Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19150) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (27)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (1)

Słupca. O nowej drodze do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego

Dodano: 26.10.2017 17:11
Źródło: LM.pl

Jednostka wojskowa w Powidzu będzie się rozbudowywać. Na jej terenie mają powstać magazyny techniczne NATO. W związku z tym konieczne będzie wybudowanie drogi łączącej autostradę A2 z 33. Bazą Lotnictwa Transportowego. O rozwiązaniach komunikacyjnych dyskutowano ostatnio w Starostwie Powiatowym w Słupcy.

Plany umieszczenia magazynów uzbrojenia wojsk amerykańskich w Polsce sięgają 2015 roku. Dziś wiadomo już, że umieszczenie na wschodniej flance NATO jest realne. Inwestycja budowy w Powidzu jest nie tylko długofalowa i kosztowna, ale w związku z planami rozbudowy jednostki konieczne jest wybudowanie nowej drogi ułatwiającej komunikację wojsku. Strona wojskowa już przygotowała projekt jak miałaby przebiegać nowa droga, żeby nie odciąć gminy Powidz od łączności z siedzibą powiatu i miejscowościami ościennymi.

Na ten temat dyskutowano w Starostwie Powiatowym w Słupcy. I inicjatywy wojewody, ustanowiony przez niego pełnomocnik, zaproponował starości zorganizowanie spotkania z samorządowcami z powiatu gnieźnieńskiego (gmin Czerniejewo i Witkowo), miasta Słupca, gminy Strzałkowo oraz gminy Powidz.

- Z uwag i koncepcji poszczególnych samorządów stworzona zostanie koncepcja wspólna, nie deprecjonująca koncepcji wojska, a jedynie mająca na celu wprowadzenie drobnych korekt ułatwiających realizację tej inwestycji – informuje Starostwo Powiatowe w Słupcy.

Być może w Słupcy odbędzie się również jedno z posiedzeń Sejmowej Komisji Obrony, którego tematem będą rozwiązania komunikacyjne wokół 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu.  

fot. Starostwo Powiatowe w Słupcy

  • Słupca. Dyskutowali o drodze do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego
  • Słupca. Dyskutowali o drodze do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego
  • Słupca. Dyskutowali o drodze do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego
  • Słupca. Dyskutowali o drodze do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego
  • Słupca. Dyskutowali o drodze do 33. Bazy Lotnictwa Transportowego

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Chyba kogoś pokręciło Powidz leży w starostwie słupeckim, a wy piszecie że dyskutowano w Kole.
Dodano: 26.10.2017 18:07    Przez: ~jadzia
jadzia.... czytaj ze zrozumieniem....
Dodano: 26.10.2017 20:35    Przez: ~jaga
Antoni pobuduje drogę dla Jnkesów tam gdzie będzie chciał.
Dodano: 27.10.2017 09:33    Przez: ~tiszleon
I tak ma być. Bo Ci Jankesi to inwestują ok 250mln USD czyli 1 mld zł. W magazyny techniczne a w realu przecież ma być to skład sprzętu i amunicji. Są też szanse na kolejne takie inwestycje. To jest real a nie francusko-niemieckie obietnice. Warto dodać, że gdyby w pełni zrealizowany zakusy USA na budowę u nas magazynów technicznych to będzie w nich sprzęt jaki niedługo nabędą też Polacy, czyli będziemy potrafili go obsłużyć a także mają być składy amunicji (drogiej) więc i zapasy będziemy mieć pod ręką. Oby nowa dywizja artylerii USA planowana w EU była w PL a nie DE czy NL jak do tej pory a z nią skład amunicji rakietowej jaką to osprzęt do niej nabędziemy 2017/2018.
Dodano: 27.10.2017 11:19    Przez: ~lo bardzo dobrze
To najgorsza opcja z z możliwych, gdy szuka się przyjaciół daleko, a wrogów w krajach ościennych. A wystarczyłoby żyć tylko i aż tylko w zgodzie z sąsiadami. Amerykanie już dość narobili bałaganu w świecie. Jestem nadal sympatykiem PIS, ale polityka ministra Macierewicza budzi we mnie głęboki sprzeciw. To człowiek szukający wszędzie wojny. W razie zagrożenia jankesi w niczym nam nie pomogą, zaś składy amunicji staną się celem nr 1. Nic, tylko uciekać, jak najdalej od Powidza.
Dodano: 28.10.2017 11:11    Przez: ~Leśnik
Czy ktoś wie, jak dokładnie ma przebiegać ta droga (jak jest to ujęte w planach)?
Dodano: 30.10.2017 17:22    Przez: ~Andrzej
Ci co pobudowali domy w Powidz lub zakupili działki mogą kiedyś oglądać swój dobytek z powietrza jak się Putin zdenerwuje..Jako sympatyk PiS-u tego nie rozumie i nie popieram Jankesi nigdy nam nie pomogą najwyżej zaszkodzą...
Dodano: 27.11.2017 20:37    Przez: ~Polak

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.