Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19538) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

"Czarny wtorek" także w Koninie. Kobiety nie składają parasolek

Dodano: 3.10.2017 09:03

Dzisiaj, 3 października, podobnie jak w całej Polsce, także w Koninie, kobiety ponownie będą protestować pod hasłem „Nie składamy parasolek”.

O godz. 17.00 „pod zegarem”, czyli na schodach w centrum Konina, zapowiedziany jest protest i zbieranie podpisów pod projektem „Ratujmy kobiety”. - Pamiętajcie o czarnych parasolkach – przypominają organizatorki „czarnego wtorku”. 

  • "Czarny wtorek" w Koninie. Kobiety nie składają parasolek

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:czarny wtorek Konin,   protest kobiet,   nie skałdamy parasolek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drogie Panie. Zachęcam do oddawania Plus 500 jak tak bardzo Was ten program uwiera. Bo innych zmian szczególnych w prawie zmuszających opinię publiczną do ratowania kobiet nie znalazłem. Artykuł LM widać jest b. długi (372 znaki ze spacjami); rzetelnie opisuje owe problemy kobiet; nawet cytuje organizatorki bez podanie ich z imienia i nazwiska. Dajcie lepiej dopisek: materiał promocyjny i komentarze od razu się wyłączy.
Dodano: 3.10.2017 09:31    Przez: ~lo
Ratujmy przed czym ? Czy przed kim ? Bo nie rozumiem. I te same aktywistki co zawsze ?
Dodano: 3.10.2017 09:49    Przez: ~Kolo
Feministki z pitolami.
Dodano: 3.10.2017 11:20    Przez: ~Gronkowiec-walc
Informacja z. Onetu dotycząca czarnych marszy: ''Organizacje z zagranicy chwalą się, że ich pieniądze przyczyniły się do nacisków na polski rząd - informuje dzisiaj "Rzeczpospolita". Do polskich organizacji feministycznych przypłynęło w postaci niewielkich grantów w sumie ok. miliona zł - podaje gazeta powołując się na raport Instytutu Ordo Iuris.
Dodano: 3.10.2017 09:45    Przez: ~bol
Dobre środki antykoncepcyjne to koszt około 50 zł miesięcznie...
Dodano: 3.10.2017 12:33    Przez: ~Red

