Dzisiaj jest sobota 18 stycznia 2020, imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20209) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koncert charytatywny w Kole. Młodzi artyści dla 10 ... (0)Juniorzy trenują, grają i strzelają. Górnik zremis ... (0)

Czas na zmiany w Koninie. Nowoczesna ma program i kandydatów

Dodano: 3.11.2017 12:50

- Jesteśmy gotowi na szczerą, uczciwą rozmowę z PO – zadeklarował Jacek Kossakowski, przewodniczący koła Nowoczesnej w Koninie, odpowiadając na apel Tomasz Nowaka z PO o połączenie sił przed wyborami samorządowymi.

Nowoczesna przygotowuje swój „Program dla Konina”, który zamierza opublikować wiosną przyszłego roku. Gotowa jest także do rozmów o przyszłości Konina z innymi podmiotami, innymi partiami, ale nie pod hasłem ”Aby PiS nie przejął władzy w mieście”, ale przeprowadzenia konkretnych zmian w mieście. - Nie ma rozbieżności między PO a Nowoczesną w sprawach fundamentalnych dla ustroju państwa, praworządności, demokracji, budowy społeczeństwa obywatelskiego, ale w przypadku miasta Konina bywa różnie - powiedział J. Kossakowski. - W przypadku spojrzenia na miasto, region koniński, widzimy różnice. Przypomnę, że konińska PO współrządzi w mieście, ma wiceprezydenta i przewodniczącego RM i ponosi współodpowiedzialność za rządy. A Nowoczesna ma krytyczną oceną sytuacji, w której znajduje się miasto. Widzimy cały szereg zagrożeń: utraty kilkudziesięciu miejsc pracy, utraty podatków, wypowiedzenie umowy na ciepło, wzrostu kosztów życia. Przez ostanie kilka lat Konin mógł się przygotować na taki scenariusz, chociażby przygotować tereny inwestycyjne. A tymczasem widzimy cała serię zaniechań, braku wizji, braku odwagi, aby się z tymi problemami zmierzyć.

Zdaniem działaczy Nowoczesnej nie tylko prezydent jest za to odpowiedzialny. Współodpowiedzialność ponosi również konińska PO. Nowoczesna ma program dla Konina. - Przygotowujemy się do wyborów samorządowych - powiedział . Kossakowski. - Z naszych list wystartują kandydaci nie tylko z naszej partii. Chcemy rozmawiać z PO i innymi siłami politycznymi o wyborach samorządowych, ale nie o tym, jak nie dopuścić PiS do władzy w Koninie, bo mieszkańców interesuje czy włodarze będą w stanie rozwiązać problemy, chociażby pojawiającą się na horyzoncie katastrofę gospodarczo - społeczną w obszarze ZE PAK. Szersze porozumienie zwiększy nasze szanse na rozwiązanie tych problemów. Jesteśmy gotowi na szczerą, otwartą rozmowę z PO, ale taką, która jest pozbawiona gierek politycznych, chcemy rozmawiać o przyszłości Konina.

Jak zdradzili szefowie Nowoczesnej w Koninie, w tej chwili mają "troje kandydatów na kandydata na prezydenta Konina". - Kandydat czy kandydatka musi mieć poparcie własnego środowiska – powiedziała Monika Kosińska z zarządu Nowoczesnej. - Koło Konin liczy obecnie 40 osób i te osoby wspólnie zadecydują, który z naszych kandydatów zdobędzie największe poparcie. Siedząc przy wspólnym stole rozmów, kładziemy na nim nasze propozycje i rozmawiamy, który z kandydatów daje największe gwarancje osiągnięcia celów. Czas na zmiany w Koninie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Taaak na pewno PO z Nowoczesna to gwarant zmian hehe na pewno by były zmiany ale na gorsze. PO 8 lat rządzili i doprowadzili kraj do ruiny juz mieli swoje 5 minut i nie wykorzystali. Czas skaczyc z lewactwem w koninie bo wcale miasta nie bedzie. Mam nadzieje ze w koncu ktos konkretny sie znajdzie i wygra. Młodzi ludzie musza zaczac w koninie głosowac to beda zmiany. Wszyscy na wybory!!!
