Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23497) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościTylko w tym roku usunęli 1200 ton azbestu w powiec ...

Tylko w tym roku usunęli 1200 ton azbestu w powiecie konińskim

Dodano: 17.11.2017 11:39

Pół miliona złotych pochłonął w tym roku program usuwania azbestu w powiecie konińskim. Skorzystało z niego 433 mieszkańców.

Starostwo Powiatowe w Koninie od 11 lat pomaga w kosztownej wymianie płyt cementowo-azbestowych finansując ich demontaż z budynków mieszkalnych i gospodarczych, transport oraz unieszkodliwienie.

- Dzięki pracom prowadzonym od kwietnia do listopada 2017 roku, likwidacji uległo prawie 1200 ton odpadu azbestowego z 433 nieruchomości – informuje Julia Stasińska, inspektor w wydziale ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa konińskiego starostwa.

Na realizację programu samorządowi powiatu konińskiego udało się pozyskać 254 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Natomiast 246 tys. zł na ten cel starostwo przekazało ze swojego budżetu. W ciągu 11 lat powiat sfinalizował 3400 wniosków na łączną kwotę 5 mln 800 tys. zł. Program będzie kontynuowany do 20132 roku.  

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

  • Tylko w tym roku usunęli 1200 ton azbestu w powiecie konińskim

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Przecież każdy wie że chodzi o pieniądze. Azbezt owszem ma dzialanie niekorzystne, nawet bardzo ale w fabrykach gdzie byl przrtwarzany, tam ludzie chorowali. Przypatrzcie sie kto jest właścicielem firm,, utylizacyjnych", i jakie powiazania mają z władzami. Uchwały powstają po to aby mogly powstać nowe firmy, ktore maha zarzady, prezesów i całą masę innych nierobów. A pula pieniędzy jest calkiem pokaźna. Do tej pory żyją specjaliści ktorzy kładli eternit na dachach, bez ubrania ichronnego bez masek. Cieli płyty na krajzegach, pył taki że nic nie bylo widać. Ciekawe jak wygląda utylizacja...ano zwozi się w jedno miejsce np 2000 ton eternitu i leży. Na dachu szkodliwy, na ziemi już nie. Glupiemu ludowi można wszystko wmówić.
Dodano: 17.11.2017 13:06    Przez: ~Łowca absurdu
Kiedyś azbest był na każdym budynku mieszkalnym. Ludzie gołymi rekoma kladli na dach (najczęściej bez koszulki, bo ciepło było). A dziś zdejmuja w skafandrach, bo niebezpieczny. Tzn, że z wiekiem azbest coraz groźniejszy😕
Dodano: 17.11.2017 12:14    Przez: ~Tom
Masz rację Tom,ja będąc podrostkiem pamiętam doskonale jak pomagałem rodzicom w kryciu dachu eternitem,którego rodzice zdobyli za pomocą asygnat,zaświadczeń,zezwoleń i przydziału był to eternit drobno falisty,były też inne,pamiętam jak siedziałem na łatach i wciągałem liną płyty eternitowe na dach gołoręcznie rozebrany do pasa,gdzie po gołym ciele płyneły strugi potu.Wymieniony eternit wtedy był wynalazkiem na nagrodę Nobla bo był trwały,nie palny,łatwy w montażu no i spełniał warunki sanepidowsko-zdrowatne, gdyż inaczej by go nie produkowano,cała Polska na wsiach i miastach w tamtych czasach była kryta-dachy eternitem.Patrząc na to zdjęcie i czytając artykół oraz obserwując akcje utylizaji eternitu to śmiech mnie ogarnia,jężdząc na grzyby to z całą stanowczością stwierdzam,że najlepszym miejscem do utylizacji jest LAS.
Dodano: 17.11.2017 12:50    Przez: ~Roman 1949
Kiedys na krajzedze cieli i zyja do dzis a teraz udaja kosmitów zeby zabrac dofinansowanie
Dodano: 17.11.2017 13:22    Przez: ~ble
Czyli moje pra pra pra pra pra pra pra pra pra itd. wnuki jeszcze będą mogły skorzystać :) skoro do 20132roku
Dodano: 17.11.2017 11:58    Przez: ~liczydłow

