Dzisiaj jest sobota 30 maja 2020, imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18008) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
19 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Konin. Platforma Obywatelska chce wspólnej listy wyborczej

Dodano: 31.10.2017 14:34
Źródło: LM.pl

Platforma Obywatelska jest gotowa do wyborów samorządowych. Ma program, a w Koninie planuje stworzyć i podpisać deklarację ideową. Jej efektem będzie wspólna lista wyborcza. Czy wystartuje z niej Józef Nowicki? Nie jest to wykluczone.

Politycy Platformy Obywatelskiej przekonują, że zgodnie z 75-stronnicowym programem, zamierzają decentralizować państwo, a przy tym wzmocnić rolę samorządu.

- Program jest podstawą naszych rozmów z partnerami. Będziemy się spotykać, żeby rozmawiać o mieście, powiecie, regionie. O tym co trzeba zrobić i czy łączy nas na tyle dużo, żeby stworzyć wspólną listę – mówi poseł Tomasz Nowak.

Zanim do tego dojdzie, podpisana ma zostać deklaracja, która stworzona zostanie na wzór takiej, jaka powstała w Opolu: „W trosce o los naszej ojczyzny zachowując pluralizm poglądów i szacunek dla różnorodności, deklarujemy podjąć wspólny wysiłek związany z pełną współpracą naszych środowisk na rzecz konstytucyjnych wartości [...]”.

- Ta nasza deklaracja nie będzie będzie przeciwko PiS. Chcemy, żeby była ona na rzecz otwartego, wolnego miasta i z perspektywą, która da szansę na rozwój Konina – mówi Tomasz Nowak.

- Od samego początku wiedzieliśmy, że żeby wygrać wybory będziemy się musieli zjednoczyć. Na wszystkie spotkania zapraszaliśmy koleżanki i kolegów z opozycji oraz stowarzyszeń demokratycznych. Mieliśmy czas, żeby się poznać. Chcielibyśmy, aby te rozmowy o współpracy były kontynuowane – dodaje Henryk Drzewiecki z „Klubu Obywatelskiego”.

Rozmowy rozpoczną się w listopadzie i potrwają do grudnia. W styczniu ma zostać podpisana deklaracja, a w lutym powinni pojawić się już kandydaci.

- Myślimy o kandydacie, który będzie realizował określoną wizję, programu oraz miasta niezawłaszczonego przez samorząd à la PiS – mówi poseł Nowak. - Wszyscy kandydaci będą na takich samych prawach. Jeśli się pojawi ewentualnie prezydent Nowicki to będzie on poddany tym samym rygorom porozumienia, jak wszyscy inni – dodaje.

Kandydata, bądź kandydatów poznamy najwcześniej na przełomie lutego i marca. 

  • Konin. Platforma Obywatelska chce wspólnej listy wyborczej

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

dobra zmiana dla konina to w stu procentach nowa rada miasta oraz nowy prezydent nastepnie przeglad prezesow miejskich spolek redukcja stanowisk pracy w urzedzie miasta czyste i czytelne przetargi popieranie lokalnego biznesu promocja konina i regionu
Dodano: 31.10.2017 16:24    Przez: ~anty
MIELIŚCIE SWOJE 8 LAT I CO WSZYSTKO CHCIELIŚCIE SPRZEDAĆ U NIEMCA WAM I NOWICKIEMU DZIĘKUJĘMY
Dodano: 31.10.2017 14:54    Przez: ~Budyń
Może w deutchland spróbujcie macie u swoich tam większe szanse
Dodano: 31.10.2017 14:48    Przez: ~Al
Choćby mi Tusk dawał milion złotych polskich nie zapisał bym się do PO, dlatego, że jestem Prawdziwym Polakiem i Patriotą.
Dodano: 31.10.2017 16:36    Przez: ~Polska dla Polaków
Bezrobocie spada, gospodarka ma się dobrze, kasy w budżecie przybywa, gdyby tak jeszcze zarobki poszybowały w górę a ceny spadły, no ale wszystko powoli i w swoim czasie.
Dodano: 31.10.2017 17:41    Przez: ~Dobra Zmiana

