Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17342) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 9oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
,,Kopernik" znów najlepszy. Grają też w Grarantann ... (0)Koninianie w "Kwarantańcu" polskich choreografów i ... (0)

Bez decyzji co do Ościsłowa? Potrzebny program kompensacyjny

Dodano: 1.11.2017 08:14

Potrzeba programu kompensacyjnego dla regionu. Zdaniem posła Tomasza Nowaka, czasu na decyzję co do nowej odkrywki Ościsłowo już nie ma.

Budowa odkrywki Ościsłowo była szansą na ocalenie miejsc pracy w konińskiej kopalni. Przed ubiegłoroczną Barbórką pojawiła się nadzieja – decyzja o odrolnieniu terenów pod planowaną inwestycję. Niedługo potem okazało się, że z potrzebną do uzyskania koncesji decyzją środowiskową łatwo nie będzie. Poseł Platformy Obywatelskiej o ten stan rzeczy obwinia rządzących.

- Od 2 lat jesteśmy w permanentnym braku decyzji rządu na temat przyszłości zagłębia paliwowo-energetycznego - mówi Tomasz Nowak. - Chciałbym, żeby ministrowie środowiska i energii powiedzieli jasno i czytelnie, czy będzie koncesja dla Ościsłowa, czy nie będzie, czy będzie decyzja środowiskowa, czy nie – dodaje.

Zdaniem posła Nowaka czasu na budowę odkrywki brakuje. To też podkreślają związkowcy z konińskiej kopalni.

- Jeśli nie ma decyzji co do rozwoju energetyki to trzeba wprowadzić program kompensacyjny. Jeżeli chce się zniszczyć region i miejsca pracy to trzeba to skompensować w jakiś sposób. Takiego programu będziemy żądać – mówi Nowak. - Liczę, że nie będę sam, że kiedy usłyszy o likwidacji naszej energetyki to cały region stanie i będzie żądać decyzji kompensacyjnej – dodaje.

Parlamentarzysta PO przyznaje, że potrzebna będzie pomoc finansowa, podobna do tej po likwidacji kopalni na Śląsku.

- Niech przeznaczą tu miliard złotych. Niech rząd zrobi program i niech pojawią się inne rozwiązania, a nie zostanie czarna dziura. Nie wyobrażałem sobie, że tak można grać regionem. Jestem tym przerażony. A najbardziej mnie boli, że wszystko było przygotowane w 2015 roku. Byliśmy dogadani, że Ościsłowo powstaje – mówi Nowak. 

  • Nie ma decyzji co do Ościsłowa? Potrzebny program kompensacyjny

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Nowak !Trzeba było wpuszczać lisa do kurnika(zegarka) a teraz płakać nad rozlanym mlekiem?To co wasz nierząd rudego folksdeutza zrobił z naszym regionem to i pana zasługa.
Dodano: 1.11.2017 08:36    Przez: ~kopalniok
P.S. Nie rozumiem jak można się cieszyć z upadku zakladu dzięki, ktoremu Konin funkcjonuje. Przeciez upadek tego zakladu to upadek tak naprawde regionu i Konina.
Dodano: 1.11.2017 09:14    Przez: ~Pn
Żal mi niektórych.Widzicie w kopalni samo zło ale to dzięki przemyslowi energetycznemu mógł rozwijać się nasz region.Ulrich piszesz że kopalnia od dwuch lat ujada.To fanatycy tacy jak ty widzą tylko to co chcą.Jak nastał PIS to ujadaja ale jak było PO to było wspaniale.Jesteś przesiakniety chorymi ideałami.Dla mnie nie liczy się kto rządzi tylko jak.Dla Twojej wiadomości jeszcze zwykły podatnik nie dorzucił ani złotówki do przemysłu energetycznego w naszym regionie.Wręcz przeciwnie dziesiątki milionów złotych wpływa do budżetu i tacy szczekacze jak Ty mają z tego niewymierne korzyści.Bez Tego znienawidzonego przemysłu biegał byś za snopowiazalka jeśli wiesz co to jest.
Dodano: 1.11.2017 09:17    Przez: ~Janek56
Co z obietnicą pani Zofii Itman miała przecież ratować kopalnię?
Dodano: 1.11.2017 09:35    Przez: ~m
Sprzedali kopalnie i taki mamy finał a Kto sprzedał każdy wie i komu
Dodano: 1.11.2017 08:57    Przez: ~on

