Dzisiaj jest niedziela 22 lipca 2018, imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24484) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 18oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stare Miasto. Gmina apeluje o szybką pomoc dla rol ... (12)Rozbudowa Kleczewskiej z dofinansowaniem. Przetarg ... (40)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin lubi książki, czyli spotkanie z pisarką Magd ...

Konin lubi książki, czyli spotkanie z pisarką Magdaleną Parys

Dodano: 14.11.2017 13:42

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Koninie odbędzie się spotkanie z laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej - Magdaleną Parys.

Magdalena Parys – urodzona w Gdańsku pisarka i dziennikarka. Jako dziecko wyemigrowała z rodziną do Berlina. Absolwentka pedagogiki i polonistyki na Uniwersytecie Humboldtów. Przez kilka lat zajmowała się pracą naukową z dziedziny studiów porównawczych, którą zarzuciła na rzecz pisania. Współpracowała m. in. z Gazetą Wyborczą, Dialogiem, Pograniczami, Zwierciadłem i Kurierem Szczecińskim. Autorka wywiadów m.in. z Eriką Steinbach, Tanją Dückers, Katarzyną Mol. Zadebiutowała w 2011 roku powieścią Tunel, za którą otrzymała w Austrii literacką nagrodę „Złotej sowy”. Powieść znalazła się również wśród książek zgłoszonych do nagrody „Paszportów Polityki” i „Angelusa”. W 2015 roku została laureatką Europejskiej Nagrody Literackiej za powieść Magik, którą przetłumaczono na siedem języków. Jej najnowsza powieść nosi tytuł „Biała Rika” i jest opowieścią opartą na prawdziwych wydarzeniach.

Spotkanie organizowane jest w ramach projektu "Konin lubi książki" finansowanego z Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Magdalena Parys w MBP 22 listopada 2017, o godz. 18.00, wstęp wolny. 

  • Konin lubi książki, czyli spotkanie z pisarką Magdaleną Parys

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin lubi książki,   Magdalena Parys,   Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Czy ta Pani reprezentuje jakąś opcję polityczną np. PO czy Nowoczesną ? Bo takie osoby są tu zapraszane.
Dodano: 14.11.2017 18:11    Przez: ~Pytam
Wiadomo jaka opcja, skoro ta pani współpracowała z gazetą wyborczą, a to ze prawie sami liberałowie i lewacy są zapraszani za pieniądze z kbo to nic dziwnego, skoro dyrektor placówki jest z sld. ....zresztą zobacz jakie książki są w dziale biografie. ..sami lewacy, liberałowie. .piróg, weiss, Passent, itp establishment, z naciskiem na ment literacko - show biznesowy. ..
Dodano: 16.11.2017 01:04    Przez: ~su_arez@wp.pl
Ci co biegle szermują słowem i to kilku językach europejskich są dla rekompensaty zapewne licznie dostępni w komentarzach.
Dodano: 22.11.2017 15:30    Przez: ~cytacz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.