Dzisiaj jest środa 14 listopada 2018, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21344) SPORT FORUM FIRMY (5251) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
8 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Śmiertelny wypadek w Dąbrowicach Starych. Zginęła ... (26)Kamena Rally Team. Rajdowcy zakończyli sezon na Wę ... (0)

Konin lubi książki, czyli spotkanie z pisarką Dorotą Masłowską

Dodano: 24.10.2017 08:48

Miejska Biblioteka Publiczna w Koninie, Dyskusyjny Klub Książki oraz Centrum Kultury i Sztuki w Koninie zapraszają 26 października o godz. 18.00 na spotkanie z pisarką Dorotą Masłowską.

Dorota Masłowska - pisarka, autorka sztuk teatralnych, urodziła się 3 lipca 1983 roku w Wejherowie. Debiutowała w roku 2000 w organizowanym przez miesięcznik "Twój Styl" konkursie "Dzienniki Polek", w którym została nagrodzona. Jej faktyczna kariera literacka rozpoczęła się od powieści "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną", wydanej w 2002. Dla autorki zaowocowało to Paszportem Polityki, nagrodą Złote Pióro Sopotu oraz nominacją do Nike. Jednak to wydany cztery lata później "Paw królowej" przyniósł jej tę najważniejszą polską nagrodę literacką. Po "Pawiu królowej" Masłowska zwróciła się w stronę teatru i to z dużym powodzeniem. Jej dramat "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę "Między nami dobrze jest" otrzymała nagrodę Ministra Kultury. W 2012 ukazała się trzecia powieść Masłowskiej – "Kochanie, zabiłam nasze koty", która wg samej autorki jest jej najbardziej przemyślaną powieścią. Najnowsza książka Doroty Masłowskiej z ilustracjami Macieja Chorążego „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”, to kompilacja tekstów z lat 2014-2016. Dorota Masłowska w niepodrabialnym stylu przetrząsa w nich lumpeks kultury współczesnej, wyciągając z niego zjawiska niekoniecznie chwalebne i atrakcyjne, ale nieodmiennie barwne i wielomówne.

- Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu to zupełnie nowy cykl, kierowany do ludzi takich jak my, nadwrażliwych, zdziwaczałych, emocjonalnie pokiereszowanych humanistów. Do tych, którzy na przekór modom, prądom, falom, pływom i horoskopom lubują się w nielubianym, interesują nieinteresującym - mówi Masłowska.

Spotkanie w bibliotece miejskiej poprowadzi Agata Grenda. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Konin lubi książki" finansowanego z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wstęp wolny

  • Konin lubi książki, czyli spotkanie z pisarką Dorotą Masłowską

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin lubi książki,   Dorota Masłowska,   biblioteka,   KBO,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.