KOMENTARZE

"czarna dziura" to zostaje po Kopalni, złoża się niedlugo skończą. Nie widzę sensu niszczyć kolejnych terenów żeby przedłużyć komuś pracę o rok albo dwa.
Dodano: 01.11.2017 08:25    Przez: ~Nc
Co z obietnicą pani Zofii Itman miała przecież ratować kopalnię?
Dodano: 01.11.2017 09:35    Przez: ~m
Miała ratować kopalnię ale nie ma czasu bo kupiła sobie działkę.
Dodano: 01.11.2017 10:08    Przez: ~Pn
Pani Z. Itman jest po słowie z min. Szyszko i ziemia w Ościsłowie będzie odrolniona, opozycyjni krytykanci.
Dodano: 01.11.2017 11:35    Przez: ~Symp. PiS
Szyszki za chwile nie bedzie wiec nic nie znaczy jego slowo.
Dodano: 01.11.2017 13:11    Przez: ~Pn
Jedynie z kim byliście dogadani to z Zygmuntem jak mu kopalnie cene złomu sprzedac
Dodano: 01.11.2017 13:42    Przez: ~Ghj
Poseł Nowak wzmozył aktywność aha przecież za rok wybory samorządowe I wszystko jasne
Dodano: 01.11.2017 13:52    Przez: ~Ghj
Brak Ościsłowa to same minusy - dla regionu, dla społeczności, dla systemu energetycznego itd. nawet dla jeziora Wilczyńskiego bo bez tego ten rurociąg prawdopodobnie nie powstanie! Jestem z Wilczyna i jestem za Ościsłowem.
Dodano: 01.11.2017 17:21    Przez: ~Wilk
Do Wilk - wreszcie jakis madry i normalny głos a nie szczejanie bandy pseudoekoterrorystow.
Dodano: 01.11.2017 18:07    Przez: ~Pn
Niestety ale wiele osób kompletnie nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji likwidacji przemysłu energetycznego w Koninie. To nie jest tak, że "kilku górników straci pracę". W Koninie na palcach jednej ręki można policzyć firmy o zasięgu ponadregionalnym, które siedzibę mają własnie tutaj. Strata 6 tys. miejsc pracy byłaby dotkliwa nawet dla dużego miast wojewódzkiego a co dopiero Konina. To jednak nie tylko ludzie i ich dochody a co za tym idzie kolejni, którzy żyją z tego, że górnicy i energetycy te pieniądze wydają. To też dziesiątki milionów podatków, które zostają tutaj na miejscu. Są gminy, które dzięki tym podatkom funkcjonują. Znacie jakąś inną firmę z Konina, która byłaby uwzględniana w zestawieniach największych firm w Polsce? Jeśli ktoś jest za tym żeby to zmarnować to chyba powinien się nad sobą zastanowić.
Dodano: 01.11.2017 20:06    Przez: ~Monika
Złóż mamy do 2050 roku. Zapytaj w kwb
Dodano: 01.11.2017 20:38    Przez: ~S
powiedz to wszystkim ludziom związanym z kopalnią czy elektrownią.... czyli większości mieszkańców Konina i okolic... bo chcesz czy nie, ale każdy w regionie jest bezpośrednio czy pośrednio związany z zepakiem....
Dodano: 02.11.2017 11:37    Przez: ~???
bo pracujesz w kopalni, przuczyli Cię do nic nierobienia, oczywiście socjal Ci sie nalezy, dlatego jestes za Ościsłowem
Dodano: 04.11.2017 08:26    Przez: ~do Wilk
Panie Nowak !Trzeba było wpuszczać lisa do kurnika(zegarka) a teraz płakać nad rozlanym mlekiem?To co wasz nierząd rudego folksdeutza zrobił z naszym regionem to i pana zasługa.
