Dzisiaj jest niedziela 21 października 2018, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21028) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
8 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Frekwencja na godz. 12:00: Konin -15,14%, Koło - 15,06%, Turek - 13,15%, Słupca - 16,44%

Polecamy:

Koło. Policja ostrzega przed oszustami. Naciągają "na wnuczka"

Dodano: 19.10.2017 11:12

Kolska policja apeluje zwłaszcza do seniorów o zachowanie czujności i ostrożności podczas rozmów telefonicznych.

W związku z nasilającymi się w ostatnim czasie w powiecie kolskim informacjami, a dotyczącymi telefonów do seniorów od osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji państwowych i próbami wyłudzenia pieniędzy metodą na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Kolska olicja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami i nie podejmowania żadnych kroków zmierzających do przekazania jakiejkolwiek sumy pieniędzy potencjalnym oszustom.

O każdym przypadku nawiązania takiego kontaktu, warto powiadomić policję. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   oszuści,   na wnuczka,  

POPULARNE KOMENTARZE

Ja jestem rolowana na wnuczka codziennie. Moja córka przysyła dziecko w za małych butach aby ruszyło mnie sumienie i abym kupiła nowe. Przysyła zimą w letniej kurtce a ja mam się domyśleć, że trzeba kupić nową. Wnuk wspomina mimochodem, że mama nie wyśle go na wycieczkę szkolną bo ponoć nie ma pieniędzy więc jak nie kupuję lekarstw i daję na wycieczką i tak dalej. Czy też macie takich pasożytów na karku?
Dodano: 19.10.2017 11:32    Przez: ~Babcia

KOMENTARZE

Kawa na ławę to wtedy będą efekty...
Dodano: 19.10.2017 11:27    Przez: ~ccc
Ja jestem rolowana na wnuczka codziennie. Moja córka przysyła dziecko w za małych butach aby ruszyło mnie sumienie i abym kupiła nowe. Przysyła zimą w letniej kurtce a ja mam się domyśleć, że trzeba kupić nową. Wnuk wspomina mimochodem, że mama nie wyśle go na wycieczkę szkolną bo ponoć nie ma pieniędzy więc jak nie kupuję lekarstw i daję na wycieczką i tak dalej. Czy też macie takich pasożytów na karku?
Dodano: 19.10.2017 11:32    Przez: ~Babcia
W końcu babcia powinna świecić przykładem a co do piachu pieniążki chce się wziąść.
Dodano: 19.10.2017 11:41    Przez: ~xanna
A ty też masz babcie tylko po to by ci dawała pieniądze ? Wstydź się !kiedyś też ta babcia będziesz xanno.Pomysl że babcia czy dziadek też ma swoje życie i też musi mieć pieniądze na opłaty,leki jeśli trzeba i na swoje potrzeby również,wnuczkom można coś czasem dać,pamietac o urodzinach itd ale jeśli ta pomoc która płynie z głębi babcinego serca zaczyna przeradzac się w naciągnąnie jest już nie halo i nie ok .
Dodano: 19.10.2017 12:31    Przez: ~Ha
Wszystko oczywiście w granicach rozsądku ja pamiętam dziadków jako wspaniałych ludzi a to chyba źle córka wychowana bo co może mała istotka rozumieć mając kilka lat. Zacznij od córki !!!. A dziecko przyszło do Ciebie a przyszło by nawet zimą w krótkim rękawie.
Dodano: 19.10.2017 13:11    Przez: ~xanna
Święta prawda. Młodzi ludzie myślą, że rodzice/emeryci/renciści będą żyć wiecznie i utrzymywać nieudaczników - 40 latków bez ambicji i woli pracy. Wstyd za takich leni - starszym - często schorowanym ludziom - należy się godne życie na zasłużonej emeryturze !
Dodano: 20.10.2017 09:44    Przez: ~Znany Krytyk PRLu
Co jak co ale naszego małego wodza nikt nie wmontuje na wnuczka. Może prędzej zachęci tegoż krasnoludka numerek na miłego chłopaczka lub na zabiedzonego kota ale na wnuczka zdecydowanie nie. Nawet gdyby Doda lub podobne jej straszydło przebrało się za sierotkę Marysie porzuconą onegdaj przez ojca Jarka w leśnych ostępach nasz mały bohater nie dałby się w to wmontować. To wszystko to dobry prognostyk na przyszłość, bo wyobraźmy sobie jakie byśmy musieli ponosić dodatkowe koszty; KC na Nowogrodzkiej, ochrana wodzusia kompanią UB, limuzyny do wożenia kaczego kupra i jeszcze to osierocone dziecię? Nie, przenigdy nie.
Dodano: 19.10.2017 11:47    Przez: ~Zdzich@
tak jest - było kiedyś podanie o "żelaznym karle o imieniu Wasyl" który walczył z siłami przyrody.Kto wie czy nam to nie grozi ....
Dodano: 20.10.2017 09:46    Przez: ~Junak
Ponoć nawet ksiądz się nabrał na numer z wnuczkiem :D
Dodano: 19.10.2017 13:26    Przez: ~dfdf
tak połowicznie - bo wnuczek nie chciał wskoczyć pod pierzynę - co mocno zgniewało duchownego.
Dodano: 20.10.2017 09:47    Przez: ~hiena
Ja się nie dam naciągnąć na wnuczka, a wiecie dlaczego ? Bo go nie mam ! Dobre ?
Dodano: 19.10.2017 16:44    Przez: ~Dziadek