Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24105) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościTrzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantó ...

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

Dodano: 23.10.2017 14:50

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Sobotni mecz III ligi pomiędzy Górnikiem Konin, a Elaną Toruń rozgrywany był jako impreza masowa podwyższonego ryzyka. Do Konina oprócz fanów z Torunia przyjechali zaprzyjaźnieni z Górnikiem Konin kibice Włocławii Włocławek i Ostrovii 1909 Ostrów Wlkp., a także zaprzyjaźnieni z Elaną Toruń kibice z Kalisza oraz z Łodzi - fani Widzewa. I to właśnie ta ostatnia grupa doprowadziła do zajść przed konińskim obiektem.



W przeciwieństwie do fanów z Torunia i Kalisza kibice Widzewa nie zostali odstawieni wprost pod sektor kibiców, ale pojawili się ok. godz. 14.20 pod stadionem od strony ul. Warszawskiej. - Próbowali wedrzeć się na stadion poprzez płot. Mieli zakryte twarze kominiarkami, przebiegali w miejscach niedozwolonych, na ich dłoniach widoczne były kastety - opisuje przebieg zdarzeń st. sierż. Zbigniew Janusz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

W tym samym momencie w kierunku ogrodzenia stadionu z trybun zaczęli zbiegać kibice Górnika oraz zaprzyjaźnione z nimi grupy. - Policjantom udało się zapobiec konfrontacji pomiędzy dwoma wrogo nastawionymi grupami kibiców - wyjaśnia st. sierż. Zbigniew Janusz. Grupa fanów Widzewa następnie zaatakowała funkcjonariuszy policji. - Zadawali uderzenia i kopnięcia. Policjanci stosowali środki przymusu bezpośredniego, m.in. pałki i miotacze gazu. Zmusiło to kibiców do cofnięcia się w kierunku mostu żelaznego. 

Tam oraz w kilku innych miejscach Konina agresywnych kibiców zatrzymano. Łącznie do aresztu trafiło 27 mężczyzn w wieku od 20 do 30 lat. Znaleziono przy nich maczetę, kominiarki, ochraniacze, napięstniki oraz ochraniacze do ust, a przy jednym - dwa gramy suszu marihuany. Jak informuje st. sierż. Zbigniew Janusz, żaden z zatrzymanych nie jest kibicem z Konina. - Przybyli kibice nie byli zainteresowani widowiskiem sportowym, dążyli jedynie do konfrontacji i bójki z kibicami Górnika Konin oraz ich zaprzyjaźnionymi grupami. Policjanci dzięki sprawnej akcji nie dopuścili do tej konfrontacji. 

Trzynastu mężczyzn usłyszało już zarzut z art. 60 ustawy o imprezach masowych (wdzieranie się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe). Grozi za to do trzech lat więzienia. Ponadto czterech spośród tych trzynastu zatrzymanych usłyszało zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji, za co również grozi maksymalnie do trzech lat pozbawienia wolności. - Skierowaliśmy wniosek do sądu, by zastosować wobec nich skazanie w trybie przyspieszonym - informuje oficer prasowy konińskiej policji.



W wyniku interwencji obrażeń doznało czterech funkcjonariuszy. - Została im natychmiast udzielona pomoc, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi st. sierż. Zbigniew Janusz. Łącznie mecz zabezpieczało 200 funkcjonariuszy, m.in. z oddziału prewencji w Poznaniu, grup realizacyjnych byłego województwa konińskiego, w towarzystwie psów służbowych.

W związku z wydarzeniami oświadczenie wydał również Klub Sportowy Górnik Konin. Jak czytamy w piśmie, ,,klub jako organizator spotkania dopełnił wszystkich procedur związanych z bezpieczeństwem podczas meczu". Władze Górnika Konin przekonują również, że ,,nie mają wpływu na zachowanie kibiców przyjezdnych na obiekcie sportowym jak i poza nim".

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych
Slajd 1/11

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 1 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 2 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 3 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 4 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 5 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 6 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 7 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 8 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 9 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

Trzynastu kibiców z zarzutami, czterech policjantów rannych

slajd 10 z 11

Kibice Widzewa Łódź mieli być odpowiedzialni za sobotnie zamieszki pod stadionem w Koninie. Do konfrontacji wrogich grup nie doszło, zapobiegła temu policja.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

