LM.plSportIV liga. Drużyny z okręgu konińskiego podzieliły się punktami

IV liga. Drużyny z okręgu konińskiego podzieliły się punktami

Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie Tura 1921 Turek z SKP Słupca. Oba zespoły po piętnastej kolejce nie zmieniły swoich miejsc w tabeli.

Walczące o utrzymanie w IV lidze zespoły z Turku i Słupcy spotkały się ze sobą w piętnastej kolejce IV ligi grupy wielkopolskiej południowej. Mecz mógł wynieść jedną z drużyn w górę tabeli, ale remisowy rezultat spowodował, że ostatecznie SKP i Tur 1921 wciąż plasują się w środku klasyfikacji.

Bliżej zwycięstwa w sobotę byli gospodarze, którzy przez większość spotkania prowadzili. Wynik w dziewiętnastej minucie otworzył Beniamin Trzepacz, wykorzystując podanie Bartosza Grabowskiego. Słupczanie zaatakowali dopiero w drugiej połowie, ale na wyrównujące trafienie musieli czekać aż do 81. minuty. Wtedy do siatki Tura 1921 trafił Sebastian Raczkowski.

Podział punktów spowodował, że Tur 1921 i SKP Słupca pozostały na swoich miejscach w tabeli z dorobkiem po dwadzieścia punktów. Oba zespoły tracą już po pięć oczek do wyższych pozycji (drużyna Wojciecha Henke ma jednak jeden mecz rozegrany mniej), ale mają również już trzy oczka przewagi nad Odolanovią Odolanów.

Kolejne spotkania IV ligi rozegrane zostaną w najbliższy weekend. Tur 1921 Turek podejmie w niedzielę Koronę Piaski, a SKP Słupca zagra na wyjeździe z Kanią Gostyń.

Tur 1921 Turek - SKP Słupca 1:1 (19' Beniamin Trzepacz - 81' Sebastian Raczkowski)

Tur 1921 Turek: Dariusz Brzostowski - Mikołaj Czajka, Kuba Młynarski, Adrian Fret, Jakub Lament (67' Daniel Błaszczyk), Maciej Maliński (61' Krystian Przybylak), Piotr Bieniek, Bartosz Kowalski, Michał Ignaczak (90' Przemysław Kaczmarek), Beniamin Trzepacz (85' Kacper Kwapisz), Bartosz Grabowski.

SKP Słupca: Maciej Przygoda - Michał Lorencki, Jacek Mikołajczyk, Piotr Witowski, Michał Dreczkowski, Marcel Koziorowski (82' Tomasz Jarecki), Kamil Sroka (46' Kamil Sikorski), Piotr Głowala, Dariusz Gromanowski, Konrad Kobylarek (73' Sebastian Raczkowski), Jakub Kwaśny.