkiewicza, który zdaniem "redaktora" jest jak lewatywa w Szwejku- lekarstwem na wszystko. W każdym razie Konin to nie Warszawa i nawet jeśli Oilejnik miałby rację to ilość „afer” ma pewne ograniczenia z racji na ilość ludności oraz obszar. Dziennikarz śledczy Olejnik już od dawna wyraźnie idzie na ilość a nie jakość.
Dodano: 27.09.2017 20:37    Przez: Urlich von Jungingen
Za to Ty idziesz na jakość :-) :-) :-) :-) :-)
Dodano: 27.09.2017 22:08    Przez: ~wyborca
Srungigan won do paeku psie boby zbierac. Z kbo nie dostanieta
Dodano: 27.09.2017 22:23    Przez: ~Jamniok
Jeśli to tylko ten sławetny"kabel" to nie powinno to potrwać długo. Na pewno prace ruszą nie prędzej jak na wiosnę. Ale tam jest grubsza afera. W moście, a raczej całej estakadzie powinny być odpowiednie elementy, które "pracują". I tu podobno ⅓ z tych elementów nie zostało w ogóle zainstalowana...
Dodano: 27.09.2017 22:32    Przez: ~Perkoz
Daj spokoj ! Ty jestes tak nudny ze nie chcr sie czytac ! Zajmij sie pan jakas robota ok! Zgury panu dziekue ! KONINIANIN !
Dodano: 28.09.2017 00:34    Przez: ~koninianin
Urlich my już podziekowalismy tobie za kometarze a ty dalej ryjesz te paszkwile
Dodano: 28.09.2017 08:51    Przez: ~Bartosz
Jungingen lewaku to ty żyjesz ? Ale oczka już słabe jak te wypociny ,które tu wrzucasz. ,, jeśli Oilejnik".
Dodano: 28.09.2017 19:56    Przez: ~anty jungingen
Wystarczy pojechać na te tereny żeby zobaczyć budujące się, wymienione zakłady. Jaka to więc tajemnica? Wypadało jedynie ruszyć się ze stołka panie redaktorze.
Dodano: 27.09.2017 20:37    Przez: ~Real
Zgadzam się z komentarzem powyżej, większość tych nowych "inwestorów" to działające firmy rodem z Konina (Chabowski,Chemat, a nowe inwestycje lokują po prostu poza miastem co jest oczywiste. Także propagandę sukcesu podzielmy na pół... Co najmniej na pół... Ps. Do autora ... Stawiać to można kołnierzyk w płaszczu a wytwórnie można kończyć budować ..
Dodano: 27.09.2017 20:39    Przez: ~Jarek
Jak zajrzy do słownika, to się dowie, że stawiać można nie tylko kołnierzyk...
Dodano: 27.09.2017 21:54    Przez: ~:D
Ciekawi mnie co Caganowscy chcą tam postawić? Chemat zdaje się już gorzelnię postawił, tylko czy na terenie strefy? Zatrudniają ludzi?
Dodano: 27.09.2017 23:17    Przez: ~Buraczek
Brakuje jeszcze stacji paliw i kiosku Ruchu i już strefa będzie pełna! Ludzie, te władze nie chcą po prostu inwestora w Koninie! A redaktor Olejnik co tak zmienia zdanie w swoim felietonach?
Dodano: 27.09.2017 20:41    Przez: ~ciekawy
1 z 3
123>>