Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18952) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembr ...W tabeli lepszy Mieszko, na boisku - Górnik. Zwyci ... (36)

Nowa atrakcja w Turku. Za rok powstanie tam Wodny Plac Zabaw

Dodano: 18.10.2017 19:12
Źródło: LM.pl

Radni w Turku przekazali środki finansowe na budowę Wodnego Placu Zabaw. Ma on być gotowy przed przyszłorocznymi wakacjami.

Wodny Plac Zabaw zaprojektowała firma z Krakowa. Część niecki będzie miała powierzchnię około 400 metrów kwadratowych, a na niej znajdą się m.in. zraszacze i fontanny, lub dysze o różnych kształtach. Ponadto zaplanowano brodzik dla najmłodszych oraz strefę dla młodzieży i osób dorosłych. Jak informuje Urząd Miejski w Turku, nieopodal znajdzie się tradycyjny plac zabaw, który będzie działał przez cały rok. Wodne atrakcje natomiast mają być czynne przez około pięć miesięcy.

- Przy okazji realizacji Wodnego Placu Zabaw zostanie wykonany na terenie OSiRu parking z utwardzoną nawierzchnią oraz wymienione zostanie ogrodzenie wokół placu. Nowe oświetlenie oraz monitoring będzie służyć użytkownikom terenu a zaplecze socjalne dostosowane dla osób niepełnosprawnych będzie również wykorzystane podczas organizacji imprez masowych – informuje magistrat.

Inwestycja wraz z zagospodarowaniem terenu ma kosztować ok. 3 mln zł. 

  • Nowa miejska atrakcja w Turk. Za rok powstanie Wodny Plac Zabaw

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Turku w Lesznie w Kaliszu w Jarocinie we Wrześni.... wszędzie ku.wa ale w Koninie. Tu się ustawia bramki zraszajace jak do bydła w centrum miasta. Tak jak kiedyś saturatory i koksowniki żeby bydło nie padło.... Pozdro
Dodano: 18.10.2017 20:39    Przez: ~Jarek
Boże, patrzysz i nie grzmisz, a czy w Koninie powstanie cokolwiek i kiedykolwiek????? Miasto starców, a teraz jeszcze bandyci dołączyli....
Dodano: 18.10.2017 20:34    Przez: ~Smutna mieszkanka
fajnie mają w tym Turku.......
Dodano: 18.10.2017 20:31    Przez: ~zazdrosny
Brawa dla pomysłodawcy za pomysł! Już teraz można śmiało powiedzieć że taki plac zabaw będzie oblegany przez dzieci :)
Dodano: 18.10.2017 21:50    Przez: ~assad

KOMENTARZE

fajnie mają w tym Turku.......
Dodano: 18.10.2017 20:31    Przez: ~zazdrosny
Kiedyś radny Szatkowski wnioskował aby taki wybudować w Koninie i dupa!!!!
Dodano: 18.10.2017 21:29    Przez: ~Alan
KAMILEK ? lepiej nie wspominać tego cienkiego Bolka !
Dodano: 19.10.2017 15:00    Przez: ~ESELDE WON
Już dawno temu pogoniliśmy komuchów ze stołków.Kilku leciwych niedobitków nic nie znaczących jeszcze wegetuje ale wybory za rok.
Dodano: 19.10.2017 15:04    Przez: ~mieszkaniec Turku
I chwała wam za to !!!!!
Dodano: 19.10.2017 18:19    Przez: ~KONIN TOMUNA TRWA
Boże, patrzysz i nie grzmisz, a czy w Koninie powstanie cokolwiek i kiedykolwiek????? Miasto starców, a teraz jeszcze bandyci dołączyli....
Dodano: 18.10.2017 20:34    Przez: ~Smutna mieszkanka
W Turku w Lesznie w Kaliszu w Jarocinie we Wrześni.... wszędzie ku.wa ale w Koninie. Tu się ustawia bramki zraszajace jak do bydła w centrum miasta. Tak jak kiedyś saturatory i koksowniki żeby bydło nie padło.... Pozdro
Dodano: 18.10.2017 20:39    Przez: ~Jarek
Ino trza chcić. Trza aby kto rósz wielki na ómur małym i dla hwauy dziórkie pokazou d zimi i jom nazwij basynym. Ociplanym.
Dodano: 19.10.2017 13:38    Przez: ~wierzc
Brawa dla pomysłodawcy za pomysł! Już teraz można śmiało powiedzieć że taki plac zabaw będzie oblegany przez dzieci :)
Dodano: 18.10.2017 21:50    Przez: ~assad
No fajnie, fajnie a co w zimę przy minus 20? Też. Bd fajnie zjechać że zjezdzalni na twardy lód. Albo na łyżwach bębnąć w jakiś sprzęt
Dodano: 18.10.2017 22:24    Przez: ~Śmiech na sali
Przejedz sie do Torunia do fosy zamkowej to zobaczysz i przestaniesz pier.....
Dodano: 20.10.2017 06:40    Przez: ~Fazi
W Koninie też mamy, betonowy krzyżyk na Zatorzu. Wiadomo, sekta watykańska rządzi.
Dodano: 19.10.2017 06:33    Przez: ~Q
nio fajniucio na razie do czasu, bo kopalnia elektrownia....
Dodano: 19.10.2017 08:15    Przez: ~y uiomp,.o=-;[lp89708-
Super! A u nas kolejna siłownia. :/
Dodano: 19.10.2017 08:24    Przez: ~Heh
Do Pani/Pana "Śmiech na sali". Proszę czytać tekst ze zrozumieniem. Wyraźnie jest napisane, że plac wodny będzie czynny przez ok 5 miesięcy w roku więc pewnie w okresie wiosenno - letnim . Natomiast ten zwykły (piaszczysty) plac zabaw będzie dostępny cały rok.
Dodano: 19.10.2017 08:58    Przez: ~a
No ale w Koninie będzie dworzec nowy więc pan prezydent przez kolejne 20 lat nie planuje już żadnej innej inwestycji!! brawo Turek, fajna inicjatywa dla dzieciaków