Dodano: 01.11.2017 08:36    Przez: ~kopalniok
Qrwa pissuarski popaprancu nie wracaj do historii bo nikt juz w niej niczego nie znieni! Patrz co mozna zrobic. Traz rządzi twoj zasr...y piss i qrwa zamyka w bialy dzien kopalnie. O tym paprancu pisz a nie babrzesz sie w historii, na ktora nie masz najmnieszego wpływu! Tak, twoj piss decyduje czy zniszczyc region w imie zasr...j walki z Sokorzrm. A ta bezsensowna walka = czarna dziura w Koninie i regionie.
Dodano: 01.11.2017 09:06    Przez: ~Pn
Pn ty się nie POdniecaj bo ci klawiatura pęknie.
Dodano: 01.11.2017 10:06    Przez: ~coś ale nie PO
A Ty co platforma się podniecasz sprzedali prawie cały majątek państwowy wszystko popodnosili od wieku emerytalnego po podatki i taki bulwers tutaj robisz zmyj tą pianę z oczu i zobacz co twoi idole zrobili sprzedali region za grosze od cukrowni po kopalnie
Dodano: 01.11.2017 13:50    Przez: ~Hhj
Do Pn ty palancie peowski .
Dodano: 01.11.2017 17:30    Przez: ~ziom
Wy dwaj wyzej - zosyahe wam tylko piaba na tych paskudnych i smierdzacych pysjach. Nic wiecej pissuarskie miernoty intelektualne. Ha ha ha.
Dodano: 01.11.2017 18:09    Przez: ~Pn
Jak to nie ma decyzji? Przecież jest decyzja, że nie będzie decyzji szybko. Pan Solorz przecież odrzucił propozycję z zeszłego roku odkupu PAKu. Co ma rząd więcej zrobić? Chciał kupić i chce nadal. Ile można PAŚĆ prywatny biznes Solorza.? Co ten człowiek zrobił w biznesie komercyjnym? NIC. Jedzie na Państwie, przecież telewizja Polsat to biznes reglamentowany przez państwo (częstotliwość/koncesja), przecież sieć Plus powstała z państwowego Polkomtela, to samo PAK, Elektrim też był państwowy do 1992. Kluczyk, Solorz to historia od pucybuta do milionera w stylu rosyjskim a nie amerykańskim.
Dodano: 01.11.2017 23:02    Przez: ~olać
avatar Przez dziesięciolecia kopalnia prowadziła "radosną działalność" polegającą na eksploatowaniu zasobów naturalnych nie ponosząc rzeczywistych kosztów szkód społecznych i ekologicznych. Rzeczywiście to świetny biznes polegający na zasadzie biorę i nikomu nic nie oddaję. Raptem wielkie zdziwienie, bo ktoś chce rekompensaty za wyrządzoną degradacje. Kopalnia jest tak przyzwyczajona do stania ponad obowiązującymi zasadami oraz zdrowym rozsądkiem, że już prawie dwa lata ujada, złorzeczy, wypłakuje się w rękaw posła Nowaka zamiast po prostu po biznesowemu przygotować w końcu ten program kompensacyjny. I powtarzam to po raz setny, że gdyby nie ciuciubabki w sprawie jezior Wilczyńskich i utrata przez to zaufania to dziś kopalnia byłaby w zupełnie innym miejscu. Niestety obawiam się, że ten brak zgody to jedynie gra PiSu aby zmusić Solorza do sprzedania kopalni a wtedy radosna działalność bez odpowiedzialności powróci ze zdwojoną siłą.
Dodano: 01.11.2017 08:51    Przez: Urlich von Jungingen
Liczyłem i powtarzałeś do tej pory 94 razy więc przestań łżeć jak pies .
