Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24102) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDroga jak nowa. Pięciokilometrowy odcinek za 5 mil ...

Droga jak nowa. Pięciokilometrowy odcinek za 5 milionów złotych

Dodano: 14.11.2017 16:11

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej Stare Miasto – Lisiec Wielki – Niklas. Inwestycja pochłonęła prawie 5,3 mln zł.

Modernizacja drogi realizowana była od ubiegłego roku w dwóch etapach. Najpierw przebudowano ponad trzykilometrowy odcinek łączący Stare Miasto z Liścem Wielkim, a teraz ponad dwukilometrowy odcinek w miejscowościach Karsy i Krągola. Powiat na realizację wartej 5,3 mln zł inwestycji przekazał 3 mln zł ze środków własnych. Na ten cel pozyskano również 1,8 mln zł dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i 500 tys. zł w formie pomocy finansowej od gminy Stare Miasto.

- Bardzo cieszymy się z zakończenia tej inwestycji – mówił podczas wczorajszego otwarcia starosta Stanisław Bielik - bo poza aspektem bezpieczeństwa, ma ona także duże znaczenie logistyczne dla mieszkańców gminy. Dla samorządu powiatu ważny jest każdy nowy kilometr drogi, dlatego zabiegamy, by było ich jak najwięcej. Dzięki środkom  unijnym i krajowym, wsparciu finansowemu gmin oraz akceptacji radnych, w 2017 roku przybyło w powiecie prawie 24 kilometry zmodernizowanych dróg. A to jeszcze nie koniec. Nadal prowadzimy prace inwestycyjne w zakresie infrastruktury drogowej – wyjaśnia starosta Stanisław Bielik – których zakończenie planowane jest na grudzień.

W uroczystym otwarciu zmodernizowanej drogi wzięli udział mieszkańcy oraz przedstawiciele samorządu gminnego, powiatowego, a także wojewódzkiego. 

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Droga jak nowa. Pięciokilometrowy odcinek za 5 milionów złotych
  • Droga jak nowa. Pięciokilometrowy odcinek za 5 milionów złotych
  • Droga jak nowa. Pięciokilometrowy odcinek za 5 milionów złotych
  • Droga jak nowa. Pięciokilometrowy odcinek za 5 milionów złotych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Nie narzekam, ale czy naprawdę kilometr drogi jest wart 1 mln złotych? Ktoś mi wyjaśni, ponieważ się nie znam na kosztorysie budowy dróg.
Dodano: 14.11.2017 17:15    Przez: ~Kot Zonk
Czarny z kropitkiem za duza kasę to podstawa. Zenada. Nawet otwarcie miejskiego szaletu by okropili byleby tylko im sypnac groszem.
Dodano: 15.11.2017 10:45    Przez: ~Pn
A ja trochę o tym wiem i naprawdę niestety kosztuje to dużo... Co nie znaczy, że te pieniądze zawsze trafiają na drogę- również niestety. Wiele też zależy od tego jak wygląda np. jej otoczenie i np. jaki jest rodzaj gruntu pod budową większych dróg np. autostrad i wiaduktów. W Polsce niestety grunt nie pomaga. Jeżeli chodzi o podłoże to zdecydowanie lepsze warunki panują np. w Skandynawi.
Dodano: 14.11.2017 18:29    Przez: ~Obiektywny
a po co ksiądz na otwarcie drogi? Podlizywanie się kościołowi i okazja żeby się pokazać potencjalnym wyborcom.
Dodano: 15.11.2017 13:20    Przez: ~Radosław