KOMENTARZE

Może w deutchland spróbujcie macie u swoich tam większe szanse
Dodano: 31.10.2017 14:48    Przez: ~Al
MIELIŚCIE SWOJE 8 LAT I CO WSZYSTKO CHCIELIŚCIE SPRZEDAĆ U NIEMCA WAM I NOWICKIEMU DZIĘKUJĘMY
Dodano: 31.10.2017 14:54    Przez: ~Budyń
Tak jest, Polki i Polaki, bo przez 8 lat rządów Platformy... no i obowiązkowo wtrącamy Niemcy, a marny poliglota pisze "Deutschland", jakby dodając mocy...Gdyby nie niemiecka gospodarka, z którą jesteśmy związani, nie byłoby tak dobrze w naszej gospodarce...
Dodano: 31.10.2017 15:00    Przez: ~qwerty
Niemiecka gospodarka? Masz na myśli Lidl Kaufland itd która niszczy wszystko swoim globalizacja wmawiać nam że za mało pracujemy i nie możemy więcej zarabiać bo by im się to nie opłacało by musieli gdzie indziej inwestować?
Dodano: 31.10.2017 15:06    Przez: ~Asd
Niestety, ale niemiecka gospodarka nie gwarantuje nam dobrobytu długookresowo a wręcz gwarantuje stagnację na średnim poziomie. Na wspólnym i otwartym rynku UE nie ma szans by Polska zgromadziła kapitał i miała czas na przetestowanie i wdrożenie produktu o zasięgu sprzedaży międzynarodowym i opartym o własne kadry, pomysły; czyli projektu dającego zarobki i zyski na poziomie niemieckim. Dlatego Korea Południowa, częściowo Japonia i do dziś Chiny zamknięte były dla gospodarek międzynarodowych by najpierw zbudować swój produkt, testować u siebie - kosztem rynku wewnętrznego, zbudować dużą spółkę, zebrać kapitał i dopiero otwierali swój rynek gdy mieli produkt na handel.
Dodano: 31.10.2017 15:21    Przez: ~lo 1
z takich oto powodów Korea miała ponad 20 lat izolacjonizmu gospodarczego i twierdzi, że dziś by zrobiła tak samo. Chiny pozwalały tylko na inwestycje przy udziale wspólników - chińczyków z opcją wykupu itd. Faktem bezspornym jest że krótkookresowo i średnio okresowo UE nam się opłaci. Nawet w długim okresie czasu by się opłaciła gdybyśmy nie sprzedali telekomunikacji i kilku innych branż, które to teraz mając kapitał z rynku 40mln Polaków mogły by inwestować na Białorusi, Słowacji, Chorwacji, Afryce itd by budować Polskie spółki, na polskiej giełdzie, gdzie Polacy by inwestowali w emerytur. Ot jak jest na całym świecie, ale jak się nie ma miliardów zł z tych spółek tylko drobnicę jak jedzenie masz u Niemca i od Niemca z Lidla to silnej polski szybko w UE nie zbudujesz ... bo za co i z czego? Taki Orange czyli eks TP potrafiła mieć 2 mld zysku rocznie.
Dodano: 31.10.2017 15:26    Przez: ~lo 2
Troska w ustach PEŁu przestepczej organizacji ha,haha,tylko ciemnota złodziej i tepy byk zagłosuje na ta kloake.
Dodano: 31.10.2017 15:40    Przez: ~Kamil
POgonić "aktora" z tego miasta i regionu raz na zawsze!!!! won
Dodano: 31.10.2017 15:41    Przez: ~zębatka
dobra zmiana dla konina to w stu procentach nowa rada miasta oraz nowy prezydent nastepnie przeglad prezesow miejskich spolek redukcja stanowisk pracy w urzedzie miasta czyste i czytelne przetargi popieranie lokalnego biznesu promocja konina i regionu
Dodano: 31.10.2017 16:24    Przez: ~anty