KOMENTARZE

Panie jetem z Wami....kobiety trzeba kochać i szanować-szkoda , że nie wszyscy politycy o tym pamietają.
Dodano: 03.10.2017 09:26    Przez: ~inny patriota
Po co znowu ten protest? Czy Po ciągle musi jakąś grupę społeczną podsycać by ta z kolei protestowała? ! W kilku przypadkach można usuwać ciążę ,to po co znowu tam leziecie,w niedzielę też pod sądem babsztyle stały z świeczkami,znow się zaczyna protestowanie ,wk**wia mnie to już,idziecie z facetem do łóżka to i myśleć trzeba a nie potem problem,oczywiscie ja nie jestem za całkowitym zakazem aborcji,absolutnie nie ,te przypadki w których kobieta powinna usunac niech usuwa ale są kobiety które się nie szanują a myślą potem po fakcie.
Dodano: 03.10.2017 10:40    Przez: ~Sofia
Sofia twoja elokwencja jaśli znasz to słowo oczywiście, mówi sama za siebie.... komentarz uważam za zbędny....
Dodano: 03.10.2017 11:52    Przez: ~inny patriota
Chrześcijaninie na szczęście Polska nie jest jeszcze państwam wyznaniowem i każdy ma prawo do głoszenia swoich poglądów......
Dodano: 03.10.2017 11:54    Przez: ~inny patriota
avatar Kurde!Gdyby tak czołowe polskie feministki Szczuka ,Środa i Grodzka fikać nogami w Licheniu jak te od Pussy Rajot w cerkwi w Moskwie , to byłby dopiero horror.
Dodano: 03.10.2017 13:07    Przez: Tomasz Kobrzycki
Sofia - jeszcze można i nie pisz bzdur to nie jest średniowiecze. To kobieta powinna decydować o tym czy chce mieć dzieci czy nie. Kobiety nie są niewolnicami do usługiwania i rodzenia dzieci. Tu chodzi między innymi o edukację w szkołach, opiekę jaką powinna być kobieta otaczana jak również badania. Stare dziady nie powinny decydować o tym co jest potrzebne kobietą i narzucać im swoich poglądów. Jeśli chodzi o "babsztyle stały z świeczkami" - dobrze , że takie kobiety są. Właśnie te kobiety zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. Ty jak chcesz to stosuj kalendarzyk małżeński i rozmnażaj się do woli.
Dodano: 03.10.2017 14:14    Przez: ~Emilia
Niech LM fotki wstawi będzie się z kogo pośmiać
Dodano: 03.10.2017 16:02    Przez: ~jolka
Kobiety traktować jak czarną rolę ,trzeba kochać pieścić i głęboko orać. Może tego wam POtrzeba.
Dodano: 03.10.2017 18:31    Przez: ~oracz
Drogie Panie. Zachęcam do oddawania Plus 500 jak tak bardzo Was ten program uwiera. Bo innych zmian szczególnych w prawie zmuszających opinię publiczną do ratowania kobiet nie znalazłem. Artykuł LM widać jest b. długi (372 znaki ze spacjami); rzetelnie opisuje owe problemy kobiet; nawet cytuje organizatorki bez podanie ich z imienia i nazwiska. Dajcie lepiej dopisek: materiał promocyjny i komentarze od razu się wyłączy.
Dodano: 03.10.2017 09:31    Przez: ~lo
Ten protest jest odnośnie antykoncepcji i edukacji seksualnej,jednakze idziecie tam protestować jakby antykoncepcji nie było, chcesz się zabezpieczyć konkretnie to idziesz do lekarza i on ci dobiera właściwą antykoncepcjie w czym wy kobiety macie problem? Przecież jest to dostępne,sa różne środki i drogie i te tańsze,po cholerę leziecie na te ulice a co do edukacji seksualnej to jest przedmiot wychowanie do życia w rodzinie i tam powinno się rozmawiać o życiu seksualnym młodych ludzi,o plusach i minutach jakie z tego wychodzą,co do aborcji swoje zdanie wyraziłam wcześniej co o tym myślę.A dobre środki antykoncepcyjne muszą też dobrze kosztować i tylko lekarz może je zlecić po wcześniejszym wywiadzie z pacjentką,to są rzeczy których za darmo się nie dostaje,a doraźne środki te tańsze macie w aptekach nie rób my sobie jaj że tego w ogóle nie ma albo że jest to niedostępne bo to akurat nieprawda.
Dodano: 03.10.2017 11:50    Przez: ~Sofia
Dobre środki antykoncepcyjne to koszt około 50 zł miesięcznie...
Dodano: 03.10.2017 12:33    Przez: ~Red
I znowu w komentarzach odezwie się najwięcej PiSowskich TROLLI. Co chcą decydować o dupach kobiet.Tak to jest jak gamoniom bez szkoły da się władze.A zresztą w Koninie to już tylko zostały stare PiSowskie dziady i tłuki niezaradne bez szkoły. Inteligentniejsi wyjechali za chlebem .Wstyd dla Was tłuki że nie potraficie nawet bronić swoich kobiet !!!!
Dodano: 03.10.2017 13:22    Przez: ~KOT PREZESA
