LM.plSportBramki w ostatnich minutach gry pogrążyły Sokoła Kleczew

Bramki w ostatnich minutach gry pogrążyły Sokoła Kleczew

Jedna w 90. minucie, druga w czwartej minucie doliczonego czasu gry - tak bramki w Środzie Wlkp. tracił Sokół Kleczew. Do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

Środa Wlkp. rokrocznie jest trudnym terenem, dość powiedzieć, że w bieżącym sezonie wygrała tam jedynie Kotwica Kołobrzeg. Blisko kompletu punktów był również Sokół Kleczew, ale fatalna końcówka sobotniego starcia zadecydowała o ostatecznej wygranej polonistów.

W pierwszej połowie przewagę mieli kleczewianie, ale nie potrafili jej udokumentować golem. Nielcenie uderzali Łukasz Cichos i Tomasz Kowalczuk. Po drugiej stronie najlepszą sytuację miał Damian Buczma, ale zawodnik Polonii również uderzył obok bramki.

Wynik w 54. minucie otworzył Wojciech Antczak. Pomocnik Sokoła przymierzył z dystansu, piłka trafiła najpierw w słupek, a następnie do siatki gospodarzy. Dla Antczaka była to druga bramka zdobyta w tym sezonie.

Prowadzenie Sokół utrzymał aż do 90 minuty. Wtedy, również z dystansu, uderzył Łukasz Białożyt. Piłka minęła Huberta Świtalskiego i było 1:1. Jakby tego była mało, chwilę później, już w doliczonym czasie gry, Polonia Środa Wlkp. wyszła na prowadzenie. Z narożnika pola karnego strzelił Krzysztof Bartoszak. Piłka znów trafiła do siatki, a średzianie wygrali 2:1.

Pomimo porażki zespół Tomasza Bekasa utrzymał czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Swoich meczów w piętnastej kolejce nie rozegrały jednak jeszcze drużyny Bałtyku Gdynia i Kotwicy Kołobrzeg. Sokół natomiast kolejne starcie ma zaplanowany na 18 listopada. W Kleczewie drużyna Tomasza Bekasa zagra z Jarotą Jarocin.

Polonia Środa Wlkp. - Sokół Kleczew 2:1 (90' Łukasz Białożyt, 90'+ Krzysztof Bartoszak - 54' Wojciech Antczak)

Polonia Środa Wlkp.: Oliwer Wienczatek - Radosław Barabasz, Przemysław Otuszewski, Jakub Gwit, Oskar Kozłowski (82' Mikołaj Łopatka), Igor Jurga (68' Łukasz Białożyt), Gerard Pińczuk, Jakub Solarek (75' Adam Gajda), Damian Buczma, Krzysztof Bartoszak, Krystian Pawlak (66' Mateusz Molewski).

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski – Michał Kozajda, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Arkadiusz Bajerski (75' Tomasz Koziorowski), Wojciech Antczak (77' Filip Brzostowski), Tomasz Kowalczuk, Joshua Balogun, Jakub Groszkowski (82' Jakub Antosik), Łukasz Cichos.

źródło: polonia-sroda.pl