Dzisiaj jest niedziela 21 października 2018, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21031) SPORT FORUM FIRMY (5244) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
11 / 6oC
Pojutrzepogoda
8 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Frekwencja na godz. 12:00: Konin -15,14%, Koło - 15,06%, Turek - 13,15%, Słupca - 16,44%

Polecamy:

Konin. Jubileuszowy X Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”

Dodano: 23.10.2017 10:07

Przed nami  X Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”  Koncerty odbędą się 3 -5 listopada br. w kościele parafii św. Wojciecha w Koninie – Morzysławiu. Wstęp wolny.

Wspólnota parafii św. Wojciecha w Koninie i tygodnik „ Adalbertus” pragną bowiem pochwalić się przedsięwzięciem artystycznym jakim jest jubileuszowy, X Tryptyk Zaduszkowy „ Nie wszystek umrę…”, który w tym roku przypada w dniach 3 - 5 listopada 2017 roku.

Intencją tego projektu, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez Konina, jest integracja społeczności konińskiej w czasie pamięci i refleksji o zmarłych. Zamysłem organizatorów, od początku, było pochylenie się nad tematem, który nie ma podziału na światopogląd, opcje polityczne, czy religię. Śmierć bowiem nie „popełnia” takiej klasyfikacji. Stąd idea, aby zaprosić społeczność całego Konina i wspólnie pochylić się nad tematem przemijania, a poprzez wydarzenie artystyczne, przejść tę „cienką czerwoną linię” doczesności. Tryptyk, dla organizatorów, stał się symbolicznym, muzycznym Zniczem, który zapłonie 3 listopada. W tym roku w morzysławskiej, pięknie odrestaurowanej świątyni wybrzmiewać będzie m.in. Czajkowski, Bach, Vivaldi, Mozart, Haendel, Lorenc, a zaproszeni goście to artyści światowego formatu. Niedzielny koncert będzie miał swój akcent lokalny, bowiem finał Tryptyku rozpocznie Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad libitum, który wspólnie z Maestro Vadimem Brodskim wykona Arię na strunę G z suity orkiestrowej nr 3 – m J. S. Bacha

I tak kolejności, wystąpią:

03.11. Piątek – godz. 19.00 - Bogusław Grabowski - organy& Maciej Sikała - saksofony

04.11. Sobota – godz. 19.00 - Zespół „DesOrient” z muzyką Michała Lorenca

05.11. Niedziela – godz. 19.00 - Vadim Brodski skrzypce & Bartłomiej Wezner – piano, Koniński Kameralny Zespół Smyczkowy Ad Libitum

Piątkowy koncert ofiarowany jest w intencji dziennikarzy, artystów i animatorów konińskiej kultury, sobotni, tym którzy nie poradzili sobie z wszelkimi uzależnieniami, natomiast niedzielny koncert poświęcony jest wszystkim poległym w walce o niepodległość Polski. W tym roku, dla podkreślenia jubileuszu i podziękowania wszystkim, którzy od początku towarzyszą przedsięwzięciu, organizatorzy wręczą statuetki „Anioł Tryptyku zaduszkowego”, dzieła rzeźbiarza Jerzego Zbrożka z Wrocławia.

Patronat honorowy nad projektem objęli biskup Diecezji Włocławskiej oraz prezydent Konina. Współorganizatorzy to prezydent Konina Józef Nowicki oraz Koniński Dom Kultury. Przedsięwzięcie współfinansują miasto Konin i parafia św. Wojciecha w Koninie. Organizatorami Tryptyku są proboszcz parafii ks. Józef Wysocki, prowadząca tygodnik „Adalbertus” Anna Wysocka i duszpasterz trzeźwości Diecezji Włocławskiej ks. Paweł Śmigiel.

 

 

  • Konin. Jubileuszowy X Tryptyk Zaduszkowy „Nie wszystek umrę…”

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:tryptyk zaduszkowy 2017,   X tryptyk,   parafia św. Wojciecha,  

KOMENTARZE

Tylko pamięć.
Dodano: 23.10.2017 15:01    Przez: ~912

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.