Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19636) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 8oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (5)

Kłopoty drogowe Konina nie kończą się na zamkniętej przeprawie

KONIN JEST NASZ

Dodano: 16.10.2017 22:22

Choć zamknięta jezdnia przeprawy przez Wartę jest najpoważniejszym obecnie problemem komunikacyjnym Konina, to wcale nie jest problemem jedynym. I nawet jeśli nowy wiadukt za dwa lata rozwiąże większość z nich, to przez ten czas zdążą narosnąć nowe, nie wspominając o tych, które już nękają kierowców.

Zamknięcie w ubiegłym tygodniu przejazdu kolejowego na ulicy Okólnej zaowocowało w godzinach szczytu korkami na całej długości ulic Wyszyńskiego i 11 Listopada. To pokazuje jak bardzo potrzebny jest nowy wiadukt, który już wkrótce na szczęście połączy Zatorze z piątym osiedlem ulicami Paderewskiego i Wyzwolenia. Zarząd Dróg Miejskich uważa, że oddanie tego obiektu do użytku zlikwiduje również problemy przy skręcie w lewo z ulicy Okólnej w Przemysłową, gdzie bardzo często dochodzi do kolizji. Tak się składa, że wszystko to dzieje się pod oknami radnego Jarosława Sidora, który od lat alarmuje magistrat o przebudowę skrzyżowania. Wprawdzie raz zostało już przerobione, ale – jak widać – na długo problemu to nie rozwiązało, bo z czasem ruch samochodowy wzrósł i znów zrobiło się w tym miejscu niebezpiecznie.

Tak może być i tym razem, nawet po wybudowaniu w pobliżu nowego wiaduktu, bo o ile ruch na Okólnej, skąd zniknie przejazd kolejowy, na pewno zmaleje, to przecież na Przemysłowej samochodów nie zrobi się mniej, a Leśną auta nadal będę jeździły.

Nie tylko to skrzyżowanie pokazuje, że władze Konina reagują na problemy, kiedy te już narosną, nie starają się natomiast ich przewidywać lub reagować na wczesnym etapie ich powstawania. Klasycznym tego przykładem jest skrzyżowanie ulicy Przemysłowej z Paderewskiego, na którym usprawniono ruch dopiero przy okazji zamknięcia wiaduktu Briańskiego pięć lat temu.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jezeli przejazd przez to miasto meczy ludzi psychicznie, to slabo. Kilka minut w korku i afera :) W innych miastach jest to standard. A Konin, jest maly i i kilka minut du...y nie urwie. Ale... Nerwy moga puscic np na rodach, jak 9 na 10 osob nie potrafi ani wjechac na skrzyzowanie, ani go opuscic. Nie patrza na znaki, pchaja sie,, bo bedzie 10 sekund szybciej. Kiedys sie takiemu nie odsune i nauczy sie pokory przy placeniu skladek :) Pozdrawiam znerwicowanych.
Dodano: 17.10.2017 08:52    Przez: ~Macka Stara
skoro znalazlo sie 170 tys pln z NADWYZKI BUDZETOWEJ NA ZAKUP nowej skody superb do wozenia urzednikow to pewnie kilka baniek tez by sie znalazlo... najwyzej urzedasy dostali by mniejsze premie...
Dodano: 17.10.2017 06:09    Przez: ~dziad
Wystarczy nie kraść...
Dodano: 17.10.2017 06:29    Przez: ~Lipka
Nowicki i Lorek do dymisji z zakazem pełnienia funkcji publicznych !
Dodano: 17.10.2017 02:02    Przez: ~qwasy
Szanowny Panie Redaktorze, Szanowni Czytelnicy LM. Ponieważ komusze padło może coraz mniej, proponuję na temat dawnych planów rozwiązania problemów komunikacyjnych a także rozwoju miasta Konin zasięgnąć informacji u Pana Wacława Buciaka. Były Prezydent Miasta, inżynier drogownictwa z pewnością wyjaśni co np.taki wicek, lub kolesie robili na złość mieszkańcom aby pokazać swoją wyższość na fachowcami. Spieszcie się dziennikarze. Może dowiemy się dlaczego wszystko jest sp.., dlaczego dotychczas nie było wiaduktu na Paderewskiego czy wielopoziomowego rozjazdu przy ulicy Kolskiej. I jaki na to wszystko miał wpływ tzw czynnik albo aparat.
Dodano: 17.10.2017 01:16    Przez: ~Archiwalista

