Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24102) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPraca w Koninie jest „źródłem dobrobytu”, przekonu ...

Praca w Koninie jest „źródłem dobrobytu”, przekonuje władza

KONIN JEST NASZ

Dodano: 20.10.2017 08:31

Poza twórcami mało kto potrafi dojrzeć w logo „KONin witaj!” jakiś czytelny przekaz, choć od jego oficjalnej prezentacji minęły już cztery lata.

- Czy to ma być symbol współpracy Konina z Inowrocławiem, a może jakieś nawiązanie do informatyki? Nie wiem! – podzieliła się swoimi wątpliwościami Aleksandra Michnicka, urodzona w Koninie właścicielka poznańskiej agencji reklamowej, która realizuje między innymi kampanie dla miasta Poznania.

Choć nawet część radnych wykpiła pomysł z graficznym wyodrębnieniem części nazwy miasta „in” jako symbolu „miasta otwartych drzwi, gotowego na nowe wyzwania, gościnnego i zachęcającego do działania”, prezydent Józef Nowicki wydał w listopadzie 2013 r. zarządzenie o używaniu nowego logo Konina.

Kiedy do redakcji trafiły smycze, które widać na załączonym obrazku, w dobrej wierze zwróciliśmy uwagę osobie, która nam je dostarczyła, że są wybrakowane, bo pierwszy człon nazwy miasta nie został na nie nadrukowany. Usłyszeliśmy wtedy, że taki był zamiar, bo właśnie „in” symbolizuje Konin jako „drogę do celu”, „otwarte miejsce, które sprzyja wyzwalaniu energii” oraz „jest miastem działania w którym praca jest źródłem dobrobytu, satysfakcji i jakości życia”.

Brzmi to bardzo pięknie, ale nie wiem, jak można dojrzeć wszystkie te znaczenia w angielskim „in”, które znaczy tyle co polskie „w”, bez przeczytania tak zwanej księgi identyfikacji wizualnej. Oprócz skojarzeń z Inowrocławiem i informatyką komentatorzy doszukiwali się w nowym logo Konina znaku angielskiej miary długości wyrażanej w calach (ang. inch), a nawet symbolu mało znanego pierwiastka indu. Były też szydercze nawiązania do filmu „Poszukiwany, poszukiwana”, w którym pewien fałszywy profesor miał badać zawartość cukru w cukrze, bo owo „in” być może nawołuje do sprawdzania zawartości Konina w Koninie. Najbardziej szeroka interpretacja mówiła natomiast, że KONin, to po prostu Konin i inni.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin jest Nasz,   wybory samorządowe 2018,   logo Konina

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

a może powinno być np. KON sternacja ?? lub KON iec ??
Dodano: 20.10.2017 08:51    Przez: ~u,rf,
KONdom
Dodano: 20.10.2017 09:09    Przez: ~Fromm
Och, bo jakby Poznań nie miał problemów ze swoja kampanią wizerunkową... Naprawdę... jednak babka robiąca za autorytet, byle dowalić... Wiecie, to już zaczyna być żenujące, ten cykl artykułów...Ja pamiętam falę hejtu w Poznaniu na logo, kampanię etc... I tak sobie patrzę na logo POZnan* i się zastanawiam... i nie chcę już być mega złośliwy... Ale zachwyt nad poznańskim logo i atak na KONin jest... no właśnie... Czasami warto odetchnąć, nabrać dystansu, pospacerować, zażyć pewiczanki ;) i stwierdzić, że czepianie się to co prawda sposób na życie, ale wiele nie wnoszący...
Dodano: 20.10.2017 09:46    Przez: ~qwerty
Akurat logo "KONin" jest fajne, proste i czytelne. Mamy też świetny herb, który powinniśmy częściej wykorzystywać. Akurat tych rzeczy bym się nie czepiał. A Poznań w tej mierze nie ma nic ciekawego do zaproponowania, a ich herb jest przekombinowany i mało kto w Polsce skojarzy to z Poznaniem.
Dodano: 20.10.2017 17:02    Przez: ~As
W Wielkopolsce na nizinie leży Konin co nie zginie ! Konin tańczy ! Konin śpiewa ! Konin głową sięga nieba !
Dodano: 20.10.2017 19:30    Przez: ~Koniniak

