Dzisiaj jest niedziela 22 października 2017, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24099) SPORT FORUM FIRMY (5088) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
11 / 8oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hubertus w Trójce. Była przejażdżka i tradycyjna g ... (6)Zapalili znicz pamięci przy pomniku rozstrzelanych ... (2)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o prz ...

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

Dodano: 12.10.2017 21:26

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

W murach Młodzieżowego Domu Kultury odbyła się dziś konferencja poświęcona przyszłości miasta. Jak podkreślali organizatorzy, to miejsce dla osób progresywnych i prorozwojowych. Chętnych do dyskusji nie brakowało.

- To jest dobry start reStartu. Bardzo cieszy nas to, że przyszło sporo nowych twarzy. Zależy nam na tym, żeby pobudzać aktywność – mówi Jarosław Koźlarek z fundacji „Miasto Prowincjonalne”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele różnych opcji politycznych, a także kilku szefów wydziałów w konińskim magistracie. Zabrakło radnych. Właściwie jedynym ich przedstawicielem był Witold Nowak, który wystąpił w roli prelegenta opowiadającego o „Konińskim Obszarze Strategicznej Interwencji”.

- Nawet jak nam się coś nie podoba to mówmy o naszym mieście dobrze na zewnątrz. To najlepszy PR – podkreślał Nowak.

Aleksandra Michnicka z agencji reklamowej, która współpracuje z samorządami w swojej wypowiedzi podkreśliła, że mieszkańcy mają prawo pewne rzeczy od urzędu egzekwować.

- Dopóki ta zmiana świadomości się nie wydarzy, przejazd 100 km z Poznania do Konina będzie przejazdem do innej rzeczywistości – mówi Michnicka.

Uczestnicy konferencji po zakończeniu dyskusji, rozpoczęli prace w grupach. Chcą wypracować praktyczne rekomendacje w różnych obszarach tematycznych, które chcą przyczynić się mają do rozwoju Konina.  

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina
Slajd 1/10

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 1 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 2 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 3 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 4 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 5 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 6 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 7 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 8 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

Dobry start reStartu. Mieszkańcy dyskutowali o przyszłości Konina

slajd 9 z 10

Czego brakuje Koninowi do rozwoju? Na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji „Konin reStart”.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Najważniejsza rzecz to odsunąć od władzy tych co miasto do upadku doprowadzili czyli PO-SLD.
Dodano: 12.10.2017 21:55    Przez: ~qqq
Dobry wieczór. Uważam, że jednym z naprawdę lepszych pomysłów byłaby wymiana pracowników urzędu i spółek miejskich. Ich wzajemną strukturę można byłoby określić mianem wielkiego drzewa genealogicznego. Na tych niby to rozwojowych spotkaniach bez przerwy te same twarze. Bez większego poruszenia to nic nie znaczy i to absolutnie nic nie da. Większość miast Wielkopolski dostaje ogromne pieniądze z wrpo, a Konin nie umie napisać skutecznego wniosku. Mamy kasę na pup i na pwik. Naprawdę uważacie, że tak istotne jest dalsze ich wspieranie?
Dodano: 12.10.2017 22:50    Przez: ~Anty :-(
Gadać każdy może a nowych miejsc pracy brak. Bezrobocie największe w całym regionie, przyrost naturalny na minusie, ludzi zadowolonych że tu mieszkają jak na lekarstwo. Zarobki delikatnie mówiąc gow... za to koszty utrzymania dzięki naszym szanownym radnym i władzom coraz większe - woda, śmieci czy ogrzewanie. Tu nie ma co gadać tylko trzeba zmienić podejście na takie przez które inwestorzy nie beda stad uciekać aż się kurzy za nimi. Bez tego nic się nie zmieni i żadne konferencje i organizacje nic tu nie zmienia
Dodano: 12.10.2017 22:02    Przez: ~Paty
50 km do Wrzesni to juz inna rzeczywistosc Konin to dno ! Niestety
Dodano: 12.10.2017 22:02    Przez: ~Bruno
I uważacie, że będziecie mieć jakikolwiek wpływ na władzę w Koninie? Musi zmienić się o 180 stopni myślenie urzędników żeby ruszyć ten beton. Będzie jak zawsze: chcieli, myśleli, planowali, brali pod uwagę ale z przyczyn formalnych/finansowych/niezależnych od nich/prawnych nie mogli nic zrobić.
Dodano: 12.10.2017 22:04    Przez: ~Gość+