Dodano: 01.11.2017 12:54    Przez: ~ Borek
Urlich ty jak zawsze masz rację .Przypomnij tylko ile razy powtarzałeś ,że masz maturę i kursy niektóre .Było tego trochę co? Oj było miłośniku torfu i wyschniętych jezior.
Dodano: 01.11.2017 14:07    Przez: ~titanum
Pierwszy raz muszę przyznać rację Ulrichowi.
Dodano: 01.11.2017 18:44    Przez: ~Krok
masz w 100% racje Urlich, popieram Twoją wypowiedź. Z nikim i z niczym się nie liczą
Dodano: 02.11.2017 10:31    Przez: ~Rudolf
Sprzedali kopalnie i taki mamy finał a Kto sprzedał każdy wie i komu
Dodano: 01.11.2017 08:57    Przez: ~on
Kto ja zamknie (pis) tez wie kazdy.
Dodano: 01.11.2017 08:59    Przez: ~Pn
Solorz węgiel mógłby eksportować z zagranicy, nie niszcząc naszej ziemi, w czym problem ?
Dodano: 01.11.2017 11:41    Przez: ~Ekolog
Polska stoi na weglu i uzalezniona jest od wegla. A jak ci malo pseudoekolozku to spojrz ba Niemcy i ich kopalnie brunatne oraz plany na przyszlosc...
Dodano: 01.11.2017 13:13    Przez: ~Pn
Bzdura , w Niemczech powstanie najwyżej jedna nowa kopalnia a i to jest niepewne.
Dodano: 01.11.2017 18:46    Przez: ~Krok
PiSiory chuba postawili już znicz na grobie zwanym Kopalnia. Niedlugo go zapalą. No ale ich fanatycy, ktorzy sie dalu sqrwic ochlapem pincset, i tak beda pieli na ich czesc. Żałosne takie zachowania ale czego mozna sie spodziewać po takich miernotach intelektualnych. Szkoda Konina, szkoda regionu, który za chwile bedzie czarna dziura. To, co trwalo ponad pol wieku pissuary zniszcza w jedną kadencje, czyli raptem 4 lata. I wy, pissuarscy fanatycy na to? Zapewne bedzie hejt mojej odoby i minusowanie. Do dziela miernoty.
Dodano: 01.11.2017 08:58    Przez: ~Pn
Do Pn miernota to cię zrobił i napewno się teraz z tego wstydzi
Dodano: 01.11.2017 17:32    Przez: ~ziom
No comment śmieciu zwany Ziom.
Dodano: 01.11.2017 18:11    Przez: ~Pn
Pn żyłka ci wychodzi na czole bo pewnie powskopslowskie ryjki dopuszczały cię do koryta a teraz się urwało oj nie tylko twój kwik jest słyszalny w Polsce wielu się ukróciło a w każdym normalnym kraju jest jakieś rodzinne nawet w twoich kochanych niemczech jest coś na dziecko także wyluzuj z tym 500 plus i ochłapami :-)
Dodano: 01.11.2017 19:33    Przez: ~Loko
Jestem nadzwyczaj wyluzowany. A to pincset to nic innego jak qrstwo pilityczne. I tu nie ma co zaklinac faktow.
Dodano: 01.11.2017 19:57    Przez: ~Pn
Qrestwo to jest to co twój rudy kolega Donek Angeli zrobił za ciepłą posadkę w Brukseli sprzedał kraj i chciał zrobić z Polaków parobów Europy
Dodano: 01.11.2017 21:03    Przez: ~Hkko
Wielki szacunek dla RDOŚ w Poznaniu. Nie poddali się szantażowi PAK-u. Liczyła się tylko ocena merytoryczna dokumentacji. tj. raportu OOS. Raport okazał się fatalny a Inwestor całkowicie zbagatelizował sprawę kompensacji przyrodniczej. Sądził, że tak jak dotychczas - jakoś to będzie, bo się dogadamy. Świadczą o tym słowa Posła Nowaka: "w 2015 roku sprawę mieliśmy dogadaną,że Ościsłowo będzie". Problem jednak w tym,że nastał Rząd dobrej zmiany. Panie Pośle Nowak skończyło się dogadywanie pod stołem, liczą się tylko fakty,a te jednoznacznie wskazuję,że odkrywka Ościsłowo to zło dla regionu.