KOMENTARZE

a może powinno być np. KON sternacja ?? lub KON iec ??
Dodano: 20.10.2017 08:51    Przez: ~u,rf,
KONdom
Dodano: 20.10.2017 09:09    Przez: ~Fromm
Albo KUNin. Swoją drogą wszyscy komentujący polewają tylko z miejsca w którym ..... mieszkają. Czy oczekiwany jak zbawiciel Wielki Prezes czy też jego wierne chordy zmienią coś w Naszym grajdole ? Nic się nie zmieni - stworzone po 1945 przemysłowe miasto bez ..... przemysłu jest skazane na porażkę i dogorywanie. I nie zmieni tego postawienie kolejnych miejsc kultu, kościołów czy szerzenie brunatnej propagandy Pisu. Miasta naszego niestety nie uda się uratować bez typowo przemysłowych rozwiązań na które to ekolodzy i inne nację skutecznie się nie zgadzają.
Dodano: 20.10.2017 09:23    Przez: ~Realista
KONin... Panowie i Panie, WITAmy w marketystanie
Dodano: 20.10.2017 09:31    Przez: ~:)
No dalej wyznawcy Jarka negować realne komentarze !
Dodano: 20.10.2017 10:27    Przez: ~Realista
kOnDoM. literki O w kształcie rond drogowych. M w kształcie dachu marketu lidl. Oczywiście wszystko na naszym ulubionym czerwonym tle.
Dodano: 20.10.2017 11:29    Przez: ~dziad
Dziadzie - w naszym grajdole to po [pierwsze nie ma prawdziwych rond. Poza tym jak ci kolor nie odpowiada - to już dobrze powiedział brat twojego idola "spieprzaj dziadu".
Dodano: 20.10.2017 11:41    Przez: ~wnuczek
KONdominum - czyli kolonia lub inne terytorium zarządzane wspólnie przez dwa lub więcej klanów o charakterze politycznym tudzież rodzinnym.
Dodano: 20.10.2017 11:55    Przez: ~Wilk
Z przodu powinien być narysoawny koń i dopiero ta końcówka in jeśli chodzi o logo wtedy byłoby wiadomo że chodzi o konin a nie samo in
Dodano: 20.10.2017 13:37    Przez: ~Ha
Skoro iN z angielskiego po polsku znaczy"w" to logo powinno brzmieć " KONIN W DUPIE" , dzięki.
Dodano: 20.10.2017 19:12    Przez: ~JAsiek
Czytam i nie wierzę. Chyba najlepsza rzecz jaka wyszła z tego urzędu jest krytykowana przez ludzi pozbawionych podstaw wiedzy w dziedzinie marketingu, promocji i grafiki. W konsternacje wpadłem kiedy czytam co pani Aleksandra powiedziała, wierzyć mi się nie chce po prostu, że takie słowa padły. Jeśli faktycznie tak było, to jest wyjątkowo słabo zorientowaną w swoim biznesie młodą osobą, a wiem kim jest i znam jej osiągnięcia i karierę i dlatego śmiem twierdzić, że nie wypowiedziała tych słów. Wszyscy którzy doszukują się w tym logotypie nawiązań do Inowrocławia, informatyki czy pierwiastków chemicznych są chyba strasznymi ksenofobami wychowanymi w zaściankowym grajdołku.
Dodano: 20.10.2017 19:12    Przez: ~as
Mało tego, znam reakcje jakie to logo wywołało wśród ludzi, którzy je oglądali w perspektywie zastosowania w promocji miasta, grafików, marketingowców czy ludzi biznesu z Polski i z zagranicy. Jednomyślnie wszyscy stwierdzili, że to jeden z lepszych znaków graficznych, jasno i czytelnie komunikujący to co miasto chce przekazać, czyli zaproszenie do współpracy. W największy zachwyt bodajże wpadli ludzie z Anglii i z Francji, których spotkałem na targach przedsiębiorczości w Koninie w tym roku. Nie wiem, czy pan redaktor tam był, a jeśli był to czy z kimś zamienił dwa słowa (obawiam się, że nie zna języka angielskiego, ani niemieckiego, ani francuskiego, może zna radziecki...), bo gdyby był i porozmawiał to wiedziałby jak pochlebne oceny zbiera logo KONin.
Dodano: 20.10.2017 19:17    Przez: ~as
I na koniec dodam tylko, że zaraz po ogłoszeniu, że logo Konina będzie wyglądać tak, a nie inaczej, wypowiedział się na jego temat pan Jacek Kłosiński, którego raczej w branży nie trzeba przedstawiać, no i co...? Otóż zagadnięty o to logo stwierdził, że jest ok i z jego strony nie ma żadnych zastrzeżeń i uwierzcie mi, że z jego ust to komplement. Co prawda nie była to opinia oficjalna ani publikowana, ale za to szczera i od serca. Pan redaktor powinien mocno puknąć się w klawiaturę i może faktycznie przestać pisać, jak nie wie o czym pisze, bo to jest już kolejna wtopa... raz się panu nie chce sprawdzać faktów, raz panu coś się myli, a teraz pisze pan o czymś o czym pan pojęcia nie ma i podpiera się opinią radnych... którzy są znanymi w świecie specjalistami od promocji, marketingu i grafiki...