KOMENTARZE

Nie narzekam, ale czy naprawdę kilometr drogi jest wart 1 mln złotych? Ktoś mi wyjaśni, ponieważ się nie znam na kosztorysie budowy dróg.
Dodano: 14.11.2017 17:15    Przez: ~Kot Zonk
A ja trochę o tym wiem i naprawdę niestety kosztuje to dużo... Co nie znaczy, że te pieniądze zawsze trafiają na drogę- również niestety. Wiele też zależy od tego jak wygląda np. jej otoczenie i np. jaki jest rodzaj gruntu pod budową większych dróg np. autostrad i wiaduktów. W Polsce niestety grunt nie pomaga. Jeżeli chodzi o podłoże to zdecydowanie lepsze warunki panują np. w Skandynawi.
Dodano: 14.11.2017 18:29    Przez: ~Obiektywny
droga kosztuje grosze o wiele więcej kosztuje portfel urzednika
Dodano: 14.11.2017 22:59    Przez: ~polak
Tak się bawią,tak się bawią miernoty z PSL (Polskie Stronnictwo Licherot)
Dodano: 15.11.2017 22:01    Przez: ~PEESEL pogonić w diabły
A Pan wójt gminy Stare Miasto wypiął się na dziadostwo !!!
Dodano: 15.11.2017 22:04    Przez: ~Tak trzymaj
No i wyszła droga 1,76 metra obok chałupy. Więcej nie ma. Kto zmierzy?
Dodano: 14.11.2017 17:21    Przez: ~baba
Niech ludzie na wsiach też mają po czym jeżdzić, tym bardziej, że przybywa dwudziestoletnich samochodów marki BMW.
Dodano: 14.11.2017 17:30    Przez: ~Sołtys
E46 czy e60 to już klasyka polskiej wsi i grajdolow post komuszych jak Konin gdzie sukces mierzy się tym co się parkuje pod blokiem. BMW i wszystko jasne
Dodano: 14.11.2017 17:46    Przez: ~Bmw
To dranie!!! Zynia Paszka zostawili w rowie !!!! Pewno uznali,że kamrat z PSL-u mało fotogeniczny !!!!
Dodano: 15.11.2017 22:23    Przez: ~Bielik AUT
Klucha jest więc drogą z 20 lat będzie służyć!
Dodano: 14.11.2017 18:07    Przez: ~Ministrant
Klucha, lubisz kluchy, ja makaron.
Dodano: 14.11.2017 18:39    Przez: ~Italiano
Kosztowałaby droga 4 mln, ale że pleban był poświęcić, koszty wzrosły.
Dodano: 14.11.2017 18:09    Przez: ~Ministrant
Księża wszystko święcą, nawet szamba, a skąd biorą "święconą" wodę ?
Dodano: 14.11.2017 18:41    Przez: ~Zdrowaśka
Sam się nie pcha, jak go zapraszamy to święci, bo to jego obowiązek.
Dodano: 14.11.2017 19:19    Przez: ~sołtys
Oni są wszędzie gdzie można parę setek wysepic.
Dodano: 15.11.2017 06:57    Przez: ~Q
stare miasto lisiec wielki do niklasa dziury kto pisze takie głupoty
Dodano: 14.11.2017 20:08    Przez: ~asia
Zgadzam się, droga jest zrobiona do połowy Lisca Wielkiego, dale w strone Zgody i Niklasa stary kilkudziesięcioletni asfalt... jakby nie można było zaplanować i zrobić do granicy gminy czyli 2 km dalej... Polskie inwestycje jak zawsze przemyslane do konca !
Dodano: 14.11.2017 22:22    Przez: ~on89
Czarny z kropitkiem za duza kasę to podstawa. Zenada. Nawet otwarcie miejskiego szaletu by okropili byleby tylko im sypnac groszem.
Dodano: 15.11.2017 10:45    Przez: ~Pn
zauwaz na idealnie ustawione znaki drogowe na parkinku. ale tam bedą gięte te znaki przez okolicznych szoferów w wieku 80 ktorzy sie wybierac beda na msze do czarnego...
Dodano: 15.11.2017 12:49    Przez: ~Luj
a po co ksiądz na otwarcie drogi? Podlizywanie się kościołowi i okazja żeby się pokazać potencjalnym wyborcom.
Dodano: 15.11.2017 13:20    Przez: ~Radosław
droga będzie niezniszczalna, same oszczędności poświęcona czyli wieczna zaoszczędzą na remonty.
Dodano: 15.11.2017 14:48    Przez: ~K-ka
1 mln za 1 km prawie jak u Putina.....coz oficjalnie trzeba to oglosic
Dodano: 15.11.2017 13:25    Przez: ~Dex
A gdzie droga z moich podatków złodzieje!
Dodano: 15.11.2017 17:17    Przez: ~Bezczelny
1 z 2
12>>