Dzisiaj jest piątek 21 września 2018, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22166) SPORT FORUM FIRMY (5222) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
28 / 15oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin lubi książki. Aleksander Edelman w Koninie o ... (19)Sompolno. Święto Sadów w niedzielę. Gwiazdą Zenon ... (21)

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w Rychwale 

Dodano: 13.10.2017 10:53

Pracownicy oświaty ze szkół prowadzonych przez powiat koniński obchodzili swoje święto 12 października.

Samorządowcy uczcili Dzień Edukacji Narodowej kierując do nauczycieli, wychowawców i pracowników niepedagogicznych serdeczne gratulacje i podziękowania za zaangażowanie, cierpliwość oraz codzienny trud. Gospodarzem powiatowych uroczystości był Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale.

Podczas uroczystej akademii, w imieniu organu prowadzącego, głos zabrał starosta koniński. Stanisław Bielik i wyraził uznanie dla aktywnej i twórczej postawy nauczycieli pracujących w placówkach oświatowych powiatu oraz podziękował za zaangażowanie szkół w życie powiatowej społeczności. Życzył wszystkim pedagogom radości i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych i osobistych, a młodzieży - otwartości na różne dziedziny wiedzy oraz jak najlepszego przygotowania do realizacji życiowych celów, w tym kariery zawodowej.

W dniu swojego święta pracownicy oświaty odebrali też życzenia i gratulacje od uczniów, a wychowankowie rychwalskiego ośrodka zaprezentowali program artystyczny - dedykowany nauczycielom spektakl muzyczny oparty na sztuce Williama Szekspira „Romeo i Julia”.

Kolejnym miłym, a zarazem oczekiwanym, momentem akademii było wręczenie nagród za wybitne osiągnięcia w pracy zawodowej. Nagrodą starosty konińskiego I i II stopnia uhonorowani zostali: dyrektor Jacek Żerkowski i Jadwiga Bartosik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, dyrektor Anna Matczak-Gaj, Elżbieta Sell i Agnieszka Marciniak z Zespołu Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie, dyrektor Aneta Kalina Szczepaniak, Agnieszka Kwiatkowska i Grażyna Frydrychowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleczewie, dyrektor Renata Szczepaniak i Magdalena Zalesińska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Rychwale oraz Małgorzata Sobieraj i Renata Bieluszko z Powiatowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Ślesinie. Dyrektorzy placówek oświatowych wręczyli też nagrody uznaniowe 115 nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym ze swoich szkół.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej zbiegły się z terminem zakończenia inwestycji w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Rychwale. W uroczystości wpisało się, więc oficjalne otwarcie rozbudowanej części budynku placówki. Ośrodek został zmodernizowany w ramach unijnego projektu. Dzięki inwestycji wartej prawie 860 tysięcy złotych (z czego 730 tysięcy stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) placówka zyskała dodatkowe pomieszczenia, nowoczesny sprzęt specjalistyczny do nauki i rehabilitacji, a także zniwelowała większość barier architektonicznych. Uruchomiono też sześć nowych pracowni: rehabilitacyjną, rewalidacyjną, geograficzno-matematyczną, biologiczno - chemiczną, techniczną i czasu wolnego.

Stanisław Bielik przypomniał, że pozyskanie środków na rozbudowę ośrodka byłoby niemożliwe, gdyby nie drugi – zintegrowany z nim projekt pn. „Pokonać bariery – rozwój edukacji gimnazjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale”. Służy on podniesieniu wiedzy oraz kompetencji uczniów i nauczycieli, m.in. poprzez doposażenie pracowni, organizację specjalistycznych zajęć i doradztwa zawodowego dla młodzieży, a także szkoleń i studiów podyplomowych dla nauczycieli. Projekt o wartości ponad 230 tysięcy został współfinansowany z unijnych funduszy w 95%, a jego realizacja w placówce zakończy się w lipcu 2019 roku.

  • Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w ośrodku w Rychwale
  • Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej w ośrodku w Rychwale

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   ośrodek Rychwał,   dzień nauczyciela,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kogo? Bielika?
Dodano: 13.10.2017 15:25    Przez: ~jestem za

KOMENTARZE

Nauczyciele mają bardzo szerokie działanie na POtencjalnych wyborców dlatego gdy Idą wybory więc zielone ludki się lansują.
Dodano: 13.10.2017 11:10    Przez: ~ZSL
NIE POLECAM "firmy" budowlanej Tomasz Bąk TOM-BUD
Dodano: 13.10.2017 11:44    Przez: ~Zawiedziona
Gnać go !
Dodano: 13.10.2017 12:45    Przez: ~Qtas
Kogo? Bielika?
Dodano: 13.10.2017 15:25    Przez: ~jestem za
POgonić Bielika raz na zawsze !!!!
Dodano: 13.10.2017 21:04    Przez: ~TECZKA
"Dobrej zmianie" nie potrzebne są tego typu imprezy gdyż "dobra zmiana" sama wyznacza standardy edukacyjne, sama je wdraża i sama się kontroluje. Efekty ciężkiej pracy intelektualnej aktywistów "dobrej zmiany" były przez pedagogów do przewidzenia i całkowicie się potwierdzają - totalna klęska kwalifikowanej wiedzy i dobrej praktyki w starciu z pisobolszewicką przemocą.
Dodano: 13.10.2017 12:20    Przez: ~Zdzich@
Dobra zmiana to będzie jak przepędzony zostanie ten leśny dziadek rodem z PEESELU Bielikiem zwany. On i jego ekipa zielonych nieudaczników hamują słuszną ,dobrą zmianę!!! Dla nich liczy się tylko kasa i nic poza tym.
Dodano: 13.10.2017 15:24    Przez: ~poprostu,poprostu WON
Zdzich swoją edukację kończyłeś w Moskwie ?
Dodano: 13.10.2017 16:48    Przez: ~PZPR- SLD
Ale książki nie musiałem dziecku w tym roku kupować a za czasów rudego Tuska kupiłem komplet bo ten z poprzedniego roku niedobry bo nie zawsze 2 2 jest cztery a po miesiącu pani od polskiego mówi że ta książka niedobra
Dodano: 13.10.2017 16:49    Przez: ~Akcja
Tu wyzej... po co ksiazki skoro na wszystkich przedmiotach będą uczyli, ze Jarosław to nie tylko dziewica ale i wodz narodu, ze w Smolensku by zamach, ze piss to najlepsze co moglo spotkac ktammraj i inne, teho typu bzdety. Pissuary kupily polaczkow dajac im ochlap pincest a za chwile zrobia z nich swoje qr...wy...
Dodano: 13.10.2017 18:30    Przez: ~Pn
Ostatnie sondażowe notowania, PiS- 47%, PO- 16%, .N- tylko 6% i co jak się czujecie ci z "totalnej opozycji" ?
Dodano: 14.10.2017 12:40    Przez: ~Symp. PiS
Wystąpi Proboszcz i powie : Był kiedys Adam i włożył Ewie zeberko i tak powstai ludzie. Chwalmy Pana ! Oto obraz PiS-edukacji.
Dodano: 14.10.2017 07:24    Przez: ~Q
Biada wam, którzy teraz się śmiejecie, bo smucić się i płakać będziecie- powiedział Pan Jezus.
Dodano: 14.10.2017 12:45    Przez: ~Biblia
Ciekawe kto za Rok zostanie Nowym Starosta Konińskim i Vice Starostą? Raczej wątpliwe aby została wybrana obecna Władza Samorządowa ale cóż niech się martwią wtedy sami lub osoby które np. została zatrudniona za obecnej Władzy Samorządowej.
Dodano: 14.10.2017 11:19    Przez: ~Ciekawe
Jedno jest pewne : Gorszego od Bielika trudno będzie wyhaczyć !!!! Poza tym to emeryt Bielik skupił wokół siebie sztab "fachowców" rodem z PSL-u : Kocaj,Bartczak,Karmowski,Czajkowski itd.itp.Jesień 2018 rok to szansa na ostateczne pozbycie się tych zielonych ludków których to partia nie ma nic wspólnego z ludem wsi.
Dodano: 15.10.2017 18:21    Przez: ~WAL demar

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.