Dzisiaj jest środa 21 listopada 2018, imieniny: Janusza, Marii, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22111) SPORT FORUM FIRMY (5258) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
2 / -2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Władysław Frasyniuk z żoną w konińskiej Akademii D ... (1)Puchar Polski. SPS Słupca zagra w środę o awans do ... (0)

Nie ma nadziei dla Górnika? Najnowsza historia bezlitosna

Dodano: 17.10.2017 16:23
Źródło: LM.pl

Po dziesięciu rozegranych meczach Górnik Konin ma na koncie trzy oczka i ani jednego zwycięstwa. Najnowsza historia III ligi jest bezlitosna: nikt z takimi wynikami nie utrzymał się w rozgrywkach.

Słaby początek sezonu w wykonaniu Górnika przedłużył się do połowy rundy jesiennej. Biało-niebiescy wciąż nie mają na koncie ani jednej wygranej, na dodatek przestali nawet remisować - ostatni punkt Górnik wywalczył na początku września w meczu z Sokołem Kleczew. Ostatni raz tak złą serię koninianie zanotowali w sezonie 2012/2013, gdy również na przełomie września i października zaliczyli dziesięć meczów bez zwycięstwa. W tamtym sezonie Górnik zajął ostatecznie czternaste miejsce w tabeli i spadł na trzy sezony do IV ligi.

To tylko jedna z przesłanek, by już w październiku stracić nadzieję na utrzymanie biało-niebieskich w lidze. Pozytywnych przykładów próżno szukać zarówno w najnowszej (dziesięcioletniej) historii III ligi grupy II, jak i Górnika Konin.

Biało-niebiescy w ostatniej dekadzie jeszcze ani razu nie mieli tak mało punktów na koncie. W przywoływanym już sezonie 2012/2013 Górnik po dziesięciu meczach miał pięć punktów i jedno zwycięstwo w dorobku. Niewiele lepszy był zeszły sezon. Koninianie po dziesięciu kolejkach zajmowali czternaste miejsce z ośmioma punktami na koncie, ale ostatecznie w lidze się utrzymali.

W III lidze grupie II (lub grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej) w ostatnich dziesięciu latach były cztery zespoły, które miały mniej punktów na tym etapie rozgrywek, niż Górnik. W sezonie 2015/2016 Kujawianka Izbica Kujawska nie zdobyła do tego czasu ani jednego oczka. Dwa lata wcześniej Włocławia Włocławek uzbierała tylko jeden punkt. Po dwa oczka na koncie miały zespoły Cuiavii Inowrocław (2013/2014) i LKS Czarnylas (2008/2009). Wszystkie drużyny po sezonie żegnały się z III ligą.

następna
strona 1/2


  • Nie ma nadziei dla Górnika? Najnowsza historia bezlitosna

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   III liga,   Górnik Konin,   historia,   seria bez zwycięstwa

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

...a mi po prostu bez żadnego hejtu szkoda całego piłkarskiego regionu. Chciałbym dożyć chwili, kiedy klub z Naszego regionu zagra znów w pierwszej lidze. Jak kiedyś Tur czy Aluminium. Cholernie daleka droga do tego. Szkoda. Pozdrawiam normalnych kibiców regionalnej piłki.
Dodano: 17.10.2017 17:54    Przez: ~Vert
Przrciez tu jest maksymalmie 4- 5 zawodnikow ktorzy maja papiery na gre w 3 lidze a reszta to ludzie bez charyzmy i serducha nie wspomne o umiejetnosciach !
Dodano: 17.10.2017 21:11    Przez: ~aas
Szanowni Państwo... Górnik się skończył jak władze w nim przejęli kibice. Piłkarze do grania, kibice na trybuny a działacze do rządzenia. TO JEST CAŁA PRAWDA O TYM KLUBIE.
Dodano: 18.10.2017 11:32    Przez: ~Były piłkarz
Ale na co płacić, lepiej pieniądze dać na dom dziecka to dzieciaki coś z tego będą miały, a tak trzeba będzie robić nowe koszulki ,,Kompromitacja Konina"
Dodano: 17.10.2017 17:01    Przez: ~Duma Konina
Ja też w nich wierzę. Zawsze w sobotę w klubie w nich wierzę że jakiś nowy układ taneczny zaprezentują....
Dodano: 17.10.2017 19:41    Przez: ~Youcandance