KOMENTARZE

Na Razie jest czynny tylko jeden pas na przeprawie będzie ona zamknięta na dobre kiedy ?
Dodano: 16.10.2017 23:02    Przez: ~XYZ
No i teraz są korki do jazdy na wprost na Ślesin. Jeżdżąc tam codziennien uważam że to właśnie do jazdy na wprost powinny być dwa pasy.
Dodano: 17.10.2017 08:06    Przez: ~oj
Bez sensu dwa pasy, skoro tam za chwilę znów jest tylko jeden.
Dodano: 17.10.2017 08:09    Przez: ~Kierowca
Ale co ważne ruch jest rozładowany przed skrzyżowaniem gdzie korki uniemożliwiaja skręt w lewo. Za skrzyżowaniem już to płynnie szło. oczywiście zależy od kierowców
Dodano: 17.10.2017 08:36    Przez: ~oj
Poza tym mają miejsce i powinni zrobić prawoskret (dodatkowy trzeci pas) na ulicy przemysłowej. No i miejsce tam jest. Albo wykorzystać wysepkę po lewo, albo zasypac skarpę pl prawo. Na pewno by nie było tak wielkich korków aż za rondo koło maka.
Dodano: 17.10.2017 08:42    Przez: ~oj
Konin to jeden wielki problem nie dość że młodzi za chlebem uciekają to jeszcze to co jest się niszczy (wielkie zakłady przemysłowe) a teraz jeszcze to żal
Dodano: 17.10.2017 13:23    Przez: ~Ghhj
Brawo! Brawo! Panie Robercie, trzymam kciuki za Panskie artykuly!
Dodano: 16.10.2017 23:06    Przez: ~Tomek
Tomuś, nie piskaj :-)
Dodano: 17.10.2017 00:50    Przez: ~Rudy
Tylko Jarosław zwany Wielkim zbawi Kunin. Jego wyznawcy już szykują pały , noże , race aby zorganizować jakiś wiec.
Dodano: 17.10.2017 07:47    Przez: ~Pol Niuman
Nie przesadzajmy i nie oczekujmy tego by urzędnik musiał uruchomić swe działające trzy szare komórki tylko po to by rozwiązać tak skomplikowane zagadnienie jakim jest wyznaczenie pasów ruchu. Dobry urzędnik powinien otrzymać odpowiednie pismo nad którym powinien przeprowadzić skomplikowany proces myślowy - co z tym pismem zrobić i komu je przesłać. Następnie wykombinować jak tu by tu można było sprawę zagmatwać tak by kto inny musiał ją przejąć.
Dodano: 16.10.2017 23:13    Przez: ~jaś
Szanowny Panie Redaktorze, Szanowni Czytelnicy LM. Ponieważ komusze padło może coraz mniej, proponuję na temat dawnych planów rozwiązania problemów komunikacyjnych a także rozwoju miasta Konin zasięgnąć informacji u Pana Wacława Buciaka. Były Prezydent Miasta, inżynier drogownictwa z pewnością wyjaśni co np.taki wicek, lub kolesie robili na złość mieszkańcom aby pokazać swoją wyższość na fachowcami. Spieszcie się dziennikarze. Może dowiemy się dlaczego wszystko jest sp.., dlaczego dotychczas nie było wiaduktu na Paderewskiego czy wielopoziomowego rozjazdu przy ulicy Kolskiej. I jaki na to wszystko miał wpływ tzw czynnik albo aparat.
Dodano: 17.10.2017 01:16    Przez: ~Archiwalista
Nowicki i Lorek do dymisji z zakazem pełnienia funkcji publicznych !
Dodano: 17.10.2017 02:02    Przez: ~qwasy
Redaktor oraz komentujacy prześcigają się w pomysłach ilu poziomowe powinny być w Koninie skrzyżowania ale nikt nie proponuje skąd wziąć na to kasę.
