Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18666) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 17oC
Jutropogoda
26 / 21oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Nowa atrakcja w Turku. Za rok powstanie tam Wodny Plac Zabaw

Dodano: 18.10.2017 19:12
Źródło: LM.pl

Radni w Turku przekazali środki finansowe na budowę Wodnego Placu Zabaw. Ma on być gotowy przed przyszłorocznymi wakacjami.

Wodny Plac Zabaw zaprojektowała firma z Krakowa. Część niecki będzie miała powierzchnię około 400 metrów kwadratowych, a na niej znajdą się m.in. zraszacze i fontanny, lub dysze o różnych kształtach. Ponadto zaplanowano brodzik dla najmłodszych oraz strefę dla młodzieży i osób dorosłych. Jak informuje Urząd Miejski w Turku, nieopodal znajdzie się tradycyjny plac zabaw, który będzie działał przez cały rok. Wodne atrakcje natomiast mają być czynne przez około pięć miesięcy.

- Przy okazji realizacji Wodnego Placu Zabaw zostanie wykonany na terenie OSiRu parking z utwardzoną nawierzchnią oraz wymienione zostanie ogrodzenie wokół placu. Nowe oświetlenie oraz monitoring będzie służyć użytkownikom terenu a zaplecze socjalne dostosowane dla osób niepełnosprawnych będzie również wykorzystane podczas organizacji imprez masowych – informuje magistrat.

Inwestycja wraz z zagospodarowaniem terenu ma kosztować ok. 3 mln zł. 

  • Nowa miejska atrakcja w Turk. Za rok powstanie Wodny Plac Zabaw

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Turku w Lesznie w Kaliszu w Jarocinie we Wrześni.... wszędzie ku.wa ale w Koninie. Tu się ustawia bramki zraszajace jak do bydła w centrum miasta. Tak jak kiedyś saturatory i koksowniki żeby bydło nie padło.... Pozdro
Dodano: 18.10.2017 20:39    Przez: ~Jarek
Boże, patrzysz i nie grzmisz, a czy w Koninie powstanie cokolwiek i kiedykolwiek????? Miasto starców, a teraz jeszcze bandyci dołączyli....
Dodano: 18.10.2017 20:34    Przez: ~Smutna mieszkanka
fajnie mają w tym Turku.......
Dodano: 18.10.2017 20:31    Przez: ~zazdrosny
Brawa dla pomysłodawcy za pomysł! Już teraz można śmiało powiedzieć że taki plac zabaw będzie oblegany przez dzieci :)
Dodano: 18.10.2017 21:50    Przez: ~assad

KOMENTARZE

fajnie mają w tym Turku.......
Dodano: 18.10.2017 20:31    Przez: ~zazdrosny
Kiedyś radny Szatkowski wnioskował aby taki wybudować w Koninie i dupa!!!!
Dodano: 18.10.2017 21:29    Przez: ~Alan
KAMILEK ? lepiej nie wspominać tego cienkiego Bolka !
Dodano: 19.10.2017 15:00    Przez: ~ESELDE WON
Już dawno temu pogoniliśmy komuchów ze stołków.Kilku leciwych niedobitków nic nie znaczących jeszcze wegetuje ale wybory za rok.
Dodano: 19.10.2017 15:04    Przez: ~mieszkaniec Turku
I chwała wam za to !!!!!
Dodano: 19.10.2017 18:19    Przez: ~KONIN TOMUNA TRWA
Boże, patrzysz i nie grzmisz, a czy w Koninie powstanie cokolwiek i kiedykolwiek????? Miasto starców, a teraz jeszcze bandyci dołączyli....
Dodano: 18.10.2017 20:34    Przez: ~Smutna mieszkanka
W Turku w Lesznie w Kaliszu w Jarocinie we Wrześni.... wszędzie ku.wa ale w Koninie. Tu się ustawia bramki zraszajace jak do bydła w centrum miasta. Tak jak kiedyś saturatory i koksowniki żeby bydło nie padło.... Pozdro
Dodano: 18.10.2017 20:39    Przez: ~Jarek
Ino trza chcić. Trza aby kto rósz wielki na ómur małym i dla hwauy dziórkie pokazou d zimi i jom nazwij basynym. Ociplanym.
Dodano: 19.10.2017 13:38    Przez: ~wierzc
Brawa dla pomysłodawcy za pomysł! Już teraz można śmiało powiedzieć że taki plac zabaw będzie oblegany przez dzieci :)
Dodano: 18.10.2017 21:50    Przez: ~assad
No fajnie, fajnie a co w zimę przy minus 20? Też. Bd fajnie zjechać że zjezdzalni na twardy lód. Albo na łyżwach bębnąć w jakiś sprzęt
Dodano: 18.10.2017 22:24    Przez: ~Śmiech na sali
Przejedz sie do Torunia do fosy zamkowej to zobaczysz i przestaniesz pier.....
Dodano: 20.10.2017 06:40    Przez: ~Fazi
W Koninie też mamy, betonowy krzyżyk na Zatorzu. Wiadomo, sekta watykańska rządzi.
Dodano: 19.10.2017 06:33    Przez: ~Q
nio fajniucio na razie do czasu, bo kopalnia elektrownia....
Dodano: 19.10.2017 08:15    Przez: ~y uiomp,.o=-;[lp89708-
Super! A u nas kolejna siłownia. :/
Dodano: 19.10.2017 08:24    Przez: ~Heh
Do Pani/Pana "Śmiech na sali". Proszę czytać tekst ze zrozumieniem. Wyraźnie jest napisane, że plac wodny będzie czynny przez ok 5 miesięcy w roku więc pewnie w okresie wiosenno - letnim . Natomiast ten zwykły (piaszczysty) plac zabaw będzie dostępny cały rok.
Dodano: 19.10.2017 08:58    Przez: ~a
No ale w Koninie będzie dworzec nowy więc pan prezydent przez kolejne 20 lat nie planuje już żadnej innej inwestycji!! brawo Turek, fajna inicjatywa dla dzieciaków