Dzisiaj jest sobota 16 stycznia 2021, imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17135) SPORT FORUM FIRMY (5572) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-4 / -13oC
Jutropogoda
-12 / -15oC
Pojutrzepogoda
-11 / -11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Siatkarska kolejka: Wilki z wiceliderem, SPS Konsp ... (0)Niepokonany lider zagra w Koninie. Trudny test prz ... (0)

Nieoczywista mapa Konina i okolic gotowa. Co warto zobaczyć?

Dodano: 1.11.2017 09:06
Źródło: LM.pl

Koparka w Kleczewie, norweska wioska, czy szlak bunkrów w Kole. Między innymi to znalazło się w „Nieoczywistej Mapie Ziemi Konińskiej”.

W Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie podsumowano projekt, którego celem było pokazanie ciekawych ludzi, zjawisk, działań i miejsc.

- Założenie było takie, żeby zrobić coś co będzie się dobrze kojarzyło z Koninem i okolicami. Mamy tendencje do narzekania i utyskiwania, że nie się nie dzieje, nie mamy co robić. To nie jest prawda. Chcemy zrobić pozytywny przekaz i zachęcić do aktywności – mówi Jarosław Koźlarek z fundacji „Miasto Prowincjonalne”.

Zgłoszenia przyjmowane i publikowane były w mediach społecznościowych. Spośród nich wybrano 16 najciekawszych oraz nieoczywistych.

- Musieliśmy dokonać wyboru. On był trudny, bo wiadomo zawsze, że ktoś będzie pokrzywdzony – mówi Koźlarek. - Kluczem było to, żeby były to miejsca i działania mniej znane. Chodziło o ich popularyzację – dodaje.

Wśród wybranych miejsc znalazł się Skansen Bicz, Arendel, Old Garden, Mikroskala, Muzeum w Gosławicach, winnica w Lisewie, Dzień Otwarty w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego w Powidzu, czy Ośrodek Edukacji Leśnej w Bieniszewie. Wszędzie tam będzie można znaleźć wydaną właśnie mapę, która poza opisami i zdjęciami zawiera współrzędne geograficzne. Fundacji „Miasto Prowincjonalne” udało się wydać kilka tysięcy egzemplarzy mapy. I na tym nie koniec. Jak zapowiada Jarosław Koźlarek, prace w mediach społecznościowych będą trwały nadal. Jeśli uda się pozyskać środki finansowe to w planach są kolejne wydania. 

  • Nieoczywista mapa Konina i okolic gotowa. Co warto zobaczyć?
  • Nieoczywista mapa Konina i okolic gotowa. Co warto zobaczyć?
  • Nieoczywista mapa Konina i okolic gotowa. Co warto zobaczyć?
  • Nieoczywista mapa Konina i okolic gotowa. Co warto zobaczyć?
  • Nieoczywista mapa Konina i okolic gotowa. Co warto zobaczyć?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Proszę pana jesteśmy małą fundacją realizującą projekt za niewielkie pieniądze. Chcieliśmy dać mieszkańcom pozytywny przekaz ale nie do wszystkich jak widać po pańskim komentarzu to dociera. Jeżeli ma pan lepsze pomysły od naszych gorąco zachęcamy do działania. Czas , który poświęca pan na pisanie anonimowych komentarzy może pan przeznaczyć na wyszukiwanie grantów i pisanie wniosków.
Dodano: 1.11.2017 18:37    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Mieszkam jakieś 150 km od Konina, i wiecie co? Nie uwierzycie, robią na mnie wrażenie zabytkowe, gotyckie i nie tylko, kościoły Konina i okolic, nadwarcianski park krajobrazowy, klasztor w Lądzie... Może jedynie nie lubię Lichenia, ale można się z niego chociaż pośmiać. W każdym razie pozdrawiam twórców mapy, robicie bardzo fajne rzeczy - oby był to początek dowartosciowania takich miast jak Konin.
Dodano: 1.11.2017 18:52    Przez: ~Kamila
Proszę pana my jesteśmy fundacją niezależną od urzędu. Od poszukiwania inwestorów jest Wydzial Obsługi Inwestora do niego proszę kierować swoje żale.
Dodano: 1.11.2017 18:40    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Z Konina do Powidza jest 48 km ! To nie region koninski ! Moze jeszcze Poznan zaliczcie do atrakcji Konina ! W miescie nic nie ma gdyby nie Lichen niewielu by wiedzialo gdzie konin lezy !
Dodano: 1.11.2017 09:22    Przez: ~tak jest
Konin koło Lichenia
Dodano: 1.11.2017 10:15    Przez: ~tak tak

