Dzisiaj jest sobota 18 listopada 2017, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23865) SPORT FORUM FIRMY (5096) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
5 / 4oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin wymaga radykalnej zmiany sposobu i stylu zar ... (45)Piłkarska kolejka: Powrót Marcina Woźniaka, Sokół ... (13)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Policjanci skontrolują kierowców, rowerzyst ...

Konin. Policjanci skontrolują kierowców, rowerzystów i pieszych

Dodano: 14.11.2017 12:58

Od jutra na drogach powiatu konińskiego rusza policyjna akcja kontrolno-prewencyjna.

Tym razem pod lupą mundurowych znajdą się przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów oraz okolice placówek szkolno-wychowawczych, handlowych i zakładów pracy. Policjanci będą zwracali uwagę na nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych, między innymi jeśli chodzi o nieudzielenie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściach.

Ponadto egzekwowany będzie obowiązek zatrzymania się przed sygnalizatorem wyświetlającym czerwone światło z zieloną strzałką do jazdy warunkowej. Nie upiecze się też pieszym, którzy będą próbowali przechodzić przez jezdnię w miejscach niedozwolonych, a także tym, którzy poruszać się będą bez elementów odblaskowych. Mundurowi zamierzają również kontrolować rowerzystów i sprawdzać prędkość jazdy kierujących samochodami.

Akcja potrwa do 16 listopada.  

fot. KMP Konin

  • Konin. Policjanci skontrolują kierowców, rowerzystów i pieszych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

A kto sprawdzi tych kulfonow by sie nalezycie zachowali ?
Dodano: 14.11.2017 13:13    Przez: ~Ojciec gidzyk
Kulsony w akcji.
Dodano: 14.11.2017 13:15    Przez: ~Igor
To prawda pojazd kopalniany który wozi pracowników ostatnio na obwodnicy kleczewa wjechał na rondo wymuszają pierwszeństwo i jakbym gwałtownie nie zachamował i odbił w prawo to kto wie jakby się skończyło jeśli czyta to Kierowca tej zielonej ciężarówki to proszę wyciawyciągnąć mądre wnioski a nie udawać że nic się nie stało
Dodano: 14.11.2017 13:41    Przez: ~Czarny ford
a kiedy będą kontrolować psy które robią pod siebie a właściciele jakos nie sprzątają po nich
Dodano: 14.11.2017 14:09    Przez: ~anna
Psiary i Psiarki nie sprzątają po swoich kundlach, cała zieleń w Koninie zasrana przez kundle, nikogo to nie obchodzi ?
Dodano: 14.11.2017 17:10    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

A kto sprawdzi tych kulfonow by sie nalezycie zachowali ?
Dodano: 14.11.2017 13:13    Przez: ~Ojciec gidzyk
Ja czekam na akcję Rondo Miast Partnerskich. Kiedy skończą z tym dziadostwem jazdy na wprost na przeprawę z lewego pasa. Może mobilne centrum monitoringu tam postawić?
Dodano: 14.11.2017 17:21    Przez: ~xsd
do xsd... w tej chwili zgodny z przepisami wjazd na przeprawę z ul. Kleczewskiej jest tylko z lewego pasa...
Dodano: 14.11.2017 20:03    Przez: ~lll
Kulsony w akcji.
Dodano: 14.11.2017 13:15    Przez: ~Igor
I dobrze, porządek musi być.
Dodano: 14.11.2017 18:21    Przez: ~Obywatele RP
z tego co napisane wnioskuje ze obowiaskowo musimy chodzic w odblaskach masakra ten material
Dodano: 14.11.2017 13:27    Przez: ~anty
W biały dzień i w terenie zabudowanym ?
Dodano: 14.11.2017 17:05    Przez: ~Ale jaja
Przydałoby się aby mundurowi kontrolowali też pojazdy kopalniane,ich stan techniczny i sposób poruszania się po drogach publicznych,bo chociaż niekiedy mają swoje drogi to i tak jeżdzą drogami gminnymi,powiatowymi,czy wojewódzkimi z ogromnymi ciężarami, ogromnie hałasując,smrodząc spalinami,niszcząc drogi , zagrażając bezpieczeństwu mieszkańcom i obywatelom którzy się tymi drogami poruszają.
Dodano: 14.11.2017 13:30    Przez: ~obywatel.
To prawda jak kiedyś taaki plunął dymem mi przed nosem to mało nie podusił pasażerów w aucie
Dodano: 14.11.2017 21:01    Przez: ~przeciwko św.krowom
To prawda pojazd kopalniany który wozi pracowników ostatnio na obwodnicy kleczewa wjechał na rondo wymuszają pierwszeństwo i jakbym gwałtownie nie zachamował i odbił w prawo to kto wie jakby się skończyło jeśli czyta to Kierowca tej zielonej ciężarówki to proszę wyciawyciągnąć mądre wnioski a nie udawać że nic się nie stało
Dodano: 14.11.2017 13:41    Przez: ~Czarny ford
Jeszcze sprawdzajcie czy używają kierunkowskazów i czy prawidłowo. A i poinformucie policjantów by ich używali, ci z nieoznakowanych radiowozów też.
Dodano: 14.11.2017 13:45    Przez: ~Ty
Wystarczy jak podjada o 14 pod elektrownie Konin przejść przez pasy to nie lada wyzwanie
Dodano: 14.11.2017 13:50    Przez: ~Xyz
słuszne spostrzeżenie, zresztą cały ten odcinek Przemysłowej od elektrowni do skrzyżowania z Rybacką to horror ! tam strach iść nawet chodnikiem - wyścigi do pracy i z są przerażające !
Dodano: 14.11.2017 14:12    Przez: ~rr
Hasłem przewodnim będzie ,,SIADAJ KULSON"!
Dodano: 14.11.2017 13:55    Przez: ~blaszczak
Tylko policjanci będą kontrolować? Szkoda, że nie policjantki, bez oporów poddałbym się nawet kontroli osobistej, mam słabość do kobiet w mundurze.
Dodano: 14.11.2017 13:57    Przez: ~Arnold
a kiedy będą kontrolować psy które robią pod siebie a właściciele jakos nie sprzątają po nich
Dodano: 14.11.2017 14:09    Przez: ~anna
Sama sobie kontroluj. Kuźwa, mają przeciwdziałać przestępczości a nie ganiać czy ktoś zebrał gówno. Potem nie ma komu patrolować ulic.
Dodano: 14.11.2017 14:37    Przez: ~Inspektor BHP
Psiary i Psiarki nie sprzątają po swoich kundlach, cała zieleń w Koninie zasrana przez kundle, nikogo to nie obchodzi ?
Dodano: 14.11.2017 17:10    Przez: ~Mieszkaniec
1 z 3
123>>