LM.plSportKlasa okręgowa: Kolejka zmian, cała czołówka straciła punkty

Klasa okręgowa: Kolejka zmian, cała czołówka straciła punkty

Jak jeden mąż całe ligowe podium konińskiej klasy okręgowej straciło w weekend punkty. Do czołówki zbliżyły się drużyny Tulisii Tuliszków i Kasztelanii Brudzew.

Po jednym punkcie w weekend zanotowały zespoły Polonusa Kazimierz Biskupi i Olimpii Koło. Lider konińskiej okręgówki zremisował 1:1 z czarnymi Ostrowite, a kolanie podzielili się punktami ze Zjednoczonymi Rychwał. Olimpia wyprzedziła w tabeli Wilki Wilczyn, które w weekend przegrały 0:2 z Kasztelanią Brudzew i spadły na trzecie miejsce.

Blisko podium są już dwie kolejne drużyny, które w ostatniej kolejce wygrywały. Tulisia Tuliszków rozbiła 7:3 Polonię Golina. Pięć bramek w tym spotkaniu zanotował Jakub Cieślak, aktualny lider klasyfikacji strzelców. Dwa punkty straty do podium ma również Kasztelania Brudzew.

Oba zespoły wykorzystały weekendowe potknięcie Płomienia Nekla, który bezbramkowo zremisował z Wartą Eremita Dobrów i spadł na szóste miejsce w tabeli. Siódme miejsce utrzymał GKS Sompolno po zwycięstwie 5:1 nad Polaninem Strzałkowo. W spotkaniu nie brakowało kontrowersji - do przerwy to gospodarze prowadzili 1:0, ale po zmianie stron dwóch zawodników Polanina obejrzało czerwone kartki. Kończący mecz w dziewiątkę zespół ze Strzałkowa stracił pięć goli i spotkanie ostatecznie przegrał.

W dolnej połowie tabeli w weekend niewiele się działo. Z ostatniego miejsca uciekła Sparta Orzechowo, pokonując 2:0 Błękitnych Mąkolno. Nie odbył się natomiast mecz w Licheniu Starym, gdzie zły stan boiska nie pozwolił na rozegranie starcia Strażaka z Orłem Grzegorzew.

W obu grupach A-klasy liderzy  utrzymali swoje pozycje. Zryw Dąbie zwiększył przewagę nad Górnikiem Kłodawa oraz Basztą Przedecz i ma już cztery oczka więcej od obu tych zespołów. Grupie drugiej cały czas przewodzi Warta Pyzdry z przewagą dwóch punktów nad Wartą Krzymów.