KOMENTARZE

Z Konina do Powidza jest 48 km ! To nie region koninski ! Moze jeszcze Poznan zaliczcie do atrakcji Konina ! W miescie nic nie ma gdyby nie Lichen niewielu by wiedzialo gdzie konin lezy !
Dodano: 01.11.2017 09:22    Przez: ~tak jest
Konin koło Lichenia
Dodano: 01.11.2017 10:15    Przez: ~tak tak
Proszę pana jesteśmy małą fundacją realizującą projekt za niewielkie pieniądze. Chcieliśmy dać mieszkańcom pozytywny przekaz ale nie do wszystkich jak widać po pańskim komentarzu to dociera. Jeżeli ma pan lepsze pomysły od naszych gorąco zachęcamy do działania. Czas , który poświęca pan na pisanie anonimowych komentarzy może pan przeznaczyć na wyszukiwanie grantów i pisanie wniosków.
Dodano: 01.11.2017 18:37    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Ziemia Koninska to w uproszczeniu 4 powiaty wchodzące w skład dawnego województwa koninskiego.
Dodano: 01.11.2017 21:21    Przez: ~Krok
O boszzzzzz... Co za malkontentyzm!!! No ale skoro ktoś świata nie widzi poza swoim M. 😉
Dodano: 01.11.2017 22:12    Przez: ~Pfff
Gdzie tą mapę można kupić ?
Dodano: 01.11.2017 10:19    Przez: ~?
Mapki są darmowe . Można je odebrać w siedzibie firmy cosmobox . Ul poznańska 158 konin
Dodano: 01.11.2017 18:28    Przez: ~Fundacjamiastoprowincjonalne
Dobra rzecz, propagować, rozprowadzać, a nawet sprzedawć.
Dodano: 01.11.2017 10:36    Przez: ~?
Może czas na mapkę BYŁE atrakcje OCZYWISTE regionu konińskiego? Z tego powstała by bardziej dająca do myślenia mapka i to mapa pokazująca prawdziwą twarz regionu a czas zacząć od brykietowni, kolejki wąskotorowej, dworca PKP, dom talmudyczny. To jest prawdziwe oblicze miast, tego miasta. Ta mapka co powstała (nie piszę to przeciw jej twórcom) to .... no to jest obraz dna, zagłady tego regionu. Dla regionu a nie fundacji. Mamy restaurację o nazwie regionalnej Old Garden, mamy (mini, mini) wioskę Norweską, mamy Dom Weselny-hotel z poboczną atrakcją skansenu. Nie pisze tego by obrażać właścicieli tych inwestycji bo to ich duży dorobek życia, ale takie przybytki są wszędzie; nic o regionie nie mówią, nikogo spoza Konina nie przyciągną. Piszę to by obrazić Miasto Konin, eks województwo bo to w ich rękach były prawdzie atrakcje Miasta Prowincjonalnego a mamy gó...
Dodano: 02.11.2017 09:55    Przez: ~lo
To rób pan tę mapę upadku sam . Powodzenia
Dodano: 02.11.2017 15:36    Przez: ~Krok
A moje dziecko miało wycieczkę ze szkoły podstawowej z Poznania do jednej z atrakcji, o której piszesz. Doceniamy ciekawe miejsca i równocześnie przeraża narzekanie na wszystko (chyba) mieszkańców Konina - co by nie zrobić / pokazać / zaproponować to źle.. A pewnie większość siedzi w domach... Kto poświęci swój czas na cokolwiek, to się naczyta komentarzy...
Dodano: 02.11.2017 19:16    Przez: ~Radek
Odnośnie odpowiedzi "lo":"Nieoczywista mapa..." jak jej sama nazwa mówi, jest mapą, która ma wskazywać co ciekawego, innego, wyróżniającego się w Koninie i okolicach znajduje się. Nie rozumiem argumentu, że one nic o regionie nie mówią- nie jest to mapa historyczna, która ma uczyć o dawnych dziejach i tradycjach regionu. Ma ona dać alternatywę i okazję na poznanie obecnego wyglądu tych miejsc, tego co ma do zaoferowania region. Nie zawsze muszą to być same historyczne muzea (choc nie twierdzę, że nie są one warte poznania), ale miejsca oferujące kulturę szeroko pojmowaną. Dzięki niej można ruszyć tyłek z domu i w zasięgu kilkunastu-kilkudziesięciu kilometrów zapewnić atrakcję dla siebie, znajomych, rodziny (wybierając miejsce, o ktróego istnieniu często nie mieliśmy pojęcia), inną niż slęczenie przed tv czy komputerem.
