Dzisiaj jest poniedziałek 11 grudnia 2017, imieniny: Damazego, Waldemara, Artura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23502) SPORT FORUM FIRMY (5107) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 6oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
2 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Miasto. Zlikwidowali fabrykę nielegalnego ty ... (22)Koło. Policjanci zabezpieczyli na targowisku podra ... (12)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościNietrzeźwy policjant po służbie sprawcą wypadku w ...

Nietrzeźwy policjant po służbie sprawcą wypadku w Ruminie

Dodano: 6.10.2017 15:24

Sprawcą wypadku w Ruminie był nietrzeźwy funkcjonariusz KMP w Koninie (po służbie). Komendant miejski policji podjął procedurę wydalenia ze służby w trybie natychmiastowym.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w miniony czwartek, 5 października br. około godz. 15.20. Na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Ruminie (gmina Stare Miasto) zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń wynika, że osobowy mercedes nie zatrzymał się na znaku „stop”, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z suzuki swift, następnie dachował i uderzył w opla astrę i renaulta lagunę.

- Z ustaleń wynika, że kierujący mercedesem (ponad 2,5 promila po badaniu alkomatem) i oplem astra (niespełna promil) byli nietrzeźwi

– informuje sierżant sztabowy Zbigniew Janusz, oficer prasowy KMP w Koninie.

- Kierujący mercedesem ze złamaniem i raną głowy trafił do szpitala, a na obserwację kierowca suzuki i dwie pasażerki. Kierujący mercedesem to 41-letni funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Koninie. W chwili zdarzenia był po służbie i poruszał się prywatnym pojazdem. Na miejscu był prokurator, komendant miejski policji w Koninie oraz naczelnik wydziału ruchu drogowego. Prokuratura okręgowa prowadzi bowiem nadzór nad postępowaniem karnym wobec policjanta. Zostało także wszczęte postępowanie administracyjne – procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby  

– potwierdził Zbigniew Janusz, oficer prasowy KMP w Koninie.

Fot. JRG nr 2 w Koninie

  • Nietrzeźwy policjant po służbie sprawcą wypadku w Ruminie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

A ile takich spraw po koleżeńsku zamiata się pod dywan? 99.9%
Dodano: 6.10.2017 15:43    Przez: ~Dan
Jak by nie wypadek to by sobie tak jeździł " na gazie ". Koledzy nawet jak by go zatrzymali to g..no by mu zrobili. Podejrzewam że nie on jeden tak po pracy z tego miejsca wraca no ale swój swego kryje.
Dodano: 6.10.2017 15:44    Przez: ~obywalelsko
Jak zwykle szybkie kopiuj wklej z innego portalu i artykuł na lm mamy gotowy.Swoją drogą statystycznie ten wypadek wyglądał strasznie. Na 4 kierowców 2 konkretnie pijanych i niestety znowu policjant daje przykład obywatelom. Pamiętacie jak wjechał w Orlen?
Dodano: 6.10.2017 15:35    Przez: ~Lopek
W policji chyba skończyły się grube lata jak swój swojego podpier. Swoją drogą bardzo dobrze bo wszyscy powinni być i czuć się rowni. Ciekawe jak się to skończy i czy ktoś nie zamiecie tego pod dywan
Dodano: 6.10.2017 15:38    Przez: ~Warcaby
avatar Powinien dostać medal i nagrodę, w końcu w pewnym sensie zrobił to co teraz jest takie modne. Mianowicie będąc po służbie ujawnił aż dwóch pijanych kierujących.
Dodano: 6.10.2017 15:51    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