Dodano: 17.10.2017 05:18    Przez: ~Konin będzie wasz
skoro znalazlo sie 170 tys pln z NADWYZKI BUDZETOWEJ NA ZAKUP nowej skody superb do wozenia urzednikow to pewnie kilka baniek tez by sie znalazlo... najwyzej urzedasy dostali by mniejsze premie...
Dodano: 17.10.2017 06:09    Przez: ~dziad
Wystarczy nie kraść...
Dodano: 17.10.2017 06:29    Przez: ~Lipka
Lipka - dobre hasło - powiedz to księżą na plebaniach może "zaskoczą" .
Dodano: 17.10.2017 07:48    Przez: ~Radio Kierowców
Nie wiem, skąd bierzesz pomysły budowy wielopoziomowych skrzyżowań, bo ja tu widzę co najwyżej propozycje, które można zrealizować za cenę farby do namalowania pasów. Chyba ze jesteś z urzędu...
Dodano: 18.10.2017 19:55    Przez: ~:D
to rozumiem że zlikwidują ten KROWI PLACEK !!!!!!!!!! mieniący się rondem na 11- listopada w kierunku zakola ???? !!!!!!!!!!!! , zwolnił bym tego pastucha ze stanowiska co takie placki stawiał na terenie miasta a jest ich wiele np na Zatorzu zjazad na międzylesie
Dodano: 17.10.2017 06:02    Przez: ~ertyuio
Tan krowi placek to najlepsza rzecz, jaka się tam mogła przydarzyć bez wydawania tysięcy na przebudowę. Dzięki temu auta z Zakola oraz z zachodniej strony ul. Wyzwolenia mogą spokojnie wjechać na skrzyżowanie. Wcześniej wyjazd z Zakola w godzinach szczytu był wielkim problemem. Chciałbym, żeby takich rond zrobili jeszcze kilka, np. przy zjazdach ze ślimaka koło bazaru.PS. Ten "krowi placek" przebudują na rondo z 6 wjazdami/zjazdami, więc dopiero poczujesz, jaki tam będzie ruch i zamęt.
Dodano: 19.10.2017 10:06    Przez: ~aaa
Co do ronda miast partnerskich.Uważam, że zapewnienie ciągłości ruchu rozwiązałoby wybudowanie długiej estakady od najwyższego punktu wiaduktu briańskiego z wlotem na przeprawę gdzie ruch z poznańskiej oraz z e spółdzielców w aleje poprowadzony byłby pod estakadą. wtedy przy wybudowaniu w dalszej kolejności obwodnicy do Pątnowa udrożniłoby ten obszar miasta.
Dodano: 17.10.2017 06:45    Przez: ~Z.J.
Haha w Poznaniu rondo Rataje by się piętrowe przydało, bo tam dopiero są korki w zwykły dzień,nie wspominając o jakichś świętach, a ten tu wyjechał z małym koreczkiem na rondzie, który to w mgnieniu oka się rozładowuje. Chłopie Ty żeś jeszcze korka nie widział :-D:-D:-D
Dodano: 17.10.2017 10:04    Przez: ~...
Poza dołożeniem prawoskrętów /tak jak na Chorzniu/ to się tu już nic nie da zrobić.
Dodano: 17.10.2017 07:06    Przez: ~kierowca
Jezeli przejazd przez to miasto meczy ludzi psychicznie, to slabo. Kilka minut w korku i afera :) W innych miastach jest to standard. A Konin, jest maly i i kilka minut du...y nie urwie. Ale... Nerwy moga puscic np na rodach, jak 9 na 10 osob nie potrafi ani wjechac na skrzyzowanie, ani go opuscic. Nie patrza na znaki, pchaja sie,, bo bedzie 10 sekund szybciej. Kiedys sie takiemu nie odsune i nauczy sie pokory przy placeniu skladek :) Pozdrawiam znerwicowanych.
Dodano: 17.10.2017 08:52    Przez: ~Macka Stara
1 z 4
1234>>