Dodano: 02.11.2017 20:00    Przez: ~Kinga
Poszukajcie lepiej jakiegoś inwestora-pracy trzeba w nasżyciu regionie...a nie Mapki!!!!!!!
Dodano: 01.11.2017 11:17    Przez: ~5 os
Z taką pisownią to ty pracy nie znajdziesz.
Dodano: 01.11.2017 17:19    Przez: ~Polonistka
Proszę pana my jesteśmy fundacją niezależną od urzędu. Od poszukiwania inwestorów jest Wydzial Obsługi Inwestora do niego proszę kierować swoje żale.
Dodano: 01.11.2017 18:40    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
To jest właśnie najlepszy przykład tego, dlaczego Konin upada. Zróbcie, poszukajcie, poprawcie. Ale kto? Kto ma to zrobić? A czemu nie brzmi tu narracja tak: zrobię, poszukam, naprawie? Komuna jeszcze we łbie siedzi, co? Samemu proszę zakasać rękawy i siup, działać!
Dodano: 02.11.2017 09:06    Przez: ~TakaSobie
Praca w naszym regionie jest - wystarczy tak jej szukać, żeby ją znaleźć, a nie ,,szukać" i modlić się by nic się nie znalazło.
Dodano: 02.11.2017 11:01    Przez: ~dziewczyna z konina
A ty rusz dupę do czegokolwiek, wtedy będziesz miał szansę dorównać komukolwiek...
Dodano: 02.11.2017 19:18    Przez: ~KO5
Mieszkam jakieś 150 km od Konina, i wiecie co? Nie uwierzycie, robią na mnie wrażenie zabytkowe, gotyckie i nie tylko, kościoły Konina i okolic, nadwarcianski park krajobrazowy, klasztor w Lądzie... Może jedynie nie lubię Lichenia, ale można się z niego chociaż pośmiać. W każdym razie pozdrawiam twórców mapy, robicie bardzo fajne rzeczy - oby był to początek dowartosciowania takich miast jak Konin.
Dodano: 01.11.2017 18:52    Przez: ~Kamila
Faktycznie z Powidzem to lekka przesada ale wszystkie inne obiekty są jak najbardziej na plus. Dzień otwarty w 33. Bazie lotnictwa jest bardzo znany i popularny więc nie ma potrzeby go bardziej rozslawiac. Projekt jak najbardziej popieram i trzymam kciuki za powodzenie :)
Dodano: 01.11.2017 18:58    Przez: ~NW
Szkoda tylko, że na mapce są błędy dotyczące lokalizacji atrakcji turystycznych....
Dodano: 01.11.2017 19:06    Przez: ~aleks
W poniedziałek pójdzie do druku poprawiony projekt. Dzięki za czujność .
Dodano: 01.11.2017 21:18    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Uważajcie na Skansen BiIcz..za robienie zdjęć obsługa każe płacić 600 zł (sześćset zł)
Dodano: 01.11.2017 20:10    Przez: ~darko
A gdyby tak w twoim domu ktoś foty robil
Dodano: 01.11.2017 21:19    Przez: ~Pn
Może Skansen Bicz to sponsor? Bo dopiero co się otworzył, a już jest rewelacyjną atrakcją...
Dodano: 01.11.2017 21:26    Przez: ~Max
Projekt realizowaliśmy w ramach grantu o nazwie WIELKOPOLSKA WIARA. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Dodano: 01.11.2017 22:00    Przez: ~FundacjaMiastoProwincjonalne
Sponsor to cisnął twoją niemłodą.. 8)
Dodano: 02.11.2017 19:19    Przez: ~alfonsy
Świetna inicjatywa! Świetne wykonanie! Spokojnie mianem 'region' można określać i teren dawnego województwa konińskiego, ale i kilka innych powiatów! Stworzyć sieć współpracy - to byłoby coś!
Dodano: 01.11.2017 22:03    Przez: ~Damian
1 z 2
12>>