KOMENTARZE

GÓRNIK DO BOJU
Dodano: 17.10.2017 18:42    Przez: ~2-1
Brawo Górnik więcej kasy na darmozjadow i dalej zero wyników haha parodia
Dodano: 17.10.2017 19:55    Przez: ~Wierny kibic gornika
Jeszcze jednego p Asystenta zatrudnic !!!!!!!
Dodano: 17.10.2017 21:13    Przez: ~@@@@!@
Do końca tej rundy to mają bana na Q kluby. Niech zaczną wreszcie na boisku walczyć jak mężczyźni. Umiejętności mają co pokazali już nie raz, komu się nie chce niech pakuje manatki i idzie do Nieprzemakalnych Ruchocice.
Dodano: 17.10.2017 20:28    Przez: ~KSG
a świstak siedzi ...
Dodano: 18.10.2017 13:57    Przez: ~...
Po tylu przegranych meczach wreszcie będzie wygrana, ile może trwać serial pt*. Czarne chmury..nad stadionem przy ulicy Dmowskiego*...? Piłka to nie je bajka, to gra o honor Konina, czy ktoś umie motywować zawodników w tym klubie? !!
Dodano: 17.10.2017 20:30    Przez: ~su_arez@wp.pl
W co ty wierzysz jaki chonor kto oni ? Oni zwyklrgo wstydu nie maja !,Jeszcze tak zle to nigdy nie bylo i taki slaby zespol sie nie zdazyl ! Wstyd !!!!!!
Dodano: 17.10.2017 21:22    Przez: ~zzz
do zzz czy ty wstydu nie masz CHONOR boże
Dodano: 17.10.2017 21:30    Przez: ~nauczyciel
Do nich to chyba jeszcze nie dotarło jak mają w Klubie dobrze. Jak zespół spadnie to połowa z nich pójdzie w odstawkę po Slesinach i Spartach za frytki, a druga połowa co zostanie zostanie im obcięta stypa o połowę. Wtedy dopiero poczują ból dupy i zobaczą co stracili.
Dodano: 17.10.2017 20:41    Przez: ~Maniek
Przrciez tu jest maksymalmie 4- 5 zawodnikow ktorzy maja papiery na gre w 3 lidze a reszta to ludzie bez charyzmy i serducha nie wspomne o umiejetnosciach !
Dodano: 17.10.2017 21:11    Przez: ~aas
Drodzy kibice i sympatycy futbolu , wina sytacji w jakiej sie ten klub znalazl tkwi w zlej polityce kadrowej ! Nie wiem czy kto kolwiek jeszcze pamieta ze niespelna 1- 1,5 temu Gornik dwa razy przegral z LKS Slesin i kto gral w LKS byli wychowankowie Gornika i Aluminium a kto byl trenerem obecny p Asystent i P Wozniak i gdzie sa dzisiaj ci zawodnicy , graja po wsiach .A obecne wladze sciagaja z roznych rejonow Polski jakis tam grajkow jak maja pod nosem swojich i to lepszych wychowankow !
Dodano: 17.10.2017 21:58    Przez: ~swoj
Serducho do gry to pokazali że mają: Piana, Wesołowski, Matusiak i Pawko, a co z resztą? Reszta boi się nawet przeciwstawić rywalowi, dostawić nogi, po prostu powalczyć ramię w ramię jak facet z facetem. Mecze wygrywa się walką!
Dodano: 17.10.2017 21:22    Przez: ~Serducho
Brawo Piana !!!! Ty jestes jedynym co cie los obdazyl do gry w pilke Brawo !! Niech reszta nieudaczni bierze zciebie
Dodano: 17.10.2017 21:31    Przez: ~ksg
Do ksg juz sie nauczyles pisac slowo w zyciu !
Dodano: 17.10.2017 21:44    Przez: ~He
Ksg to analfabeta ! Obdarzyl pisze sie rz ! Z Ciebie osobno, facet do szkoly wracaj !
Dodano: 17.10.2017 21:51    Przez: ~Haha
A ty na treningi !
Dodano: 17.10.2017 22:02    Przez: ~ksg
"W zeszłym sezonie cztery oczka na koncie po dziesięciu meczach miały Karpaty Krosno. Drużyna z grupy czwartej zakończyła jednak sezon... na siódmym miejscu w tabeli, bez problemu utrzymując się w III lidze." - A WIECIE ZE WÓWCZAS KARPATY PROWADZIŁ NIE KTO INNY JAK CZESŁAW OWCZAREK , TAK TAK TEN TRENER , KTÓRY POZOSTAWIŁ GÓRNIKA NA MIEJSCU NA JAKIM JEST I Z PUNKTAMI JAKIE MA. OCZYWIŚCIE Z KARPAT ZWOLNILI GO JUŻ PO 4 KOLEJKACH , W GÓRNIKU WIADOMO WSZYSTKO TRAWA DŁUŻEJ.
Dodano: 17.10.2017 22:13    Przez: ~ALE
Okręgówka czeka
Dodano: 17.10.2017 23:06    Przez: ~Mnna
Te Wasze wpisy niby sympatyków Górnika są żenujące.. Ten zły ten zly itd..prezes nie taki.. zachowujecie się tak jakby chłopacy wychodzili na boisko i stali jak słupy a tak nie jest.. i Wy jesteście kibicami? Raczej nie! Weź jeden i drugi zacznij grać i wtedy się wypowiadaj! I jeszcze te komentarze z błędami ortograficznymi ..wstyd. Lepiej nie pisać wcale bo aż żal się robi czytając te bzdety.. ! Trzymam kciuki za Wszystkich piłkarzy bez wyjątku!
Dodano: 17.10.2017 23:09    Przez: ~Wierny kibic!
Ty jestes jednym z nich a nie kibicem ! A iuz pora na spanie !
Dodano: 17.10.2017 23:43    Przez: ~!!!!
Brawo Wierny kibicu !!!! Popieram. Taka jest prawda !!!!!
Dodano: 18.10.2017 07:47    Przez: ~do Wierny kibic!
niestety ten klub się już skończył :( ...
Dodano: 18.10.2017 07:49    Przez: ~mar
Dobry żart. Hahaha. Klub był, jest i będzie :)
Dodano: 18.10.2017 08:00    Przez: ~do mar
2 z 4
<<1234>>