Dzisiaj jest sobota 8 maja 2021, imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17194) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 4oC
Jutropogoda
12 / 11oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kwiaty i znicze w 76 rocznicę zakończenia I ... (3)Konin. Taneczną sesją promują adopcję bezdomnych z ... (12)

Nietrzeźwy policjant po służbie sprawcą wypadku w Ruminie

Dodano: 6.10.2017 15:24

Sprawcą wypadku w Ruminie był nietrzeźwy funkcjonariusz KMP w Koninie (po służbie). Komendant miejski policji podjął procedurę wydalenia ze służby w trybie natychmiastowym.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w miniony czwartek, 5 października br. około godz. 15.20. Na skrzyżowaniu dróg powiatowych w Ruminie (gmina Stare Miasto) zderzyły się cztery pojazdy. Z ustaleń wynika, że osobowy mercedes nie zatrzymał się na znaku „stop”, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z suzuki swift, następnie dachował i uderzył w opla astrę i renaulta lagunę.

- Z ustaleń wynika, że kierujący mercedesem (ponad 2,5 promila po badaniu alkomatem) i oplem astra (niespełna promil) byli nietrzeźwi

– informuje sierżant sztabowy Zbigniew Janusz, oficer prasowy KMP w Koninie.

- Kierujący mercedesem ze złamaniem i raną głowy trafił do szpitala, a na obserwację kierowca suzuki i dwie pasażerki. Kierujący mercedesem to 41-letni funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Koninie. W chwili zdarzenia był po służbie i poruszał się prywatnym pojazdem. Na miejscu był prokurator, komendant miejski policji w Koninie oraz naczelnik wydziału ruchu drogowego. Prokuratura okręgowa prowadzi bowiem nadzór nad postępowaniem karnym wobec policjanta. Zostało także wszczęte postępowanie administracyjne – procedura wydalenia funkcjonariusza ze służby  

– potwierdził Zbigniew Janusz, oficer prasowy KMP w Koninie.

Fot. JRG nr 2 w Koninie

  • Nietrzeźwy policjant po służbie sprawcą wypadku w Ruminie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ile takich spraw po koleżeńsku zamiata się pod dywan? 99.9%
Dodano: 6.10.2017 15:43    Przez: ~Dan
Jak by nie wypadek to by sobie tak jeździł " na gazie ". Koledzy nawet jak by go zatrzymali to g..no by mu zrobili. Podejrzewam że nie on jeden tak po pracy z tego miejsca wraca no ale swój swego kryje.
Dodano: 6.10.2017 15:44    Przez: ~obywalelsko
Jak zwykle szybkie kopiuj wklej z innego portalu i artykuł na lm mamy gotowy.Swoją drogą statystycznie ten wypadek wyglądał strasznie. Na 4 kierowców 2 konkretnie pijanych i niestety znowu policjant daje przykład obywatelom. Pamiętacie jak wjechał w Orlen?
Dodano: 6.10.2017 15:35    Przez: ~Lopek
W policji chyba skończyły się grube lata jak swój swojego podpier. Swoją drogą bardzo dobrze bo wszyscy powinni być i czuć się rowni. Ciekawe jak się to skończy i czy ktoś nie zamiecie tego pod dywan
Dodano: 6.10.2017 15:38    Przez: ~Warcaby
avatar Powinien dostać medal i nagrodę, w końcu w pewnym sensie zrobił to co teraz jest takie modne. Mianowicie będąc po służbie ujawnił aż dwóch pijanych kierujących.
Dodano: 6.10.2017 15:51    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

Pamiętajmy jak zaobserwujemy/zobaczymy ze Policjant/Funkcjonariusz łamie przepisy Prawa czy na służbie czy po pracy (Policjant po pracy nawet powinien świecić przykładem) bądźmy nieugięci, zero tolerancji zgłaszajmy od razu taki fakt i żądajmy wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji Prawno-służbowych.
Dodano: 07.10.2017 21:48    Przez: ~Obywatel
widząc każdego obywatela łamiącego przepisy też bądź nieugięty i też zgłaszaj - każdego źle parkującego, każdego przejeżdżającego na czerwonym, każdego przeklinającego i wyrzucającego papierek na ulicy. Idź i składaj zawiadomienie. Prawo dotyczy wszystkich, nie tylko policjantów. Cwany jesteś bo siedzisz przed komputerkiem, na ulicy pewnie w portki robisz...
Dodano: 08.10.2017 09:38    Przez: ~xxx
Prawo dotyczy wszystkich tym bardziej osoby które maja nadzorować przestrzeganie owego prawa czyli Policjantów więc oni powinni dawać przykład a jeśli lamią Przepisy Prawa tym bardziej powinno się ich za takie zachowanie w ich wykonaniu piętnować i dla przykładu odpowiednio karać. Co do słów "Cwany jesteś bo siedzisz przed komputerkiem, na ulicy pewnie w portki robisz..." te słowa można różnie interpretować, tak samo można napisać o tobie. A Policja ma Służyć społeczeństwu a nie społeczeństwo ma się jej bać! Na widok policjanta powinno się czuć bezpiecznie i że jeśli potrzebna jest od niej pomoc to się ją dostanie.
Dodano: 09.10.2017 14:41    Przez: ~do xxx
dlaczego tym bardziej? wszyscy są równie wobec prawa wiec każdego należy karać tak "samo bardziej"
Dodano: 09.10.2017 18:40    Przez: ~cvsdgsadg
i komu tu k**wa zaufać skoro policja na****na jeżdzi ! znam takiego jednego !
Dodano: 07.10.2017 22:51    Przez: ~z
Zaszyć ich
Dodano: 08.10.2017 00:37    Przez: ~Rumun
Czy wyslecie go na sowita eneryturke raczej dostanie figę z makiem? Jak takiemu policjantowi bedzie liczyła sie emeryturka i fibilu musi jeszcze popracowac by ja ewentualnie miec? Zna ktos na tyle przepisy by to w kilku zdaniach wyjasnic?
Dodano: 08.10.2017 06:15    Przez: ~Pn
W chwili wypadku był po służbie i prywatnym autem, ale nawalił sie na służbie i to pewno w komisariacie i nie sam
Dodano: 08.10.2017 08:38    Przez: ~Xxx
Dwa dni wczesniej przed wypadkiem złożył wniosek na emeryture . I dostanie 3000zł emerytki i wszystkich bedzie miał w dupie
Dodano: 08.10.2017 09:55    Przez: ~Listowy
No proszę, jak dobrze się złożyło. Powiadasz dwa dni wcześniej złożył papiery na emeryturę...
Dodano: 08.10.2017 10:51    Przez: ~Gość+
Adrian na wniosek Płaszczaka go ułaskawi.
Dodano: 08.10.2017 10:08    Przez: ~adam
Do roboty!!!, ma żonę i dzieci, co one są winne, trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny przez całe życie.
Dodano: 08.10.2017 10:20    Przez: ~...
...
Dodano: 08.10.2017 10:21    Przez: ~... pragmatyk
Policjant nie Wielbłąd pić musi.......Się czepiają człowieka......robota ciężka przełożonych dwudziestu a co drugi mądrzejszy od telewizora.
Dodano: 08.10.2017 17:38    Przez: ~Skitek
7 z 8
<<12345678>>