KOMENTARZE

Prezydent był?
Dodano: 12.10.2017 21:38    Przez: ~lsd
Jego nadworny klakier Urlich von Jungingen pewnie był .
Dodano: 12.10.2017 23:12    Przez: ~sld kgb?
avatar Co tu debatować ,musi wygrać dobra zmiana a PO,SLD,ZSL,i ruchy miejskie wylądować na śmietniku historii.Wystarczy nie kraść a miasto rozkwitnie jak rozkwita nam Polska.Starą nomenklaturę samorządową to będzie boleć gdyż skończą się lukratywne miejsca pracy w spółkach miejskich,szkołach ,urzędach dla nich i ich rodzin.Skończą się profity z ustawionych przetargów.Trzeba to wszystko wypalić gorącym żelazem,nie może pozostać nikt do przysłowiowej sprzątaczki włącznie.Wtedy jedynie można zacząć myśleć o jakimkolwiek restarcie i rozwoju. To wszystko idzie tu na dole wolno ,nadal nie przeorano,policji ,prokuratury,sądownictwa,lokalnych mediów,a to są proregatywy rządu i już to powinno być dawno zrobione,z samorządem my mieszkańcy przy wyborach poradzimy sobie sami.
Dodano: 13.10.2017 08:00    Przez: Tomasz Kobrzycki
Smród POmuny zionie z takich miejsc przez lata kolesiostwo krecenie lodow wszelka patologia zaproscie do debaty autyrytuty konfidentów narkomanów pseldo profesorkof czy alfasów taka to zulia na sztandarach POmuny.
Dodano: 13.10.2017 08:07    Przez: ~Darek
Kobrzycki, gdzie ta Polska rozkwita za nierzadow pis? Bo albo jestem slepy (lekarze okulisci, u ktorych bywam, twierdzą, że wzroj mam bardzo dobry) albos ty g...i. Siki (czyli piss) moga co najwyzej rozpiernoczyc kraj i doskonale to robią. Następne pokokenia beda mialy co naprawiać po tych sikach bo skala zniszczenia bedzie przeogromna.
Dodano: 13.10.2017 09:27    Przez: ~Pn
avatar No to rusz d.pę i przejedź się do Wrześni ,Kalisza a nawet Turku ,to zobaczysz , tylko u nas układ mafijny czerwono-różowy ma się dobrze.Wszyskim się w koło poprawiło i to radykalnie, no chyba tylko dawni SB-cy ,złodzieje i różnego rodzaju zboczeńcy mają tyko gorzej.
Dodano: 13.10.2017 10:14    Przez: Tomasz Kobrzycki
Jeśli teraz jest tak źle z bezrobociem i płacami to co to będzie jak elektrownia i kopalnia upadnie jak różne źródła mówią od 4 do 7 tyś ludzi bez pracy zostanie plus firmy stracą które świadcza usługi dla kopalni do tego mniej pieniędzy u ludzi równa się mniej dochodów marketów sklepów ludzi którzy handluja na targowiskach do tego ci co będą w stanie to wyjadą w stronę wrześni Poznania lub za granicę więc najpierw zadbajmy o to co jest i jeśli plan jest taki że w 2035 będzie koniec w Koninie węgla to wiedząc już o tym możemy się na to przygotować mając prawie 20 lat a teraz jak te molochy upadna to konin razem z nimi idzie już na samo samiuśkie dno w naszym województwie wyludnienie brak perspektyw i zero przygotowania na taka katastrofe ekonomiczno pracowniczą w tym powiecie
Dodano: 13.10.2017 11:20    Przez: ~Koninianin
Naczelny MINIstrant Nowak z PLATFUSÓW nawołuje do kłamstwa !!!! To z księdzem,to z komuchem Nowickim za chwilę z dziadkiem leśnym z PEESELU Bielikiem co za "człowiek" ?
Dodano: 13.10.2017 16:32    Przez: ~POgonić miernotę
Pn bo ci zakaz wprowadza na oddzial
Dodano: 13.10.2017 16:52    Przez: ~Iu
W sondażu notowanie PiS- 47 %, PO- 16 %, .N- tylko 6 %, a więc jest dobrze.
Dodano: 13.10.2017 18:12    Przez: ~Symp. PiS