Dodano: 20.10.2017 19:27    Przez: ~as
Dobre podsumowanie na Facebooku ma fanpage Kocham Konin
Dodano: 21.10.2017 11:12    Przez: ~Anty
Faktycznie "dobre podsumowanie", merytoryczne, pełne rzetelnych sformułowań, oparte na faktach i obiektywne. Autor pewnie był dumny z siebie, no i w sumie jak na siedmiolatka to faktycznie kawał dobrej roboty. Brawo, brawo, brawo!
Dodano: 21.10.2017 11:57    Przez: ~as
może trzeba zainwestować w stadninę skoro obecna władza położyła tą w Janowie Podlaskim, będzie mniejsza konkurencja, zwłaszcza że doświadczone osoby, które zarządzały z sukcesami tym miejscem przez lata wyleciały na bruk i można próbować ich zatrudnić.
Dodano: 20.10.2017 08:57    Przez: ~Konin co dalej?
Wystarczy juz tego wysmiewania miasta, konin buhaha !
Dodano: 20.10.2017 09:09    Przez: ~Mw
Tego nigdy za duzo
Dodano: 20.10.2017 09:13    Przez: ~grafik
Coś wam nie pasuje?To wracać w swoje rodzinne strony napływowe barachło i powodzenia.Aha,zabierzcie też ze sobą "nibyredaktora" Robusia.
Dodano: 20.10.2017 09:20    Przez: ~etam
Napisał co wiedział, wspierając się opinią jednej pani z agencji reklamowej. Szał intelektualny.
Dodano: 20.10.2017 09:37    Przez: ~Inka
Przy KONin witaj! to jest jednak szał
Dodano: 20.10.2017 09:49    Przez: ~:D
Buahaha. Genialne: "jest miastem działania w którym praca jest źródłem dobrobytu, satysfakcji i jakości życia”."
Dodano: 20.10.2017 09:39    Przez: ~Pfi
Och, bo jakby Poznań nie miał problemów ze swoja kampanią wizerunkową... Naprawdę... jednak babka robiąca za autorytet, byle dowalić... Wiecie, to już zaczyna być żenujące, ten cykl artykułów...Ja pamiętam falę hejtu w Poznaniu na logo, kampanię etc... I tak sobie patrzę na logo POZnan* i się zastanawiam... i nie chcę już być mega złośliwy... Ale zachwyt nad poznańskim logo i atak na KONin jest... no właśnie... Czasami warto odetchnąć, nabrać dystansu, pospacerować, zażyć pewiczanki ;) i stwierdzić, że czepianie się to co prawda sposób na życie, ale wiele nie wnoszący...
Dodano: 20.10.2017 09:46    Przez: ~qwerty
To może niech pani Aleksandra Michnicka wytłumaczy znaczenie tej gwiazdki:)
Dodano: 20.10.2017 10:16    Przez: ~zeus
"...pojechała na targi nieruchomości do Cannes, by szerzyć wiedzę o tym, gdzie leży Konin. I zgarnęła za to milion zł, choć uczciwie przyznać trzeba, że pieniądze nie zostały wyjęte z naszego budżetu, bo pochodziły z unijnego dofinansowania." Jak Redaktor Olejnik ma być prognostykiem dobrej zmiany w Koninie, z takimi poglądami to szkoda miasta! UE nie daje kasy za darmo nam tylko za to, że daliśmy im 40 milionowy rynek. Dostajemy na dziś ochłapy z UE w kontrze do tego co wyciągają od Nas korporacje zachodnie. Ten milion to był Nasz milion!!! Zmarnowali Nasz Panie Olejnik milion. Powiedzmy wprost: ukradli politycznie. 3 przetargi: fundacja widmo (1-szy), KIG wygrał i zostawił (2-gi), Fundacja Lublin (3-ci) i NIC po tym nie zostało. Śmierdzi tak bardzo, że myślenie o tym czy mamy dobre logo czy złe jest płycizną. "Przez" logo nikt kasy w Koninie nie zainwestuje zaś każdy stąd ucieka przez takie wałki jak z przetargiem i jego efektami zerowymi i prze ...
Dodano: 20.10.2017 11:05    Przez: ~lo
CIM- Centrum Informacji Turystycznej, bardzo logiczne rozszyfrowanie panie redaktorze, ukłony
Dodano: 20.10.2017 09:49    Przez: ~Hehe haha
na rozwoj kazdego miasta przychodzi czas tylko za nowickiego konin upada caly czas
Dodano: 20.10.2017 09:58    Przez: ~anty
dalej ściągaj twojego Czyngis-chan-a na kocie !
Dodano: 20.10.2017 10:29    Przez: ~07 zgłoś się !
W Kaliszu też afera z KBO, pan redaktor, jako as dziennikarstwa śledczego, powinien przyjrzeć się tej sprawie i napisać kolejny fenomenalny artykuł.
Dodano: 20.10.2017 10:41    Przez: ~pola
1 z 4
1234>>