Po co kandydujecie przecież tu już nic nie ma do sprzedania wszystko co mogliście to sprywatyzowaliście
Dodano: 31.10.2017 17:24    Przez: ~Hjkl
Do anty - ... i zastapienie wszystkich Pisiewiczami, ktorzy dopadliby do koryta niczym wyglodniale knury i zarly (czytaj kradly dla siebie, rodziny, znajomkow etc). Chcesz tego by takie swinie wyglodniale do reszty zzarly nasze miasto i wprowadzilo jeszcze wieksze kolesiostwo i nepotyzm?
Dodano: 31.10.2017 17:24    Przez: ~Pn
POpaprańce,komuchy ,UBeki wonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!
Dodano: 31.10.2017 19:19    Przez: ~ce ka Zofija
Ty wyzej a ty skad sie urwales?
Dodano: 31.10.2017 19:40    Przez: ~Pn
Ohoooooo. W Niemczech spadły wpływy z kolonii polskiej!!!!
Dodano: 31.10.2017 20:28    Przez: ~PL
Platforma obywatelska chce wspólnie sprzedać to co zostalo
Dodano: 31.10.2017 20:32    Przez: ~Do
Mówiliśmy że kopalnie do zamknięcia bo straty a kopalnie zyski przynoszą. Stocznie źle węgiel zły wszystko co polskie to źle. To wynocha do niemczech
Dodano: 31.10.2017 20:33    Przez: ~Alkop
Ale nie podniesienie nam wieku emerytalnego????????????
Dodano: 31.10.2017 20:49    Przez: ~Pytam
Niemiecka gospodarka jest jedną z najbardziej innowacyjnych na świecie. Niemcy postawili na produkcję i wychodzą na tym świetnie, mają PRAWDZIWĄ nadwyżkę budżetową ! Korea Południowa ? Japonia ? Przykładem czego ? Oni akurat, podobnie jak współczesne Chiny, byli fabrykami na zlecenie, potem, dużo później, postawili na innowacje, ale nie w żadnej izolacji, a w maksymalnym otwarciu na świat. Izolacją chyba było tylko to, jak w Korei, że wysokimi podatkami obłożono zagraniczne towary, bo nie technologie i nie produkcję na zlecenie. Jednakże ten model zbankrutował w latach 90 i Korea całkowicie zmieniła swe podejście.
Dodano: 31.10.2017 22:02    Przez: ~qwerty
Lidl i Kaufland ? Aldi, Rossmann... ale produkcją to nie jest :) Ja o produkcji, bowiem w Polsce są zakłady produkcyjne, produkujące dla niemieckiego przemysłu, szczególnie automotive. To jest ten nasz plus.
Dodano: 31.10.2017 22:03    Przez: ~qwerty
Kopalnie do zamknięcia porty do zamknięcia. LOT też wg Tuska był nierentowny. Polacy za mało i krótko pracują. Co jeszcze POpaprancy wymyślili?
Dodano: 31.10.2017 22:16    Przez: ~Gura
PiS za to skrocil wiek emerytalny ale tym samym dal Polakom glodiwe emerytury. Dpaczego o tym nie mowifie fanatycy pissuarscy???
Dodano: 01.11.2017 00:23    Przez: ~Pn
do pn kolego ja mam poglady lewicowe i to ja kilka lat temu wymyslilem wyraz pis-uar a dokladnie pis-uar polityczny ale bycie lewicowcem nie zwolnia mnje od obiektywnego osadu tego co rajcy naszego miasta wyprawiaja pozdrawiam
Dodano: 01.11.2017 00:48    Przez: ~anty
Do anty - ja tez widze i potrafie myslec. Moze obecna wladza nie jest z mojej bajki (ostrzegalem wiele razy przed wyborami by nie gosowac na wielu z nich) ale jak patrze co robia pissuary w innych miejscach PL to mowie im NIE. Mam na mysli Pisiewiczow (niedojdy z nadania politycznego w spolkach pabstwa), aparatczyki w T K, w sadach etc. To jest chore. To prawie jak dyktatura, ktorej nie chce.
