Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24105) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościMiasto Konin sprzedaje przychodnie i potyka się o ...

Miasto Konin sprzedaje przychodnie i potyka się o własne nogi

KONIN JEST NASZ

Dodano: 14.11.2017 16:23

Ponad rok koniński magistrat przygotowywał się do sprzedaży dwóch budynków, w których działają przychodnie lekarskie. Po czym... odwołał wszystko tuż przed terminem zamknięcia przetargu.

Początkowo planowano pozbyć się budynków trzech przychodni, ale ostatecznie stanęło na dwóch: „Ósemce” na piątym osiedlu, która sąsiaduje z bazarem przy 11 Listopada i drugim liceum (na zdjęciu niżej), oraz przychodni „Chorzeń” przy ul. Goździkowej. Sprawa jest delikatna, bo nie można przecież dopuścić do zamknięcia placówek służby zdrowia, toteż w ogłoszeniu o  

przetargu ustnym ograniczonym miasto postawiło warunek, że nabywcy będą zobowiązani do prowadzenia przez dziesięć lat „działalności związanej z udzielaniem świadczeń w zakresie opieki zdrowotnej pod rygorem naliczenia kar umownych w wysokości 5% ceny nieruchomości za każdy miesiąc nieprowadzenia działalności, związanej z opieką zdrowotną, i zabezpieczenia poprzez ustanowienie hipoteki kaucyjnej do kwoty 500 000 zł”.

Sprawa wydawała się prosta, bo w interesie wszystkich zainteresowanych stron, a przede wszystkim pacjentów, było, żeby budynki kupili dotychczasowi ich użytkownicy, co miasto w wystarczający sposób zabezpieczyło wyżej cytowanymi zapisami. Co w takim razie poszło nie tak, skoro 31 maja 2017 r. Rada Miasta Konina podjęła uchwały (nr 508 i 511) o zbyciu obu nieruchomości?

Jak się okazało, magistrackim urzędnikom mało było czterech miesięcy, żeby załatwić dwie dość istotne dla korzystania z obu budynków sprawy.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Tu powinni przyjechać CBA i zbadać te sprawy z mostem i wiele innych
Dodano: 14.11.2017 17:19    Przez: ~xmen
Co z działką pani radnej o której pisał PK?A u was w LMie cicho jak na przekręt przystało.Pytanie jest zasadne:Gdzie w Koninie można kupić działkę o powierzchni około 1200m za 45000zł brutto? W jakim trybie owa działka była sprzedana?Jeżeli był to przetarg to kto go przeprowadzał i ile osób o nim wiedziało??
Dodano: 14.11.2017 17:50    Przez: ~cadyk
szybko chca kupic bo boja sie ze zostana odsunieci od koryta wstrzymac przetarg na sprzedaz pokazac dokumenty obecnego najmu ile wynosi czynsz i ile wynosi oplata za metr kwadratowy bo cos mi tu smierdzi
Dodano: 14.11.2017 16:43    Przez: ~anty
Ta na.gozdzikowej to juz dawno jest p dr Wieslawa i jego malozonki ? Nie wiem w czym problem!
Dodano: 14.11.2017 17:08    Przez: ~cxxc
KONIEC WŁADZY LEKARZY Z PO BLISKO. WIĘC PRÓBUJĄ ZDOBYĆ CO SIĘ DA!!!
Dodano: 14.11.2017 16:52    Przez: ~BOLO