Dodano: 3.11.2017 13:13    Przez: ~konin
Rysio Madera Petru powiedział dzisiaj w radio TOK FM ,że jak wygrają to podniesie wiek emerytalny i sprywatyzuje PKO BP.Takimi wypowiedziami to on wygra ale nie wybory.
Dodano: 3.11.2017 14:41    Przez: ~antypisior
Nowoczesny dramat...
Dodano: 3.11.2017 16:53    Przez: ~nova
nowoczesna? zadne lewactwo nigdy nie dostanie mojego glosu bo za pare lat sobei wymyslą, że konin to miasto gdzie mozna by zameldować z kilkuset brodatych silnych opalonych arabów.
Dodano: 3.11.2017 13:12    Przez: ~lool
No i zaczyna się wyścig do stołków, smutne
Dodano: 3.11.2017 13:06    Przez: ~wyborca

KOMENTARZE

No i zaczyna się wyścig do stołków, smutne
Dodano: 03.11.2017 13:06    Przez: ~wyborca
Zaangażuj rycha tylko niech potrenuje tabliczke mnozenia bo 7 mio latek załamie tego żałosnego kolesia.
Dodano: 03.11.2017 13:50    Przez: ~Karol
Rysio Madera Petru powiedział dzisiaj w radio TOK FM ,że jak wygrają to podniesie wiek emerytalny i sprywatyzuje PKO BP.Takimi wypowiedziami to on wygra ale nie wybory.
Dodano: 03.11.2017 14:41    Przez: ~antypisior
Nowoczesny dramat...
Dodano: 03.11.2017 16:53    Przez: ~nova
Która z posłanek jest kochanką R. Petru, a ma w czym wybierać.
Dodano: 03.11.2017 16:55    Przez: ~Myszka
Słyszeliście Petru w wiadomościach mówił że jego pomysł to prywatyzacja pko PZU lotu itd niestety muszę kandydatów nowoczesnej zmartwic peło już w Koninie i Turku wszystko sprzedali niestety
Dodano: 03.11.2017 21:18    Przez: ~Tthu
To co Tusk nie sprzedał oni sprzedadza
Dodano: 04.11.2017 11:32    Przez: ~Pn
Błagam dajcie oddychać temu miastu. Zostawcie chociaż te markety żeby tu były nie zamykajcie wszystkiego
Dodano: 04.11.2017 11:33    Przez: ~Pn
Mam nadzieję że PiS wygra bo nie zniosę następnych lat z PO i komuna
Dodano: 04.11.2017 11:36    Przez: ~Pn
Wiem że to nie te wybory ale pierwsze co bym zrobił to zabrałbym 500 plus ,sory dosyć weźcie się do roboty.
Dodano: 04.11.2017 19:15    Przez: ~no to hejtujcie
avatar Buahahaha, N i program, chyba jak tu polecieć z głupim Ryśkiem na Maderę , jak widzę tę głupią ,,Szelzwik - Holsztańsk " to żygam. A merytorycznie to jak ktoś może rządzić miastem kto nawet prostego przelewu nie potrafił zrobić i stracił milionowe dotacje. I czemuś takiemu mamy powierzyć zarządzanie miastem.Nawet szaletem miejskim nie będziecie rządzić bo byście nawet papier do d.py sprywatyzowali i ukradli drodzy państwo z .N.
Dodano: 04.11.2017 19:18    Przez: Tomasz Kobrzycki
do roboty to ja się mogę wziąć, tylko niech biznesmeni chociaż zapłacą uczciwie za robotę, niech zarejestrują w ZUSIE i niech umowę o prace dadzą jak się należy!