Najważniejsza rzecz to odsunąć od władzy tych co miasto do upadku doprowadzili czyli PO-SLD.
Dodano: 12.10.2017 21:55    Przez: ~qqq
W przedszkolu.
Dodano: 12.10.2017 23:14    Przez: ~xYz
Co racja to racja miły nosicielu słusznych słuszności. Ja również uważam, że na miejsce tych z PO i SLD należny wprowadzić chłopaków i dzieweczki z PiSa co da absolutną gwarancję, że będzie pięknie bogato i kompetentnie. Jest jednak mała uwaga; zanim ulubieńcu PiSa będziesz następnym razem wypisywał tej miary "mądrości" spytaj się wpierw kogoś nieco bardziej rozgarniętego czy to co masz zamiar wygłosić lub napisać ma jakiekolwiek sens, odniesienie do rzeczywistości i nie obraza inteligencji dżdżownicy.
Dodano: 12.10.2017 23:45    Przez: ~Zdzich@
Do qqq - i myslisz,ze jak nowe, wyglodzone świnie dojdą do koryta (mam tu na myśli pisuary) to bedzie lepiej? Tak, bedzue lepiej ale pod wzgledem ilości postawionych krzyzy, tablic smolenskich, pomnikow kaczki etc. Nic sie chlopie nie zmieni bo Jonin by zalala kokejnacarmia Pisiewiczow...
Dodano: 13.10.2017 06:35    Przez: ~Pn
Odsunąć i zamknąć majątki zabrac
Dodano: 13.10.2017 16:53    Przez: ~Al
Gadać każdy może a nowych miejsc pracy brak. Bezrobocie największe w całym regionie, przyrost naturalny na minusie, ludzi zadowolonych że tu mieszkają jak na lekarstwo. Zarobki delikatnie mówiąc gow... za to koszty utrzymania dzięki naszym szanownym radnym i władzom coraz większe - woda, śmieci czy ogrzewanie. Tu nie ma co gadać tylko trzeba zmienić podejście na takie przez które inwestorzy nie beda stad uciekać aż się kurzy za nimi. Bez tego nic się nie zmieni i żadne konferencje i organizacje nic tu nie zmienia
Dodano: 12.10.2017 22:02    Przez: ~Paty
Zobaczcie na strony ogłoszeń z ofertami pracy.Tam jest duże zapotrzebowanie na stanowiska techniczne.Niestety nasze lokalne szkoły kształcą inaczej.Ukończenie nawet wyższej uczelni humanistycznej dziś nie daje gwarancji zatrudnienia , co innego politechnika tam praktycznie każdy już na IV roku pracuje.
Dodano: 13.10.2017 06:28    Przez: ~Lipka
Moim zdaniem te spotkania czy konferencja jak piszesz Paty są po to, żeby ujawinili się ludzie którzy mają coś do powiedzenie i którzy chcieliby coś zmienić w naszym mieście. Chodzi o ludzi kreatywnych którym cokolwiek się chce a nie o ludzi np. typu Kobrzycki, który często gości w komentarzach.
Dodano: 13.10.2017 11:09    Przez: ~Koninianka
50 km do Wrzesni to juz inna rzeczywistosc Konin to dno ! Niestety
Dodano: 12.10.2017 22:02    Przez: ~Bruno
Nono a jedz do Wrześni tam to samo co u nas wszyscy do poznania przyjezdzaja
Dodano: 13.10.2017 16:54    Przez: ~C
I uważacie, że będziecie mieć jakikolwiek wpływ na władzę w Koninie? Musi zmienić się o 180 stopni myślenie urzędników żeby ruszyć ten beton. Będzie jak zawsze: chcieli, myśleli, planowali, brali pod uwagę ale z przyczyn formalnych/finansowych/niezależnych od nich/prawnych nie mogli nic zrobić.
Dodano: 12.10.2017 22:04    Przez: ~Gość+
Dobry wieczór. Uważam, że jednym z naprawdę lepszych pomysłów byłaby wymiana pracowników urzędu i spółek miejskich. Ich wzajemną strukturę można byłoby określić mianem wielkiego drzewa genealogicznego. Na tych niby to rozwojowych spotkaniach bez przerwy te same twarze. Bez większego poruszenia to nic nie znaczy i to absolutnie nic nie da. Większość miast Wielkopolski dostaje ogromne pieniądze z wrpo, a Konin nie umie napisać skutecznego wniosku. Mamy kasę na pup i na pwik. Naprawdę uważacie, że tak istotne jest dalsze ich wspieranie?
