Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18059) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Walczą ze stereotypami. Żywa Biblioteka po raz trzeci w Koninie

Dodano: 29.10.2017 10:18

Po raz trzeci w Koninie odbędzie się „Żywa Biblioteka”. W tym roku wypożyczyć będzie można między innymi imigrantkę, czy kobietę ezoteryczną.

Żywe Książki będą czekać na czytelników 4 listopada od godz. 11 do 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Dworcowej. To niezwykła okazja do poznania osób spotykających się na co dzień ze stereotypowym ich postrzeganiem ze względu na niepełnosprawność, pochodzenie, religię, czy orientację seksualną.

- Taka rozmowa trwa zwykle 0.5 godziny, w ubiegłym roku jedna z rozmów trwała ponad 3 godziny. Tylko od Państwa zależy jak długo zechcecie być z nami - katalog naszych Żywych Książek jest różnorodny – informuje Anna Klechniowska, organizatorka „Żywej Biblioteki Konin”.

W ubiegłych latach koninianie mieli okazję porozmawiać z osobami niepełnosprawnymi, amazonkami, aktywistką o prawa człowieka, byłym narkomanem, gejem, muzułmanką, żydówką, czy feministką. Teraz poza wymienionymi będą: była alkoholiczka, osoba walcząca z depresją i otyłością, mama niepełnosprawnego dziecka, ewangelik oraz kobieta ezoteryczna. Spotkaniom towarzyszyć będą pokazy filmów i zdjęć związanych z ideą „Żywych Bibliotek”.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny. W czasie, gdy dorośli będą zajęci rozmowami, dziećmi zajmą się wolontariusze.  

  • Walczą ze stereotypami. Żywa Biblioteka po raz trzeci w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

sodoma i gomora nadciąga :P
Dodano: 29.10.2017 12:29    Przez: ~pio
Już widzę oczami wyobraźni przeogromną aktywność prawdziwych katolików dbających o czystość obyczaju i tradycyjne wartości ludu bożego urobionego w klimatach polskiego parafialnego zaścianka. Aktywiści ci z pewnością będą namawiać ludzi do odwiedzania bibliotek, zwracania uwagi na odmienność postrzegania świata przez innych ludzi, wzmożenia empatii oraz zaspokajania oczekiwań innych osób w odniesieniu do wartości cywilizacyjnych współczesnego świata. Już widzę grupki młodych ludzi o poglądach tolerancyjnych niemaszerujących ze sztandarami ONR, Młodej-Wszy-Polskiej, patriotycznych rodzin prawdziwych polaków, którzy nucąc bogoojczyźniane modły i pieśni będą namawiali innych do miłości bliźniego i jego poglądów.
Dodano: 29.10.2017 12:54    Przez: ~Zdzich@
No własnie. Robione jest przeciwko. Sam napisałeś przeciw komu . Nic dodać nic ująć. Samozaoranie
Dodano: 30.10.2017 12:48    Przez: ~Pio
My Prawdziwi Polacy jesteśmy tolerancyjni pod każdym względem, a że nie tolerujemy lewaków, różnej maści zboczeńców i najeżdzców islamskich, to zdrowy i patriotyczny objaw prawdziwego polskiego patrioty.
Dodano: 29.10.2017 16:46    Przez: ~Polska dla Polaków
Poza tym wszystko w porządku?
Dodano: 29.10.2017 20:12    Przez: ~jaś
juz widze ten bol dupy ludzi w komentach, zieeeew. Fajna akcja.
Dodano: 30.10.2017 06:48    Przez: ~ratata
Super! Polecam każdemu.
Dodano: 30.10.2017 08:24    Przez: ~zapa

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.