Dodano: 05.11.2017 11:17    Przez: ~no to hejtujcie
Ta nowoczesna to jakieś duże dzieci. Boże chroń PO przed takim koalicjantem. Trzeba naprawdę być albo ślepym albo kompletnym ignorantem, by nie zauważać zmian w Koninie.
Dodano: 05.11.2017 20:18    Przez: ~mieszkaniec
Ja też mam program. Kupuje tele tydzień i wszystko jak na dloni
Dodano: 06.11.2017 10:34    Przez: ~Cwaniak
nowoczesna? zadne lewactwo nigdy nie dostanie mojego glosu bo za pare lat sobei wymyslą, że konin to miasto gdzie mozna by zameldować z kilkuset brodatych silnych opalonych arabów.
Dodano: 03.11.2017 13:12    Przez: ~lool
Zanim człowieku cokolwiek napiszesz poproś kogoś nieco bardziej rozgarniętego by stwierdził czy to co zamierzasz napisać ma jakikolwiek sens. Oczywiście idiotyzmy rodem z pisobolszewickoiej encyklopedii indoktrynacji i propagandy można powielać do woli ale czy to jest estetyczne?
Dodano: 03.11.2017 18:40    Przez: ~Zdzich@
O tak, jak pani prawnik (czy tam radca prawny, nie wiem którą aplikację ma zrobioną, o ile którąś ma, bo na ulotkach wyborczych miała jak byk prawnik, a aplikacji nie było :D) Kosińska wystartuje w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta miasta, to...myślę, że nie mamy się co martwić o sytuację gospodarczą w regionie, przecież ta pani i jej środowisko słyną z tego, że od lat pracują na rzecz rozwoju miasta i odnoszą w tej dziedzinie same sukcesy. Na przykład... a nie, coś mi się pomyliło, przecież Kosińska nie zrobiła kompletnie nic dla rozwoju naszego miasta, mimo całego zasiadania w radzie, działania w NGO'sach i całej reszcie... a tak poza tym, to niech ktoś jej da robotę w końcu, bo się biedna męczy.
Dodano: 03.11.2017 19:11    Przez: ~as
Dobrze "lool" gada. PO i .NowoczesnaRysio.pl z programem "Meczet w każdej gminie" na pewno nie zdobędzie poparcia.
Dodano: 04.11.2017 07:59    Przez: ~Martinica
Oni z Tuskiem się dogadali co trzeba Niemcom sprzedać jeszcze ale mają łatwe zadanie bo Tusk za dużo nie zostawil
Dodano: 04.11.2017 11:34    Przez: ~Pn
Przyznaje tym razem nie zrozumiałem żadnej z myśli ukrytej we wpisie niejakiego ''Tomasza Kobrzyckiego''. Konferencja w całości dotyczyła spraw samorządowych w naszym mieście. Jaki związek ma z tym sprawa subwencji dla partii politycznych na Boga ? Żaden. No chyba, że ''Kobrzycki'' w ten zawoalowany sposób odniósł się do sprawy jednego z radnych miejskich, który wybudował się poza granicami miasta i udaje tylko koninianina A co do kradzieży papieru toaletowego, to ''Kobrzycki'' pewnie wie jak się to robi. Jeśli taki będzie poziom argumentacji PiS w kampanii samorządowej, to już dziś składam Pani liderce tej partii głębokie wyrazy współczucia.
Dodano: 05.11.2017 15:17    Przez: ~Alfred Michalczyk
Abstrah**ąc od tego, że swoim intelektualnym wysiłkiem spłodziłeś kilka marnych postów, to wiedz, że Nowoczesna to jedyna obecnie siła, która skupia ludzi młodych, chcących zmienić nasze miasto na lepsze, w przeciwieństwie do starych dziadków leśnych, którzy marzą o ciepłych posadkach na długie lata. Ale może nasze miasto nie zasługuje na ludzi wykształconych, pragmatycznych i z zapałem do pracy na rzecz społeczeństwa. Lepiej być rządzonym przez kliki, ludzi układów i różnej maści pseudopolityków.
