Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21117) SPORT FORUM FIRMY (5248) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Blisko teatru w Oskardzie

Materiał promocyjny

Dodano: 18.10.2017 13:43

Sezon teatralny trwa. W CKiS-DK Oskard dorośli widzowie zobaczą jeszcze dwa spektakle w ramach projektu Teatr Polska: „Żniwa” i „Dziady Noc Pierwsza”. Najmłodszych widzów Oskard zaprasza na spektakle „Blisko” i „Gniazdo”.

„Żniwa” to spektakl Polskiego Teatru Tańca z Poznania. To pierwsza premiera teatru pod dyrekcją Iwony Pasińskiej. Ruch i taniec przekazują treści wywiedzione zarówno z naszej tradycji, kultury, jak i natury. Odwieczny obrzęd zasiewów i zbiorów stanowi pretekst ukazania ludzkich namiętności i emocji. Surowa warstwa wizualna spektaklu zderza się w nim z wyrazistą ekspresją i zmysłowością tancerzy. Współczesną muzykę Eugeniusza Rudnika uzupełniają tradycyjne polskie pieśni wykonywane przez Adama Struga. Spektakl zobaczyć można 8 listopada o 19.00.

13 listopada o 19.00 „Dziady Noc Pierwsza” Teatru Wierszalin z Supraśla. Spektakl Dziady  jest inscenizacją dramatu Adama Mickiewicza. Przedstawienie zrywa z dotychczasową tradycją inscenizacyjną, która zwykle eliminowała z inscenizacji czwartą część „Dziadów”. „Dziady” w reżyserii Piotra Tomaszuka to psychologiczny, emocjonujący pojedynek dwóch bohaterów, zrealizowany w ibsenowskiej konwencji odsłaniania prawdy o przeszłości obu tych postaci.

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć- spektakl „Blisko” Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu  dzieci (1-3) zobaczyć mogą 28 października o 16.00. „Blisko” stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas. To spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi.

„Gniazdo”  Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie to propozycja dla dzieci 7 plus. Zapraszamy  27 listopada o 17.00. To historia o początkach państwa polskiego i jego pierwszych władcach. Tym razem zaglądamy za kulisy legendy, odczytanej trochę inaczej, może zabawniej, bardziej przewrotnie i współcześnie przez Marię Wojtyszko.

  • Blisko teatru w Oskardzie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:oskard,   teatr,   żniwa,   dziady noc pierwsza

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Pierwsza premiera? Druga być nie może. Masło maślane. Prawdziwe fakty i cuda wianki.
Dodano: 19.10.2017 08:22    Przez: ~Pfi

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.