KOMENTARZE

Czyli moje pra pra pra pra pra pra pra pra pra itd. wnuki jeszcze będą mogły skorzystać :) skoro do 20132roku
Dodano: 17.11.2017 11:58    Przez: ~liczydłow
Ja pier***e. Czółam rze te pińcet to uni darmo nie dali. Ale kto wyimaginuje dziecioki arz do óńskigó rokó.
Dodano: 17.11.2017 16:18    Przez: ~rzó
Beczki z Przyjmy,azbest,smog,dym z kopalni i co jeszcze ?
Dodano: 17.11.2017 12:08    Przez: ~No co
Kiedyś azbest był na każdym budynku mieszkalnym. Ludzie gołymi rekoma kladli na dach (najczęściej bez koszulki, bo ciepło było). A dziś zdejmuja w skafandrach, bo niebezpieczny. Tzn, że z wiekiem azbest coraz groźniejszy😕
Dodano: 17.11.2017 12:14    Przez: ~Tom
Masz rację Tom,ja będąc podrostkiem pamiętam doskonale jak pomagałem rodzicom w kryciu dachu eternitem,którego rodzice zdobyli za pomocą asygnat,zaświadczeń,zezwoleń i przydziału był to eternit drobno falisty,były też inne,pamiętam jak siedziałem na łatach i wciągałem liną płyty eternitowe na dach gołoręcznie rozebrany do pasa,gdzie po gołym ciele płyneły strugi potu.Wymieniony eternit wtedy był wynalazkiem na nagrodę Nobla bo był trwały,nie palny,łatwy w montażu no i spełniał warunki sanepidowsko-zdrowatne, gdyż inaczej by go nie produkowano,cała Polska na wsiach i miastach w tamtych czasach była kryta-dachy eternitem.Patrząc na to zdjęcie i czytając artykół oraz obserwując akcje utylizaji eternitu to śmiech mnie ogarnia,jężdząc na grzyby to z całą stanowczością stwierdzam,że najlepszym miejscem do utylizacji jest LAS.
Dodano: 17.11.2017 12:50    Przez: ~Roman 1949
Przecież każdy wie że chodzi o pieniądze. Azbezt owszem ma dzialanie niekorzystne, nawet bardzo ale w fabrykach gdzie byl przrtwarzany, tam ludzie chorowali. Przypatrzcie sie kto jest właścicielem firm,, utylizacyjnych", i jakie powiazania mają z władzami. Uchwały powstają po to aby mogly powstać nowe firmy, ktore maha zarzady, prezesów i całą masę innych nierobów. A pula pieniędzy jest calkiem pokaźna. Do tej pory żyją specjaliści ktorzy kładli eternit na dachach, bez ubrania ichronnego bez masek. Cieli płyty na krajzegach, pył taki że nic nie bylo widać. Ciekawe jak wygląda utylizacja...ano zwozi się w jedno miejsce np 2000 ton eternitu i leży. Na dachu szkodliwy, na ziemi już nie. Glupiemu ludowi można wszystko wmówić.
Dodano: 17.11.2017 13:06    Przez: ~Łowca absurdu
Azbest nie jest groźny jako zadaszenie
Dodano: 17.11.2017 22:18    Przez: ~Pn
Pozdrawiam panią inspektor:)
Dodano: 17.11.2017 12:16    Przez: ~MM
Ja też pozdrawiam Panią INSPEKTOR !!!
Dodano: 17.11.2017 16:58    Przez: ~MACHO
Ja,ja też !
Dodano: 17.11.2017 17:12    Przez: ~WB
Co Wy tak szalejecie z tą "Panią Inspektor" ? - A ładna i miła chociaż ?
Dodano: 17.11.2017 21:09    Przez: ~Luniu
Utylizacja azbestu, czyli zakopanie w piachu
Dodano: 17.11.2017 13:09    Przez: ~UTY
zanim żeśmy zdjeli eternit zadzwonili do nas czy juz zdemontowany kazali oddzwonić jak będzie gotowy jakoś minęły dwa miesiące i nikt nie odzywa jak długo jeszcze trzeba czekać niewiadomo
Dodano: 17.11.2017 20:07    Przez: ~fanka
A gdzie jest dofinansowanie do nowych dachów?Jako schorowany rencista ,skąd mam wziąść pieniądze na zakup nowego dachu i na jego zamontowanie,z głodowej emerytury czy renty.Żebym miał chociaż 500 ,to bym wziął na raty,tak jak inni kupują za te pieniądze nowe samochody.Podobno są na ten cel pieniądze,tylko że nie dla zwykłego obywatela.
Dodano: 17.11.2017 13:12    Przez: ~zwykły obywatel.
Kiedys na krajzedze cieli i zyja do dzis a teraz udaja kosmitów zeby zabrac dofinansowanie
Dodano: 17.11.2017 13:22    Przez: ~ble
Masz rację " ble ". Ja jako pomocnik trzymałem płyty eternitowe z P. Kuźmą, który był gł. wykonawcą i przecinaliśmy płyty wzdłuż i wszerz na krajzedze w podkoszulce bez rękawów, bez masek. Kurz i pył był taki, że jeden drugiego prawie nie widział. Mam teraz lat 71 i na żadną chorobę nie choruję. Dziś jak widzę na dachach tych śmiesznych ludzików z kosmosu to pusty śmiech mnie ogarnia.
Dodano: 17.11.2017 21:01    Przez: ~Tadek
Za panowania PO azbest nie pylil!!!!!
Dodano: 17.11.2017 19:58    Przez: ~Pn
Za PO wszystko było zamiatane pod dywan, a teraz ich brudy wychodzą.
Dodano: 18.11.2017 16:32    Przez: ~Sprzątaczka