W imieniu normalnych kibiców bardzo proszę redakcje lm.pl o zaprzestanie nazywania tego bydła kibicami. Dziekuje
Dodano: 23.10.2017 15:14    Przez: ~Kibic
I idź jako rodzic z dzieckiem na mecz...
Dodano: 23.10.2017 15:06    Przez: ~Koninijczyk :p
Gonic bydlo i lac po pustych lbach. A te smieszne stadiony 3, 4 czy 5 ligi zamykac.
Dodano: 23.10.2017 15:26    Przez: ~Pn
Większe kary pieniężne na tych bydlaków To by ich ostudziło Brawo Policja
Dodano: 23.10.2017 15:51    Przez: ~on
Na takie mecze sie nie chodzi bo tam mie ma co ogladac (widoeisko dno) a dodatkowo można w ryja dostac od chlystkow.
Dodano: 23.10.2017 15:27    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Nie no, mają honor widzewiacy skoro przyjechali ze sprzętem.
Dodano: 23.10.2017 15:06    Przez: ~Ksg
Takie już jest WRWE.
Dodano: 23.10.2017 16:18    Przez: ~Ksg
W życiu juz tam nie pójdę z dzieckiem!!!!!!
Dodano: 23.10.2017 16:22    Przez: ~rodzic
do ha dlaczego piszesz ze maja zamknac stadion czy to kibice Gornika przyjechali robic zadymy nie byli na stadionie i prowadzili doping takze nie rozumiem ciebie czlowieku
Dodano: 23.10.2017 16:34    Przez: ~KSG
Już z tych kibiców górnika nie róbcie takich świętych... również dążyli do konfrontacji i powinni odpowiedzieć za udział w zbiegowisku ... wszyscy są siebie warci czy to górnik łks czy widzew byle zadyma była.
Dodano: 23.10.2017 17:08    Przez: ~łączynaspiłka
Krzyżak z leśniczówki Lm to nie Trybuna Ludu a artykuł nie jest o torfie ani jeziorach więc może do lasu na betki sobie wrócisz? I tak twoje żałosne wypociny nie będą u góry w kategorii ''popularne komentarze''.
Dodano: 23.10.2017 17:41    Przez: ~Mariusz
Widzewiacy z kastetami, a Górnik na pięści! A tych 4policjantów rannych to się przewracało jeden od drugiego. Kabel społeczniaki od intenretu wszedł wam za bardzo mocno w dupę
Dodano: 23.10.2017 19:25    Przez: ~KONIN TERRORRRRRRRRRRRRR
kare się zapłaci, więzienie się odsiedzi WKS
Dodano: 23.10.2017 19:41    Przez: ~prose
Czemu krzyczycie na tych kibiców wyklętych ? Przecież to ulubieńcy władzy - w kościołach ich można spotkać , na wiecach z racami - miłują pokój i do tego wyznają religię pisowską więc za co ich karać ? Ja bym im dał medale w gabinecie Wielkiego Prezesa i do tego po 500 PLN dodatku do przyszłej kombatancko-kibolskiej emerytury.
Dodano: 23.10.2017 21:36    Przez: ~Prawo i Bezpieczeństwo
wszystkich przebija ten z ławką typowy mirosław
Dodano: 24.10.2017 14:53    Przez: ~ach
I idź jako rodzic z dzieckiem na mecz...
Dodano: 23.10.2017 15:06    Przez: ~Koninijczyk :p
Na takie mecze sie nie chodzi bo tam mie ma co ogladac (widoeisko dno) a dodatkowo można w ryja dostac od chlystkow.
Dodano: 23.10.2017 15:27    Przez: ~Pn
Podaj mi jeden przykład gdzie zostało pokrzywdzone dziecko na takiej ,,awanturze". Nikt kto nie stawia oporu nie dostaje becek.
Dodano: 23.10.2017 16:12    Przez: ~:)
avatar "Nikt kto nie stawia oporu"- ojej. To znaczy, że rodzice z dziećmi powinni podnieść ręce do góry w geście kapitulacji czy paść na ziemię, a może pomachać białą flagą? Dla dziecka widok zamaskowanego drecha biegającego z maczetą w ręku to już wystarczająca trauma.
Dodano: 23.10.2017 16:24    Przez: Urlich von Jungingen
do tego krzyzaka człeku jak jest taka zadyma to nikt matki z dzieckiem nie atakuje tylko tych co wybiegaja na przeciw OSOBY ZAINTERESOWANE widac ze na mecze chodzisz do pokoju i przegryzasz chipsy
Dodano: 23.10.2017 16:37    Przez: ~KSG
Nie no znowu ten urlich,wklej swoje zdjecie,kazdy zobaczy tego mentora lm
Dodano: 23.10.2017 17:18    Przez: ~Ole
dlatego jedz do niemiec tam bedziesz ogladal mecz w spokoju i ze slonecznikiem w reku bez odbioru
Dodano: 23.10.2017 17:31    Przez: ~KSG