Dodano: 01.11.2017 08:58    Przez: ~Leśnik
To jest rzad DOJNEJ ZMIANY, ktory przyczyni sie dobupadku regionu. I nie ma patrzec wstecz bo na historie nikt juz nie ma wokywy bo jej sie nie znieni. Za to na przyszłość wplyw ma kazdy z nas. I na tym trzeba sie skupic. PiS niech gierki z Sokorzem zostawi dla siebie.
Dodano: 01.11.2017 09:02    Przez: ~Pn
avatar PN- musiałeś się strasznie zmartwić, że tata straci pracę w kopalni i stracisz kieszonkowe, ponieważ litery ci się przestawiają.
Dodano: 01.11.2017 09:09    Przez: Urlich von Jungingen
Jungingen, o mnie się nie martw. Patrz na siebie bo karma wraca. Pamietaj o tym.
Dodano: 01.11.2017 09:10    Przez: ~Pn
P.S. Nie rozumiem jak można się cieszyć z upadku zakladu dzięki, ktoremu Konin funkcjonuje. Przeciez upadek tego zakladu to upadek tak naprawde regionu i Konina.
Dodano: 01.11.2017 09:14    Przez: ~Pn
Pn, niech Ci pomoże Tusk z PO, tak bardzo ich uwielbiasz.
Dodano: 01.11.2017 11:46    Przez: ~Jagna
Złem dla regionu są ludzie, którzy mu źle życzą Pan się do nich niestety zalicza. Gdyby był Pan obiektywny to przyznałby Pan, że zaproponowane rozwiązania były wystarczające - kłopot w tym, że niektórzy najwyżej cenią "ramienice" (glony w jeziorze) niż
Dodano: 01.11.2017 17:25    Przez: ~zdrowy rozsądek
Do czego to doszlo by glony byly wazniejsze od ludzi. Szok. Ta nienawisc dla kopalni i pracowbikow wynika li tylko z zazdrosci tuch, ktorzy tam nie pracuja. Nic więcej.
Dodano: 01.11.2017 18:13    Przez: ~Pn
Żal mi niektórych.Widzicie w kopalni samo zło ale to dzięki przemyslowi energetycznemu mógł rozwijać się nasz region.Ulrich piszesz że kopalnia od dwuch lat ujada.To fanatycy tacy jak ty widzą tylko to co chcą.Jak nastał PIS to ujadaja ale jak było PO to było wspaniale.Jesteś przesiakniety chorymi ideałami.Dla mnie nie liczy się kto rządzi tylko jak.Dla Twojej wiadomości jeszcze zwykły podatnik nie dorzucił ani złotówki do przemysłu energetycznego w naszym regionie.Wręcz przeciwnie dziesiątki milionów złotych wpływa do budżetu i tacy szczekacze jak Ty mają z tego niewymierne korzyści.Bez Tego znienawidzonego przemysłu biegał byś za snopowiazalka jeśli wiesz co to jest.
Dodano: 01.11.2017 09:17    Przez: ~Janek56
Szkoda Twojego i mojego czasu bo fabatyk pissu to jest stan umyslu. Z tymi chorymi idiotamo nikt nie wygra bo ini widza to, co chca widziec. Ciesza sie jak male dzieci, ze PiS niszczy nasz region i nasze miasto Konin. Szkoda czasu na te pissuarskie miernoty intelektualne...
Dodano: 01.11.2017 09:24    Przez: ~Pn
