Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17041) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Alarm bombowy w Sądzie Okręgowym. Ewakuacji ... (0)Ognisko na Oddziale Leczenia Uzależnień. Dziesięć ... (0)

Wandale w Parku Ojców! Policja będzie monitorować to miejsce

Dodano: 10.10.2017 13:00
Źródło: LM.pl

Krajowa Mapa Zagrożeń działa od roku. W ostatnim czasie coraz częściej zaznaczane są na niej miejsca wandalizmu w Koninie. Jednym z niedawno naniesionych punktów jest Park 700-lecia. A wszystko przez zniszczone tam leżaki i stoły, które powstały dzięki pieniądzom z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Leżaki i stoły w tak zwanym Parku Ojców miały służyć rekreacji. Niestety zamiast tego są ciągle dewastowane. W maju tego roku ktoś powyrywał z nich deski, a teraz wyrwał i wrzucił do jeziorka stoły.

- One są bardzo ciężkie, także musiało je wyrwać kilku postawnych mężczyzn. Jeden stolik wyciągało z wody czterech pracowników PGKiM – mówi Olga Żaryn, autorka projektu w KBO.

Jak podkreśla koninianka żałuje, że w projekcie nie zapisała monitoringu tego miejsca. Na zamontowanie tam kamer w kasie miasta nie ma pieniędzy. Liczyć można jedynie na stróżów porządku.

- Sytuację nad jeziorkiem obserwują wędkarze i tam się w nocy dzieją dantejskie sceny. Teren jest monitorowany przez straż miejską, ale oni pracują do godz. 22.00. Reszta zadania jest w ramach działań policji – podkreśla Żaryn.

Autorka projektu KBO sprawę zgłosiła wykorzystując do tego Krajową Mapę Zagrożeń. Narzędzie to doskonale się sprawdza w tego typu sytuacjach.

- Punkty, które nanosimy policjanci muszą odwiedzić, skontrolować i zweryfikować. Zgłoszenie wymaga doglądania miejsca, tak by wyeliminować zagrożenie – mówi Zbigniew Janusz z konińskiej policji. - W ostatnim czasie coraz więcej zaznacza się punktów wandalizmu w okolicach przystanków, skwerów, czy boisk szkolnych. Będziemy tam jeździć i będziemy sprawdzać – dodaje.

Sprawców dewastacji pewnie nie uda się złapać, ale być może dzięki zgłoszeniom mieszkańców uda się wyeliminować dewastacje tego co dla obywateli z budżetu obywatelskiego zrobiono. Warto przy tym zaznaczyć, że naprawy tego co zniszczą wandale w Koninie kosztuje rocznie setki tysięcy złotych.  

fot. Olga Żaryn

  • Wandale w Parku Ojców! Policja będzie monitorować to miejsce
  • Wandale w Parku Ojców! Policja będzie monitorować to miejsce
  • Wandale w Parku Ojców! Policja będzie monitorować to miejsce

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bydło cholerne
Dodano: 10.10.2017 13:14    Przez: ~Wstyd
Postawić tam pieniek z toporem i odcinać g....m łapy przy samej d...e!!!!!
Dodano: 10.10.2017 14:09    Przez: ~Mieszkaniec
NIE OBRAŻAJ ZWIERZĄT. te śmeicie to gorsze niz zwierzeta. tak to jest jak lewactwo rzadzi . wszystko wszystkim wolno. a policjantowi nei wolno wyjac pistoletu na blokersa ( koło) . yebana szarancza powinna byc odrazu karana na miejscu
Dodano: 10.10.2017 14:27    Przez: ~de3s32
Niech pomyśli wandal jego dzieci też tu żyją to co zostawiają następnym pokolenią odda życie nie wiesz co ze sobą zrobić popmóź innym
Dodano: 10.10.2017 13:45    Przez: ~Jerz
A co czeka te słynne tężnie.
Dodano: 10.10.2017 13:33    Przez: ~Koninianka