Emilia to twoje zdanie a głowę to trzeba mieć na miejscu jednakże co niektórzy zamiast głowy mają dupe bo nie myślą przytomnie mnie kalendarzyk malzenski nie obchodzi w to bawią się ci pobożni którzy prezerwatyw nie uznają,a co do rozmnażania to ja nie jestem osobą którą sobie facet postawi do kąta i zrobi co zechce że mną,a jak nie będę chcieć rodzić co za problem isc do lekarza i się porządnie zabezpieczyć.Zreszta ja juz mam dzieci dorosłe także o rozmnażaniu to można z dziećmi w podstawce na lekcji wykład zrobić.Z jednym się zgodzę że kobieta powinna się zdecydować czy chce dzieci czy nie natomiast te które się puszczają to niech potem nie płaczą że zachodzą w ciążę no i problem gotowy,no bo co teraz ? tak?A pomyśleć wcześniej to co? Potem taki facet ma przechlapne i kolejny problem gotowy ściąganie alimentów,no bo to tylko skok w bok był ile jest takich problemów to jeden z przykładów ,można je przytaczać prosto z życia.
Dodano: 03.10.2017 14:43    Przez: ~Sofia
Tomek, bracie kochany, tyś katolicki zbereźnik, namawiając do grzechu. Gdzie feministki w Licheniu, ty jednak jesteś braciszku daleko od dzisiejszych czasów. Weź się trochę ogarnij, bo tkwisz jeszcze w średniowieczu, chociaż jest jeszcze czas, żeby naprawić twoje ego. Popatrz na świat otwartymi ślepiami, bo wiele umyka ci w życiu.
Dodano: 03.10.2017 15:15    Przez: ~Bliźniak Kobrzyckiego
A tutaj informacja kto finansuje te spędy
Dodano: 03.10.2017 09:38    Przez: ~bol
Oto kto finansuje te "spędy" - Fundacja Narodowa czy jak tam to zwie się, biuro polityczne KC PiS, Radyjo Tadeuszkowe, TV Trwa jego Mać, absolwenci oraz studenci Akademii Zdurnienia Medialnego z Torunia oraz wszelkiej maści rodziny maryjne, matki różańcowe, chłopy wysterylizowane i w niemocy, dziewice niedopieszczone oraz temu towarzystwu czuby, świry i dewianci. Kasę jak zwykle zbiera wielebny Tadeusz zarówno by cash jak i za pomocą konta w banku BGŻ.
Dodano: 03.10.2017 10:40    Przez: ~jaś
Miedzy innymi schetino
Dodano: 03.10.2017 13:16    Przez: ~Tyle
Spędem i to nieudolnym to jesteś Ty ,,bol" i to ze zrytym łbem PiSdzielski pustaku
Dodano: 03.10.2017 13:27    Przez: ~Teresa
Spokojnie, po co te nerwy. Może nie będzie padać!
Dodano: 03.10.2017 17:56    Przez: ~Sun
Samotne i niechciane, ot, takie tam przychodzą.
Dodano: 03.10.2017 09:44    Przez: ~Pfi
Nieapetyczne, nieatrakcyjne ?
Dodano: 03.10.2017 09:54    Przez: ~Mężczyzna
Kobiety bez kompleksów mają lepsze zajęcia, niż takie zgrupowania, więc odpowiedź nasuwa się sama.
Dodano: 03.10.2017 10:02    Przez: ~Pfi
Informacja z. Onetu dotycząca czarnych marszy: ''Organizacje z zagranicy chwalą się, że ich pieniądze przyczyniły się do nacisków na polski rząd - informuje dzisiaj "Rzeczpospolita". Do polskich organizacji feministycznych przypłynęło w postaci niewielkich grantów w sumie ok. miliona zł - podaje gazeta powołując się na raport Instytutu Ordo Iuris.
Dodano: 03.10.2017 09:45    Przez: ~bol
Baby są jakieś inne.
Dodano: 03.10.2017 09:48    Przez: ~chłop
Ratujmy przed czym ? Czy przed kim ? Bo nie rozumiem. I te same aktywistki co zawsze ?
Dodano: 03.10.2017 09:49    Przez: ~Kolo
Czy to są jeszcze kobiety ?
Dodano: 03.10.2017 09:57    Przez: ~Mężczyzna
Główne założenia projektu obejmują: – Przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym prawa do legalnego przerywania ciąży do końca 12. tygodnia. – Wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej w taki sposób, aby była ona dostosowana do wieku oraz etapu rozwoju uczniów. – Zapewnienie łatwego i darmowego dostępu do antykoncepcji. – Przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty. – Uregulowanie stosowania klauzuli sumienia przez lekarzy ginekologów.
Dodano: 03.10.2017 14:04    Przez: ~RK
Ustawa znosi dotychczasowe zapisy podważające podstawowe prawo kobiet do decydowania w tak fundamentalnych kwestiach jak samostanowienie i planowanie rodziny. W efekcie ustawa zapewni kobietom podmiotowość w decydowaniu o własnym życiu i zdrowiu, ale także realizację praw reprodukcyjnych, zgodnie ze standardami zawartymi w przepisach międzynarodowych traktatów ochrony praw człowieka.
Dodano: 03.10.2017 14:06    Przez: ~RK
Wejście w życie projektu oznacza również likwidację praktyki nielegalnie dokonywanych aborcji i czerpania zysków przez tzw. podziemie aborcyjne. To z kolei oznacza korzyść dla systemu ubezpieczeń społecznych, który obecnie ponosi wysokie koszty szkodliwych dla zdrowia kobiet skutków niefachowego działania osób świadczących usługi przerwania ciąży w „podziemiu aborcyjnym”.
