LM.plSportNie grali, a wygrali. Wielki powrót Jakuba Dębowskiego

Nie grali, a wygrali. Wielki powrót Jakuba Dębowskiego

2:1 Sokół Kleczew pokonał na własnym terenie Pogoń II Szczecin. Po wielomiesięcznej pauzie spowodowanej kontuzją na III-ligowe boiska powrócił Jakub Dębowski.

Kleczewianie w sobotę mierzyli się z rezerwami ekstraklasowej Pogoni Szczecin. W składzie Portowców na mecz z Sokołem znaleźli się m.in. Lasha Dvali, Mate Tsintsadze i Sebastian Kowalczyk, grający na co dzień w pierwszej drużynie. Szczecinianie od początku meczu mieli przewagę na boisku, ale nie przekładało się to na okazje podbramkowe.

Gospodarze natomiast wykorzystali do maksimum wszystkie swoje okazje. Już w pierwszej połowie Sokół wyszedł na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę we własnej siatce umieścił Patryk Adamczuk.

Po zmianie stron piłkarzom Tomasza Bekasa udało się podwyższyć prowadzenie i znów w sytuacji bramkowej dopisało im szczęście. Piłkę w boisku tuż przy linii końcowej utrzymał Joshua Balogun. Następnie skrzydłowy Sokoła chciał dogrywać piłkę w pole karne, ale zrobił to w tak nieoczekiwany sposób, że piłka przelobowała bramkarza Pogoni II, wpadając do siatki.

Szczecinianie w końcówce meczu przycisnęli Sokoła. Gra się zaostrzyła, a jeden z zawodników gości obejrzał drugą żółtą kartkę. Grając w dziesiątkę Pogoń II była jednak w stanie pokonać jeszcze bramkarza kleczewian. W 90. minucie po dograniu z bocznego sektora honorowego gola strzelił Hubert Matynia.

Ostatecznie Sokół Kleczew zwyciężył 2:1, odnosząc czwarte zwycięstwo na własnym terenie. W ostatnich minutach spotkania na boisku zameldował się jeszcze Jakub Dębowski. Dla powracającego po długiej kontuzji kapitana Sokoła był to pierwszy ligowy występ od kwietnia bieżącego roku.

Dzięki zwycięstwu drużyna Tomasza Bekasa z 27 punktami na koncie zajmuje piąte miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie już w przyszłą sobotę. Tym razem kleczewianie podejmą Bałtyka Gdynia.

Sokół Kleczew - Pogoń II Szczecin 2:1 (22' Patryk Adamczuk (sam.), 67' Joshua Balogun - 90' Hubert Matynia)

Sokół Kleczew (skład wyjściowy): Hubert Świtalski - Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Tomasz Koziorowski, Wojciech Antczak, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Arkadiusz Bajerski, Jan Paczyński, Łukasz Cichos.

Pogoń II Szczecin (skład wyjściowy): Jakub Bursztyn – Jędrzej Kujawa, Patryk Adamczuk, Lasha Dvali, Hubert Matynia, Mate Tsintsadze, Sebastian Kowalczyk, Patryk Paczuk, Rafał Maćkowski, Jakub Paprzycki, Adrian Benedyczak