KOMENTARZE

No żona wyjaśnia w całym artykule...
Dodano: 14.11.2017 16:31    Przez: ~Bbk
Co z działką pani radnej o której pisał PK?A u was w LMie cicho jak na przekręt przystało.Pytanie jest zasadne:Gdzie w Koninie można kupić działkę o powierzchni około 1200m za 45000zł brutto? W jakim trybie owa działka była sprzedana?Jeżeli był to przetarg to kto go przeprowadzał i ile osób o nim wiedziało??
Dodano: 14.11.2017 17:50    Przez: ~cadyk
Działkę kupiła konińska Gronkowiec Valtz a jej się należy.
Dodano: 14.11.2017 18:53    Przez: ~bufetowa
No co oni już nie maja co sprzedawać przemysł cały zniszczyli w Koninie a teraz zgraja z naszym zdrowiem oj coś czuje sromotna porażkę sld w następnych wyborach
Dodano: 14.11.2017 19:48    Przez: ~K
Mąż nie wstrzelil sie może z ceną.wiec trza bylo unieważnić,a ceny innych oferentow sie teraz juz poznalo,wiec czekac na następny przetarg i to szybko,bo za rok juz dostepu do informacji przed przetargiem nie będzie,bo.sklad rady miasta ulegnie z pewnością zmianie
Dodano: 14.11.2017 20:28    Przez: ~Wyborca
A medalko za ile było kupione? Podobno za grosze.
Dodano: 15.11.2017 00:10    Przez: ~ciekawski
Coś czuję że po Warszawie przyjdzie czas na konin na komisję reprywatyzacyjna
Dodano: 15.11.2017 11:59    Przez: ~Y
A jednak Tusk wszystkiego nie sprzedal
Dodano: 15.11.2017 13:04    Przez: ~Pn
z kazdego przetargu sa protokoly, protokoły powinny być jawne ...proszę porównać oferty i ich ceny i wszystko jasne skad to unieważnienie
Dodano: 15.11.2017 23:46    Przez: ~felczer
szybko chca kupic bo boja sie ze zostana odsunieci od koryta wstrzymac przetarg na sprzedaz pokazac dokumenty obecnego najmu ile wynosi czynsz i ile wynosi oplata za metr kwadratowy bo cos mi tu smierdzi
Dodano: 14.11.2017 16:43    Przez: ~anty
no pięknie ostatecznie wszystkie przychodnie pozamykajcie razem z resztą kunina
Dodano: 14.11.2017 16:44    Przez: ~żenujące
KONIEC WŁADZY LEKARZY Z PO BLISKO. WIĘC PRÓBUJĄ ZDOBYĆ CO SIĘ DA!!!
Dodano: 14.11.2017 16:52    Przez: ~BOLO
Ta na.gozdzikowej to juz dawno jest p dr Wieslawa i jego malozonki ? Nie wiem w czym problem!
Dodano: 14.11.2017 17:08    Przez: ~cxxc
Tu powinni przyjechać CBA i zbadać te sprawy z mostem i wiele innych
Dodano: 14.11.2017 17:19    Przez: ~xmen
W czynie społecznym trzeba będzie zrobić ozonowanie albo odkomarzanie chałup, dla wygody mieszkańców i na pewno znajdzie się chętny...
Dodano: 14.11.2017 17:42    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Pełna racja ,można likwidować komary nawet w zimie byle by ktoś zarobił,a ozonowanie to i w całym mieście bym zrobiła oczywiście po kosztach.
Dodano: 14.11.2017 20:02    Przez: ~małgocha
A kierowca dostawczaka zapłacił 500 zł ?
Dodano: 14.11.2017 17:52    Przez: ~Niepełnosprawny
Nie bo in jest niepełnosprawny... umysl owo.
Dodano: 14.11.2017 17:57    Przez: ~Pn
Boże, co za chamstwo w tej wsi zabitej dechami, co tu się dzieje, gówno co robią i nikogo nic nie obchodzi a kasę biorą!!! Ja jak pomylę się w pracy to od razu zjeby lub po premii...tu nikt za nic nie bierze odpowiedzialności...
Dodano: 14.11.2017 17:57    Przez: ~Koninianka
Bo taka jest niestety polityka. Zobacz mp hlobalnoe - biora ktedyt by rozdac patologii po pińcset. Czy ktos normalny, przy zmyslach, bralby kredyt i zadluzal sie tylko po to by komus te kase rozdac?
Dodano: 15.11.2017 05:32    Przez: ~Pn
Że też ciebie ktoś chciał zatrudnić. Wstyd czytać takie wypociny.
Dodano: 15.11.2017 17:32    Przez: ~kooooo
a co z pacjentami jak zwykle nikogo to nie obchodzi bardzo mile i sympatyczne panie pracujace no i oczywiscie lekarz rodzinny o tym sie nic nie pisze
Dodano: 14.11.2017 18:39    Przez: ~zawiedziona
Jak byś kobieto przeczytała coś więcej niż tytuł, to byś się dowiedziała, że przychodznie sprzedadzą tym, którzy prowadzą te przychodnie.
Dodano: 14.11.2017 21:16    Przez: ~orient
1 z 3
123>>