Dodano: 07.11.2017 10:49    Przez: ~ex_pert
Taaak na pewno PO z Nowoczesna to gwarant zmian hehe na pewno by były zmiany ale na gorsze. PO 8 lat rządzili i doprowadzili kraj do ruiny juz mieli swoje 5 minut i nie wykorzystali. Czas skaczyc z lewactwem w koninie bo wcale miasta nie bedzie. Mam nadzieje ze w koncu ktos konkretny sie znajdzie i wygra. Młodzi ludzie musza zaczac w koninie głosowac to beda zmiany. Wszyscy na wybory!!!
Dodano: 03.11.2017 13:13    Przez: ~konin
Więc kogo proponujesz ?
Dodano: 03.11.2017 13:26    Przez: ~ajaja
Konin potrzebuje zmian, ale nie PO i Nowoczesnej.
Dodano: 03.11.2017 16:58    Przez: ~Mieszkaniec
Do Mieszkaniec - ani PiSu.
Dodano: 03.11.2017 20:01    Przez: ~Pn
Pslu też nie po to klakierzy peło został Kukiz
Dodano: 03.11.2017 21:20    Przez: ~Bbh
Kumiz nadaje sie... dobtarcia chrzanu.
Dodano: 04.11.2017 09:07    Przez: ~Pn
Pn ty masz też rude włosy i piegi?
Dodano: 04.11.2017 11:35    Przez: ~Wer
Zgadzam się z tobą. Precz z Tuskiem po i nowoczesna
Dodano: 04.11.2017 11:35    Przez: ~Pn
Nowicki odejdź
Dodano: 04.11.2017 11:35    Przez: ~Pn
Prezydent Nowicki musi zostać,bo jak nie zostanie to dopiero będzie rozp***rol
Dodano: 04.11.2017 21:59    Przez: ~ziom
Jak można poważnie potraktować wpis gościa, który nie wie, że Konin pisze się dużą literą.
Dodano: 05.11.2017 15:20    Przez: ~am
Am liczą się fakty a nie szczegóły
Dodano: 06.11.2017 10:36    Przez: ~Pn
Lubnauer, Lieder, Schmid, Hennig. To sa nazwiska nowoczesnej... Ja chce zeby tym krajem rzadzili polacy z krwi i kosci, których potomkowie gineli za ten kraj i im zalezy na nim. Lewactwo out... to te szojringi beda rzadzić miastem jak N sie dostanie do wladzy. A miastem powinni rzadzic mlodiz ludzie z energią, którym sie chce cos zmienic a nie stawiqc krzyze z betonu...
Dodano: 03.11.2017 13:26    Przez: ~Polak
faktycznie prawdziwy z Ciebie Polak, zawistny i ograniczony ksenofob
Dodano: 03.11.2017 14:18    Przez: ~Radosław
Obecnie krajem rzadzi opcja stalinosko sowiecka, same agenty kgb
Dodano: 03.11.2017 15:32    Przez: ~Jarczk
Polska dla Polaków, a ilu jest ich w Nowoczesnej ?
Dodano: 03.11.2017 17:01    Przez: ~Polak
Autorowi tego głupiego wpisu proponuje, by zrobił sobie badania genetyczne. Jeśli chce trwać w tym nacjonalistycznym zaczadzeniu , to niech przynajmniej zajrzy do któregoś z podręczników historii Polski. Tam aż roi się od postaci godnych, czynów wielkich i niekoniecznie słowiańskich nazwisk. Kilku pokoleniom konińskich nauczycieli historii po takim wpisie powinno zrobić się co najmniej smutno.
Dodano: 03.11.2017 18:02    Przez: ~Alfred Michalczyk
Radek, masz dobre słowiańskie imię, ale mózg masz posrany. Niechęć, nieufność, wrogość do obcych to cechy zewsząd poprawne. Jesteś albo naiwny albo jawnym szkodnikiem. Uważaj.