Nie wiem o co ci chodzi pn ale to twoje ziomy z po sprzedali 2 duże zakłady w Koninie kopalnie i cukrownie i to wyremontowana cukrownie niemca którzy bezczelnie ja zamknęli i wywieźli wyremontowane za nasze pieniadze maszyny chcesz pn do tego wrócić przejrzyj na oczy i jak chcesz pisać obiektywnie to napisz że po sprzedało ten region a PiS go dobije a nie bronisz tych sprzedawczyków z peło którzy za dobrą posadkę pół swoich rodzin by sprzedali
Dodano: 01.11.2017 19:43    Przez: ~Liliput
"jak chcesz pisać obiektywnie to napisz że po sprzedało ten region a PiS go dobije" ==> poczytaj moje posty to zobaczysz, ze o tym piszę w co 3 lub 4 wpisie. To banda pisuarow nie chce przyznac racji, ze ich cudowny PiS bedzie tym, ktoremu historia zapisze rozyeb regionu i miasta.
Dodano: 01.11.2017 20:00    Przez: ~Pn
A do twojej emerytury?
Dodano: 03.05.2018 18:16    Przez: ~abs
Najważniejsze w tym wszystkim to to "byliśmy dogadani". Na szczęście ktoś przemyślał, że ten wasz układ może nie jest taki super. Każda kolejna odkrywka to coraz wieksza czarna dziura w regionie. Natura potrzebuje setek, a nawet tysiecy lat żeby ustabilizować grunty i ekosystem. Ludzie zawsze sobie poradzą i to w znacznie krotszym czasie. Kopalnie do likwidacji, jedna elektrownia do likwidacji, stare cwaniaczki-układziki do likwidacji.
Dodano: 01.11.2017 09:24    Przez: ~Nowe pokolenie
Wiekszych bredni nie czytalem dawno...
Dodano: 01.11.2017 09:26    Przez: ~Pn
Dziś Pn nie pójdzie spać chyba, że wpuszczą go na porodówkę
Dodano: 01.11.2017 09:35    Przez: ~Biedny pn
No comment cwoku powyzej... z poodowki...
Dodano: 01.11.2017 13:46    Przez: ~Pn
Natura radzi sobie lepiej od człowieka - żeby to zrozumieć wystarczy pojechać na tereny gdzie kiedyś była prowadzona działalność wydobywcza i zostały zrekultywowane.
Dodano: 01.11.2017 17:27    Przez: ~światłe pokolenie
Nierząd PiS-dy postawił na wegiel kamienny. W związku z tym nie zależy mu na naszym regionalnym zasobie, nie chce konkurencji dla swoich poronionych pomysłów. Konin i okolice od wielu lat żyją z węgla brunatnego i elektrowni. Brak wydobycia oznacza definitywny upadek regionu. Bezrobocie i emigracja to niedługo tutaj będzie. Gamonie popierający PiS-de kupieni 500 , wcześniejszymi emeryturami już wkrótce będziecie biadolić i srogo zapłacicie za wyborczą kiełbasę.
Dodano: 01.11.2017 09:35    Przez: ~Realista
Notowania PiS-u na stabilnym poziomie 42%, PO i . N spadają, społeczeństwo polskie jest mądre, widzi kto okradał Polskę, a kto nie. Obecny rząd służy ludziom, a nie uprzywilejowanym elitom.
Dodano: 01.11.2017 11:59    Przez: ~Tak trzymać
Najpierw sprzedają za cenę złomowania. A teraz chcą leczyć prywatna spółkę Solorza. To jest kraj tylko w pl tak można
Dodano: 01.11.2017 09:40    Przez: ~Pablo
Ti chodzi o region i Konon... gdybys pglowku nie zauwazyl.
Dodano: 01.11.2017 13:15    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.