Dodano: 03.10.2017 14:06    Przez: ~RK
Jakie to ma znaczenie, czy przerywasz ciążę legalnie czy nie, aborcja jest zabijaniem poczętego, jeszcze nienarodzonego człowieka, któremu Bóg już dał życie.
Dodano: 03.10.2017 17:14    Przez: ~Chrzescijanin
BEZ MODLITWY , TO ,,MOŻE ? , I ,,NAGIE POWINNY'' ? SIĘ ? POKAZAĆ ,BO ? TO PO EUROPEJSKU?. O WŁADZY ŚWIADCZY ,,TEN'' WIADUKT BRAŃSKI ,, I '' PODJAZD CHODNIKIEM , ,,I '' ZNAK : ,,ROWEROWO -PIESZY? . Z KAŻDEJ STRONY PODAJĄCY ,,INNY KIERUNEK ROWEROWO-PIESZY . JADAĆ ROWEREM POWINNO SIĘ STANĄĆ ,I PROWADZIĆ ROWER ,BO JUŻ CHODNIK ?. TO NIECH POLICJANT Z DROGÓWKI UCZY TM PRZYKŁADEM PRZEPISÓW PRAWA. STRACI AUTORYTET I BLISKA OSOBĘ . I TAK JEST U BOGA ?. ...
Dodano: 03.10.2017 10:04    Przez: ~MARCI
Ucz się znaczenia znaków drogowych. Nie marnuj czasu na głupie komentarze. Świadczą one jedynie o twoim braku wykształcenia
Dodano: 03.10.2017 10:57    Przez: ~zof
Czytam te prymitywne i anonimowe wpisy odważnych inaczej przedstawicieli ciemnogrodu i zastanawiam się skąd tyle w was głupoty . Jeden wpis jest szczególnie interesujący, to odniesienie się do 500 .Autorowi dziękuje za przyznanie, że w zamyśle obozu władzy nie jest to program prorodzinny a zwykła łapówka wypłacana z budżetu państwa. Mam nadzieje, że obrażanie kobiet będzie miało swój oddżwięk w masowym udziale w przemarszu. Jestem z Wami miłe Panie
Dodano: 03.10.2017 10:17    Przez: ~Alfred Michalczyk
Żadna łapówka.Dzieciom i rodzinom żyje się lepiej.Pana ukochany rząd nic w tym kierunku nie zrobił i nawet nie miał zamiaru.Może tylko pan ubolewać ale te czasy nie wrócą już.
Dodano: 03.10.2017 12:51    Przez: ~Ela Pisowska
Panie Alfredzie. Mój wpis Pan porusza. Pana tokiem myślenia każde nowe świadczenie socjalne to łapówka dla odbiorcy. Tymczasem to co wprowadził PiS to zwykły dodatek jaki mają rodziny na zachodzie UE. Dodatek wręcz skromny jak na opcje świadczeń prorodzinnych we Francji czy wysokość świadczeń rodzinnych i socjalnych w Niemczech. Chwalmy co dobre bo przecież i PO potrafiła zrobić "nam" dobrze (ale dużo mniej): wydłużając i obejmując 12msc zasiłkiem macierzyńskim wszystkie rodzące. To też była łapówka. Czyli chce Pan pełny liberalizm? Tylko się cieszyć z wprowadzenia podstawowych świadczeń mających szanse zwiększyć dzietność wymierającego narodu (tych głosujących i nie; tych protestujących i nie) jakim jest Polska. P..S. Przyzna pan, że 500Plus to w sumie jedyny program tego rządu zmieniającego Coś w głowach kobiet myślących o rodzinie i dzieciach a nie płytkie slogany o antykoncepcje z czarnego marszu. Apteki środków pełne a gineko ...
Dodano: 03.10.2017 15:27    Przez: ~lp
Fajnie, że pisiorki przyznają, że nic nie warto robić bez gratyfikacji. A ja wiem, że warto. Bardzo współczuje ciemnogrodowi.
Dodano: 03.10.2017 10:20    Przez: ~facet
A platfusy wciąż tęsknią za korytem ,mącą ,płaczą ,coraz bardziej się pogrążają.Żałosny ale przyjemny widok
Dodano: 03.10.2017 12:54    Przez: ~Jurek
Proszę współczuć opozycji. To jest dopiero Dolina Ciemności. Taka opozycja to już jest strata dla Polski na 1-2 dekady. Szybko ich się nie wymieni (kadry) i nie mają dość pomysłów, wiarygodności i wiedzy by z PiS merytorycznie dyskutować i podnosić poziom debaty politycznej. Powiem więcej: następcy w PO, ta młodzież to jest dopiero tragedia: telefony, facebook, emocje, wrzaski, wyzwiska a w głowie ZERO danych, faktów, liczb, historii, spojrzenia z dystansu międzynarodowego. To jest ze szkodą dla wszystkich dla Nas bo opozycja musi mobilizować a jej nie ma. Jak analizowałam tutaj rok temu, że PiS szuka drogi jak wygrać wybory w 2023 i rządzić 12 lat to był śmiech. Dziś już wiemy, że jak z zagranicy nikt nie namiesza (dotacje rolnicze itd) to PiS w 2019 z Kukizem wygrają. Powiem, że mały ZUS chyba odłożą na 2019 lub po wyborach bo gra idzie nie o zwycięstwo a zwycięstwo kolosalne: dla zmiany konstytucji.
Dodano: 03.10.2017 15:36    Przez: ~lo
lo dobrze napisane masz rację,prawda jest ,że o zwycięstwie nie decyduje" broń" lecz ludzki umysł PO tylko koryto interesuje a nie losy Polaków,za dużo się stało więc dostaliście czerwoną kartkę od narodu w postaci przegranych wyborów.
Dodano: 03.10.2017 17:38    Przez: ~Sofia
1 z 3
123>>