Urlich von Jungingen Widziałeś tam jakieś maczety? Nie chce mi sie wierzyć że nigdy sie nie nachlałeś piwskiem no chyba że masz takie nudne życie. Powiem Ci szczerze że Ci ludzie którzy tam wybiegli prowadzą bardziej sportowy tryb życia (sporty walki,siłownia,zdrowe odżywianie sie) niż niejeden piłkarz który chleje w piatek a w sobote gra mecz. Myślisz że dzieci całe życie będa trzymane w bańce mydlanej i nigdy nie beda mieć styczności np. z narkotykami? To jest nierealne :) niektórym a w zasadzie większości ciężko zrozumieć to co oni robią ale mają taką pasje, pokazywanie która ekipa jest mocniejsza, jeżdża po pareset kilometrów na jeden mecz. Jeśli interesowałaby ich piłka to zostali by piłkarzami i stadion to nie teatr :)
Dodano: 23.10.2017 20:24    Przez: ~ :)
URLICH JEDNO PYTANKO. SKORO NIE CHODZISZ NA MECZE NIE WIESZ O CO CHODZI NA STADIONIE ITD TO CO TY MASZ W TEJ SPRAWIE DO POWIEDZENIA JAK SAM PISZESZ ZE NIC! WIEC PO CO SIE UDZIELAC W TEMACIE LTORY CIE NIE DOTYCZY..
Dodano: 24.10.2017 10:48    Przez: ~Niepelnosprawny jestes
TEGO URLICHA ZYCIE TO PISANIE KOMENTARZY NA LM PEWNIE TUTAJ TYLKO SIE CZUJE WAZNY BO W PRACY POMIATANY, KOBITA ROGI DOPRAWIA BO JAK JEJ MECZY BULE TAK JAK TE KOMENTARZE LM TO NA PEWNO Z NIM NIE WYTRZYMUJE.
Dodano: 24.10.2017 10:50    Przez: ~Urlich skonczony
Niezła zadyma
Dodano: 23.10.2017 15:08    Przez: ~Polak
W imieniu normalnych kibiców bardzo proszę redakcje lm.pl o zaprzestanie nazywania tego bydła kibicami. Dziekuje
Dodano: 23.10.2017 15:14    Przez: ~Kibic
A gdzie są ci normalni kibice ??? Głupie gadanie pseudo kibica, na ilu meczach byłeś ??? Na ilu wyjazdach ??? W ilu akcjach charytatywnych brałeś udział ??? Gdyby nie to bydło to stadiony stały by puste !!! Poziom klubowej piłki nożnej jest żałosny... oprawy i race to jedyne widowiska dziś na polskich stadionach...
Dodano: 23.10.2017 16:39    Przez: ~Stadion
Janusz w kalesonach z harnasiem przed tv to nie kibic.
Dodano: 23.10.2017 16:58    Przez: ~Strona
Tak poziom jest zalosny,a w koninie mega zalosny !
Dodano: 23.10.2017 17:07    Przez: ~Jo
LUDZIE UWAZAJA SIE ZA WIELKICH KIBICOW SWOJEJ DROZYNY TYLKO DZIWNE JEST TO ZE ANI RAZU TAKIEGO JANUSZA NIKT NIENWIDZIAL NA WYJEZDZIE ZE SWOJA DRUZYNA.. I ONI UWAZAJA SIE ZA KIBICOW.. CHYBA JAK NIE MUSZA WYDAC PIENIEDZY NA WYJAZC TYLKO DAC 10 ZL ZA BILET I SIEDZIEC NA TYLKU PRZEZ 1.5H
Dodano: 24.10.2017 10:55    Przez: ~To nie kibice..
"prawie" jak na meczu I ligi... ;)
Dodano: 23.10.2017 15:21    Przez: ~kkk
Gonic bydlo i lac po pustych lbach. A te smieszne stadiony 3, 4 czy 5 ligi zamykac.
Dodano: 23.10.2017 15:26    Przez: ~Pn
FAJNIE chyba Tylko Zbyniu broni w Koninie Policjantów
Dodano: 23.10.2017 15:30    Przez: ~Brawo Zbyszek
No co wy przecież mają najlepszych z najlepszych to przed kim bronic
Dodano: 23.10.2017 17:12    Przez: ~MACIEK Z klanuuu
BRAWO panowie policjanci,wykonujecie bardzo,trudny i niebezpieczny zawód,,szkoda,że tak mało osób to docenia pozdr
Dodano: 23.10.2017 18:14    Przez: ~Koninianka
Brawo Zbyniu dobra robota
Dodano: 23.10.2017 20:37    Przez: ~Siwy
Powybijac wszystkich łajdaków
Dodano: 26.10.2017 16:51    Przez: ~Ja
Dlaczego ludzie, młodzi ludzie są do siebie tak wrogo nastawieni, przecież wszyscy jesteśmy Polakami i powinniśmy się nawzajem szanować.
Dodano: 23.10.2017 15:50    Przez: ~Człowiek
Tu nie chodzi o nastawienie. To po prostu sport, taka ekstremalna rozrywka. A jak trzeba naprawde walczyc w wrogiem to kibice znienawidzonych druzyn potrafia isc razem w strone wroga.
Dodano: 24.10.2017 10:58    Przez: ~Nie zrozumiecie klimatu
Manipulacje Chojeckiego i Kowalskiego czyli sk**wysyństwo nie zna granic.
Dodano: 24.10.2017 14:15    Przez: ~wolna-polska.pl
Większe kary pieniężne na tych bydlaków To by ich ostudziło Brawo Policja