Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20497) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (1)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Znów zwożą odpady na żwirowisko. Starosta rozkłada ręce

Dodano: 28.09.2017 14:29
Źródło: LM.pl

Kolejne odpady zwiezione zostały na żwirowisko w Depauli. Interweniowali mieszkańcy, a sprawę na sesji rady powiatu poruszył Tadeusz Jaroszewski.

Według informacji przekazanych przez Tadeusza Jaroszewskiego, zakopaniu nowych odpadów zapobiegła jedynie czujność mieszkańców, którzy zauważyli nowe dostawy na żwirowisku w Depauli. Tym razem nie były to beczki, ale paczki z czarną substancją. Według wstępnych, niepotwierdzonych jeszcze informacji, może to być pył węglowy.

Radny Tadeusz Jaroszewski apelował do starosty konińskiego o pomoc w rozwiązaniu sprawy odpadów na żwirowisku w Depauli. - Dotąd koparki odkryły tylko beczki zakopane do trzech metrów w ziemi, a mieszkańcy informują, że mogą być zakopane nawet na głębokości 20 metrów.

- Istnieje jakaś niemoc w tym wszystkim - odpowiadał na interpelację radnego starosta koniński, Stanisław Bielik. - Gminy zostały pozostawione same sobie. Nie ma szans, żeby one same sobie poradziły. To zbyt kosztowna rzecz. Problem leży po stronie pana wojewody, sprawy bezpieczeństwa są po jego stronie. Nie wiem, czemu nie ma skutecznych metod, żeby winnego ograniczyć. 

- Możemy tylko państwa, radnych, wnioski przekazywać do odpowiednich władz. My nic więcej nie możemy - rozkładał bezradnie ręce starosta koniński. Zapowiedział również wystosowanie oświadczeń po zakończeniu sesji.

Do sprawy odpadów w Depauli odniosła się również Halina Dąbrowska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Według przekazanych przez nią informacji, marszałek województwa wielkopolskiego podjął decyzję o cofnięciu koncesji dla właściciela żwirowiska w Przyjmie. W przyszłym tygodniu temu samemu przedsiębiorcy mają zostać cofnięte koncesje na prowadzenie działalności w Depauli. Od pierwszej z tych decyzji właściciel żwirowiska już się odwołał. - Prawdopodobnie odwoła się również od decyzji, która ma zostać podjęta w przyszłym tygodniu. Jednocześnie złożył wniosek o przeniesienie koncesji na swojego syna.

Przedsiębiorca został również ukarany przez Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska na łączną kwotę 500 tys. zł. Od tej decyzji właściciel żwirowisk również się już odwołał.

Łącznie na żwirowiskach w gminie Golina i Krzymów wykopano już niemal 700 beczek z odpadami. Właściciel terenów usłyszał zarzut stworzenia zagrożenia dla środowiska, został również zobowiazany do usunięcia i utylizacji odpadów. 

fot. archiwum



  • Znów zwożą odpady na żwirowisko. Starosta rozkłada ręce

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A gdzie ekolodzy, czy tylko drzewa z kornikami ich interesują ?
Dodano: 28.09.2017 15:40    Przez: ~Eko
normalnie kabaret
Dodano: 28.09.2017 14:37    Przez: ~ehhh
W przyszłym tygodniu temu samemu przedsiębiorcy mają zostać cofnięte koncesje na prowadzenie działalności ...PRZEPRASZAM BARDZO, CZY TO PRIMA APRILIS????TO TEN PAN JESZCZE MA KONCESJĘ??????????CO ZA ZŁODZIEJSKI KRAJ!!!!!WSZĘDZIE UKŁADY I UKŁADZIKI!!!!!!!
Dodano: 28.09.2017 18:10    Przez: ~CO TO JEST
TO JEST WLASNIE ZIEMIA KONINSKA
Dodano: 28.09.2017 14:41    Przez: ~Fe
To jest Polska. Podajcie imię nazwisko i adres zamieszkania tego gnoja
Dodano: 28.09.2017 15:42    Przez: ~Jh