Jak zwykle szybkie kopiuj wklej z innego portalu i artykuł na lm mamy gotowy.Swoją drogą statystycznie ten wypadek wyglądał strasznie. Na 4 kierowców 2 konkretnie pijanych i niestety znowu policjant daje przykład obywatelom. Pamiętacie jak wjechał w Orlen?
Dodano: 06.10.2017 15:35    Przez: ~Lopek
W policji chyba skończyły się grube lata jak swój swojego podpier. Swoją drogą bardzo dobrze bo wszyscy powinni być i czuć się rowni. Ciekawe jak się to skończy i czy ktoś nie zamiecie tego pod dywan
Dodano: 06.10.2017 15:38    Przez: ~Warcaby
Za parę miesięcy jak sprawa przycichnie wezmą go z powrotem
Dodano: 06.10.2017 16:03    Przez: ~Tak bywa
Nahciemniej pod latarnia
Dodano: 06.10.2017 16:37    Przez: ~Ggv
Czy prokurator zdecyduje się ujawnić jego dane osobowe?
Dodano: 06.10.2017 17:41    Przez: ~szefowa
to ten sam ,?
Dodano: 06.10.2017 23:00    Przez: ~hmm
Jazda pod wpływem alkoholu to przestępstwo już samo w sobie a do tego wypadek i tu powinny być ukarane oby dwie osoby pod wpływem alkoholu i ten policjant który spowodował wypadek ale i ten drugi kierowca opla astry który miał prawie promil alkoholu!
Dodano: 07.10.2017 10:44    Przez: ~Ka rac pijanych kierowców
DLA TAKICH TO PODWOJNE WYROKI A NIE JESZCZE JAKAS GRZYWNA SMIESZNA. KILKA LAT WIEZIENIA DLA TYCH CO PILNUJA PRAWA A SAMI JE LAMIA!
Dodano: 08.10.2017 00:35    Przez: ~Bezkarni
Ha, ha .. Dokładnie to ten Pajac co mieszka w Krągoli , burak ... mało tego ze wjechał wtedy w Orlena to ciągle jeździ jak poje...Zdejmij nogę z gazu Cieciu jak przez wieś koło lasu - A2 jeździsz firmowym, bo cię kara spotka , niedaleko twego domu.
Dodano: 09.10.2017 14:21    Przez: ~Janek z Kragoli
Jaki cyrk, takie małpy!
Dodano: 06.10.2017 15:37    Przez: ~xyz
Niestety, w pisiej psiarni obecnie jest syf, kila i mogila. I mamy to, co mamy.
Dodano: 06.10.2017 20:34    Przez: ~Pn
No i emeryturka mundurowa w p... du .
Dodano: 06.10.2017 23:21    Przez: ~qqq
Najlepsi z Najlepszych ..... co za ludzie. Takie pytanie to jak najlepsi z najlepszych czy nie
Dodano: 06.10.2017 15:39    Przez: ~alan
A ile takich spraw po koleżeńsku zamiata się pod dywan? 99.9%
Dodano: 06.10.2017 15:43    Przez: ~Dan
Dokladnie. Nie tylko koles kolesiowi załatwia takie sprawy ale także rodzinie jak jest taka potrzeba. Sam bylem swiadkiem jak na komendzie zalatwiano synalkowi by mie stracil prawka za przekroczenie limitu punktow...
Dodano: 06.10.2017 20:36    Przez: ~Pn
żadna nie jest zamieciona pod dywan nie wiesz o czym mówisz czasy gdzie mogli robić co się podoba już się skończyły dawno temu
Dodano: 06.10.2017 20:47    Przez: ~ja....
tak na marginesie, na lm nic nie było o poważnym wypadku drogowym wójta tejże gminy, a wystarczy zajrzeć na ..... , w każdym razie cud że wyszedł cało, a zdjęcia auta po wypadku można obejrzeć u konkrecji (?)
Dodano: 06.10.2017 22:29    Przez: ~kier
Przesadzasz. Sądzę, że tylko 40% bez udziału osób 3-cich idzie pod dywan. Wszak i u nich jest konkurencja, uwolnienie etatu a nawet u niektórych etyka. Te z udziałem osób trzecich, straży, karetek to może 10% da się schować.
Dodano: 06.10.2017 22:33    Przez: ~nie do końca
obecnie -100 % spraw jest zamiatanych pod dywan. Nawet tam gdzie się nic nie stało sprawy są rozdmuchiwane do skali afer i skandalu
Dodano: 07.10.2017 10:22    Przez: ~x
Jak by nie wypadek to by sobie tak jeździł " na gazie ". Koledzy nawet jak by go zatrzymali to g..no by mu zrobili. Podejrzewam że nie on jeden tak po pracy z tego miejsca wraca no ale swój swego kryje.
Dodano: 06.10.2017 15:44    Przez: ~obywalelsko
Jw - zalatwiaja sobie takie tematy a karza obcych mandatami. Moralne swinie.
Dodano: 06.10.2017 20:37    Przez: ~Pn
Każdy policjant po służbie jak złapie pijanego, to dostaje awans lub nagrodę. A co dostał pijany kierowca policjant po służbie ?
Dodano: 06.10.2017 15:44    Przez: ~ciekawy
Zwolnienie dyscyplinarne. No w sumie jeszcze nie, ale kwestia kilku dni
Dodano: 06.10.2017 15:48    Przez: ~Ziomek
Zaprwne Plaszczak go wyróżni. Moze mawet awans na komendanta sie szukuje?
Dodano: 06.10.2017 19:30    Przez: ~Pn
avatar Powinien dostać medal i nagrodę, w końcu w pewnym sensie zrobił to co teraz jest takie modne. Mianowicie będąc po służbie ujawnił aż dwóch pijanych kierujących.
Dodano: 06.10.2017 15:51    Przez: Urlich von Jungingen
Plaszczak o to sue postara.
Dodano: 06.10.2017 19:31    Przez: ~Pn
Ładnie policjant wlał sobie tych tych promili aż 2,5 dobrym przykładem świeci. Przykład idzie z góry.
Dodano: 06.10.2017 15:58    Przez: ~lolek
myślałem ,że policjant po służbie kogo zatrzymał tak to teraz jest kiedyś by jeszcze robił a dziś jeden błąd i kicha
Dodano: 06.10.2017 16:01    Przez: ~pisenlov
O kakim błędzie i kisze piszesz? Smiec mogl pozabijac niewinnych ludzi! To nie czlowiek tylko zwykly smiec.
Dodano: 06.10.2017 19:32    Przez: ~Pn
Spokojnie...nie jarajcie się...przejdzie sobie na emeryturkę z waszych pieniążków :)
Dodano: 06.10.2017 16:05    Przez: ~fenek
Pojdzie na chorobowe a pozniej emeryturka...