Dodano: 03.11.2017 19:06    Przez: ~Artysta
Polak nie przejmuj się tymi negatywnymi komentarzami jeszcze dużo czerwonego jadu jest w Koninie ale mam nadzieję że po wyborach to się zmieni
Dodano: 03.11.2017 21:22    Przez: ~Nnuybt
Pochodzenie imienia nie ma dla mnie znaczenia, natomiast Twoje słownictwo oraz prymitywny przekaz w pełni obrazują jak ograniczony intelektualnie jesteś. Nie wiem co masz na myśli pisząc "uważaj" to groźba? Nie podejmuję dalszej polemiki bo widocznie brakuje Ci merytorycznych argumentów.
Dodano: 04.11.2017 16:24    Przez: ~Radosław
przeciez nowoczesna to sztuczna tratwa po. wspolna ich nazwa to kod. naprawde jest w koninie co ukrasc wiecej ze oni jeszcze tu sa? ...czekaj.. elektrownie, huta, fugo i ,,nowe okolice inwestycyjne'', cukrownie, jeziora, sady, markety, stacje, okolice bulwarow.. no nic mi do glowy nie przychodzi.. marina w slesinie i bulwary beda zaniedbane i sprzedane? jaki to plan maja? co jeszcze da sie wycisnac tu z ludzi?
Dodano: 03.11.2017 13:28    Przez: ~kom2
Z taką swadą o złodziejstwie może mówić jedynie ktoś, kto tylko w złodziejstwie lub w ''darach nieba'' upatruje szansy. Taki co wstaje o 9 , idzie do łazienki, podniesie prawą brew ........i już ma zaliczony dzionek.
Dodano: 03.11.2017 18:06    Przez: ~am
Konin jest miastem robotniczym, gdzie powiedzmy sobie szczerze intelektualistów jest jak na lekarstwo. Dlatego nie powinno dziwić poparcie dla PiS, prości ludzie dostali bonusy w postaci 500 , teraz nie widzą jeszcze że kasy brakuje w budżecie mimo rekordowego deficytu. Do momentu kiedy dostają coś za nic grzecznie głosują, kiedyś Samoobrona naobiecywała i też wygrała w Koninie. Łatwo manipulować ciemnotą wystarczy coś obiecać.
Dodano: 03.11.2017 14:21    Przez: ~Patriotów brak,
Zgadzam się, ludzie tylko wyciągają rękę zamiast zapracować sobie na dobrobyt. Smutne ale tok to działa, politycy obiecują ludzie co wybory w te brednie wieżą, a konsekwencje tych decyzji i tak są widoczne po latach jak już u władzy jest ktoś inny, ale skoro wyborcy wolą dostawać zapomogę zamiast pracować i zarabiać to niestety tak będzie.
Dodano: 03.11.2017 14:24    Przez: ~Jeżon
Gdyby ludzie dobrze zarabiali niepotrzebne by były żadne zasiłki. Praca powinna być wartością, a teraz ludzie pracujący są postrzegani jako frajerzy a ludzie wyciągający ręce do państwa jako niebywale zaradni i ogarnięci.
Dodano: 03.11.2017 14:51    Przez: ~jaja
No to czemu ci intelektualiści sami na siebie nie zarobią wśród intelektualistów ? ponieważ bez tych robotników i ciemnoty to cóż oni znaczą! Zatem więcej szacunku dla prostych ludzi i ich ciężkiej pracy , a nie pogardy.
Dodano: 03.11.2017 15:11    Przez: ~Vivien
Nie obraża się prostych ludzi-nie intelektualisów, jak piszesz. Ja jestem też prostym człowiekiem ale nie wytykam palcem ludzi mniej wykształconymi ode mnie. Piszesz "prości ludzie","ciemnota" itp. To jest wielkie chamstwo i tupet. Nie zapominaj, że na PiS głosowali też ludzie, którzy stanowią intelektualne i naukowe zaplecze wyższych uczelni i instytutów naukowych. Jak można takimi jak twoje epitetami obrażać mniej wykształconych od ciebie (o ile!) ale być może porządnych ludzi????? Wstydż się, bo to ty jesteś moralną ciemnotą tego miasta!!!