KOMENTARZE

normalnie kabaret
Dodano: 28.09.2017 14:37    Przez: ~ehhh
Uwaga jeżeli to pył węglowy czyli materiał wybuchowy wystarczy detonator.Może właśnie o wybuch chodzi i PO problemie.Co na to służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo kraju?
Dodano: 28.09.2017 15:45    Przez: ~saper
A co na to "nasi" P osłowie ?
Dodano: 28.09.2017 15:47    Przez: ~ENERGETYCZNY
Uwazam ze ostatnie zdanie jest najtrafniejsze,zostal zobowiazany...Gra na nosie wszystkim
Dodano: 28.09.2017 16:08    Przez: ~Olo
PO seł złoży interpelacje w Sejmie odnośnie tej trucizny na żwirowisku ?
Dodano: 28.09.2017 17:50    Przez: ~Nie
Łapy opadaja
Dodano: 28.09.2017 18:07    Przez: ~Ygcg
W przyszłym tygodniu temu samemu przedsiębiorcy mają zostać cofnięte koncesje na prowadzenie działalności ...PRZEPRASZAM BARDZO, CZY TO PRIMA APRILIS????TO TEN PAN JESZCZE MA KONCESJĘ??????????CO ZA ZŁODZIEJSKI KRAJ!!!!!WSZĘDZIE UKŁADY I UKŁADZIKI!!!!!!!
Dodano: 28.09.2017 18:10    Przez: ~CO TO JEST
TVN 24 i UWAGA sie tym powinna zająć!!!!
Dodano: 28.09.2017 22:16    Przez: ~Radio Maryja
Tylko nie TVN, nie promuj obcej nam Polakom stacji.
Dodano: 29.09.2017 16:23    Przez: ~TVP
TO JEST WLASNIE ZIEMIA KONINSKA
Dodano: 28.09.2017 14:41    Przez: ~Fe
To jest Polska. Podajcie imię nazwisko i adres zamieszkania tego gnoja
Dodano: 28.09.2017 15:42    Przez: ~Jh
ej no to jak...przecie policja to miala pilnować... to ja tu nic nie kumam.
Dodano: 28.09.2017 18:12    Przez: ~oj
oj - Policja obstawia miesięcznice i inne obiekty dobrej zmiany.
Dodano: 29.09.2017 09:35    Przez: ~Koninianka
Koninianka, ciebie powinna obstawić, czy ty aby na boku czegoś nie knujesz.
Dodano: 29.09.2017 16:26    Przez: ~K-n
Jak pył węglowy to do elektrowni może nawet by ktoś zarobil
Dodano: 28.09.2017 15:16    Przez: ~.
A gdzie ekolodzy, czy tylko drzewa z kornikami ich interesują ?
Dodano: 28.09.2017 15:40    Przez: ~Eko
Ekologow to interesuje kasa a nie srodowisko
Dodano: 28.09.2017 16:47    Przez: ~Pisak
Ekolodzy idą tam gdzie forsę dostaną. Oni walczą o własne tyłki a nie środowisko. Greenpeace to jedna wielka ściema
Dodano: 28.09.2017 23:56    Przez: ~Poiol
Sam jesteś kornik
Dodano: 29.09.2017 09:11    Przez: ~eko1
Stary komuch won ns zbity pysk. Ile bierze.od beczki dzaidu ?
Dodano: 28.09.2017 16:02    Przez: ~Won dziadu
boże to tylko tu jest możliwe to co się dzieje jest jak dbry kabaret ręka rękę myje czy tu naprawdę w tym mieście nie ma nikogo włądneg kto by coś zadecydoał w sprawie nagłośnione policja wykopaliska gazety pół roku spokoju i co boże to samo hhahahahahahah ja wam współczujęz całęgo serca to tylko e kuninie możliwe wszyscy wzięli pieniądze jeden jednego kryje i teraz urzędasy rozkłądają ręce boże ...... parodia jakich mało ale co nam zostało zakopywać beczki bo już z tej ziemi wszystko wyciągnęli .....
Dodano: 28.09.2017 16:03    Przez: ~xnxx
Pył kopalniany to pył powstały podczas robót górniczych, transportu oraz w trakcie przeróbki węgla, wraz z dodatkiem substancji zabezpieczających przed wybuchem. Pył kopalniany zabezpieczony to pył kopalniany zawierający:Pył węglowy przy sprzyjających warunkach ulega wybuchowi. Pył węglowy wymieszany z powietrzem (w ilości 50-1000 g/m³) stanowi mieszankę wybuchową, eksplodującą z prędkością ponad 7 kilometrów na sekundę. W wyniku wybuchu stężenie trującego tlenku węgla "czadu" wzrasta do kilkunastu procent, podczas gdy najwyższe dopuszczalne stężenie w wyrobisku to 0,0026 procent, stężenie powodujące prawie natychmiastową utratę przytomności i śmierć w ciągu 3 minut to 1,6%. Gwałtowny wzrost zawartości tlenku węgla i innych gazów powybuchowych w okolicy miejsca wybuchu zabija wszystkie osoby znajdujące się w pobliżu wybuchu niemające na sobie masek tlenowych.Kontakt z pyłem węglowym powoduje chorobę układu oddechowego: pylicę p ...
Dodano: 28.09.2017 16:04    Przez: ~pyłek
pyl weglowy puknijta sie w glowe
Dodano: 28.09.2017 16:12    Przez: ~xtyhjb bnm
Ciągłe te same.nazwiska i gęby i cigle narastające problemy. Won dziady na emerytury. Dosyc tego.gnoju
Dodano: 28.09.2017 16:23    Przez: ~Won won
Ktoś ich wybrał,a oni tylko sobie stołki przydzielili.
Dodano: 29.09.2017 12:55    Przez: ~tyle
,,Właściciel terenów usłyszał zarzut stworzenia zagrożenia dla środowiska, został również zobowiazany do usunięcia i utylizacji odpadów". Jaki dostał termin. Co miesiąc powtarzać kontrolę i co miesiąc karać aż będzie z rodziną mieszkał pod mostem.
Dodano: 28.09.2017 18:11    Przez: ~912
1 z 4
1234>>