Dodano: 01.11.2017 06:20    Przez: ~Pn
Pn, Polacy mają emerytury takie jakie sobie wypracowali przez życie. Jak całe życie się nie robiło nic by sobie polepszyć to te 5 lat różnicy nie robi
Dodano: 01.11.2017 10:19    Przez: ~Aok
Już sam fakt, że dopuszczacie możliwość współdziałania i popierania Józefa Nowickiego stawia was na przegranej pozycji. Już zapomnieliście kto to taki, jakie są jego korzenie?
Dodano: 31.10.2017 14:52    Przez: ~best
No kto to taki ?! Nikt tak nie rzuca pomówieniami jak PiS i akolici... Zauważę, że Suweren wybrał Nowickiego w głosowaniu, aż 2 razy. Czy Suweren może się mylić ?
Dodano: 31.10.2017 14:57    Przez: ~qwerty
Tak, społeczeństwo konińskie jest lewackie i dlatego błądzi, wybierając nieodpowiednich ludzi.
Dodano: 31.10.2017 16:43    Przez: ~Prawica
Rozwiązać społeczeństwo i powołać nowe ! PiS jak komuniści w swych oczekiwaniach :)))
Dodano: 31.10.2017 21:58    Przez: ~qwerty
Sukcesem platformy było to że obiecywali nigdy nie skumać się z sld. To była tylko zasłona dymna tak jak cała reszta obietnic. Testowali wyborców.... no i przegrali.
Dodano: 01.11.2017 09:16    Przez: ~O tempora...
Kloaczne "elyty" PO-gardy łapy precz od Polski i Polaków.
Dodano: 01.11.2017 11:30    Przez: ~rauuussss
I sprzedacie do reszty wszystko co nasze?
Dodano: 31.10.2017 14:54    Przez: ~Sex
Spoko, PiS tylko zatapia PAK.
Dodano: 31.10.2017 15:01    Przez: ~qwerty
W trosce o los naszej ojczyzny????? Macie na myśli Niemcy 🇩🇪 czy Polskę 🇵🇱??????
Dodano: 31.10.2017 14:57    Przez: ~Nasz
Pisiewiczow...
Dodano: 31.10.2017 17:26    Przez: ~Pn
Może poszukajcie poparcia w KWB Konin. To duża grupa zawodowa w koninie
Dodano: 31.10.2017 15:03    Przez: ~Xeon
A jeden radny wymyślił sobie, że musowo trzeba go przeprosić... Panie radny, tu się zgina dziób pingwina!
Dodano: 31.10.2017 15:59    Przez: ~sygnalista
Choćby mi Tusk dawał milion złotych polskich nie zapisał bym się do PO, dlatego, że jestem Prawdziwym Polakiem i Patriotą.
Dodano: 31.10.2017 16:36    Przez: ~Polska dla Polaków
To tkwij w szambie i popieraj siki (piss).
Dodano: 31.10.2017 17:27    Przez: ~Pn
Bezrobocie spada, gospodarka ma się dobrze, kasy w budżecie przybywa, gdyby tak jeszcze zarobki poszybowały w górę a ceny spadły, no ale wszystko powoli i w swoim czasie.
Dodano: 31.10.2017 17:41    Przez: ~Dobra Zmiana
Poczekaj na koniec roku to zobaczysz ile miliardow brakuje w Polsce...
Dodano: 31.10.2017 17:53    Przez: ~Pn
A co Pn zrobisz skok stulecia na budżet Państwa ?
Dodano: 31.10.2017 18:17    Przez: ~Nie waż się
Na co skok? Po co robic skok na ogromny deficyt? Moze mam dolozyc ze swoich i wtedy zrobic skok? Nigdy w zyciu.
Dodano: 31.10.2017 19:17    Przez: ~Pn
Do pn zobaczymy tak jak mówisz będziemy wiedzieć bo afery po dopiero wychodza
Dodano: 31.10.2017 20:19    Przez: ~Ai
To nie afery poprzednijow tylko sciema Mateuszka, ze jest dobrze kiedy jest zle bo PiS zadluza ciagle i ogromnie państwo nasze. A "kreatywna ksiegowosc" ma krotkie nozki. Wam moze taki Mateyszek bajki w prezentacjach PiwerPoint opowiadac - wy lykacie wszystko jak oelikany - ale madrzy ludzie nie dadza sie zmanipulowac.