Dodano: 12.10.2017 22:50    Przez: ~Anty :-(
Z tego miejsca chciałbym podziękować organizatorom za podanie jakiejkolwiek informacji, że takie spotkanie się odbędzie. Dowiedziałem się o nim ok. godziny 17 w czwartek, czyli jak się już rozpoczynało. Gdyby ktoś poświęcił nieco czasu i parę dni temu odpowiednio informację rozpropagował, to bym z miła chęcią się przejechał do MDK, bo temat mnie mocno zainteresował. A LMowi życzę, aby w końcu ogarnął transmisję, bo ani sekundy nie udało mi się obejrzeć z tego spotkania.
Dodano: 13.10.2017 03:30    Przez: GordiT
Czyli standard...
Dodano: 13.10.2017 06:36    Przez: ~Pn
Informacje były na wszystkich portalach, w radiach, na facebooku. Trzeba wykrzesać minimum energii i sprawdzić wcześniej, co dzieje się w naszym mieście. Proponuję zrezygnować z roszczeniowej postawy i trochę się zaangażować, jeśli tematyka jest zgodna z zainteresowaniami. Pozdrawiam
Dodano: 13.10.2017 08:57    Przez: ~Monika
Moniko, to organizatorzy muszą dotrzeć maksymalnie wszędzie, żeby potencjalnie zainteresowani się dowiedzieli. Najwyraźniej tak nie było. Transmisja zaś była tak beznadziejna, co można było potwierdzić ilością jej obserwatorów, w porywach 7 osób ;) Nie można krytykować, trzeba samemu świecić przykładem :)
Dodano: 13.10.2017 09:23    Przez: ~qwerty
Informacje były na portalach internetowych przecież, słyszałam zapowiedź w radio. Chyba jednak trafiło do zainteresowanych Koninem skoro sali było tak dużo osób. Żadko można spotkać się z tak liczną frekwencją na tego typu konferencjach... Ale nic straconego! Organizatorzy (Fundacja miasto prowincjonalne) zapowiedzieli, że to dopiero początek, że teraz zaczyna się praca w grupach... Ciekawe ilu "świecących dobrym przykładem" będzie w nich aktywnie uczestniczyć 😀
Dodano: 13.10.2017 12:23    Przez: ~Jajaja
Malkontentyzm... Z własnego doświadczenia wiem, że trzeba się interesować tym co się dzieje w Koninie. Wystarczy raz na dwa-trzy dni zajrzeć na jeden z konińskich portali 😀
Dodano: 13.10.2017 12:28    Przez: ~Słupek
Zaglądam codziennie na LM, na FB mam wiele konińskich stron w ulubionych, a informację w ostatniej chwili podał mi... Facebook. Jedynie informacja, że dane wydarzenie się rozpoczyna.
Dodano: 13.10.2017 14:35    Przez: GordiT
juz zydokomuna kreci przed wyborami widzac swoje niskie notowania i organizujac jakies blizej nieokreslone niby obywatelskie organizacje , a cel jest jasny , chodzi o to zeby swoich wprowadzic do zlobu i nie dac sie odepchnac od koryta, chca wyborcow omamic ze niby ten nowy substytut to bedzie reprezentowal interesy mieszkancow miasta , mysle ze ludzie juz przejrzeli te mafie nieudacznikow i nierobow i nie pojda na lep tej czerwonej propagandy...
Dodano: 13.10.2017 08:12    Przez: ~wyborca
Mieszkać w Koninie to nie grzech,ale WSTYD , były mieszkaniec
Dodano: 13.10.2017 08:28    Przez: ~dariusz
Co są winni mieszkańcy za nieudolną władzę, a że w wyborach tych samych wybierają.
Dodano: 13.10.2017 18:17    Przez: ~Lewackie miasto
co tam robi szwajcar ?
Dodano: 13.10.2017 08:30    Przez: ~ciekawy
1 z 2
12>>