Dodano: 03.11.2017 15:46    Przez: ~wieśniaczka
Wiesz co???? W kilku zdaniach jest tyle gramatycznych błędów, że nie ośmieszaj się swoją "wyższością" intelektualną baranie.Mógłbym ci je wytknąć ale mi się nie chce
Dodano: 03.11.2017 15:54    Przez: ~Konin, moje miasto
Jeżon,nawet dziecko w przedszkolu wie ze uczciwa praca to sie garba tylko dorobisz,najwiecej podatkow placi maly przedsiebiorca ktorego nie stac na firme ktora pomorze mu obejsc przepisy,pokaz mi polityka(radnego)ktory poszedl badz idzie do polityki pracowac dla ideii,ida tam poto aby zabewnic dobrobyt sobie i swojej rodzinie
Dodano: 03.11.2017 17:56    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
Tylko prosty, ciemny lud może wybrac piss. Taka prawda. Madrzy nie glosuja na pajaców.
Dodano: 03.11.2017 18:39    Przez: ~Pn
Konin jest miastem który ma jedynie dobry kobiecy klub sportowy wszyscy z rocznika mojego syna wyjechali albo do poznania albo za granicę także to głupota tak pisać bo prawda jest taka że jakby była godna praca to i inteligencja jest potrzebna i klasa robotnicza i obie te grupy by zostały w naszym mieście a te bulwersy o 500 plus to już jest śmiech na sali ludzie jadą do Niemiec i dostają tam rodzinne w euro na swoje dzieci od państwa obcego w innych krajach europejskich to norma tylko widocznie tą norma nie dotarła do niektórych a ci co tak krzycza że to zło to pierwsi w mopsie stoją z wnioskiem
Dodano: 03.11.2017 21:30    Przez: ~Clok
Dorob sie w koninie zaczynajac od 0 nawet jak skończysz pwsz to gdzie pracę na poziomie zarobków z poznania lub nawet wrzesni znajdziesz jak tu tylko markety a żeby coś otworzyć to trzeba mieć sporo kasy a w Koninie to nie łatwe itd itp szkoda pisać bo każdy wie co to jest za miasto dobre tylko dla urzedasow i jeden z ostatnich obozów czerwonej elity
Dodano: 03.11.2017 21:35    Przez: ~Bgh
Do Clok - to cale 500 to qrsko niesprawiedliwa patologia a nie cos z czego należy byc dumnym, ktora jeszcze da ci w kosc.
Dodano: 04.11.2017 09:10    Przez: ~Pn
Patologia to być bezdzietnym PNie
Dodano: 04.11.2017 21:50    Przez: ~Zdzich
kto ójdzie głosować na ten syf ,konin umarł pracy tu nie ma jest dziadostwo
Dodano: 03.11.2017 14:46    Przez: ~jaja
Ja tam mam prace
Dodano: 04.11.2017 21:51    Przez: ~Jh
no tak tak czas na zmiany dla was dla nowych osłów zeby kase brac w tym regionie nie widzę zadnych zmian nie ma i nie bedzie
Dodano: 03.11.2017 14:53    Przez: ~on
nie oszukujmy się - nawet jak wybierzemy MŁODYCH to nie są ZNIKĄD tylko stają za nimi te same fałszywe twarze. A pani Kosińska NIC KONKRETNEGO nie powiedziała. następne p***rolenie przed wyborami.
Dodano: 03.11.2017 15:14    Przez: ~emi
hahaha program na 3 miesiace przed wyborami. Tak to tylko artysci z nowoczesnej i po potrafia. hahaha