Dodano: 01.11.2017 00:27    Przez: ~Pn
Pn już bardziej niż za Tuska nie da się zadluzyc kraju. To co on nam zrobił sprzedając cała gospodarkę szwabom swoim rodakom będziemy wiele wiele lat odkrecac
Dodano: 01.11.2017 21:11    Przez: ~Saq
nie chcemy kolejnych lat okradania i oszukiwania państwa - precz z PO
Dodano: 31.10.2017 16:52    Przez: ~rtg
Przez PiS tez nie. Nie chcemy PiS w Koninie.
Dodano: 31.10.2017 17:27    Przez: ~Pn
W ostatnim sondażu poparcie dla PiS-u- 43%, zaś PO- 22%, o .N to już nie wspomnę, po prostu żenada.
Dodano: 31.10.2017 17:45    Przez: ~Symp. PiS
Poczekamy... zobaczymy... Konin ma byc bez piss i tak nedzie. Amen!
Dodano: 31.10.2017 17:54    Przez: ~Pn
Pn bo ci wprowadza zakaz odwiedzin na oddziale
Dodano: 31.10.2017 20:20    Przez: ~Cfaniak
Komputer powinien mu ktoś zabrać, bo bzdety wypisuje.
Dodano: 01.11.2017 12:29    Przez: ~Acer
Nie ma personaliów, bo nikt z PO nie chce być prezydentem Konina (nikt z tych, którzy mogliby liczyć na ewentualne głosy). Lorek pewnie by chciał, ale boi się wyjść spod buta Nowickiego, bo to jemu wszystko zawdzięcza. Steinke dawno powiedział, że nie ma ochoty , spełnia się w tym co robi. Waszakowa... powiedzmy, że jest tam gdzie jest i może lepiej, żeby tak zostało. Jeszcze jakiś czas temu Lorek był pewien, że będzie następny w kolejce, bo PiS miał wprowadzić dwukadencyjność z wzięciem pod uwagę wcześniejszych lat i to by Nowickiego zablokowało. Nie brał pod uwagę, że PiS też się mocno włączy o walkę o stołek, widać przecież co robi Itmanowa. No ale Nowickiemu nie zablokowano możliwości startowania, to wystartuje, daję sobie obie nogi tuż przy pupie obciąć :) no i wygra i Konin czekają kolejne 4 lata stagnacji, bo z całym szacunkiem, ale tylko to słowo ciśnie się na usta określając Komin za władzy Nowickiego.
Dodano: 31.10.2017 16:53    Przez: ~x
A pisałem lka ładnych lst temu tylko nie Nowicki... hehehe... mialem racje.
Dodano: 31.10.2017 17:29    Przez: ~Pn
Ty wyzej se popieraj pis. Konin bedzie na NIE dka pisu.
Dodano: 31.10.2017 17:55    Przez: ~Pn
Pn na prezydenta komuśzka haha
Dodano: 31.10.2017 20:26    Przez: ~Pn
Do podszywacza Pn wyżej - tak, bylbym lepdzy od kazdego pissuara. Prezydent powinien byc spoza piss.
Dodano: 01.11.2017 00:29    Przez: ~Pn
PO nas sprzeda tak jak to robiło poprzednio
Dodano: 31.10.2017 16:53    Przez: ~lili
Pis za to zniszczy region (brak odkrywki i upadek kopalni)
Dodano: 31.10.2017 17:29    Przez: ~Pm
PM pamiętaj że te rude sprzedały wszystko
Dodano: 31.10.2017 20:55    Przez: ~Pn
PO sprzedalo ale PiS zsmknie kppalnie. Pamiętaj oto tym. A to równa sie tragrdia dla regionu. O tym tez pamiętaj.
Dodano: 01.11.2017 00:31    Przez: ~Pn
P.S. W związku z powyższym... nie wiem, co jest gorsze....
Dodano: 01.11.2017 00:39    Przez: ~Pn
Pn gamoniu jedyny który może zamknąć to solorz
Dodano: 01.11.2017 21:13    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.