KOMENTARZE

Bydło cholerne
Dodano: 10.10.2017 13:14    Przez: ~Wstyd
NIE OBRAŻAJ ZWIERZĄT. te śmeicie to gorsze niz zwierzeta. tak to jest jak lewactwo rzadzi . wszystko wszystkim wolno. a policjantowi nei wolno wyjac pistoletu na blokersa ( koło) . yebana szarancza powinna byc odrazu karana na miejscu
Dodano: 10.10.2017 14:27    Przez: ~de3s32
To prawactwo zrobiło. Katolicy.
Dodano: 10.10.2017 16:27    Przez: ~de3s33
Przepraszam bardzo ale to nie było bydło lecz naszej partii przewodniczki awangarda młodzieżowa. Młodzież wielce patriotyczna, wznosząca bogoojczyźniane hasła na wiecach i stadionowych trybunach. Młodzież maszerująca w zwartych szeregach do Częstochowy gdzie modli się rzewnie do swych bogów oraz bogów swych sponsorów o śmierć dla emigrantów, komunistów i pedałów.
Dodano: 10.10.2017 18:05    Przez: ~Zdzich@
Dyżurny lewacki szyderca. Nie licz na to, że "totalna opozycja" kiedykolwiek dojdzie do władzy.
Dodano: 10.10.2017 18:10    Przez: ~Tylko PiS
Pytanie jak to jest zamontowane ? ?!?!
Dodano: 10.10.2017 13:20    Przez: ~uuuu
Odpowiedź: Stoły i leżaki są przymocowane do betonowych podstaw. A niby jak to ma być przymocowane, żeby ułomne półinteligenty nie wyrwały tego z ziemi? Jakby debile po ziemi nie chodziły to mogłyby tam stać złote fotele i nikt by tego nie zniszczył.
Dodano: 10.10.2017 15:24    Przez: ~as
Skąd to zdziwienie, że w ostatnim czasie coraz więcej zaznacza się punktów wandalizmu w okolicach przystanków, skwerów, czy boisk szkolnych. Odpowiedź jest oczywista: oto "dobra zmiana" PIS.
Dodano: 10.10.2017 13:23    Przez: ~axo
młodziesz musu sie wyszómić. Sie przejmujecie ławkami.
Dodano: 10.10.2017 13:27    Przez: ~Pn
Niech pomyśli wandal jego dzieci też tu żyją to co zostawiają następnym pokolenią odda życie nie wiesz co ze sobą zrobić popmóź innym
Dodano: 10.10.2017 13:45    Przez: ~Jerz
Ty podszywaczy pn nic mondrego nie nspiszesz
Dodano: 10.10.2017 15:28    Przez: ~Pn
naucz się pisać... bo analfabetyzm razi po oczach...
Dodano: 10.10.2017 23:40    Przez: ~ortografka
A co czeka te słynne tężnie.
Dodano: 10.10.2017 13:33    Przez: ~Koninianka
Chuliganeria pod wpływem narkotyków wszystko zniszczy, mało Policjantów w Koninie.
Dodano: 10.10.2017 18:16    Przez: ~Mieszkaniec
Postawić tam pieniek z toporem i odcinać g....m łapy przy samej d...e!!!!!
Dodano: 10.10.2017 14:09    Przez: ~Mieszkaniec
A CO Z LAMĄ W PARKU? GDZIE JEST LAMA!!!
Dodano: 10.10.2017 14:10    Przez: ~Lamo wróć
To jest alpaka ty lamo.
Dodano: 10.10.2017 15:25    Przez: ~as
Lama in my living room.
Dodano: 10.10.2017 16:17    Przez: ~Ja
To gdzie jest ta Alpaka skoro już raczyłeś się wtrącić?
Dodano: 10.10.2017 16:19    Przez: ~Alpako lub Lamo wróc
Na saksach.
Dodano: 10.10.2017 18:58    Przez: ~as
axo debilu, wszystko ci się z sexem kojarzy?
Dodano: 10.10.2017 16:00    Przez: ~a fe
I to jest błąd. Instytucja państwowa która ma za zadanie chronić obywateli robi od 6-22.... to już duże firmy przemysłowe mają system 4 zmianowy.... straż miejska powinni zlkwidowac. W zamian tych 8 strażników na cały Konin zwolnili by się miejsce dla policjantów -juz mamy dodatkowe 4 patrole, które zrobia więcej niż ta cała SM
Dodano: 10.10.2017 16:15    Przez: ~Xxx
właśnie widać efekty...
Dodano: 10.10.2017 17:41    Przez: ~Jacek
A od kiedy straż miejska jest instytucja panstwową?
Dodano: 10.10.2017 18:00    Przez: ~Moze czegoś nie wiem
nie osmiu tylko dwudziestuosmiu ...
Dodano: 10.10.2017 18:08    Przez: ~stojkowy
Szkoda gadać łażą takie narąbane barany i muszą pokazać i zgrywać kozaka lepiej roz****ć w koninie to co nie ich. Lamusy nie pracują na to ani nie dają tylko niszczą.Kopa w dupę i do p***rla a jak tam nie pasują to do psychola może tam im pomogą.
Dodano: 10.10.2017 17:45    Przez: ~Ecik
razem z ta bzdziagwa co te durnote wymyslila..
Dodano: 10.10.2017 18:09    Przez: ~stanczyk
To na pewno bezpłodni,albo LGTB z zazdrości i złości,bo oni nigdy w sposób naturalny nie zostaną OJCAMI.
Dodano: 11.10.2017 08:29    Przez: ~ityle
1 z 3
123>>